Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 14:45   #441
Ok, ja jos uvijek nisam shvatila kako netko moze biti toliko slijep na stvarnost da misli da bi uniforme mogle zamijeniti odgoj ili ispraviti socijalne nepravde... Ljudi, imate li vi uopce skolarce? Je li vama bar donekle jasna kompkeksnost djecijih odnosa? :drzisezaglavu:
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 19:58   #442
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ok, ja jos uvijek nisam shvatila kako netko moze biti toliko slijep na stvarnost da misli da bi uniforme mogle zamijeniti odgoj ili ispraviti socijalne nepravde... Ljudi, imate li vi uopce skolarce? Je li vama bar donekle jasna kompkeksnost djecijih odnosa? :drzisezaglavu:
Koji dio mog posta ti nisi shvatila? Oponiraj mi konkretnije, molim
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 19:58   #443
imala sam dvoje, sad su srećom, zaposleni.

jedno njihovo će za 3,5g. biti školarac, a nadam se da će ih biti još.
ako odluče da ih više neće biti, razumjet ću i takvu odluku.


zašto pitaš?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 15:01   #444
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ok, ja jos uvijek nisam shvatila kako netko moze biti toliko slijep na stvarnost da misli da bi uniforme mogle zamijeniti odgoj ili ispraviti socijalne nepravde... Ljudi, imate li vi uopce skolarce? Je li vama bar donekle jasna kompkeksnost djecijih odnosa? :drzisezaglavu:
Ponovljeno ti je valjda bezbroj puta da namjera uniforme nije da zamijeni odgoj ili ispravi socijalne neprave.
Aj postavi još jednom to pitanje.
Ili ono kako će se djeca prepoznavati po modelu mobitela na nastavi...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 14:19   #445
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ponovljeno ti je valjda bezbroj puta da namjera uniforme nije da zamijeni odgoj ili ispravi socijalne neprave.
Aj postavi još jednom to pitanje.
Ili ono kako će se djeca prepoznavati po modelu mobitela na nastavi...
A koja je onda svrha? Kolektivni duh? To je glupost. Mi smo nosili kute i bili "kolektiv" jednako ili manje od danasnjih klinaca. Osim toga, koja je uopce vrijednost utapanja u krdu?
Smanjenje troska odjece? Ima ducana i snizenja gdje se s malo novaca moze djecu sasvim ok obuci. I vjerojatno jeftinije nego sto bi kostale uniforme.
Napuniti rodjama dzepove namjestenim javnim natjecajima? Sasvim ocekivano...
Ubiti u djeci individualizam i pretvoriti ih u stado ovaca? Vjerujem da bi to drzavi i mnogima koji se nazivaju "tradicionalnima" na zalost odgovaralo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 15:05   #446
Od jednoličnih školskih uniformi koje ne potičnu individualnost već pokornost krdu, važnije bi bilo osloboditi djecu bubanja napamet hrpe nekorisnih informacija iz previše knjiga ( previše da bi zaradili i okoristili se izdavači a ne djeca).
Naša djeca u osnovnoj bubaju ono kaj amerikanci i japanci bubaju na koleđima.Gdje je naša ekonomija a gdje njihova ?

Knjiga trebaju biti stalne a ne u ovoj krizi roditelji moraju svake godine kupovati nove knjige. Srednjoškolske knjige koštaju kao trećina plaće neke prodavačice u Konzumu kaj nije i ne može biti normalno.Gdje su roditelji i profesori da u svezi toga krenu u protest ili štrajk ?
Ajmo takvu paradu organizirati.
Mene su današnji profesori jako razočarali. Samo izgleda paze na svoj novčanik i zbog toga štrajkaju. Kad su štrajkali za zakon koji ne dozvoljava da se knjige mijenjaju i tako nabijaju već osoromašenim roditeljima dodatni troškovi ?
Zakaj nema štrajka da se netolerira bilo kakvo nasilje nad slabijom djecom u školi i ako dijete radi probleme da po zakonu (inače u zatvor ili velika novčana globa) cijela obitelj treba psihološku terapiju ?
Kad su štrajkali da djeca ne uče svakakve blesavoće koje im danas ne koirste i koje ih usporavaju ? Za prekobrojen satove i preveliki obim nastavnog plana koji većina djece ne može pratiti ?
Zakaj kod nas 70 % učenika dropne na polugodištu iz matematike ili fizike ?
Kaj je to normalno ?
Kod nas se štrajka samo kada se ne dobije lova i gleda se osobni interes.
Na djecu i maltretiranje djece glupostima odraslih, nitko ne misli.
Je... sad su najhitnije kute i šlape, uniforme i slične nevažne bedastoće.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 15:26   #447
Uskoro bute svi "uni forma" u koju vas god obleku .Lijevo-desno..stop..naprijed-nazad..gore-dolje..sve samo da ne vidite sebe..
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:10   #448
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Od jednoličnih školskih uniformi koje ne potičnu individualnost već pokornost krdu, važnije bi bilo osloboditi djecu bubanja napamet hrpe nekorisnih informacija iz previše knjiga ( previše da bi zaradili i okoristili se izdavači a ne djeca).
Naša djeca u osnovnoj bubaju ono kaj amerikanci i japanci bubaju na koleđima.Gdje je naša ekonomija a gdje njihova ?

Knjiga trebaju biti stalne a ne u ovoj krizi roditelji moraju svake godine kupovati nove knjige. Srednjoškolske knjige koštaju kao trećina plaće neke prodavačice u Konzumu kaj nije i ne može biti normalno.Gdje su roditelji i profesori da u svezi toga krenu u protest ili štrajk ?
Ajmo takvu paradu organizirati.
Mene su današnji profesori jako razočarali. Samo izgleda paze na svoj novčanik i zbog toga štrajkaju. Kad su štrajkali za zakon koji ne dozvoljava da se knjige mijenjaju i tako nabijaju već osoromašenim roditeljima dodatni troškovi ?
Zakaj nema štrajka da se netolerira bilo kakvo nasilje nad slabijom djecom u školi i ako dijete radi probleme da po zakonu (inače u zatvor ili velika novčana globa) cijela obitelj treba psihološku terapiju ?
Kad su štrajkali da djeca ne uče svakakve blesavoće koje im danas ne koirste i koje ih usporavaju ? Za prekobrojen satove i preveliki obim nastavnog plana koji većina djece ne može pratiti ?
Zakaj kod nas 70 % učenika dropne na polugodištu iz matematike ili fizike ?
Kaj je to normalno ?
Kod nas se štrajka samo kada se ne dobije lova i gleda se osobni interes.
Na djecu i maltretiranje djece glupostima odraslih, nitko ne misli.
Je... sad su najhitnije kute i šlape, uniforme i slične nevažne bedastoće.
Na zalost, ovo je tema o skolskim uniformama. Jer bih upravo sto se skolskog programa i ostalog sto si nabrojala tice mogla reci stosta.
Imam klinku u cetvrtom osnovne i stalno se iznova iznenadjujem bedastocama i stetom koju nas sistem radi djeci. A drugi mi kazu da sam tek na pocetku, ni ne znam sta me jos ceka.
Naravno, mi smo narod majstora za hvatanje za nebitno. Ono stvarno vazno ne jebe nikoga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 21:54   #449
Vidim ja ovdje mnogi ljudi svašta pričaju, traže argumente... pa evo ih... rezultati istraživanja na temu uniformi u školama nakon jednostavnog googleanja.

Ja sam pronašao sljedeći članak: http://www.nber.org/papers/w17337.pdf

Ukratko zaključak:

- Marginalno poboljšanje u prisutnosti učenika u višim razredima (0.3 do 0.4 posto, možebitno čak i u rangu statističke pogreške)
- Nema utjecaja na rezultate
- NEMA UTJECAJA NA DISCIPLINU
- Značajno smanjenje (oko 5%) otkaza učitelja (No ovo je, rekao bih specifično američki problem, jer mislim da kod nas nema Teacher Turnovera).

Još jedan izvor:

http://www.edweek.org/ew/articles/20...iform.h24.html

Quote:
That means, he says, that uniform policies don’t curb violence or behavioral problems in schools. They don’t cultivate student self-esteem and motivation. They don’t balance the social-status differences that often separate students. And they don’t improve academic achievement. (In fact, uniforms may even be associated with a small detrimental effect on achievement in reading, his research shows.)
Drugim riječima, uniforme su beskorisne.

Jel možemo sad zaključat temu?
M. Mersault is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 22:56   #450
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A koja je onda svrha? Kolektivni duh? To je glupost. Mi smo nosili kute i bili "kolektiv" jednako ili manje od danasnjih klinaca. Osim toga, koja je uopce vrijednost utapanja u krdu?
Smanjenje troska odjece? Ima ducana i snizenja gdje se s malo novaca moze djecu sasvim ok obuci. I vjerojatno jeftinije nego sto bi kostale uniforme.
Napuniti rodjama dzepove namjestenim javnim natjecajima? Sasvim ocekivano...
Ubiti u djeci individualizam i pretvoriti ih u stado ovaca? Vjerujem da bi to drzavi i mnogima koji se nazivaju "tradicionalnima" na zalost odgovaralo.
Sve smo ove gluposti odavno apsolvirali na ovoj temi a što si mogla i sama znati a da si pročitala išta osim zadnje stranice.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 23:04   #451
Quote:
M. Mersault kaže: Pogledaj post
Vidim ja ovdje mnogi ljudi svašta pričaju, traže argumente... pa evo ih... rezultati istraživanja na temu uniformi u školama nakon jednostavnog googleanja.

Ja sam pronašao sljedeći članak: http://www.nber.org/papers/w17337.pdf

Ukratko zaključak:

- Marginalno poboljšanje u prisutnosti učenika u višim razredima (0.3 do 0.4 posto, možebitno čak i u rangu statističke pogreške)
- Nema utjecaja na rezultate
- NEMA UTJECAJA NA DISCIPLINU
- Značajno smanjenje (oko 5%) otkaza učitelja (No ovo je, rekao bih specifično američki problem, jer mislim da kod nas nema Teacher Turnovera).

Još jedan izvor:

http://www.edweek.org/ew/articles/20...iform.h24.html



Drugim riječima, uniforme su beskorisne.

Jel možemo sad zaključat temu?
Kako ne, linkao si članak koji počinje sa "Uniform use in public schools is rising..." a antiuniformisti nas ovdje uvjeravaju kako se uniforme ne koriste nigdje a najmanje ne u demokratskim i razvijenim zemljama, uniforme su obilježje Sjeverne Koreje i sličnih doajena tiranstva...

Isto si tako mogao linkati i stotine članaka zagovornika uniformi, jer ta tema kao i sve u Americi ima svoje pro i contra.

Al ni od toga ne bi bilo velike koristi ni za nas ni za vas, jer eto, Američka iskustva se tek u teorijskim razmatranjima mogu aplicirati na europske obrazovne sisteme.

Štaš...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:12   #452
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Sve smo ove gluposti odavno apsolvirali na ovoj temi a što si mogla i sama znati a da si pročitala išta osim zadnje stranice.
Da si ti ista citao, znao bi da sam na temi duze od jedne stranice.
Ostalo je pateticna demagogija koja obicno dolazi na red kad se vise nema cak ni nesto glupo za reci.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 15:24   #453
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da si ti ista citao, znao bi da sam na temi duze od jedne stranice.
Ostalo je pateticna demagogija koja obicno dolazi na red kad se vise nema cak ni nesto glupo za reci.
Na temi si duže od jedne stranice i pišeš ovakve gluposti???

Onda je to još veća sramota...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.01.2016., 16:34   #454
Zato sto se ne slazem s tobom? Da nije jadno, bilo bi smijesno.
Uniformiraj svoje dijete, ostalu djecu pusti da odrastu i skoluju se normalno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:21   #455
Još jedna škola je nuvele uniforme.
Quote:
Škola u Zmijavcima uvela školske odore

ANTE JUROŠ
Čitav je projekt realiziran nakon što su svoj pristanak dali Vijeće roditelja, Školski odbor te Vijeće učenika.
http://www.dalmacijanews.hr/clanak/w...-skolske-odore
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 20:05   #456
Uvođenje uniforma, sad i ideja o uvođenju čirilice. Nešto nam se sprema, samo nisam još točno siguran - što.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 13:18   #457
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Uvođenje uniforma, sad i ideja o uvođenju čirilice. Nešto nam se sprema, samo nisam još točno siguran - što.
Najbolje bi bilo da se sprema kofere za bijeg iz ove sprdacine od drzave. I to sve vise opasne sprdacine...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:14   #458
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zato sto se ne slazem s tobom? Da nije jadno, bilo bi smijesno.
Uniformiraj svoje dijete, ostalu djecu pusti da odrastu i skoluju se normalno.
http://slobodnadalmacija.hr/Split-%C...9/Default.aspx

vidi kak su zgodni!
lijepo, uredno, vedro
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 22:46   #459
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
http://slobodnadalmacija.hr/Split-%C...9/Default.aspx

vidi kak su zgodni!
lijepo, uredno, vedro
Komentar jedne od majki te "uniformirane" djece - "presretna sam jer me više ne gnjavi ujutro što će odjenuti..."
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:29   #460
Koja sprdačina s tim uniformama.
Prošle godine je išla anketa tipa koji broj cipela nosiš i tak...
Ove godine oni su dali broj cipela koji sam napisao u prošlogodišnjoj anketi, a taj broj je sada već za dva broja premali.
"Trio" koji je odlučivao o svemu tome očito je kupio diplomu .

E lako je tuđim nofcima se razbacivat
Ne tuđim - tvojim i mojim :klap:
Eraser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.