Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2007., 22:16   #41
Mene stalno vuče da to čitam a onda se userem i spavam u dnevnom boravku s upaljenim svjetlom i moje dvije životinjice
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:14   #42
Quote:
:::PiXiE cOrPsE::: kaže: Pogledaj post
evo neznam dal je netko vech imao ovakav topik (sry) ali mozhete mi pomochi kako da se rijeshim straha??
Nikako, ja ga se nikad nisam rijesio.
bobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:30   #43
stvarno ne znam što može plašiti ljude na "rubu znanosti"...

ja isto čitam temu o horror događajima, ali samo si zamislim da su ljudi bili pod utjecajem alkohola ili nečeg, ili su nešto krivo vidjeli, ili samo seru

a straha se možeš riješiti samo ako se suočiš s njim. recimo, zamisliš si neku situaciju sa svojim najvećim strahom, uzmimo za primjer klinku iz filma "krug" i ubaciš nekakvu komičnost. tako ćeš se uvijek sjetiti toga smiješnoga i samo će se cerekati.

primjer
prvo što mi pada na pamet je da djevojčica izađe iz bunara i naravno hoće strašiti ubijati ljude, ali slučajno naleti na michaela jacksona koji počne nju lovati i klinka hoće pobjeći natrag u ekran telke a ludi jacko ju lovi posvuda, klinka vrišti i zove plavi telefon, ali ne uspijeva.... mogao bi sad cjelu priču razviti iz ovog
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:59   #44
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Zamisliš Baba Rogu,(jer točan opis ne postoji),zamisliš da je tu,da je se ne bojiš pa ju jednostavno opališ po nosu!
Isti princip kao i u snu suprostaviti se onome čega se bojiš!

Nije tako komplicirano Enči!
Film koji te užasnuo prvi put,kod desetog puta postaje mlak!
Nezgoda sa iracionalnim strahovima jeste upravo u tome što ne možeš da se suočiš sa njima. Nečeg se bojiš samo dotle dok se ne uhvatiš u koštac sa njim. Kada se to dogodi - vidiš da nije tako strašno kako si zamišljao. Ali kad ne znaš ni da li nešto postoji, ni kako izgleda, ni kakva pravila za njega važe...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:02   #45
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
a straha se možeš riješiti samo ako se suočiš s njim. recimo, zamisliš si neku situaciju sa svojim najvećim strahom, uzmimo za primjer klinku iz filma "krug" i ubaciš nekakvu komičnost. tako ćeš se uvijek sjetiti toga smiješnoga i samo će se cerekati.
Ali u stvarnosti ne bi bilo tako. U stvarnosti bi ti umro od strave, kao i oni u filmu.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 01:14   #46
E več sam htio novu temu otvoriti ali nema potrebe.

Evo več godinu dana ja imam probleme s spavanjem tj. lezanjem u krevetu prije nego odem u ono drugo stanje.
Uvjek primječujem nekakve najmanje zvukove, recimo pucketanje parketa i namještaja recimo. I uvjek mislim evo sad je tu nešto, onda recimo sad po ljetu mi dolaze nočni leptiri i glupani se zabijaju u zid i onda mi je to uvjek onak, previše pozornosti obračam. I uvjek imam problema barem pola sata dok napkon ne počnem razmišljati o nečem drugom sam od sebe i onda zaspim.
Jedanput mi se dogodilo da sam lezal u krevetu i najedanput su mi se oči počele same otvarati, ja sam ih dosta teško zatvoril i onda sam si ih trljal neko vrijeme i dok sam ih otvoril sve mi se onak mješalo ko da je nešto prozirno ispred mene kao nekakav najlon koj se njiše, prepal sam se ko nikad i brze bolje upalil svjetlo i kad sam upalil ništa nije bilo. Onda sam malo promislil, i skuizil sam da dok sam trljal oči sam si tak u mraku zamislil nekaj i onda još taj strah od nečeg neodređenog i evo ti najgoreg duha.

Meni je problem što znam da je sve to sranje zapravo moja mašta a opet me to opterečuje i tak nemam mira. Ima slučaja kad sam u tom drugom stanju pred spavanje da ispustim neki zvuk onak kao hm i onda me to probudi i mislim si da je neko pokraj mene to rekel i onda stojim ko drvo i uvjeravam se da sam to ja i onda nakraju ipak nekak samog sebe nagovorim da sam to ipak ja bil i opet spavam ali onda neko vreme opet sve primječujem, i pravo mi je olakšanje recimo dok stari ide na WC pa ja čujem da je neko tu i onda onak se osječam sigurno. Ali čim sve utihne...

Ima kakva pomoč za to? Ja se hoču suočiti sa strahom i probam uvjek nekaj napraviti i recimo dok sam več nekoliko put videl taj najlon kao pred sobom i zamislil da je to duh rekel sam: "kaj očeš sad, pusti me da spavam", nekak sam se osječal bolje i nije se više pojavilo tak nekaj. Ali neznam kak da se suočim s recimo pucketanjem parketa jer bi se glupo osječal da parketu govorim

Inače nisam strašljiv čovjek i volim pogledati dobar horor i obozavam ove price s Ruba čitati.
wik91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 16:28   #47
Post

Quote:
Amel:ze kaže: Pogledaj post
Joj ja kad sam pogledao Krug film, nisam doslovno spavao 3 mjeseca..Ali sam jako znatizeljan za paranormalne stvari i znam da necu moci spavati ali opet ja to gledam...Trebam otici psihijatru hitno...Npr. Sad me zanjima EVP...hehe...Ali nije me strah....A Krug film, nekima u biti nije strasan, ali ja sam imao nekakav osjecaj, nesto, aaahhh, 3 mjeseca nisam spavao....Spavao sam preko dana....
I ja sam znatizeljna,ali straha duhova se nikad necu rijesit! Zato ja vas upozoravam nemojte ici na internetsku stranicu ''duhovi,jer tek cete se tada stvano plasit!Necu vam reci sta sve ima tamo,ima slika duhova,ja nisam smila vise to vidit koliko sam se prepala!Da me bar neko upozorioPomozite da se rijesim toga!Mislila sam se javit velecasnom!
:horor

__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:29   #48
Quote:
:::PiXiE cOrPsE::: kaže: Pogledaj post
evo neznam dal je netko vech imao ovakav topik (sry) ali mozhete mi pomochi kako da se rijeshim straha?? chitam ove glupe priche na rubu znanosti i meni je teshko zaspati...znam da je glupo ( ) ali ima ko ideju kak da se lakshe zaspi?? iako znam da ta sra--- nisu istina

Znam ja nađi curu,pa ces brze zaspat!
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:41   #49
Quote:
Porta kaže: Pogledaj post
I ja sam znatizeljna,ali straha duhova se nikad necu rijesit! Zato ja vas upozoravam nemojte ici na internetsku stranicu ''duhovi,jer tek cete se tada stvano plasit!Necu vam reci sta sve ima tamo,ima slika duhova,ja nisam smila vise to vidit koliko sam se prepala!Da me bar neko upozorioPomozite da se rijesim toga!Mislila sam se javit velecasnom!
:horor

Quote:
wik91 kaže: Pogledaj post
E več sam htio novu temu otvoriti ali nema potrebe.

Evo več godinu dana ja imam probleme s spavanjem tj. lezanjem u krevetu prije nego odem u ono drugo stanje.
Uvjek primječujem nekakve najmanje zvukove, recimo pucketanje parketa i namještaja recimo. I uvjek mislim evo sad je tu nešto, onda recimo sad po ljetu mi dolaze nočni leptiri i glupani se zabijaju u zid i onda mi je to uvjek onak, previše pozornosti obračam. I uvjek imam problema barem pola sata dok napkon ne počnem razmišljati o nečem drugom sam od sebe i onda zaspim.
Jedanput mi se dogodilo da sam lezal u krevetu i najedanput su mi se oči počele same otvarati, ja sam ih dosta teško zatvoril i onda sam si ih trljal neko vrijeme i dok sam ih otvoril sve mi se onak mješalo ko da je nešto prozirno ispred mene kao nekakav najlon koj se njiše, prepal sam se ko nikad i brze bolje upalil svjetlo i kad sam upalil ništa nije bilo. Onda sam malo promislil, i skuizil sam da dok sam trljal oči sam si tak u mraku zamislil nekaj i onda još taj strah od nečeg neodređenog i evo ti najgoreg duha.

Meni je problem što znam da je sve to sranje zapravo moja mašta a opet me to opterečuje i tak nemam mira. Ima slučaja kad sam u tom drugom stanju pred spavanje da ispustim neki zvuk onak kao hm i onda me to probudi i mislim si da je neko pokraj mene to rekel i onda stojim ko drvo i uvjeravam se da sam to ja i onda nakraju ipak nekak samog sebe nagovorim da sam to ipak ja bil i opet spavam ali onda neko vreme opet sve primječujem, i pravo mi je olakšanje recimo dok stari ide na WC pa ja čujem da je neko tu i onda onak se osječam sigurno. Ali čim sve utihne...

Ima kakva pomoč za to? Ja se hoču suočiti sa strahom i probam uvjek nekaj napraviti i recimo dok sam več nekoliko put videl taj najlon kao pred sobom i zamislil da je to duh rekel sam: "kaj očeš sad, pusti me da spavam", nekak sam se osječal bolje i nije se više pojavilo tak nekaj. Ali neznam kak da se suočim s recimo pucketanjem parketa jer bi se glupo osječal da parketu govorim

Inače nisam strašljiv čovjek i volim pogledati dobar horor i obozavam ove price s Ruba čitati.
pa znas isto se i ja osjecam,ali lakse mi je kad je neko samnom!sad bi duhovima rekla MA AJDE!ali mrzim horore!
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:44   #50
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kako da se suočiš sa nečim što (verovatno) ne postoji? Recimo, bojiš se Baba Roge. Gde da nađeš Baba Rogu da se suočiš sa njom?
pa sanjas ju i kazes joj odj***i
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:11   #51
Quote:
wik91 kaže: Pogledaj post
E več sam htio novu temu otvoriti ali nema potrebe.

Evo več godinu dana ja imam probleme s spavanjem tj. lezanjem u krevetu prije nego odem u ono drugo stanje.
Uvjek primječujem nekakve najmanje zvukove, recimo pucketanje parketa i namještaja recimo. I uvjek mislim evo sad je tu nešto, onda recimo sad po ljetu mi dolaze nočni leptiri i glupani se zabijaju u zid i onda mi je to uvjek onak, previše pozornosti obračam. I uvjek imam problema barem pola sata dok napkon ne počnem razmišljati o nečem drugom sam od sebe i onda zaspim.
Jedanput mi se dogodilo da sam lezal u krevetu i najedanput su mi se oči počele same otvarati, ja sam ih dosta teško zatvoril i onda sam si ih trljal neko vrijeme i dok sam ih otvoril sve mi se onak mješalo ko da je nešto prozirno ispred mene kao nekakav najlon koj se njiše, prepal sam se ko nikad i brze bolje upalil svjetlo i kad sam upalil ništa nije bilo. Onda sam malo promislil, i skuizil sam da dok sam trljal oči sam si tak u mraku zamislil nekaj i onda još taj strah od nečeg neodređenog i evo ti najgoreg duha.

Meni je problem što znam da je sve to sranje zapravo moja mašta a opet me to opterečuje i tak nemam mira. Ima slučaja kad sam u tom drugom stanju pred spavanje da ispustim neki zvuk onak kao hm i onda me to probudi i mislim si da je neko pokraj mene to rekel i onda stojim ko drvo i uvjeravam se da sam to ja i onda nakraju ipak nekak samog sebe nagovorim da sam to ipak ja bil i opet spavam ali onda neko vreme opet sve primječujem, i pravo mi je olakšanje recimo dok stari ide na WC pa ja čujem da je neko tu i onda onak se osječam sigurno. Ali čim sve utihne...

Ima kakva pomoč za to? Ja se hoču suočiti sa strahom i probam uvjek nekaj napraviti i recimo dok sam več nekoliko put videl taj najlon kao pred sobom i zamislil da je to duh rekel sam: "kaj očeš sad, pusti me da spavam", nekak sam se osječal bolje i nije se više pojavilo tak nekaj. Ali neznam kak da se suočim s recimo pucketanjem parketa jer bi se glupo osječal da parketu govorim

Inače nisam strašljiv čovjek i volim pogledati dobar horor i obozavam ove price s Ruba čitati.
Dok čitam tvoj tekst osječam se kao da sam ga ja pisao. Prije par mjeseci imao sam ničim izazvanu noćnu moru, kak je susjedi izgorjela kćer i pretvorila se u demona. Prije te nočne more mogao sam pogledati bilo koji horor i nije me bilo strah, a poslje, isti slučaj ko i kod tebe. Također nakon more prijatelj mi je proslijedio link na youtube-u o slikama na kojima su ljudi i kraj njih duhovi što je naravno pojačalo moj strah. Bez obzira što te slike nisu bile nešto prestrašne, ali sam osječaj da je netko tu kraj tebe, da te gleda uljevao mi je velik strah. Pitanje je kako da se riješiš straha, čak iako misliš da je netko kraj tebe te da ti neče ništ, da je recimo pozitivan duh i zašto te je noću strah te situacije, a danju bi se mogao nasmijat tome? Evo kako sam ja uspio savladat taj strah. Vikendom sam izlazio van i naravno pio. Vračajuči se doma, također sam razmišljao o duhovima, ali za razliku od ostalih noćiju, nije me bilo strah. Zašto? Bilo mi je svejedno. Razmišljajuči tako o svemu tome, došao sam do toga da si postavim pitanje: "Zar da si popijem svaku veće kako bih se riješio tog velikog straha?" Naravno to nije dolazilo u obzir, trebalo mi je samo biti svejedno, al da nisam pod utjecajem alkohola. I tako svaku većer dok sam išao na spavanje motale su mi se misli o duhovima, kako su oni ovdje, kako me gledaju, čuo svako pucketanje parketa, čak i zvukova vani. Svaki put bih si rekao "Nema veze, pa što onda ak su tu, bili su ovdje jućer, prekjućer... i ja sam još ovdje, živ i zdrav, nitko me nije ni tukao ni povrijedio na bilo koj način", te mirno izdahnuo i uspio sam se opustit i zaspat. Znam da se taj problem ne može riješiti preko noći, ali s vremenom sigurno hoće. Mislim da je čovjekov najveći neprijatelj vlastiti mozak i kako kaže jedna forumašica, trebalo bi se više bojati živih nego mrtvih.

Evo toliko i nadam se da sam bar nekom uspio pomoći.
ivankoke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.