Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 13:09   #321
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pametno planiranje... čega...?
Potomstva...
Da se nadovežem na navodnu "prenamnoženost" od cca. 7.000.000.000.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:25   #322
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A kako je trebala krenuti?
ne opet u kameno doba
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:26   #323
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Potomstva...
Da se nadovežem na navodnu "prenamnoženost" od cca. 7.000.000.000.
Potomstva naravno valjda ne krumpira.
Seks.revolucija (hormonalna kontracepcija) je skinula brigu oko neželjenog začeća i stalnim trudnoćama te dala ženama mogućnost da same planiraju potomstvo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:37   #324
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Potomstva naravno valjda ne krumpira.
Seks.revolucija (hormonalna kontracepcija) je skinula brigu oko neželjenog začeća i stalnim trudnoćama te dala ženama mogućnost da same planiraju potomstvo.
A opet, jeb'o i seks koji je sam sebi svrha, zar ne? Seks, kao dokaz slobode...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:38   #325
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
A opet, jeb'o i seks koji je sam sebi svrha, zar ne? Seks, kao dokaz slobode...
A što bi ti; prokreaciju bez slobode.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:44   #326
sve to stanovništvo može da se smjesti u 3 Američke države
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:46   #327
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A što bi ti; prokreaciju bez slobode.
Jok!
Prokreaciju bez EPP-a!
Ti?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 13:50   #328
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ti?
Slobodu samoodgovornosti!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:10   #329
vlastiti mir je neprocjenjiv.
jedino se malo osjećam jadno na blagdane, ali ni to nije strašno, jer imam prijatelja koji su isto sami.
ne vrijedi zbog tih nekoliko dana u godini trpjeti nekoga ostalih 360.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:29   #330
Zašto ima sve više samaca?

Glupo je generalizirat ali je priroda to odradila na nacin koji je odradila,bez iznimaka,bez poznavanja sto je moralno sto nije po nasim mjerilima. Ne mora nekome biti cilj imati djete,ne mora bit nekome cilj biti heteroseksualac,moze netko prodavat auto koji trosi 40 litara na 100 kilometara,moze netko forsirat tvrdnju da netko bez noge moze voditi normalan zivot,moze netko forsirat tvrdnju da je zivot laksi bez mobitela itd itd... Ali priroda takvim ljudima ne dopusta dalje. Pretpostavka da netko mora trpiti nekoga ? Ok,super,pravo slobodnog izbora,naravno...ali manjina je manjina,i ona ne odrediva pravila,i sto vecina kaze to je moralno i dobro...svak ko se ne prilagodi,pa pa ...zakon jacega

Znam da moze bit frustrirajuce,ali tako je...

Sreca u nesreci,bar necete prenjet nervozu na nekoga


Sent from my iPhone using Tapatalk
Streetlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:51   #331
jer je teško nać normalnu osobu za partnera

mnogo nas nije samo svojevoljno
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:58   #332
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jer je teško nać normalnu osobu za partnera

mnogo nas nije samo svojevoljno
Normalno je danas relativna stvar i ono što je nekome normalno, drugome može biti nenormalno i obrnuto. Preciznije je, a i poštenije reći da se ne može pronaći odgovarajuća i kompatibilna osoba prema vlastitim preferencama ma kako to zvučalo.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:59   #333
Ja uopće nemam dojam da ima tako puno samaca Danas brak nije više toliko pod mus kao nekad i novije generacije su sve više razmažene, jer imaju više od prijašnjih, pa nisu navikle dijeliti svoj komfor s nekim i nisu spremne odgajati djecu, ali opet nemam dojam da je baš toliko puno ljudi koji su sami, bar ne u mojoj okolini.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 15:04   #334
Nije lako...ali vecina nade,sto ovaj ostatak stavlja u mizernu manjinu...

Mislim,ove usporedbe gore su vise nego smjesne : necu ja skupljat nikome carape,necu ja nikome kuhat,nece meni nitko prdit kraj glave... Mislite da meni supruga skuplja carape,da kuha full time i da joj mogu prdnut kraj glave? Neznam,jer nikad nisam imao potrebu da proban... Ko da svi gledate neke wild west filmove dje je zena izricito domacica bez prava glasa...

Ako se netko ne moze intimno otvorit prema nekome,nikome zapravo,onda je to problem,psiholoski,koji treba rjesit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Streetlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 14:32   #335
Ja nisam samac. oženjen (imam 30 god.), ali pretpostavljam da je to danas zato jer ova današnja mladež i mlađi nemaju ni spiku za ulet ženskima, jer im teže ide kad treba nešto poduzet a da nije preko Android mobitela ili fejsbuka.

A opet s druge strane mislim da su ženske sve više u hurčini (sa oproštenjem), čast iznimkama.

Naravno svi svog konja hvale, pa tako i ja svoje vrime, ali brate ovo je danas katastrofa, nema to veze sa nostalgijom, jadna vam majka vama danas koji izlazite vanka, niste brate vi krivi, ali žalim vas kad vidim na šta liči ovo sve društvo danas, i ovo nije nikakvi egoizam nego realnost.

Neki dan vidim u gradskom busu sjede 4 srednjoškolca na onim sjedalima nasuprot jedno drugom, svi imaju Android mobitele i slušalice na ušima TE SE SPORAZUMJEVAJU ZNAKOVIMA ZA GLUHE , znači rukama/prstima.

I sad ja ono... mislim si, možda su gluhi mladići, možda neka škola za gluhe i tako, kad ono doša bus na stanicu, jedan od njih skine slušalice i kaže drugome: "oćemo tu sići", ovaj odgovara: "ma na drugoj stanici"

MAJKE TI BOŽJE E... MAJKE TI BOŽJE! Zamalo pa sam se šokira, kud ovaj svit i ova mladost ide, NEDILJE TI SVETE eto.

Poz iz Dalmacije.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 14:38   #336
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Možda bi stvar mogla biti u ekonomskoj emancipaciji žene. Hvala joj i slava! U predmodernom, predindustrijskom društvu ekonomsko privređivanje žene u domaćinstvu bilo je teško zamislivo. Žena je stajala doma, bila financijski ovisna o suprugu itd. Da ne govorimo o društvenoj neprihvatljivosti izvanbračne zajednice. Seksualna revolucija koja je počela sredinom šezdesetih godina prošlog stoljeća započela je promjenu vrijednosti i stavova prema braku i tradicionalnosti. U takvom vrijednosno, statusno i demografski promijenjenom okružju dolazi do uspostave životnog stila koji je nekad bio nezamisliv. U predmodernim društvima samci su bili čudaci, izopćenici, iznimke. Danas je izbor samačkog života potvrda osobne slobode i priznanje ekonomskoj samostalnosti osobe.
Ekonomska emancipacija žena je glavni razlog da visoko razvijena društva izumiru. Žene danas često zarađuju više od muškaraca,naročito u državnim institucijama. Češće završavaju fakultete i ekonomski su neovisne. Samim tim muškarci im nisu potrebni. Dovoljno je pogledati hrvatsko pravosuđe,pa tamo rade gotovo isključivo žene,u zdravstvu,državnoj birokraciji je također slična situacija. Problem kod dobro situiranih žena je to što one usprkos svojoj materijalnoj situaciji i dalje traže muškarce koji su bar isto školovani i bar podjednako bogati,a takvih je jako malo.
Žena ako prosječno izgleda može seks naći gdje želi i koliko partnera želi,danas kada je materijalno neovisna njoj ubračivanje jednostavno nije potrebno,kao što je nekad bilo u prošlosti.
Nisam vidio statistiku postotka samaca u Hrvatskoj,ali svakako ih je sve više iz godine u godinu. S druge strane brakova je sve manje,kao i rođene djece,a razvoda sve više. I nije to tako samo u Hrvatskoj već i u cijeloj Europi.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:10   #337
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Ekonomska emancipacija žena je glavni razlog da visoko razvijena društva izumiru. Žene danas često zarađuju više od muškaraca,naročito u državnim institucijama. Češće završavaju fakultete i ekonomski su neovisne. Samim tim muškarci im nisu potrebni. Dovoljno je pogledati hrvatsko pravosuđe,pa tamo rade gotovo isključivo žene,u zdravstvu,državnoj birokraciji je također slična situacija. Problem kod dobro situiranih žena je to što one usprkos svojoj materijalnoj situaciji i dalje traže muškarce koji su bar isto školovani i bar podjednako bogati,a takvih je jako malo.
Žena ako prosječno izgleda može seks naći gdje želi i koliko partnera želi,danas kada je materijalno neovisna njoj ubračivanje jednostavno nije potrebno,kao što je nekad bilo u prošlosti.
Nisam vidio statistiku postotka samaca u Hrvatskoj,ali svakako ih je sve više iz godine u godinu. S druge strane brakova je sve manje,kao i rođene djece,a razvoda sve više. I nije to tako samo u Hrvatskoj već i u cijeloj Europi.

Tebe za cara svih žena!

Žene više zarađuju....

pa su valjda bogatije od muškaraca

i biraju svoje partnere

no mogu naći seks na svakom uglu (da ne pitamo koji im se to likovi nude )

Ženama je super!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:47   #338
zato što nitko nikoga neće trpiti ako ne mora, s jedne strane je to potpuno u redu a s druge strane imamo sebične pojedince koji bježe na prvi problem u vezi
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:55   #339
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Tebe za cara svih žena!

Žene više zarađuju....

pa su valjda bogatije od muškaraca

i biraju svoje partnere

no mogu naći seks na svakom uglu (da ne pitamo koji im se to likovi nude )

Ženama je super!

Ne samo super. Njihovo vrijeme tek dolazi:
http://www.mvinfo.hr/knjiga/10214/kr...a-i-uspon-zena

Od samog početka čovječanstva muškarci su bili dominantan spol, no ta se dominacija temeljila gotovo isključivo na njihovoj veličini i snazi.

Zadnjih nekoliko desetljeća tržište rada velikim je dijelom postalo nezainteresirano za veličinu i snagu, a otada u mnogim segmentima radne snage muškarci više nisu u prednosti. Tehnologija je počela raditi protiv muškaraca, učinivši zastarjelima neka od zanimanja za koja je potrebna fizička snaga, a sve je više na cijeni ono što ekonomisti nazivaju "komunikacijskim vještinama". Osobine koje se tradicionalno pripisuju ženama, kao što su empatija, strpljenje i kolektivno rješavanje problema, počele su istiskivati hijerarhijski, autokratski model rukovođenja i uspješnosti.

Danas prvi put u povijesti globalna ekonomija postaje područje na kojemu su žene uspješnije od muškaraca. Od trideset četiri najrazvijenije industrijske demokratske zemlje, u dvadeset sedam njih studij završava više žena nego muškaraca. Žene u Velikoj Britaniji i SAD-u danas čine više od polovice zaposlenih. Početkom 1970-ih žene su u SAD-u pridonosile s dva do šest posto obiteljskoga prihoda, danas prosječna američka supruga pridonosi s 42,2 posto. Više od 40 posto privatnih tvrtki u Kini u ženskim je rukama.

U knjizi "Kraj muškaraca i uspon žena", koju mnogi uspoređuju s "Mitom o ljepoti" Naomi Wolf, američka autorica Hanna Rosin otkriva nam kako je uopće došlo do kraja ere dominacije muškaraca te kako se radikalna promjena muško-ženskih uloga kojoj svjedočimo zadnjih desetljeća odražava na seks, brak, posao, obitelj i društvo.


A muškarci ?

Oni će uništavati satove: https://www.forum.hr/showthread.php?p=30704059

...gledam jednog Amerikanca koji je došao u mirovinu na svoj rodni otok. Također promatram i jednog čovjeka koga zovemo "Neprijatelj satova".
Obadvoje ne trebaju ni BUDIZAM ni normabel.
Amerikanac je odjebao svoju ženu i djecu i živi u kući-starini. Njih je ostavio neka se jebu u Americi, a on lijepo po cijele dane ljenčari.
A ovaj što ga zovu Uništivać satova, taj je prije 15 godina došao na posao sa budlilicom. Pozvao je kolege i počastio ih kavom. Onda je uzeo čekić u slupao sat: "ova me naprava više neće nikada u životu buditi". Tako je i bilo. Čovjek je nakon toga dao otkaz i otišao živjeti na selo. Nikad se ne ustaje prije 10 ujutro. Živi od najma stana što mu je ostavio pokojni otac. dovoljno mu je 2000 kuna za život. A žena, djeca, posao, karijera? ODJEBI. Bolje je masturbirati svaki dan, nego da te neka baba zajebava. Ili da moraš zbog dječurlije ustajati u 6 ujutro. Pa makar i dječurlija bila tvoja. A automobil? A dobra odječa? Ja ima svoju biciklu za voziti se po selu. A dovoljna mi je radna odjeća pokojnog oca. Dugo će mi trajati jer je ionako vrlo malo radim. Čovjek je moj kolega brodski strojar, ima i višu pomorsku, 53 godine života. Od 38. godine ne radi. Samo neke lagane hobije
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:23   #340
Quote:
Streetlight kaže: Pogledaj post
Nije lako...ali vecina nade,sto ovaj ostatak stavlja u mizernu manjinu...

Mislim,ove usporedbe gore su vise nego smjesne : necu ja skupljat nikome carape,necu ja nikome kuhat,nece meni nitko prdit kraj glave... Mislite da meni supruga skuplja carape,da kuha full time i da joj mogu prdnut kraj glave? Neznam,jer nikad nisam imao potrebu da proban... Ko da svi gledate neke wild west filmove dje je zena izricito domacica bez prava glasa...

Ako se netko ne moze intimno otvorit prema nekome,nikome zapravo,onda je to problem,psiholoski,koji treba rjesit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
to je možda karikirano. a možda i ne. ali činjenica je da zajednički život zahtjeva brojne i svakodnevne kompromise.
to može biti lijepo i romantično na početku, ali poslije želiš samo svoj mir.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.