Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 02:57   #61
Možeš joj i dati jedan period psilijum, ali ne više od 2 puta tjedno i ne dug period. Mene je ta informacija o izvlačenju nutrijenata odbila od toga. U zamjena ti može biti i natopljen mljeveni lan jogurtom ili vodom.
I naravno ako paše psu. Pokušaj pa ćete vidjeti rezultate.

Prolife kapsule i dodam u ab jogurt ili u vodu na žlicu. Mislim da imaju i tekući Prolajf probiotici.

I imaš izvrsnu stvar za pse, dodaje se u hranu. Kupuje se u pet centrima ili kod veterinara.

http://www.arnika-veterina.hr/proizvodi/entero-chronic/

Entero – Chronic

je specifičan dodatak posebno preporučen za tretiranje kroničnih i/ili rekurentnih crijevnih poremećaja. Zahvaljujući svojoj ekskluzivnoj formulaciji pomaže ponovnu uspostavu integriteta crijevnog epitela i poboljšava crijevnu obrambenu i probavnu funkciju.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:41   #62
Lan ne bih, jer je ispalo da je i na njega intolerantna.

Prolife sam davala, nije joj bilo bolje, činilo mi se da joj se i od njega stanje pogoršavalo, koliko god apsurdno zvučalo.

Baš ti hvala za ovu info o Entero - Chronicu! Jesi ga ti probala davati, kakva je bila reakcija?
Glory78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:18   #63
Quote:
Glory78 kaže: Pogledaj post
Hvala ti, razmislit ću ipak hoću li joj ih davati s obzirom na ovo što si napisala, i ja sam kupila ljuskice.

Koje probiotike ti svojoj daješ?

Avamys, s čime ti hraniš svoju pesicu?
Moja je od početka na medicinsko hrani, prvo Hills, pa RC i trenutno Eukanuba. Ako se malo ohrabrim počet ću joj kuhat nakon što napravimo nalaze, barem jedan obrok. Kada je prvi put krenulo s tim proljevom držali smo je na kuhanom (riža i piletina), ali nije baš bila oduševljena. Vet je rekao više riže, manje piletine, riža joj se lijepila i redovite je ostavljala pola obroka, a inače je velika proždrljivica. Dehidrat rado pojede, koristim ga i kao nagradice, ona je zadovoljna, ali mene malo muči takva prehrana. Sastavi tih hrana i nisu baš neki.
Vidim da ti daješ riba, možda bih i ja probala s ribom. Samo moram nači neku zamjenu za rižu ili ću kupovat onu u vrečicama, ta koliko mi se čini nema toliko sluzi (ja ne jedem rižu pa se ni ne kužim baš ).

Probala bih joj ponovo počet davat kozju sirutku, navodno je super za imunitet, ali stalno odgađam jer me užasno strah da je opet ne zeznem.

Je li ima smisla mijenjat nešto što koliko toliko dobro funkcionira? Ona se super osjeća, aktivna je ko štene, stolica super, jedino je lipaza visoka.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:10   #64
Quote:
Avamys kaže: Pogledaj post
Je li ima smisla mijenjat nešto što koliko toliko dobro funkcionira? Ona se super osjeća, aktivna je ko štene, stolica super, jedino je lipaza visoka.
Joj, ne znam, veterinari će ti sigurno reći da nema smisla, a ja nakon svega stvarno ne znam što bih ti rekla. Možda isto da nema, dok je dobro, ne diraj.
A lipaza…kolika joj je zadnji put bila? Možda je njoj ta brojka njena stabilna brojka, ne znam kako bih ti to objasnila…bez obzira što je izvan referentnih vrijednosti, možda ne znači ništa loše…


Ti ne jedeš rižu, ja ribu
Kupujem joj Ledov file oslića, obožava ga, ali ona nije izbirljivica. On i bakalar imaju jako malo masnoće, pogotovo bakalar (isto file). Imam i njega u škrinji, bila sam i njega probala uvesti u prehranu, ali sam za sada stala, jer je bilo svakakvih stolica (tko zna od čega, ali ipak pauziram).

Što se tiče riže…integralna se sigurno manje ljepi, duže se kuha, zdravija je, ali ima ljuskice, vlakna, a čitala sam da vlakna ipak znaju zezati gušteraču. Mi eksperimentiramo s vlaknima zbog sluzi u stolici pa da se "pročisti" debelo crijevo. Probaj onu dugog zrna i properi je kad je skuhaš.

Počeli smo davati pet zeolit na preporuku jednog veterinara koji malo naginje alternativi.

Razumijem strah, i sama sam isprepadana. Pričekaj nalaz lipaza.
Glory78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:08   #65
Quote:
Glory78 kaže: Pogledaj post
Lan ne bih, jer je ispalo da je i na njega intolerantna.

Prolife sam davala, nije joj bilo bolje, činilo mi se da joj se i od njega stanje pogoršavalo, koliko god apsurdno zvučalo.

Baš ti hvala za ovu info o Entero - Chronicu! Jesi ga ti probala davati, kakva je bila reakcija?
Jesam nekad kad sam na vrećicu mogla kupiti. Moram ga opet potražiti, nije mi se kupovalo 30 kom. Po vrećici je oko 6 kn.
Mislim da je dobra stvar, i pročitaj iskustva drugih. Potraži tražilicom komentare drugih po internetu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:10   #66
Avamys integralna basmati riža ti nema sluzi bude suha.

Ja rižu ne kuham previše. Ili je ubacim u pretis, samo proključam i ostavim van kuhanja da tako odstoji malo. Ona se sama nabubri i skuha u vreloj vodi. Ako treba dokuhat opet proključam i pustim. Tako da nema kuhanja.

Može se tako dobro poklopljeno i u običnoj posudi kuhati.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:09   #67
Imamo ove vrijednosti:
1. 4126 U/L
2. 1780 U/L
3. 1920 U/L
4. 2131 U/L

Referentne vrijednosti su 200-1800
Zadnji nalaz ne mogu naći, bila je na samoj gornjoj granici. Njoj je i masnoća konstantno povišena.
Da, kužim kaj hoćeš reći, možda je njoj to zaista normalna vrijednost.

Joj a ja bih ribu jela svaki dan

NIje ni ona izbirljiva, dapače, ta riža je valjda jedino što je ikad odbila pojesti. Probat ću tu dugog zrna + ispiranje s oslićem.

Za šta je taj pet zeolit?
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:57   #68
petra00, budem, hvala ti!

Avamys, jedan veterinar nam je spomenuo zeolit pa sam počela guglati, naišla na oprečna mišljenja.

Na netu sam otkrila ovaj proizvod: http://www.pet-zeolit.com/trgovina/p...zeolit-za-pse/ pa smo uzeli njega.

Počela sam joj ga davati, javit ću iskustva.

Ako ti pas odbija rižu, možda je ne bi trebala ni tjerati na nju, jer i riža može biti alergen (kao i sve, uostalom).

Zadnje vrijednosti lipaza i nisu zabrinjavajuće, nadam se da će vam kontrola sada biti u granicama normale da se možeš opustiti, koliko-toliko.

Mojoj su masnoće u referentnmi vrijednostima, ali na samoj gornjoj granici. Kad je imala prvi napad akutnog pankreatitisa, trigliceridi su bili jako visoki.

Da bar ja volim ribu…ovako je ona obožava, a meni kosa divno upije miris pa joj mirišem cijeli dan
Glory78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:11   #69
Evo nas s novim nalazima
Nakon godinu i pol lipaza je pala na 383 U/L. Vet kaže da se i dalje pridržavamo dijete. Ja bih možda probala polako uvodit jedan kuhani obrok.
Drugoj pesici je još uvijek dosta visoka, ali u granicama 1697 U/L.

Glory, držim fige da se i vama situacija što prije sredi. Javljaj kako je i kako djeluje zeolet.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:48   #70
Bravo, napokon, hvala Bogu!!!!!! Baš mi je drago zbog vas

Drži se ovog što vam paše, a probaj dodavati kuhani file oslića/bakalara, ali mrvicu po mrvicu.

Javim se!
Glory78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:48   #71
Nemoj samo u istom danu mješati više izvora proteina. Kuhana hrana i briketi se različito vare. Bolje je rasteretiti probavni sistem nekim ritmom i redom.
Bilo bi najbolje isti dan ne davati brikete i kuhani obrok. Ja idem na 7 dana brikete, 7 kuhano. Da bi olašala psu. Da sam sigurna u kuhane stalno bi kuhala, ali se bojim da psu ne zafali nutrijenata.
Nedavno sam čitala i članak o tome što sam gore pisala, ali ga ne mogu naći.

Drago mi je da se popravilo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 14:54   #72
Glory i Petra, hvala na savjetima!!
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:56   #73
Kako su vam psići?

Mi smo obavili kontrolne nalaze i sve je u sredini normale.Samo je sada na niskim dozama horm. za štitnjaču.
Dosta kuham psu, nekad je prebacim na brikete sa norveškim lososom i sve dok ne počne bojkotirati je na njemu (3-4 dana). Kad kuham sam počela ubacivati jednom u 3 dana mrvu ribljeg ulja, nekakav divlji kanadski losos.
Bila je jedno vrijeme pretjerano gladna vjerojatno zbog hrane sa nikim udjelom masnoće.

Od jedne žene sam čula da joj je pas imao epileptične napade. I kad mu je između obroka davala riblje ulje napadi su se navodno povukli. Ona kaže da riblje ulje ide samostalno ne u hrani i da samo tako psu joj bude bolje. Pa me to malo zabrinulo vezano za hranu sa malo masnoća.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 13:34   #74
Zanima me iz iskustva da li bi po ovom Entero - Chronicu psu trebala stolica biti čvršća ili čvrsta?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:22   #75
Ima vremena da smo to stavljali u hranu. Kupovala sam kad sam nalazila na vrećicu, a sad se mora cijeli paket kupiti.
Ne sjećam se da je bilo nekih promjena sa stolicom. Posipala sam malo po kuhanoj hrani, tako mi je savjetovao veterinar.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:48   #76
Bavimo se uzgojem patuljastih šnaucera, koji su nažalost skloni pankreatitisu. Od 5 pasa, 2 ih ima pankreatitis. Kada su ga dobili, bili su tjedan dana na infuziji i terapiji. Nakon tog su doživotno trebali prijeći na gastrointestinal hranu, te izbaciti bilo kakve poslastice iz prehrane.
Dakle, po našem iskustvu i onome što nam je iskusni veterinar rekao, pas nakon što jednom oboli od pankreatitisa, a to je bolest koja kad se jednom dobije, uvijek se može vratiti, samo je potrebno psa prebaciti na gastrointestinal hranu, koja je prilagođena upravo tome. Nikakve druge mjere, nakuhavanja i dodatne terapije nisu potrebne. I naravno doživotno izbaciti slatkiše, oblizeke i bilo što masno. Uz hranu im eventualno davati voće i povrće.
To je naše iskustvo, nakon pridržavanja tih pravila pankreatitis se više nikada nije vratio, ali se držimo mjera opreza.
Sretno svima čiji čupavci djele ovu dijagnozu!
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:04   #77
Mi evo ne koristimo tu hranu. Kuhamo i puno provrća protiv tumora, jedemo lososa sa manje masnoće (briketi).
To oni tako kažu. Slušajuć druge smo i fasovali pankreatitis.

Mene bi samo smrtna opasnost stavila na tu medicinsku hranu. Srećom imam izbirljivog psa pa moram izmišljati i nije mi teško. Priprema hrane traje 5 min.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:31   #78
Quote:
Horoscope kaže: Pogledaj post
Bavimo se uzgojem patuljastih šnaucera, koji su nažalost skloni pankreatitisu. Od 5 pasa, 2 ih ima pankreatitis. Kada su ga dobili, bili su tjedan dana na infuziji i terapiji. Nakon tog su doživotno trebali prijeći na gastrointestinal hranu, te izbaciti bilo kakve poslastice iz prehrane.
Dakle, po našem iskustvu i onome što nam je iskusni veterinar rekao, pas nakon što jednom oboli od pankreatitisa, a to je bolest koja kad se jednom dobije, uvijek se može vratiti, samo je potrebno psa prebaciti na gastrointestinal hranu, koja je prilagođena upravo tome. Nikakve druge mjere, nakuhavanja i dodatne terapije nisu potrebne. I naravno doživotno izbaciti slatkiše, oblizeke i bilo što masno. Uz hranu im eventualno davati voće i povrće.
To je naše iskustvo, nakon pridržavanja tih pravila pankreatitis se više nikada nije vratio, ali se držimo mjera opreza.
Sretno svima čiji čupavci djele ovu dijagnozu!
Paaa, ta veterinarska klopa je ok da se ugasi požar tj. za prvu ruku, hraniti s time životinju cijeli život je suludo. Prouči malo sastave tih klopa pa će ti sve biti jasno.

Poslastice nisu samo ono što kupiš već nešto sto nije redovna klopa tvom psu. Ne vidim razloga zašto bi se uskratile ako se recimo uzme meso koje pas smije jesti i sasuši u rerni i to daje ko poslastica (pileća i pureća srca recimo nisu masna i daju se fino sušiti). Di ćeš bolje poslastice. Ili nasjeckano voće na kockice (ono koje je dopušteno kod ove dijagnoze)

Buduće da se bavite uzgojem nadam se da te bolesne pse izdvajate i da se moraju kastrirati/sterilizirati. Pretpostavljam da je to nešto nasljedno pa mi je neodgovorno od uzgajivača da štancaju bolesne pse. (ne kažem da ste vi takvi, ali bome ih ima)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:29   #79
Bože nas sačuvaj bilo koje gotove hrane pa i medicinske. Treba se educirati, pročitati malo i što ljudi s pankreatitisom jedu, proučiti kvalitetne holističke veterinare, napraviti kao u našem slučaju alergološki test te izbaciti namirnice na koje je pas intolerantan. Lijekovi i gotova hrana dugoročno nisu spas.
Pankreatitis se kod ljudi liječi strogo kontroliranom kvalitetnom kuhanom prehranom i probavnim enzimima zašto bi kod pasa bilo drugačije?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.