Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 19:04   #1
Kavezi, transporteri i ostala oprema za prijevoz ljubimaca

Trebam kupiti kavez/transporter za psa (veliki pas).
Kavez mi treba prvenstveno za transport avionom.

Pošto je to poprilična financijska investicija, željela bih čuti neke preporuke.

Iako vidim da se plastični pet cargo transporteri češće koriste, nekako mi se čine da će puknuti pod težinom psa
Totalno se bojim da se ne odvoji donji dio od gornjeg i da mi pas ispadne kod transporta


Metalni mi se čini baš izdržljivi. Jedino što eventualno vidim kao manu je to što su malo nezgrapniji i teži za prijevoz i nošenje.


Kakva su vaša iskustva? Preporuke?
(i usput, ima tko da prodaje kavez? )
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 19:33   #2
za avion mora biti ovaj plastični, nisam baš 100% sigurna al jedno 97% jesam


pogledaj u oglasnicima, jeftinije je nego PC
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:33   #3
Na svakom plastičnom piše kilaža koju može "izdržati".
Kaj pas ide u cargo??
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:40   #4
Metalni se rasklapaju i nisu glomazni,a meni se ne dopadaju jer su tako "otvoreni" pa pas nema osjećaj sigurnosti!
Imam veliki plastićni i odlićan je,sa kotaćima i ne,neće se rastaviti..psi su mirni kada putuju!
__________________
Budi to što jesi!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:52   #5
Quote:
wlenarsi kaže: Pogledaj post
Metalni se rasklapaju i nisu glomazni,a meni se ne dopadaju jer su tako "otvoreni" pa pas nema osjećaj sigurnosti!
Imam veliki plastićni i odlićan je,sa kotaćima i ne,neće se rastaviti..psi su mirni kada putuju!
Za transport avionom ja bi isto radije plastični, osim ako je pas klaustrofobičan, onda je ipak bolje ovaj otvoreniji.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:29   #6
Mislim da i zakonski mora biti plastični - ali najbolje nazvati prijevoznika s kojim se putuje i pitati.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:32   #7
Ja imam metalni,najveca velicina...meni je uvijek postavljen i prekriven plahtom u dnevnom tak da ovaj mladi mamlaz moze ulazit u njega(to je bila ljubav na prvi pogled)..ali stariji nema sanse da ce uci u njega...jedino kaj su dosta skupi,bar meni...al se isplati,jer kad se sklopi lako se moze negdje stavit a da ne zauzima preveliki prostor...
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:40   #8
Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
Ja imam metalni,najveca velicina...meni je uvijek postavljen i prekriven plahtom u dnevnom tak da ovaj mladi mamlaz moze ulazit u njega(to je bila ljubav na prvi pogled)..ali stariji nema sanse da ce uci u njega...jedino kaj su dosta skupi,bar meni...al se isplati,jer kad se sklopi lako se moze negdje stavit a da ne zauzima preveliki prostor...
Di je meni pamet bila kad sam nabavljala taj železni. Ma u biti trebao mi je. Ne znam što bi dala za onal platneni, ko šator. Jebate, ja bi u njemu spavala Ak se neko hoće mijenjat nek mi javi
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:44   #9
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Di je meni pamet bila kad sam nabavljala taj železni. Ma u biti trebao mi je. Ne znam što bi dala za onal platneni, ko šator. Jebate, ja bi u njemu spavala Ak se neko hoće mijenjat nek mi javi
mi nismo htijeli riskirat s platnenim...s obzirom na dva terminatora doma,oni bi dobili ideju kako ga dekorirat u svom stilu...
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:58   #10
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Na svakom plastičnom piše kilaža koju može "izdržati".
Kaj pas ide u cargo??
A, budem vidjela...makar..znam da sam samo paranoidna da će se box otvoriti :P
Ak' se nikom drugom nije otvorio ne bu ni meni.
(čini mi se da me strah kaj ide u avion bez mene)

cargo? pojma nemam...ide u prtljažnik...blage veze nemam. prvi put idemo skupa s avionom.

Mi imamo šator, ali to je samo šator za odmor psa...npr ako ide na neka natjecanja. Ovaj pas koji putuje je miran u njemu (tak da znam da više voli zatvorene kaveze), ali drugi je rasturio šator, poderao ga, otvorio zipove sam...ma...

Jel' tko imao problema s nekim plastičnim spojevima na (plastičnim) kavezima?
( opet ja s otvaranjem kaveza )
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:23   #11
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
cargo? pojma nemam...ide u prtljažnik...blage veze nemam. prvi put idemo skupa s avionom.
cargo = prtljažnik = teretni prostor
Pa koliko ima kila?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:29   #12
Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
mi nismo htijeli riskirat s platnenim...s obzirom na dva terminatora doma,oni bi dobili ideju kako ga dekorirat u svom stilu...
Ne bi ako im daš nešto bolje za zabavu
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:12   #13
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
cargo = prtljažnik = teretni prostor
Pa koliko ima kila?
20kg, 45cm u hrptu
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:44   #14
Tako veliki pas mora ići u cargo. U avion mogu ići i taj metalni i ovaj plastični, aviokompaniji je nebitno koji će vlasnik odabrati.
Za psa od 20 kg bi ja ipak odabrala plastični, nijepas tako težak da ga plastični ne bi izdržao.
Oko carga se često bespotrebno dramatizira, moj pas je letio preko 10 puta u cargu jer nije kapetan dozvolio da pas bude u kabini a ja sam morala hitno letjeti. Stavi mu kost unutra, nešto s čim će se zabaviti i rješen problem.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 16:02   #15
Ak su kvalitetni,dobra su oba,imao sam i jedan i drugi.
I sve ovisno od psa,koji će bolje prihvatiti,neki vole zatvoreniji,pa im je draži plastični,neki vole otvoreniji,metalni je bučniji,to sigurno,ali kad se pas navikne,koristi ga kao kućicu u stanu,ono,makne se da bude malo na samo,od nas daveža
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 16:11   #16
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
U avion mogu ići i taj metalni i ovaj plastični, aviokompaniji je nebitno koji će vlasnik odabrati.
Ovisi gdje letiš. Ako na odredištu pas mora u karantenu, mora biti u potpuno zatvorenom boxu, tako da mu ni dlaka ne viri van. Obično je to plastični transporter ili pak drveni sanduk sa malim otvorom pri vrhu da pas ne može viriti van.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:06   #17
Taman sam htjela ovako nesto pitati....
Buduci da svog psa ne bi ostavila nekome ni na pola sata, ne pada mi na pamet otici na put bez nje. E sad, jedan put definitivno ukljucuje avion i to 3 presjedanja.
Pozelim ne otici na put jer imam osjecaj da cu mucit psa.
Navikla je na box, ima ga od prvog dana, ovaj metalni. Ne bi bio problem da je u njemu, mene muci gdje ce biti u njemu. Jel u tom djelu aviona hladno? bucno?
Ocu li ju moci prosetati izmedju presjedanja? JAO

I ima li IKAKVE sanse, da uz neznam koliku nadoplatu, pas bude samnom u avionu? Staff, 28kg. Mirna, dobra, donijela bih im sve papire i polozene testove, i brnjicu bi joj stavila, ma sve. Ima li primjera da je tako neki veci pas bio u avionu sa vlasnikom? (znam da mogu ovi mini, a ovo pitam cisto cuda radi)
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:10   #18
Mislim da nema šanse za tako nešto ..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:40   #19
A gledala sam Opru kad je snimala nekog vlasnika koji je imao bernardnica kraj sebe u avionu
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 19:56   #20
Mislim da je 10kg težine (s transporterom) maksimum za u kabinu. Meni je bila frka s mačkom pošto je debela kao svinja
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.