Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 09:44   #8781
Moj voli spužvaste male loptice kupljene u Zvjerinjaku. Jako skaču, mekane su (taman za nositi u čvaljicama) i veličine su miša. Za njima trči kao ćuko i nosa ih okolo.
Lopta od catnipa je bila promašaj. To je više teška kugla koja se samo kotrlja i radi buku po parketu. Bačen novac.
E da, fakat mačke vole štapiće. Moj obožava štapiće za uši, pogotovo prljave, vadi ih iz smeća i onda rasteže onu vatu cijeli dan.
Razmišljam da kupim i laserski pointer. Ima li ga itko?

I ima novu foru. Sakrije se u hodniku i počne tužno zapomagati. Kad ja izađem da vidim što mu je, zaskoči me s leđa.
__________________
I don't wanna claim that I'm special

Zadnje uređivanje Noomi : 09.01.2018. at 09:55.
Noomi is offline  
Old 09.01.2018., 11:29   #8782
Imam ja, igrala se mala s time, ostatak ekipe nije doživljavao. Uzela sam iz Pet centra, baca u obliku miša svjetlo ali mislim da su bolji oni ravni što bacaju točkicu (mislim da nemau Pet centru takvih za kupiti). Obavezno nakon igre baciti neku loptiicu ili nešto da ispadne da su ulovili plijen jer u suprotnome znaju biti isfrustrirani. Ono stalno neššto love, a ništa ne ulove.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 09.01.2018., 18:21   #8783
Kod nas su vezice za kablove najbolja igracka koja bas nikad ne dosadi samo ne one najmanje nego malo vece. Mali vrag je jednom progutao takvu malu vezicu i onda ju povratio, srecom nije mu nista bilo. Nemam pojma kako ju je zagurao cijelu u grlo...
shelby-eleanor is offline  
Old 10.01.2018., 07:06   #8784
Ja imam zenku koja je nabrijana na sve i muzjaka kojeg apsolutno nista ne zanima, ne znam postoji li neka macja depresija ili nekakve tablete stogod sto bi ga izvuklo iz toga ili je jednostavno takav?! Em sto ga nis ne zanima em sto kmeci ko sirena...lagano ludim. Ima mozda jedan ili dva perioda u danu kad mu se malo igra s necim (uglavnom sa mnom i mahalicom iz PC onom najjeftinijom - ta im je najdraza a raspadne se za dan ) pa nisam vise pametna..
Problem je i sto bi se on cesto igrao sa zenkom a ona ne zeli nego pak opet kad se njoj to hoce.
Sad sam napravila glupost i kupila par zivih cvrcaka i on je toliko nabrijan na to da je to prestrasno, zna da su u kupaoni i kmeci i hvata za kvaku i ne gasi se...a kad mu ga pustim, zenka ga otme i pojede jer je sposobnija od njega.. a jadno moje mutavo malo
Joshira is offline  
Old 10.01.2018., 21:37   #8785
Jel vi kucnim mackama svaki mjesec stavljate ampule?
Aese is offline  
Old 11.01.2018., 07:09   #8786
Ja svojima dajem tableticu svakih par mjeseci...ne svaka tri, prije ce bit cetiri ili mozda dva put godisnje cak, preventivno.
Al sad sam nabavila zive cvrcke i naravno netko me odmah blagoslovio s cinjenicom da macke mogu dobit gliste ako ih jedu, pa sam u pripravnosti
Ampula za buhe mi ne treba jer imam celawce
Joshira is offline  
Old 11.01.2018., 10:59   #8787
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Jel vi kucnim mackama svaki mjesec stavljate ampule?
Ne. Jedino kad poberu buhe onda stavljam svaki mjesec (sad stavim kad ide netko kod veta jer mi od tamo od tamo dovuku)

Joshira ja isto tako 3-4 puta godišnje, obično sam znala pred proljeće obavezno jer krenu muhe, a moj pokojni micek ih je tamanio ko luđak.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 11.01.2018., 20:39   #8788
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joshira ja isto tako 3-4 puta godišnje, obično sam znala pred proljeće obavezno jer krenu muhe, a moj pokojni micek ih je tamanio ko luđak.
A cek to bas mora po difoltu dobit nesto od toga? Jer ja sam svojima upravo kupila zive cvrcke (sad vidim da sam gore to rekla vec hahaha) - jel mislis samo na muhe ili iz svake bestije moze doc neka glista ili kakva god jajasca?
Joshira is offline  
Old 11.01.2018., 20:47   #8789
Ne znam, moj mico je volio zderat nocne leptire, muhe i slicnu gamad i nakon epizode kad su se svi zarazili od njega glistama ja sam tako na proljece kad krenu muhe i ostale letece napasti svima utrpavala tablete. Nisu mi nikad nakon toga imali gliste.

Ne znam ko sve moze prenijeti, dovoljno je da jedno jajasce ostane na necemu zaljepljeno i oni pojedu i da se zaraze
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 12.01.2018., 15:26   #8790
Koje su to tablete?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 12.01.2018., 17:26   #8791
Za gliste i trakavice. Pratel, Carnivem, Drontal....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 15.01.2018., 16:48   #8792
Koliko ima vremena nakon oplođivanja za napraviti sterilizaciju mačke?

Počeo se ovdje motati jedan mačak oko divlje mačke vani. Ona se još ne da, ali je pitanje trenutka kada će popustiti...

Ne znam kaj da radim s njom. Ajd još nekako bih ju i mogao uloviti, ali gdje ću ju držati? U kuću ne može, bio bi masakr. Imam drvenu šupu u kojoj je jednako hladno kao i vani. Ako i ugrijem na peći malo, to drži par sati i gotovo, dok dođem s posla već je ledeno unutra. Plus što bi zbrisala van čim se vrata otvore, garantirano.

Vremenska prognoza nije baš povoljna. Držati steriliziranu mačku na temperaturi oko nule je suludo, još bi umrla od hladnoće.

Teoretski, imam jednu praznu sobu u kući, možda bi mogla biti unutra par dana... S time da nisam siguran da bi mačka shvatila koncept pijeska, jer mi zapišava sve po dvorištu (i auto i fasadu i grmlje) kao muški mačak.

A ako budem čekao da vani zatopli, to ne bude dobro. Možda bi se otvorio period od par dana toplijeg vremena, ali možda...

aaah

Ideje, pliz!!!
_MK_ is offline  
Old 15.01.2018., 20:22   #8793
Ja bi na tvom mjestu, ako si odlučio sterilizirati, napravila to što prije.
Ne odugovlačiti.
To što ti nisi vidio da je ona popustila pred navaljivanjem - ne znači da nije.
Tako sam i ja mislila za jednu malu macu "premala je, nema još ni 6 mj" - ahaaaa

Mislim da ti od veta do veta ovisi hoće li, neće i do kojeg vremena "trudnoce" napraviti sterilizaciju.
Kod mene je vet. vrtio glavom, mrštio se, ali na kraju i pristao i napravio zahvat, nikad ga nisam pitala koliko je maca bila skotna

Možda neće biti takva katastrofa kombinacija sobe i pijeska.
Em će biti sva jadna, a i moje iskustvo je da su sve mace koje sam dovela u kuću od prve shvatile čemu služi pijesak.
ozanavg is offline  
Old 15.01.2018., 20:25   #8794
Ah, pala je odluka da ju pokušamo uhvatiti u četvrtak pa da se sterilizira u petak, i onda preko vikenda da bude zatvorena tu gore u sobi... Fakat nema druge opcije. Nema. Da se barem pripitomila koji mjesec ranije, a ne sad usred zime :/
_MK_ is offline  
Old 15.01.2018., 20:38   #8795
Vidim da si iz Zagreba, pa radije kontaktiraj pravu šapu da oni rijese lovljenje, odlazak na kastraciju (ti platis) i onda ti donesu macu u kavez na cuvanje tjedan daba dok se ne oporavi od kastracije....divlja maca za vrijeme oporavka mora biti u kavezu zbog vlastite sigurnosti...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 15.01.2018., 20:41   #8796
Nisam iz Zagreba... Izhendlat ćemo to već nekako. Imam jednu praznu sobu, samo nemam ključ za nju, a moj ludi mačak zna otvarati vrata po kući Valjda bude sve OK...
_MK_ is offline  
Old 15.01.2018., 21:16   #8797
Sretno. Nadam se da će vam sve ići po planu.
ozanavg is offline  
Old 16.01.2018., 07:35   #8798
Pitam se samo kako uloviti mačku... To će isto biti vrlo zabavan poduhvat...
_MK_ is offline  
Old 19.01.2018., 17:47   #8799
Mačka nije ulovljena

Možda da sam imao neki veći transporter, a ne ovaj mali u kojeg jedva strpam neku pitomu kućnu mačku...

Našao sam tko ima lovku, pa ćemo idući tjedan pokušati na taj način, uz malo mesa ili šunke unutra.
_MK_ is offline  
Old 25.01.2018., 20:21   #8800
Mačka uhvaćena i predana veterinaru... Izgubio sam valjda godinu života i dobio nove sijede na glavi.

Sutra ju pokupim, bit će mi u kući zaključana u praznu sobu tjedan dana...
_MK_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.