Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2008., 13:36   #21
I inace sam iz nekog razloga jako privlacna svim tim insektima koji eto tako bodu i sisu krv, pa mi je zena u apoteci preporucila Flocetu jer je to kao dobro za sva ostecenja na kozi, medjutim to mi je isto kao da se namazem s malo Aloe vere, dakle skoro pa nista ne pomaze.

Da li se Fenistil/Synopen kupuje na recept ili bez?
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 13:54   #22
Fenistil gel bez recepta, sad ga ima uredno kod nas, ja ga već dugo koristim, 15 godina, nekad sam ga samo preko granice kupovala, zaista je odličan za razne ubode i otekline
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 14:10   #23
Prvo što morate je raskužiti stan ili kuću.Za to treba zvati službu za dezinsekciju.Oni sve pošpricaju nekakvom tekućinom i to je to.Još nisam čula da je netko imao buhe u kosi.Da nisu to uši u pitanju?
Baygon je imao nekakvu pjenu koja je imala učinak mjesec dana i rješavala mrave, žohare i sve te gmižuće insekte,samo time ne možete po namještaju...
Nije vam rješenje liječiti alergiju od ugriza ako niste sanirali izvor.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 14:14   #24
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
ima netko savjet kako neopitroidom tretirati parket, s obzirom da parketi imaju rupice, pukotinice i sl?
ako ful naprasim pod sve ce mi se bijeliti!! kako cu to poslije oprati / usisati iz pukotina?!

i tko ce cijeli stan, sve podove tretirati, pa to ce mi trebati nekoliko bocica!

izgleda da cemo muz i ja morat pobjec iz kuce na par sati nakon tretiranja poda. i pes, naravno.
a kad dodjemo bit ce ciscenja..!
Mi smo prskali po laminatu, tepihu, kaučima, je, bilo je malo bijelo po laminatu ali se opralo nakon nekoliko dana. Ne treba ti više bočica kad se otopina priprema tako da se u 10L vode doda cca. 25 mL. Za prašak ne znam.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 15:45   #25
Frendica je riješila ozbiljnu najezdu buha tako da je očistila stan i sve u njemu aparatom na paru, detaljno je obradila sve površine i uspjela. Pokušajte, ako nemate možda netko posudi pa sretno!
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 11:08   #26
jos jedno pitanje... psu sam stavila ampulu Frontline-a. isti dan mala se okupala u moru
trebam li postupak s ampulom ponoviti?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:25   #27
ali što nije ako je pas ili macka u kuci buhe idu na njega?!
nece one zivjeti na parketu ako je pas u kuci pokraj njega?!
ličinke ok, ali... mislim da ne bi trebale biti buhe po stanu i skakati okolo gladne pokraj psa
Gianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:28   #28
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
jos jedno pitanje... psu sam stavila ampulu Frontline-a. isti dan mala se okupala u moru
trebam li postupak s ampulom ponoviti?
koliko ja znam trebas. pas se ne smije kupati u moru niti vodom prati dva dana prije i dva dana poslije tretiranja frontlineom...
a moje je iskustvo, cim pas u more frontline ne djeluje.. iako kazu da ne bi trebalo...
Gianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:09   #29
Čime tretirate mačke protiv buha kad ih već nakupe? Ne ogrlice, njih ću za preventivu; nego čime da poubijam ove buhe koje su trenutno na njima?
Mačke se ne daju kupati kao psi...
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:06   #30
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
jos jedno pitanje... psu sam stavila ampulu Frontline-a. isti dan mala se okupala u moru
trebam li postupak s ampulom ponoviti?
koliko se sjećam frontlineovih uputa, životinja se ne smije smočiti tri dan prije i tri dan nakon primjene ampule, što znači da ćeš morati sačekat tri dana i onda psu ponovo staviti ampulu i onda paziti da se ne smoči još tri dana.
za svak islučaj ja bi ti preporučila da ipak zvrcneš veta i provjeriš s njime.

mi smo imali mačke u podrumu pa se nakotilo buha da nije bilo normalno. kad bi išla u podrum morala sam noge zamotati u najlon i našpricati insekticidom kako bi izbjegla infestaciju na nogama. nakon što nam je došla dezinsekcija i sve pošpricala odem ja par dana kasnije u podrum jer kao više nema buha, dođem doma i 10 minuta kasnije vidim buhu kako skakuće po podu. ništa, uzela bocu biokilla i toliko špricala po cijeloj kući da je plivalo, ali bar nakon toga više nisam imala buha u stanu. kasnije je dezinsekcija ponovila postupak pa smo sad mirni.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:38   #31
Evo ovako da se i ja uključim,nekoliko dobrih savjeta iz vlastitog iskustva!
Pročitala sam neo pitroid alfa i to je točno kupi se u poljoapoteki.
Ali prije toga ampula Advantix najjača,naravno kupi se kod veterinara.(govorim o psu)
Razrijedi se u pumpicu i dovoljno je prskati pod odnosno površine koje ne koristite rukama i tijelom,madrace i naravno robu koju ste nosili.Nakon nekoliko sati robu oprati.
To sve može trajati i do dva tri dana dokle god sve odrasle buhe ne krepaju,a za ličinke ostaje sprej na podu i one ugibaju.Ne zaboravite kada ste psu dali ampulu jer veterinar kaže da garantira mjesec dana.
Borba s buhama dugo traje,a tko ima ljubimca nikada ne može reči kod mene nema buha uvijek mora biti na oprezu
Inače sam jako alergična na ubode,dugo mi je trebalo dok ovo otkrijem i uštimam.
nadam se da ču nekome biti od pomoći,inače nisam ovako piskaralo!
P.S.Ako ima netko kome su ostali tragovi odnosno ožiljci na nogama od ugriza(češanja noktima)neka se javi
kako se otklanjaju.
Hvala!
askiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 01:05   #32
Ajde prvo probajte prvo tjedan dana špricati sve površine sa bio killom, pa ako ni to ne bude učinkovito, probajte nešto drastičnije.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 09:54   #33
ja isto uvijek imam biokill pri ruci. moze se po odjeci spricati, madracima, po psu cak. a nije skup.
Gianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 17:32   #34
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
jos jedno pitanje... psu sam stavila ampulu Frontline-a. isti dan mala se okupala u moru
trebam li postupak s ampulom ponoviti?
Ponovi postupak.

Ja sam baš prošli mjesec pitala veterinara zašto se mora toliko čekat s kupanjem prije i poslije, jer moja prasica obožava vodu
Ukratko i laički, pas mora biti "prljav", tj dlaka mu mora biti "masnija" kao i sama koža. Jer, ampula koju stavimo se tako najbolje prima i ima najbolji učinak.

Mi smo izdurali tih par dana prije i nakon.

A što se tiče buha u stanu...
Maknut sve tepihe, pokrivače...Usisat cijeli stan i bacit vrećicu odmah, ne smije stajati.
Ako je i životinja u stanu, posebno obratiti pozornost na njihov kutak.
Sve oprati, neki uzmu Domestos, al ja obično sve perem nekim bio proizvodima zbog psa.
I prskam sve s biokillom.

Imali smo takav slučaj prije par godina. Oprala sam sve deke, plahte...apsolutno sve izglancala...Naprskala podove i madrace s biokillom, rubove zidova, prozora...a na koncu i psa. Sve ostavila par sati na zračenju.
Odlična generalka stana

Nismo imali više buha. No, neki dok primjete, ličinke su posvuda i onda bude teže...
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 01:22   #35
problem s buhama

pozdrav svima.kao sto pise u naslovu imam problema s buhama i to macjim. procitala sam sto razlicitih savjeta i sad vise neznam sta da radim.cak su mi i dvije veterinarke rekle potpuno razlicite stvari.
u subotu sam na macki (2.g) primjetila buhe te sam joj odmah stavila frontline ampulu koju i inace redovito svaki mjesec stavljam.poslje sam cjeli stan naspricala biokillom i oprala vecinu stvari.
ali problem je u tome sto sam evo maloprije na maci nasla jos buha. uspjela sam ih 3 ubit rukama.nije mi jasno kako je to moguce s obzirom da je proslo vise od 48 sati od stavljanja ampule.
stvarno neznam kaj da vise radim.macka nije u doticaju s drugim zivotinjama te uglavnom boravi u stanu te malo u vrtu.
molim vas da mi pomognete jer sam vec luda od toga
fala
tinkerbell03 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.09.2008., 13:31   #36
Možeš uzeti Biokil sprej, imaš u pet shopovima i u trgovačkim centrima i ne oštećuje tkanine i služi za špricanje tkanina, tepiha i domaćih životinja.
100% učinkovit za buhe i još puno sličnih kukaca s produženim djelovanjem do 4 tjedna što bi trebalo riješiti problem.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:34   #37
samo nemoj očekivati da će buhe odmah pokrepati. treba im par sati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:45   #38
BIOKILL - gdje kupiti?

Mačka mi je u staroj kući gdje nitko ne živi okotila mačiće prije dva mjeseca. I nekidan sam ušla u sobu gdje su oni i po tepihu su plazile buhe. Tjedan dana me nije bilo pa mi nije jasno kako su se razmnožile. No, odmah sam cijelu sobu posipala s nepopitroidom i zaključala da mačke ne ulaze. Njih sam smjestila tamo gdje nema tepiha i kaučeva (pretpostavljam da se u tome razmnožavaju). No sad hoću sve pošpricati tim Biokillom kojeg svi spominju. Mačke sam tretirala.
Gdi u Zagrebu mogu kupit taj Biokill? Dal možda ga ima u onom pet centru u importaneu?Ili di drugdi?
Pomoć. ne usudim se više unutra!
mare11 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.09.2008., 13:47   #39
ne postoji pet centar u importaneu
to je običan pet shop
mačku i mačiće treba tretirati sa strongholdom i buha više neće biti
po stanu ne znam, nama nije pomogao ni jedan od sprejeva!
na kraju smo svakodnevno prašili sa neopitroidom jer nije opasan za životinje
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:48   #40
u dm-u.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.