Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2008., 08:51   #101
jel se razumije neko u talismane i takve stvari...
trebala bi pomoć oko jednog privjeska-...
ines1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 10:42   #102
Mozda danas i postoji metoda za stvaranje zlata iz npr. zeljeza, ali zamislite koje bi to posljedice imalo s obzirom da vecina zemalja pohranjuje znatne rezerve zlata... Zlato bi postalo gotovo bezvrijedno pretpostavljam i eto frke.
__________________
Quam bene vivas refert non quam diu
rig_pigGSF is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 15:12   #103
zlato je vrijedno ne zbog svoje vrjednosti na tržištu ili ljepote, već zbog toga što je plemenito i svojih svojstava
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:12   #104
Metoda za stvaranje zlata postoji ali ne u okviru kemije niti alkemije nego fizike. Nuklearna fuzija. Uvaljutaš lakšem atomu od zlata nešto protona i etotigana. NIje baš ekonomski isplativa količina ali eto rabotaet.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:47   #105
Telema!
Ako vas zanima jedna od metoda Alkemije današnjice koja se temelji na drevnim učenjima Egipćana, Grka, Arapa i na kraju Templara; koji su ta učenja donjeli u Europu na svojem povratku iz Križarskih Ratova, neka posjete stranice Hrvatskog O.T.O. - a.

Ordo Templi Orientis - Red Hrama Istoka.

Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 20:47   #106
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Odnosi se na sve nivoe. Promene u svesti, duhu i emocijama, prati i promena fizičketvari, dakle transmutacija i pravljenje zlata, Kako gore tako dole.
Nije li sam proces Transmutacije u stvari proces uzdignuca covjekova duha i pretvaranja materijalnog u nematerijalno?! Kao u onoj prici o Johnu Diu, kada upita invocirane negativne entitete da li je moguce pretvoriti nesto nematerijalno u materijalno, gdje su mu entiteti odgovorili, da, ukoliko zeli postici stupanj pretvaranja nematerijalnog u materijalno, prvo mora nauciti materijalno pretvoriti u nematerijalno Prima Materia bila bi korespodentna prapocelima. Sumpor je smatran elementom koji simbolizira Merkur. Hermeticki zatvorena posuda mogla bi simbolizirati samu materiju u kojoj smo zarobljeni. Sol element prociscenja (Svjetlost?). Merkur je korespodentan Hermu (Hermes / Thoth) a samo njegovo uzdignuce predstavljalo bi pobjedu nad materijom (u alkemiji cesto prezentiranoj u oblicju zmaja). Nije li i sam Nietzsche rekao: "covjek je deva koja mora postati lav da bi pobijedio zmaja i postao dijete". Cudnovata podudarnost, zar ne?!

Zadnje uređivanje Simultan : 08.10.2008. at 20:56.
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.