Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2006., 21:16   #1
Bolesni bubregici

sorry ak sam ovo trebala stavit na Zdravlje, al ipak sam mislila da je mozda malo specificnije buduci da se radi o maloj bebici a ne znam da li mameki i tateki odavde posjecuju Z tak cesto ...

imam necakinju od 7 mjeseci, imala je u zadnje vrijeme cesto temperaturu a nije bila prehladjena i tak pa su je poslali u klaicevu da provjere da li ima neku urinarnu infekciju ... i tak, nakon brda pretraga (na kojima je, izmedju ostalog, uspjela pokupit tri viroze zaredom ) ustanovljeno je da ima povrat urina u jedan bubregic a za drugi jos nije gotov nalaz i da ak ne valja ni s njim situacija rekose da ce morat bit na antibioticima do godinu dana (nadam se da je sestra ovo dobro skuzila, da nije nes pomijesala) ... a tko zna sto dalje ...


moja pitanja:

1) ima li tko iskustva s ovakvim problemima i kakav savjet?
2) mozete li preporuciti doktora pedijatra ili specijalistu (nefrologa?) za eventualno drugo misljenje?
3) kako malenoj povecati imunitet da ne pokupi bas sve svaki put kad zavrsi na pretragama u bolnici?

hvala unaprijed!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 21:48   #2
To je refluks, nemam iskustva sa tim ali koliko sam čitala roditelje čija djeca su trebala nefrologa dosta ih preporučuje dr. Cvitković koja je do nedavno radila u Klaićevoj a sada ima svoju privatnu polikliniku http://www.poliklinika-helena.hr
Za iskustva ti preporučujem forum Roda i Mame i bebe (pretražuj po nefrolog, refluks)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 22:28   #3
Quote:
verica kaže:
To je refluks, nemam iskustva sa tim ali koliko sam čitala roditelje čija djeca su trebala nefrologa dosta ih preporučuje dr. Cvitković koja je do nedavno radila u Klaićevoj a sada ima svoju privatnu polikliniku http://www.poliklinika-helena.hr
Za iskustva ti preporučujem forum Roda i Mame i bebe (pretražuj po nefrolog, refluks)
puno hvala, vec sam prosurfala, ima puno dobrih informacija, srce si
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 22:39   #4
Da, to je refluks, imao je to i moj malac.
Ne mora biti opasno i bubrezi mogu ostati zdravi, ako se pazi da ne dođe do upale ili čestih upala, a za to je i potreban antibiotik, naravno. No antibiotici (ili nešto sa sličnim djelovanjem) uzimaju se u puno manjoj dozi, kao profilaksa i mislim da od toga nema velike štete, a u svakom slučaju - puno veća bi šteta nastala od učestalih upala bubrega.
Mom sinu je refluks spontano prestao negdje s 4 godine, a do tad je morao uzimati tu profilaksu. Ponekad je potrebna operacija kojom se otklanja ta "greška" u otjecanju urina, ali koliko sam skužila - mnogima to prođe samo od sebe i bez operacije, samo treba čekati par godina i ići na kontrole i... nadati se najboljem.
P.S. Mi smo išli kod dr.Puretića na Rebru.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 11:21   #5
Moj malac je imao urinarni infekt s mjesec dana. Bili smo na Šalati. U početku su sumnjali na refluks (pa smo se informirali o tome), ali se ispostavilo da je neki problem s mjehurom. Uglavnom - refluksa ima više stupnjeva što se tiče njihove težine, lakši se liječe antibioticima i prođu sami od sebe, a teški operacijom.
Profilaksa - kod urinarnih problema na Šalati prakticiraju sinersul (mislim da je bio 1 ml na dan) godinu dana od upale, uz kontrolu krvi i urina svaki mjesec, a poslije (kad se prestane uzimati lijek) rjeđe. Za prevenciju upala postoje i biljni preparati, za pojedine bakterije, npr. tinktura na bazi brusnice za e.coli (treba pitati u biljnim apotekama). Inače su doktori, barem po mojem iskustvu, jako škrti s informacijama kad se radi o biljnim preparatima, neki su bili i posprdni. Naravno da mi ne bi ni na kraj pameti bilo zamijeniti službenu medicinu alternativom, pogotovo kad se radi o djeci, ali mislim da treba probati sve raspoloživo.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 20:15   #6
Quote:
Tiger Lilly kaže:
Moj malac je imao urinarni infekt s mjesec dana. Bili smo na Šalati. U početku su sumnjali na refluks (pa smo se informirali o tome), ali se ispostavilo da je neki problem s mjehurom. Uglavnom - refluksa ima više stupnjeva što se tiče njihove težine, lakši se liječe antibioticima i prođu sami od sebe, a teški operacijom.
Profilaksa - kod urinarnih problema na Šalati prakticiraju sinersul (mislim da je bio 1 ml na dan) godinu dana od upale, uz kontrolu krvi i urina svaki mjesec, a poslije (kad se prestane uzimati lijek) rjeđe. Za prevenciju upala postoje i biljni preparati, za pojedine bakterije, npr. tinktura na bazi brusnice za e.coli (treba pitati u biljnim apotekama). Inače su doktori, barem po mojem iskustvu, jako škrti s informacijama kad se radi o biljnim preparatima, neki su bili i posprdni. Naravno da mi ne bi ni na kraj pameti bilo zamijeniti službenu medicinu alternativom, pogotovo kad se radi o djeci, ali mislim da treba probati sve raspoloživo.
citala sam jucer forum mame i bebe, tamo ima dosta o tome, i skoro svim mamama su DOKTORI preporucili da bebama daju cranactiv kapi od brusnice. tak da nemres bit posprdan s tim. (doduse, oni su svi isli kod privatnog doktora ak su ikako mogli )
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 21:09   #7
Ja sam to imala k'o klinka. Već sam pisala na onoj temi noćno mokrenje. Uglavnom, imala sam stalno i kojekakve bakterije i nikad nisu skužili odakle te bakterije. Kasnije, to se samo od sebe povuklo, tj. kako sam ušla u pubertet. Do tada sam uvijek imala bakterije te plus mokrenje po noći.

Iskreno, nemam savjet. I sama sam se nahodala i naspavala po bolnicama.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 12:22   #8
Tough Cookie, nisam rekla da su svi doktori bili posprdni, samo neki (nažalost, upoznala sam ih jako puno), a cranactiv sam i sama davala svom klincu. Dokazano je da brusnice djeluju na e. coli.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 13:00   #9
Jadna mala lutkica, nadam se da je to ne boli
i nadam se da ce sto prije ozdravit
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 21:11   #10
Quote:
Tiger Lilly kaže:
Tough Cookie, nisam rekla da su svi doktori bili posprdni, samo neki (nažalost, upoznala sam ih jako puno), a cranactiv sam i sama davala svom klincu. Dokazano je da brusnice djeluju na e. coli.
ma nisam ni ja to rekla, samo sam u jednom trenutku bila ljuta na one kojima dobrobit djece nije na prvom mjestu.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 21:12   #11
Quote:
Ona007 kaže:
Jadna mala lutkica, nadam se da je to ne boli
i nadam se da ce sto prije ozdravit
mozda je i boli al ona to dobro podnosi. tako bar djeluje. nekad mislim da se vise ja bojim.

hvala ti!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.