Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2014., 10:53   #21
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
I ti bi, znači, računala tu disocijativnu konjunkciju Me0Pl.
A ovo mi nije nikad palo na pamet, povezanost dispozitora s Pl...Iako ja stalno osjećam pretjerane škorpionske energije, a naizgled ih nema baš...u tolikoj mjeri.
S obzirom da je Me vladar asc i ima samo minor aspekt sa Sa, uzela bi u obzir MeOPl, prvenstveno jer je aspekt aplikacijski.
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:51   #22
na koji način i da li se uopće mogu neutralizirati negativni utjecaji ?
naime, ja nemam pojma o astrologiji, a jedna osoba koja se bavi time mi je rekla da radi negativnih utjecaja Saturna i Rahua nisam u mogućnosti ostvariti ozbiljnu vezu nego sve sto započnem zavrsi prije nego li starta uopće kako treba ...
naravno za kompletan odgovor te osobe treba izdvojiti svotu koju ja nemam, a i iskreno ne bih htjela ako na to ne mogu utjecati (a koliko sam citala drugima sta je pisala, nije davala konkretne savjete kako to rijesiti, nego je to meni vise izgledalo cisto kao nekakvo određivanje buducnosti, sto kada mogu ocekivati da ce biti )

pa evo ako mi može netko samo u kratko reći, da li se ti negativni utjecaji mogu neutralizirati, na neki način preveslati horoskop ili ?
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 23:10   #23
ne možeš preveslati horoskop, ako ga kreneš veslati, misliš da ga veslaš, a zapravo ga ne veslaš.
Ja sam ga pokušao preveslati onda sam skužio , da je to veslanje zapravo u karti bilo pisano da ću veslati.
Možeš probati ali nećeš uspjeti
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 23:14   #24
a sto onda mogu ? pomiriti se sa "sudbinom" i loše nnaklonjenim zvijezdama ?
pa mora postojati neki način kako da predjem preko tih loših aspekata ..
sad sam tužna ...zbilja
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 23:22   #25
Quote:
soulmade kaže: Pogledaj post
a sto onda mogu ? pomiriti se sa "sudbinom" i loše nnaklonjenim zvijezdama ?
pa mora postojati neki način kako da predjem preko tih loših aspekata ..
sad sam tužna ...zbilja
Astrologija nije ono sto vecina ljudi misli da jest. Pa i mnogi "astrolozi" uopce ne shvacaju cime se zapravo bave. Ne postoje nikakvi aspekti koji su zapisani u natalnoj karti a da imaju ikakvog utjecaja na neciji zivot.

Dakle nikakva sudbina nije zapisana datumom rodjenja. Nemas nikakve aspekte koji te sputavaju. Sputava te vlastita psiha.


O astrologiji, kako funkcionira, cemu sluzi itd mogu pisati tri dana. Ali naravno a ovakvoj temi to nece biti dozvoljeno.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 00:33   #26
Quote:
soulmade kaže: Pogledaj post
na koji način i da li se uopće mogu neutralizirati negativni utjecaji ?
naime, ja nemam pojma o astrologiji, a jedna osoba koja se bavi time mi je rekla da radi negativnih utjecaja Saturna i Rahua nisam u mogućnosti ostvariti ozbiljnu vezu nego sve sto započnem zavrsi prije nego li starta uopće kako treba ...
naravno za kompletan odgovor te osobe treba izdvojiti svotu koju ja nemam, a i iskreno ne bih htjela ako na to ne mogu utjecati (a koliko sam citala drugima sta je pisala, nije davala konkretne savjete kako to rijesiti, nego je to meni vise izgledalo cisto kao nekakvo određivanje buducnosti, sto kada mogu ocekivati da ce biti )

pa evo ako mi može netko samo u kratko reći, da li se ti negativni utjecaji mogu neutralizirati, na neki način preveslati horoskop ili ?
Danas se mnogi ljudi bave astrologijom ali to ne znači da znaju svoj posao. Ovakav način gledanja na astrologiju je dosta površan i pripada nekim prošlim stoljećima, smisao astrologije je upravo suprotan. A to znači da je profesija astrologa savjetodavnog karaktera pa on u razgovor s klijentom treba objasniti cikluse kroz koje on prolazi, isto kao i način kojim se najkonstruktivnije može s njima nositi.

Natalna karta nije nešto "zabetonirano", ona je više "karta puta"...karta koja nam pomaže na putu samospoznaje i samoostvarivanja. Zato astrolog služi kao "prevodioc" koji ju s astrološkog simboličkog jezika prevodi na način da pomogne osobi da rasvijetli trenutačnu situaciju i na taj način sebi jasnije predoči sliku o sebi...te joj pomoći u razumijevanju šire perspektive glede izazova i opcija. Uvijek se i svakom problemu može prići konstruktivno, a smisao astrologije nije pokušaj "promjene sudbine" već njeno ispunjavanje na način da osoba samospoznajom "raste".

Što se tiče tvog pitanja ono nije konkretno pa se ne može niti napisati "astrološki lijek" za njega ali može se na njega odgovoriti ako se stavi cijela natalna karta i postavi pitanje (a to možeš učiniti na topicu s natalnim pitanjima, nalazi se među top temama).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 09:40   #27
Evo Fish ti je sve rekla, jer ti kroz život moraš nešto naučiti, zato trebaš proći kroz trnje i kamenje
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 15:18   #28
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
O astrologiji, kako funkcionira, cemu sluzi itd mogu pisati tri dana. Ali naravno a ovakvoj temi to nece biti dozvoljeno.
ako imas volje mozes mi u pm ukratko opisati

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Natalna karta nije nešto "zabetonirano", ona je više "karta puta"...karta koja nam pomaže na putu samospoznaje i samoostvarivanja. Zato astrolog služi kao "prevodioc" koji ju s astrološkog simboličkog jezika prevodi na način da pomogne osobi da rasvijetli trenutačnu situaciju i na taj način sebi jasnije predoči sliku o sebi...te joj pomoći u razumijevanju šire perspektive glede izazova i opcija. Uvijek se i svakom problemu može prići konstruktivno, a smisao astrologije nije pokušaj "promjene sudbine" već njeno ispunjavanje na način da osoba samospoznajom "raste".

Što se tiče tvog pitanja ono nije konkretno pa se ne može niti napisati "astrološki lijek" za njega ali može se na njega odgovoriti ako se stavi cijela natalna karta i postavi pitanje (a to možeš učiniti na topicu s natalnim pitanjima, nalazi se među top temama).
aha, pa kad ne znam kako da ga konkretiziram
tu osobu sam pitala što me koči na ljubavnom polju i kako da se pokrenem..
odgovor je bio da mi Saturn stvara blokade i taj neki Rahu (njega niti ne znam pronaći u natalnoj) ...

hvala na opširnom odgovoru, budem onda tamo postavila pitanje...

Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Evo Fish ti je sve rekla, jer ti kroz život moraš nešto naučiti, zato trebaš proći kroz trnje i kamenje
o bome to je kod mene sasvim očito, kroz drvlje i kamenje do ljubavi, koje btw opet nema niti nakon svih tih lekcija i patnje ... ah taj saturn
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 15:24   #29
Quote:
soulmade kaže: Pogledaj post
aha, pa kad ne znam kako da ga konkretiziram
Vrlo jednostavno.

Napišeš ovo što si ovdje istaknula, tj. da si on nekog "astrologa" dobila informaciju tu koju si dobila a da nisi dobila informaciju kako se konkretno nositi s tim. Naravno uz link na natalnu kartu (a ne bi bilo loše napisati i kada se dogodio "upit").
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:32   #30
Kad smo na psihologji i mogućnosti slobodne volje:
Ni jedna individua ne bi bila zadovoljna s činjenicom da ima vrlo loše aspektiran Mars i Saturn u Raku (pad i egzil) u 8. kući i vrlo lošeg vladara 8. kuće što daje nasilnu smrt, možda čak i seksualno zlostavljanje ako je 7. polje aflicirano i ako su uključene malefične fiksne zvijezde/Kiron,Pluton...

Kako da individua promjeni tu svoju zapisanu "budućnost" ?
Kako da astrolog dade koristan savjet na temelju ovih pozicija ? (ove pozicije su bile primjer)
Osoba s ovim pozicijama bi definitivno proučavala okultno (ako je Pluton uz to umješan) pa postoje vjerojatnosti da astrolozi redovno dobivaju slične primjere ili su oni taj primjer...
Stelium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 01:20   #31
Pa, recimo ovako, mogu kao primjer navesti moj horoskop gdje su u padu ili egzilu : Mjesec, Merkur, Venera i Mars. I radi se o osobnim planetama. A što se tiče 8. kuće (venera, vladar osme u osmoj u škorpiji u padu) tu isto ne zaostajem

E sad, što htjedoh reći, stvari nisu tako crne niti su planete crno bijele. Sve se to može okrenuti u svoju korist samo je potrebno malo više truda i rada nego što drugi ljudi rade. To ponekad zna biti frustrirajuće ali nismo svi isti

Znam da će zvučati new agerski no ako radiš na sebi onda ćeš prevazići i te aspekte. Npr. prouči taj aspekt, provjeri šta on znači, kakvu simboliku nosi, koji su bogovi/sveci/anđeli/demoni povezani sa njime, prouči mitologiju i shvatiti ćeš koje obrasce ponašanja ponavljaš zbog toga i onda sa time prekini
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 11:44   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Npr. prouči taj aspekt, provjeri šta on znači, kakvu simboliku nosi, koji su bogovi/sveci/anđeli/demoni povezani sa njime, prouči mitologiju i shvatiti ćeš koje obrasce ponašanja ponavljaš zbog toga i onda sa time prekini

Gdje to ima za procitati?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 14:06   #33
Liz Greene pise puno o mitovima i kako, razumijevajuci dinamiku i karakteristike bogova/raznih mitskih likova to onda mozemo primijeniti na tumacenje i dublje razumijevanje astrologije - priroda odnosa izmedju planeta itd.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 14:11   #34
A isto je vazno i za reci da izazovniji aspekti tjeraju ljude da se mijenjaju, prilagodjavaju, traze rjesenja, razvijaju suosjecanje itd....
Rast dolazi iz razumijevanja. Npr. svaki Mjesec, zavisno od znaka, aspekata i polozaja ima svoj karakteristicni nacin kako se emocionalno ponasa. Dakle koje emocije su mu prihvatljive i mogu se slobodno izraziti, a koje nisu, pa ih potiskuje i razvija obrambena ponasanja. Npr. Mjesecu u Ovnu nije drag osjecaj bespomocnosti, pa onda sve takve osjecaje potiskuje itd. Znaci razumijevanje sebe kroz razumijevanje svoje karte pomaze da se oslobodimo tih automatskih obrazaca i onda postajemo slobodniji i imamo vise izbora.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:25   #35
Nabavila sam jedno desetak knjiga od Liz Greene, procitala sam onu o Saturnu, konacno mi to nekako sjeda. Ostale cu kad stignem.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:45   #36
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Nabavila sam jedno desetak knjiga od Liz Greene, procitala sam onu o Saturnu, konacno mi to nekako sjeda. Ostale cu kad stignem.
Dobre su. Puno se da naucit iz njenih knjiga...narocito taj siri kontekst mitologije itd...
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2021., 12:00   #37
Generalno gledajući, ako je neka Venera lošija u karti, jel ima smisla okružiti se stvarima njene simbolike da se kao popravi/ublaži njena slika? Tipa ukrasiti si dom (sve da bude lijepo, uredno i ukrašeno, umjetničke slike na zidovima itd), nositi lijepu odjeću i obuću, paziti na svoj vanjski izgled itd.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2021., 12:14   #38
Ne bih se kladio u to. Ako ne promjeniš sebe ništa od izbjegavanja aspekata.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2021., 13:05   #39
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Generalno gledajući, ako je neka Venera lošija u karti, jel ima smisla okružiti se stvarima njene simbolike da se kao popravi/ublaži njena slika? Tipa ukrasiti si dom (sve da bude lijepo, uredno i ukrašeno, umjetničke slike na zidovima itd), nositi lijepu odjeću i obuću, paziti na svoj vanjski izgled itd.
Joj ovo me nasmijalo moram priznati...Nepovoljnije postavljena venera nije nuzno jednako blijed i loš trag njenog prisustva u zivotu..U tom slucaju se niti jedan glazbenik sa venerom u padu (+ nekim nepovoljnijim aspektom) ne bi se mogao baviti glazbom..posebno kvalitetnijom..i nijedan model s tom pozicijom ne bi odgovarao poslu u industriji ljepote,sto naravno nema veze sa mozgom.
Hocu da kazem da se najprije gleda cjelokupna karta jer se ona reflektira u sintezi svih njenih segmenata koji onda boje našu prirodu i u skladu s tim i nacine osvjescivanja njenih pojedinih instanci..u ovom slucaju venere. Tako da npr aflicirana venera u padu (djevici) ovisno o nacinu osvjescivanja moze kod neke osobe biti ispoljena na daleko kvalitetniji i "dominantniji" nacin..nego nečija venera u sjedistu sa povoljnim aspektima..buduci da potencijale koje ima venera iz sjedista, ta druga osoba nije znala "izvuci" na prave nacine iako je sustinski do njih ona mogla doci na nesto prirodniji (lagodniji) nacin.To u praksi mnogo ne znači i kada govorimo o tom njihovom kvalitetu ispoljavanja a nekada i kvantitetu...ovisno o tome sto sami biramo usavrsavati.Nasa karta je mnogo sira slika od jednog naseg zivotnog ciklusa.

Medjutim..obzirom da ti .ovdje veneru vidis u njenom svojstvu dekoracije i estetike ...smisao za dekoraciju i estetiku tu odmah pocinje da se rasplojava...pa tako ce venera iz djevice uvijek u okviru estetike ubaciti nekakvu svoju simbolicku crtu..od koje ti ne mozes pobjeci i koje (u simbolickom tumacenju) nisi svjesna sem ako naravno ne poznajes astrologiju..a i ako poznajes iduci kontra njene simbolike bi ubrzo shvatila da si usla u svoje neprirodno stanje.
Medjutim..ta simbolicka crta djevice u okviru estetike kao sto gore napisah moze da bude manje ili vise kvalitetno ispoljena ,ovisno o nivou osvjestenosti venere u smislu estetike i znaka djevice u svojstvu iste.
Pa tako ce netko sa venerom u djevici da dekorira prostoriju na vrhunski nacin jer mu je to npr posao (dizajn prostora) iako ce mozda venerin senzibilitet provicu vrlo svedeno i dozirano a netko drugi sa venerom u djevici ce da dekorira prostor katastrofalno...jer ce to uraditi previse detaljisticno bez da ih sagleda na cjelokupan nacin..pa ce ti detalji postati medjusobno nekompatibilni (nakaradni) kada se gledaju kao cjelina. Poanta price je da, ovisno o tome za sta si nadarena..kakve potencijale nosis u sebi (u odnosu na cjelokupnu kartu ) ovisi i svojstvo u koje ces staviti tu svoju nepovoljno postavljenu veneru da bi iz nje mogla izvuci maksimalan kvalitet koji je ona u stanju da od sebe da da bi posluzila nekoj svrsi.Ako krenes iz tog ugla tvoja venere vec ima autentican pristup estetici ..makar taj pristup bio konvencionalno nepodoban.Npr netko nema smisao za boje ali ima smisao za rustikalno ..pa ce onda taj neukus boja nadkompenzirati onim za sta ispoljava vise ukusa.Medjutim ako se nameraci da uradi dizajn prostora u nekom suvremenom smislu i oglusi se na vlastiti potencijal za rustikalan pristup dekoraciji to onda mozda i nece rezultirati najsjajnije.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.