Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 20:17   #441
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post
Nisam te ni pitao za ime i prezime, nego općenito. Kao osoba, koga misliš da predstavljaš?
A ova tema ti je najzanimljivija? Pitam se zašto?
zasto nam ti ne odgovoris? cini mi se da znas odgovor.
ssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:36   #442
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post
Pošto već idem na psihoterapiju (vezano za depresiju) mogu znati o kakvoj psihoterapiji ti govoriš?
Ako netko lijeći homoseksualnost psihoterapijom, trebao bih njegov broj.
Do sad mi ni jedan psiholog niti psihijatar nije ponudio pomoć, a rekao sam svima da sam gay i da je to jedan od uzroka moje depresije...
Mislim da u Hrvatskoj toga nema. To su uglavnom one psihoterapije iza kojih stoji crkva i druge interesne skupine.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:06   #443
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Mislim da u Hrvatskoj toga nema. To su uglavnom one psihoterapije iza kojih stoji crkva i druge interesne skupine.
Ma, znam da nema. Ovo je više bilo "pitanje provokacija"!!
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 12:01   #444
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post
Nisam te ni pitao za ime i prezime, nego općenito. Kao osoba, koga misliš da predstavljaš?
A ova tema ti je najzanimljivija? Pitam se zašto?
Ja sam krscanin. Protiv homoseksualnosti sam ili bilo šta gdje je zloupotreba seksualnosti. Što se tiće teme odgovorio sam ti na to. Ova tema mi je jednostavno zanimljiva, to nema nikakvo znacenje. A koga ti predstavljas?
danijel4343 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 13:10   #445
Quote:
danijel4343 kaže: Pogledaj post
Ja sam krscanin. Protiv homoseksualnosti sam ili bilo šta gdje je zloupotreba seksualnosti. Što se tiće teme odgovorio sam ti na to. Ova tema mi je jednostavno zanimljiva, to nema nikakvo znacenje. A koga ti predstavljas?
Ja prvenstveno predstavljam sebe, a vjerojatno se i ostali homoseksualci slažu samnom.
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 13:32   #446
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post
Ja prvenstveno predstavljam sebe, a vjerojatno se i ostali homoseksualci slažu samnom.
Pa narvno da i ja predstavljam sebe, svaka osoba predstavlja sebe, ali vidi se vec razlika između nas dvojice. Ti si homoseksualac, a ja sam normalne seksualnosti (po seksualnoj orijentaciji ja sam heteroseksualac, ali ja ne priznajem seksualnu orijentaciju). Ti si za homoseksualnost, a ja sam protiv nje.
danijel4343 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 13:55   #447
[QUOTE=rimar;11734924]
Quote:
=rimar kaže: Pogledaj post

A tko si ti uopće? Od svih tema na ovom forumu, ti si samo na ovoj od 07.12.2007. od 10:16 sati. Otvorio si profil samo da bi mogao iznositi svoja mišljenja i tvrditi kako si samo ti u pravu? A možda imaš i drugi profil, ali te je bilo sramota s njim se uključiti u ovu temu?
Svaka ti čast!!
Ja imam pravo na svoje misljenje i stajaliste, dali ti se ono dopadalo ili ne. Homoseksualnost ja ne priznajem kao nesto normalno i nikada necu. Ne samo zato sto sam krscanin nego i jer sam covjek. Ali necu vas vise ometati, vas homoseksualce, odlazim s ove teme.
Pozdrav
danijel4343 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 14:05   #448
[QUOTE=danijel4343;11764799]
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post

Ja imam pravo na svoje misljenje i stajaliste, dali ti se ono dopadalo ili ne. Homoseksualnost ja ne priznajem kao nesto normalno i nikada necu. Ne samo zato sto sam krscanin nego i jer sam covjek. Ali necu vas vise ometati, vas homoseksualce, odlazim s ove teme.
Pozdrav
Ej nemoj tako, nema potrebe da odlaziš sa teme, ne možemo svi imati ista stajališta...
A to što ne priznaš homoseksualnost kao nešto ljudsko, bojim se da si u zabludi, ljudska homoseksualnost postoji jakoooo dugo i dio je naše vrste, sviđalo se to nama ili ne.

Evolutivni psiholozi već dugo pokušavaju da nađu modele po kojima je homoseksualnost evolutivna prednost...no istraživnja su tek na početku i dosta kontroverzna.

Ono što se zna je da bez homoseksualaca naše društvo, kultura i civilizacija ne bi bile iste...ništa čudno s obzirom da statistički izrazito puno homoseksualaca spada u grupu ljudi poput umjetnika, pisaca, top intelektualca...
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 16:32   #449
A pusti ga neka ide!! Valjda je napokon shvatio da je u krivu, a ne želi priznati?!
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:14   #450
Quote:
danijel4343 kaže: Pogledaj post
Pa narvno da i ja predstavljam sebe, svaka osoba predstavlja sebe, ali vidi se vec razlika između nas dvojice. Ti si homoseksualac, a ja sam normalne seksualnosti (po seksualnoj orijentaciji ja sam heteroseksualac, ali ja ne priznajem seksualnu orijentaciju). Ti si za homoseksualnost, a ja sam protiv nje.
Ja sam protiv mrznje.
Sta te tvoja crkva uci mrznji?
To je onda jedna jako nazadna crkva.
Vrag je usa u nju.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 01:09   #451
ja kao gay godinama visim na gay chatovima i upoznajem razne ljude uzivo i virtuelno ... i toliko raznih ljudi ima tu da mi se smuci malo to .... ne znam to je malo cudan svijet , ima raznih pacijenata i gaje neke tipicne glupe osobine gayeva npr. slusanje gupe muzike , smijesno oblacenje ili tracanje drugih ljudi ko je s kime spavao ili ko sta radi i milion drugih stvari ...
ali dobro vjerovatno i strejt svijet nije savrsen i tu ima raznih cudnih ljudi ....
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 22:20   #452
Ostali su savršeni

Zašto si pak ti uplašen.
Da među nama koji nismo gay sigurno je sve super, idealno, savršeno.
Svagdje ima luđaka, budala, čudaka, kakve veze s tim pak ima spolna orjentacija.
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:41   #453
Da, zasto si uplasen?
A da svugdje ima "ludjaka" to je tocno... nekima je samo sudjeno na nalijecu na vise njih, pa... moj krug prijatelja/ica (str8 i gay) je pun ludjaka
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:43   #454
Quote:
rimar kaže: Pogledaj post
Pošto već idem na psihoterapiju (vezano za depresiju) mogu znati o kakvoj psihoterapiji ti govoriš?
Ako netko lijeći homoseksualnost psihoterapijom, trebao bih njegov broj.
Do sad mi ni jedan psiholog niti psihijatar nije ponudio pomoć, a rekao sam svima da sam gay i da je to jedan od uzroka moje depresije.
Ili si mislio na psihoterapiju koja će mi pomoći da lakše živim dalje bez obzira što sam gay?
Takva terapija ne postoji.. postojale su nekad ideje, ali nista nije uspjesno..

A "argumenti" koj se navode za mogucnost, kao i "izlijeceni" su samo ljudi kojima je ispran mozak pa su promijenili ponasanje.. prije ili kasnije puknu...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:49   #455
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Evolutivni psiholozi već dugo pokušavaju da nađu modele po kojima je homoseksualnost evolutivna prednost...no istraživnja su tek na početku i dosta kontroverzna.
A nije bas da se u evolucijskoj psihologiji mogu raditi istrazivanja

A objasnjenja iste odawno postoje.. odnosno cijeli komplet, ali najsmislenije, odnosno najprihvacenije su da je homoseksualnost nastala kao evolucijski nusprodukt homosocijalnosti (istospolnog prijateljstva) - kad su muskarci npr. islo u lov na mamute (ili sto se vec tada jelo ) to je trajalo dugo i bila je potrebna sloznost da bi ostali i uspjeli i onda je doslo do homoseksulnosti da bi se vise i bolje povezali... i razvojem vrste, danas, neki su senzibilniji na to pa odu u tom smjeru skroz... (malo laicki receno), kao i da je nastala s ciljem kolateralnog prenosenja gena, odnosno da bi pojedinci koji nisu imali svoju djecu odgajali zajednicku djecu/tudju djecu.. jer djeca koja su ostala bez roditelja nisu bas imala sanse za opstati, jer ljudi nesvjesno geldaju genetsku srodnost i tako ulazu resurse.. i danas je dokazano da je vjerojatnost zlostavljanja posvojenog djeteta u odnosu na bioloskoi 100 puta veca... altruizam i istazivanja istog u odnosu na genetsku srodnost dobro pokazuje kako ljudi funkcioniraju....
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 16:23   #456
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
A nije lose vidjet pijanog tatu kako tuče tatu? Samo heteroseksualci su nasilni i alkoholicari?

Jebate, idemo svi bit pederi, svijet ce biti ljepsi
Da, i kako bi to dijete zvalo roditelje... Mama x i mama y, ili tata x i tata y, ma glupost
__________________
_-_Help yourself_-_

Zadnje uređivanje Logicus : 24.01.2009. at 16:58.
Logicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.