Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2002., 23:24   #1
Gospica

neki dan, vozim se vukovarskom u zg... na jednom semaforu, mala cigančica, jedno 5-6 godina do moga prozora na autu... ja u sjajnom mercedesu... odmahnem glavom, i dodam joj sličicu gospe...zbunjena uzla ju je...i ptrcala do auta iza mene...tamo stojadin, raspada se...vadi čovjek šaku sitniša i daje...curica, ispusta sliku gospe,i grabi sitnis... slikica pade pod tocak...gledam u retrovizoru, kao da sam vidio suzicu na slikici...nisam bas bio siguran, ali sam bio siguran u svoju na mome tvrdome oku.... DEBELKURAC
DEBELKOORAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 23:36   #2
Kaj će klinki koja skuplja lovu gospina slika?
I da, slikica se plakala ko blesava, još uvijek cmizdri tamo negdje na cesti rastrgana.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 02:04   #3
GothicA, ne mogu vjerovati da ti to pišeš. Tamo sve po raznim podforumima o depri, o pucanju živaca, osamljemnosti, same srcedrapateljne teme. Upravo da izazoveš čovjeka na suosjećanje. Da te tješi!

I gle, zar nemaš nimalo sluha za tuđe patnje. Ili za jednu ovakvu, pomalo poetičnu priču?

Ne mogu povjerovati. Još me ljudi mogu gadno iznenaditi!
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 02:20   #4
Imam i ja jednu srcedrapateljnu.....

Sjedim u Zgb, u kavani, dodje cigancica, moli za novac... smijesi mi se raznjezeno... ocito je otkrila moj majcinski instinkt... Ja je zagrlim i pricamo... kaze da mora skupiti novac... umiljava mi se, ne nagovara me ni nasto, pase joj moja njeznost, meni njena...

Pitam je ide li u skolu, kaze sad ce krenuti u prvi razxred, zna citati...

PItam je zasto ne ode u knjiznicu, tu iza ugla, ima i igracaka i slikovnica, a niije toliko vruce kao ovdje na trgu...

Zapanjeno me gleda. Objasnjavam joj da je upis u knjiznicu besplatan, i onda se sjetim - je u Kaliforniji, ali ne u Zagrebu. Kuda da ona ide. CAk i da joj toleriraju cjelodnevno izbivanje i povratak doma bez zaradjene kune, gdje ce se povlaciti? Da li ce je onakvu musavu pustiti u knjiznicu? U kavani dati caj? STo da radi to dijete...

Bilo me sram sto sam tom bespomocnom djetetu isla pametovati o slikovnicama u knjiznici... Lagala sam joj.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 02:55   #5
Quote:
Originally posted by Shtefitza

Bilo me sram sto sam tom bespomocnom djetetu isla pametovati o slikovnicama u knjiznici... Lagala sam joj.
Nisi joj lagala (Zar se zaista knjiznica placa? Ja se ne sjecam da se placala.). Mozda ce te mala zapamtiti kao dobru tetu koja joj je pricala o zivotu drugacijem od prosjacenja po ulicama. Mozda se jos netko nadje tko ce joj govoriti o slikovnicama i igrackama. Pa ce se mala na dane kada dovoljno zaradi za odnijeti kuci zavuci u knjiznicu.. Nikad se ne zna koliko daleko ide obicna lijepa rijec i zagrljaj. Ucinila si najbolje sto si mogla i da svi radimo kao ti gdje bi nam bio kraj.
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 03:00   #6
Trebala je tu sliku dat tipu u stojadinu
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 07:44   #7
T.C.
mi ne mozemo mjeriti druge ljude nasim mjerilima
ta mala cigancica ima druge vrijednosti u zivotu
knjiznica se palca , minimalno , ali da
medutim , otkud njoj vremena za citanje ?
ona mora zaradivati
da je bila upitana koliko mora donijeti doma i kaj se dogodi ako ne donese dosta , prica bi vjeojatno bila jos srcedrapateljnija
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 09:20   #8
...ooOoo...

Ma dajte molim vas, pa ne kuzite da je poanta price ta da se DEBELKOORAC pohvali da ima sjajni mercedes.

I, uostalom, ima romkinja pravo, lako je biti vjernik sa punim trbuhom, budi ti vjernik kada nemas nikoga i nista.
Kad ti je trbuh prazan i kada te mlate doma ako ne doneses koju kunu.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 11:00   #9
Ak je ciganka nije blesava da vjeruje da ce joj gospa posalti cheque ili kesh.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 11:19   #10
Quote:
Trebala je tu sliku dat tipu u stojadinu
Da mu gospica dofura bolji auto, ha?

Quote:
Ma dajte molim vas, pa ne kuzite da je poanta price ta da se DEBELKOORAC pohvali da ima sjajni mercedes.
Ergo, u tom grmu leži zec!


Quote:
I, uostalom, ima romkinja pravo, lako je biti vjernik sa punim trbuhom, budi ti vjernik kada nemas nikoga i nista.
Evo pravog religioznog komentara. Ok, ja mislim da ak vjeruješ, vjeruješ bez obzira na kruh ili ne. Al ono kaj je meni smiješno je to da vjeruješ u sliku. Pa to je fucking papir, nema veze ni sa čime!


Quote:
Ak je ciganka nije blesava da vjeruje da ce joj gospa posalti cheque ili kesh.
Hahaaaaahaaaaaa
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 19:00   #11
Re: Gospica

Quote:
Originally posted by DEBELKOORAC
neki dan, vozim se vukovarskom u zg... na jednom semaforu, mala cigančica, jedno 5-6 godina do moga prozora na autu... ja u sjajnom mercedesu... odmahnem glavom, i dodam joj sličicu gospe...zbunjena uzla ju je...i ptrcala do auta iza mene...tamo stojadin, raspada se...vadi čovjek šaku sitniša i daje...curica, ispusta sliku gospe,i grabi sitnis... slikica pade pod tocak...gledam u retrovizoru, kao da sam vidio suzicu na slikici...nisam bas bio siguran, ali sam bio siguran u svoju na mome tvrdome oku.... DEBELKURAC
debilcino jedna seljacka
 
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 01:16   #12
Quote:
DEBELKOORAC kaže: Pogledaj post
neki dan, vozim se vukovarskom u zg... na jednom semaforu, mala cigančica, jedno 5-6 godina do moga prozora na autu... ja u sjajnom mercedesu... odmahnem glavom, i dodam joj sličicu gospe...zbunjena uzla ju je...i ptrcala do auta iza mene...tamo stojadin, raspada se...vadi čovjek šaku sitniša i daje...curica, ispusta sliku gospe,i grabi sitnis... slikica pade pod tocak...gledam u retrovizoru, kao da sam vidio suzicu na slikici...nisam bas bio siguran, ali sam bio siguran u svoju na mome tvrdome oku.... DEBELKURAC
zašto lažeš?
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.