Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2011., 19:13   #61
Quote:
NAJBOLJA kaže: Pogledaj post
jesam dobra ili loša
najbolja si
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 10:06   #62
hehehe
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 23:36   #63
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Ne tako davno moj potpis je bio- we see things and people not as they are, but as we are...

Da li si se ikada zapitao radi li se mozda o tvojoj projekciji? Kako znas da je to sto vidis objektivno? i kako uopce mjeriti objektivnost nase procjene drugih ljudi, kada nam vrijednosti na kojima se baziramo nisu iste?

Meni kao veganu bi se vjerojatno crnili oni koji rezu prsut doma, ljubitelju prsuta bili bi bijeli kao snijeg, da karikiram, ali mislim da razumijes sto te pitam
Ae to jest uglavnom tako jer percipiramo kroz mentalno i emotivno, odnosno - no ima nekoliko tehničica za utišavanje tih subjektivnih manipulatora "istine".

Jedan cijenjen znanac-striček od svojih 70-ak godina je svojedobno nesebično objašnjavao jednu od vještina - slušati tijelo. Obuzdati lajavog analitičnog majmuna-mental i uspavati konjinu koja teško sluša-emotivno. Kaže da su ljudi zaboravili percipirati energetska emitiranja - fizički.
(Primjerice igraš se tak da sjedaš kraj ljudi u recimo čekaonici, busu ili tak nešt' i "slušaš" samo tijelom, bitno je u tom trenu ne "prevoditi" doživljeno u riječi(mentalno & emotivno) uglavnom da se tijelo izvježbati da bude instrument )

Iako of kors da je plitko za ikog donijeti ikakav konačan sud, kategorije "dobar ili loš" su smiješne jer čovjek jest uvijek u procesu odnosno promjenjiv
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 01:18   #64
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Ae to jest uglavnom tako jer percipiramo kroz mentalno i emotivno, odnosno - no ima nekoliko tehničica za utišavanje tih subjektivnih manipulatora "istine".

Jedan cijenjen znanac-striček od svojih 70-ak godina je svojedobno nesebično objašnjavao jednu od vještina - slušati tijelo. Obuzdati lajavog analitičnog majmuna-mental i uspavati konjinu koja teško sluša-emotivno. Kaže da su ljudi zaboravili percipirati energetska emitiranja - fizički.
(Primjerice igraš se tak da sjedaš kraj ljudi u recimo čekaonici, busu ili tak nešt' i "slušaš" samo tijelom, bitno je u tom trenu ne "prevoditi" doživljeno u riječi(mentalno & emotivno) uglavnom da se tijelo izvježbati da bude instrument )

Iako of kors da je plitko za ikog donijeti ikakav konačan sud, kategorije "dobar ili loš" su smiješne jer čovjek jest uvijek u procesu odnosno promjenjiv
Meni tijelo precesto titra narancasto da bi ga slusala u posljednjevrijeme. Bit ce da je proljece u zraku

Ali salu na stranu, ne bi li u tom slucaju percipirali ono sto je slicno nama ili na nama kompatibilnoj valnoj duljini kao pozitivno, a ono sto nam je potpuno razlicito ili gdje nam se lambde malo neobicno poklope negativnim?

U zadnje vrijeme se pocesto pitam imamo li uopce nacina za zaobici same sebe i nadici alat u kojem se krecemo u percepciji svijeta i dogadjaja oko nas.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 15:18   #65
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Meni tijelo precesto titra narancasto da bi ga slusala u posljednjevrijeme. Bit ce da je proljece u zraku


Quote:
Ali salu na stranu, ne bi li u tom slucaju percipirali ono sto je slicno nama ili na nama kompatibilnoj valnoj duljini kao pozitivno, a ono sto nam je potpuno razlicito ili gdje nam se lambde malo neobicno poklope negativnim?
Bi ako gledaš na objekt u odnosu spram sebe, donosno uvijek postoji apsolutna i relativna pozicija promatranog objekta (ak' u ovom slučaju uzmeš da je relativna "moj odnos prema" ostaje pitanje o onom apsolutnom). Odnosno da ne mudrujem - tamo gdje je lakše uspavati emocije & mental, rezultati su ovom metodom čišći.

Čak ne bih rekla kompatibilnost već klasičan strah od nepoznatog, sve slično automatski nam postaje prihvatljivije a manje slično - odbojno jer ne proskeniramo od prve i ne pohvatamo prepoznatljiv kod a "živimo lakše" kad brže-bolje donesemo sud o nekom/nečem. Definicije i stavovi su in.

Nda..... kategorije dobar/loš i pozitivan/negativan su mi u istoj ladici. Ježim se od njih jer imaju tako isključiv stav prema nečem tak komplexnom. Svaki čovjek jest više od jednoznačne etikete.

Quote:
U zadnje vrijeme se pocesto pitam imamo li uopce nacina za zaobici same sebe i nadici alat u kojem se krecemo u percepciji svijeta i dogadjaja oko nas.
Ima , no korištenje alata ovisi o čovjeku, (motivima, namjerama...etc. Zapravo pitanje radiš li to da bi razvijao vještinu, pomicao margine brusio sebe ili se poigravao ego-ufurima kako "to možeš" )
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 13:26   #66
Ovako, ne osporavam maxovu mogućnost da odredi da li je osoba "dobra" ili "loša", no njegovo shvaćanje svega ovoga i okarakterizivranje je pogrešno. naime dobro i zlo postoji samo u subjektivnom gledanju na stvari(u ovom slučaju kako autor teme vidi osobu kako će ona utjecati / je utjecala na njega), na globalnoj razini sve je neutralno i kao tako ne treba osuđivati osobe i svrstavati ih u globalno dobre/loše.

Dat ću evo neki banalan primjer koji se može razložiti na bezbroj faktora ali navest ću samo neke:
osoba dobije posao
- dobro je to za nju -> ostvaruje zaradu
- loše je za njeno slobodno vrijeme -> ima manje vremena za posvetu sebi i obitelji
- dobro za socijalan život ako je u pitanju timski posao -> upozna mnogo novih ljudi, što subjektivno dobrih za nju, što loših (sad se ovo opet može rastavljati na brojne faktore)
- loše za 10-tak drugih osoba koje su se kandidirale za isti posao (ali opet jedna opaska, možda te druge osobe nađu drugi posao, sa boljim mogućnostima i uvjetima od ovog, opet ide dio na rastavljanje na brojne faktore)
... dalje nastavite sami

zato ja nemam problema s drugim ljudima, nek rade što hoće kako hoće(nek ubijaju, spašavaju svijet, ma štogod), ne osuđujem nikoga, svatko ima svoj put, jedino reagiram ako njihovi postupci direktno utječu na mene u subjektivno negativnom smislu

al džabe meni pričati tu, kad se to shvati u vlastitoj glavi(da dobro i loše ne postoji) možda će shvatiti i posložiti neke stvari, makar mi je savršeno jasno da kad bi svi ljudi to shvatili opet ne bi bilo smisla, jer svaki čovjek ima drugačiji cilj za napraviti u ovom životu, i na drugačiji način. znači gospon max(ako se nisi već pozdravio s ovim forumom) volio bih te upoznati uživo, po mogućnosti da mi kažeš što misliš o meni kad vidiš moju boju, i da malo popričamo više o ovoj temi ako bi te zanimalo

lijep pozdrav svima koji ovo čitaju nadam se da nisam bio prenaporan s otkrivanjem nekih mojih stavova xD
__________________
No Comment
.AncienT. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 02:32   #67
kažu da nema glupih pitanja ( al znam da ćete me popljuvat i reć da je glupo )
ali da ti pošaljem svoju fotku, jel bi mogao nešto iz nje vidjeti kakva sam ?
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 05:09   #68
Ma ništa čudno u tome što vidiš kroz ljude crno ili bijelo. Ali šta bi da se pali ili gasi ulična rasvjeta i to samo nakon tvog jednog pogleda...
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 21:17   #69
Quote:
.AncienT. kaže: Pogledaj post
dobro i zlo postoji samo u subjektivnom gledanju na stvari, na globalnoj razini sve je neutralno i kao tako ne treba osuđivati osobe i svrstavati ih u globalno dobre/loše.
Hm,jesam padobranac ali ovo me zasmetalo.

Kako je serijski ubojica samo subjektivno loš i kako je genocid globalno neutralan?

Dao si za primjer nesto pretjerano banalno kao dobiti posao.

To nije odrednica dal je netko zao i sumnjam da bi doticni autor teme uopce vidio (ako vidi naravno) neciju auru na temelju toga dal je osoba-zaposlena.


Ne znam,ne volim opovrgavatelje zla,ja cvrsto vjerujem u hm...kako se izraziti-"jahače apokalipse", i ne mislim da je i na univerzumskoj razini,a kamoli globalnoj neutralno i svejedno dal je planet osut radijacijom zbog "subjektivno losih".
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:29   #70
Quote:
Max_Shadow kaže: Pogledaj post
Ako netko ima slicnih iskustva ili zna nesto o tome neka se javi.

Evo ovako: Neznam dali je to dar ili nesto sl.,Mozda sam se tako rodio,mozda ima jos takvih,doista NE ZNAM,ali jos od ranije mladosti pa evo sve do sada jednostavno kada mi netko pridje ja osjecam dali je ta osoba dobra ili losa.,vidim kroz njega ili osjecam ili svijetlost ili crnu pozadinu. Dakle,ja te ljude ne poznam,znaci recimo kada nekog upoznam,odmah to vidim, i ostanes ono prijatelj ili poznanik sa njim,i sto dalje vrijeme ide to se ostvaruje ono sto sam vidio-vidim. Isto tako je kada prodjem pored nekog ili sl.. Naravno da za nekoga ja mogu misliti da je recimo los a dobar je ili suprotno,ali u potpunosti sam tocan,dakle sve ono sto sam vidio ili vidim se obistini,znaci ako vidim crno i pocnem kopati o toj osobi,dolazim do informacija da nije dobar covjek,da je bio los covjek u proslosti da sada svasta radi, i sl. Isto mi je i za zenske i za muske osobe,za mlade ili stare.,jednostavno to i vidim i osjecam. I kada drugima kazem za nekoga kakav je,oni ne zele prihvatiti istinu,ali nakon odredjenog vremena sve moje se obistini.

p.s. nezelim da sada netko misli kako ovdje pise neka balavurdija ili da su neke izmisljotine,jednostavno kazem sta je.
Nemam nikakvu moć, ali imam instinkt za osobe tj. ''vidim'' ako je netko dobar ili loš. Jednostavno mogu odmah pročitati ljude
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:51   #71
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
Nemam nikakvu moć, ali imam instinkt za osobe tj. ''vidim'' ako je netko dobar ili loš. Jednostavno mogu odmah pročitati ljude
Sve ovisi kako definiras pojmove "dobar" i "los".
A trebas uzeti u obzir da je covjek promjenjivo bice ,kao i da nas same definiraju nase misli..misli su zacetak svega..covjek za kojega si mozda pomislila da je los se u tom trenu , kad si ga upoznala mozda jednostavno nalazio u losoj fazi zivota pa su mu ,u skladu s tim ,misli i emocije bile negativne.Ista analogija vrijedi za osobu koju upoznas dok je u pozitivnoj fazi.

Ljude treba promatrati kao kompleksna bica gdje se zlo i dobro gube unutar granica koje smo i tako sami mi definirali;a predstavljaju li te granice koje su proizasle iz nase definicije uopce ikakvu vertikalu po kojoj treba mjeriti?
Ako u zivotu zelis biti "dobar" ,onda jednostavno moras nauciti kontrolirati misli ,misliti pozitivno ,a sve je to lako kad ti ide dobro.
Problem je kako sprijeciti misli da postanu tvoji neprijatelji kad ti ide lose?
Ljudi bi lako mogli mijenjati sta im smeta kad bi shvatili da su oni promjenjive individue;jednostavno NISMO ista osoba kao ona od prije 7 godina ,kao ni ona od prije 5 dana.
Skloni smo previse vezati se za proslost ,za nase tadasnje postupke i mane i to uzimati kao mjerilo naseg karaktera ,a to ne valja.
Svaki je covjek Svjetlo i Sjena.Dapace ,sigurno si primijetila i da je sjena svih predmeta i bica najintenzivnija-bas za vrijeme najjaceg sunca.
Otkad ne promatram osobe kao dobre ili zle(prerasla sam to) puno mi je bolje u zivotu ,iluzije i projekcije bye-bye..
Savrsenstvo je ravnoteza i kontrola svjetla i sjene ,osvjestavanje obje strane ..Negiranje svoje Sjenke dovodi do projiciranja iste na druge ljude kao "zla"..
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway

Zadnje uređivanje Vrag Jedan : 01.12.2011. at 16:08.
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:57   #72
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
Nemam nikakvu moć, ali imam instinkt za osobe tj. ''vidim'' ako je netko dobar ili loš. Jednostavno mogu odmah pročitati ljude
Što to znači dobar i što to znači loš?
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:54   #73
To vam jednostavno ne mogu objasnit kako. Ako mi neka osoba na početku ''ne sjedne'' tj. ne odgovara, neovisno o prvom dojmu uvijek se ispostavi da sam u pravu. Ako mi se netko ''ne svidi'', nakraju ispadne da je il' pokvaren il bezobrazan. To je više intuicija nekakva. Uvijek se ispostavi da sam u pravu.
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:27   #74
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
To vam jednostavno ne mogu objasnit kako. Ako mi neka osoba na početku ''ne sjedne'' tj. ne odgovara, neovisno o prvom dojmu uvijek se ispostavi da sam u pravu. Ako mi se netko ''ne svidi'', nakraju ispadne da je il' pokvaren il bezobrazan. To je više intuicija nekakva. Uvijek se ispostavi da sam u pravu.
E pa intuicija ti je mocno oruzje ,jer ti sluzi kao radar u prepoznavanju ljudi od kojih mozes ocekivati nesto neugodno.Neke se energije jednostavno odbijaju ,nekad to jednostavno nema veze sa "dobrom" i "zlom" ,vec jednostavno dolazi do prirodnog osjecaja odbojnosti ,cesto sa obe strane.

I ja sam izostrila radar za prepoznavanje ljudi od kojih mogu ocekivati nesto lose ,ali sam takodjer i razvila oblik samozastite(vizualizacija plamenog kruga oko svog tijela npr.,ili jednostavno dobra stara distanciranost)
Super je imati radar za citanje necijih negativnih osobina ,ali svakako tu osobu ne smijes promatrati samo kroz prizmu negative.U svojoj nutrini ,mi smo sve-svjetlo i sjena ,dobro i lose ;mislim da u zivotu ne postoji tako dobra ili losa osoba ,a da se ,kad bi se poklopile sve okolnosti-jednostavno ne bi transformirala u svoju suprotnost.Jer unutar sebe ,svi smo potpuni.
Vecina ljudi niti ne pomislja na zavirivanje u svoju nutrinu,da pokusa poblize upoznati samoga sebe prije svega;kako li ce tek onda druge?
Vecina ljudi je neosvjestena glede svog dobrog i loseg djelovanja ,a to je jako lose.Vecina se identificira sa mislima koje imamo o samima sebi ,a podsvijest je ta koja programira nase misli.Iz nje one izviru.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:41   #75
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
To vam jednostavno ne mogu objasnit kako. Ako mi neka osoba na početku ''ne sjedne'' tj. ne odgovara, neovisno o prvom dojmu uvijek se ispostavi da sam u pravu. Ako mi se netko ''ne svidi'', nakraju ispadne da je il' pokvaren il bezobrazan. To je više intuicija nekakva. Uvijek se ispostavi da sam u pravu.
http://youarenotsosmart.com/2011/06/...ckfire-effect/

Zabluda : Kad se vaša vjera u nešto suoči sa činjenicama uvjerenja se mjenja i nova se informacija ugrađuje u vaš umni sklop

Istina : Kad se vaša duboka uvjerenja suoče sa drugačijim činjenicama vaša se vjera pojačava.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 16:38   #76
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Sve ovisi kako definiras pojmove "dobar" i "los".
A trebas uzeti u obzir da je covjek promjenjivo bice ,kao i da nas same definiraju nase misli..misli su zacetak svega..covjek za kojega si mozda pomislila da je los se u tom trenu , kad si ga upoznala mozda jednostavno nalazio u losoj fazi zivota pa su mu ,u skladu s tim ,misli i emocije bile negativne.Ista analogija vrijedi za osobu koju upoznas dok je u pozitivnoj fazi.

Ljude treba promatrati kao kompleksna bica gdje se zlo i dobro gube unutar granica koje smo i tako sami mi definirali;a predstavljaju li te granice koje su proizasle iz nase definicije uopce ikakvu vertikalu po kojoj treba mjeriti?
Ako u zivotu zelis biti "dobar" ,onda jednostavno moras nauciti kontrolirati misli ,misliti pozitivno ,a sve je to lako kad ti ide dobro.
Problem je kako sprijeciti misli da postanu tvoji neprijatelji kad ti ide lose?
Ljudi bi lako mogli mijenjati sta im smeta kad bi shvatili da su oni promjenjive individue;jednostavno NISMO ista osoba kao ona od prije 7 godina ,kao ni ona od prije 5 dana.
Skloni smo previse vezati se za proslost ,za nase tadasnje postupke i mane i to uzimati kao mjerilo naseg karaktera ,a to ne valja.
Svaki je covjek Svjetlo i Sjena.Dapace ,sigurno si primijetila i da je sjena svih predmeta i bica najintenzivnija-bas za vrijeme najjaceg sunca.
Otkad ne promatram osobe kao dobre ili zle(prerasla sam to) puno mi je bolje u zivotu ,iluzije i projekcije bye-bye..
Savrsenstvo je ravnoteza i kontrola svjetla i sjene ,osvjestavanje obje strane ..Negiranje svoje Sjenke dovodi do projiciranja iste na druge ljude kao "zla"..
Odlično rečeno.

Samo bih nadodala da su ljudi uglavnom nesvjesni te promjenjivosti, odupiru joj se i skloni su poistovjećivati se s nekim više puta ponovljenim obrascima ponašanja, a isto to poistovjećivanje rade i sa drugima. A ti drugi, koji vrte isto ili slično ponašanje iz navike i identifikacije s istim, onda savršeno odgovaraju zamišljenom opisu. Iz tog razloga neke ljude stvarno možemo definirati kao dobre ili loše jer jasno pokazuju svoje sklonosti.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 17:48   #77
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Odlično rečeno.

Samo bih nadodala da su ljudi uglavnom nesvjesni te promjenjivosti, odupiru joj se i skloni su poistovjećivati se s nekim više puta ponovljenim obrascima ponašanja, a isto to poistovjećivanje rade i sa drugima. A ti drugi, koji vrte isto ili slično ponašanje iz navike i identifikacije s istim, onda savršeno odgovaraju zamišljenom opisu. Iz tog razloga neke ljude stvarno možemo definirati kao dobre ili loše jer jasno pokazuju svoje sklonosti.
Hvala..
Na kraju ,sve se svodi na jednu mudru izreku koja glasi:"Kad dugo gledas u ponor ,i ponor pocinje gledati u tebe."
Transformacija je nuzna u zivotu ,a ona ne ide bez osvjestavanja svega od cega smo sazdani ,sta i omogucuje objektivniji pogled i na nas same i na druge.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 18:31   #78
moja je pretpostavka da osijecas energiju prisutnih , aura, zapravo da tako receno slusas tijelom osijecas, vidis a nevidis zanimljivo, recimo kroz razvijeno trece oko osoba vidi da prisutni ima oboljenje te tocno zna kakvo i gdje, no ti vjerojatno, neznam dali vidis aure , u podsvijesti si svijesna oboljenje nekakvoga ili muke te osobe ili njenih namjera , no u trenutnom stanju svijesti ti to ne uocavas dobivas poruke na nesvijesnome planu, to je normalno, svi smo mi bozja stvorenja puna ljubavi i snage )
Chetana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:54   #79
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
To vam jednostavno ne mogu objasnit kako. Ako mi neka osoba na početku ''ne sjedne'' tj. ne odgovara, neovisno o prvom dojmu uvijek se ispostavi da sam u pravu. Ako mi se netko ''ne svidi'', nakraju ispadne da je il' pokvaren il bezobrazan. To je više intuicija nekakva. Uvijek se ispostavi da sam u pravu.
Točno te razumijem. Kod mene je isto tako. Osjetim zločestoću odmah i do sada nisam nikad pogriješila. Čuvaj svoj instinkt! Gledaj na njega kao dar i nemoj slušati druga uvjerenja, ako osjetiš tuđu hladnoću u duši. Ili dobrotu i milost. Roditelji bi se posebno trebali uzdati u svoj instinkt, pogotovo u današnje vrijeme. Jer poslije je prekasno. Zli ljudi postoje, ako i dobri. Kao da su obilježeni, osjetim neku jezu, hladnoću, zločestoću,a posebno gadljivost. Kao da im je duša prljava.
Ta gadljivost bude nesnošljiva, ne mogu dugo biti u njihovoj blizini.
Kasnije uvijek doznam što rade ili su radili. Npr. tuku svoje supruge, iživljavaju se na radnom mjestu na drugima, varaju, kradu, za jednu sam čak par godina kasnije čitala da je bila svodnik. U to vrijeme kad smo se upoznale. Podvodila je maloljetnice.
Dakle, UVIJEK SLUŠAJTE SVOJ INSTNKT!
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.