Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 19:20   #41
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post
Moze prednosti/mane i neka vasa misljenja ili test izmedu:
a) lg oled 55EG9A7V i
b) Sony KD-55XE9005BAEP
Recimo da im je cijena jednaka.

Sto je bolje za koje potrebe?
Soba je nekih 25 kvadrata, montaza na zid, gledat ce se s udaljenosti do 3 m. Primarno sportski sadrzaj, niska ova nasa ali i visoka rezolucija (nadam se satelitu), i filmovi/multimedije...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Evo recenzija za Sony KD-55XE9005



Sve u svemu kazu da je odlican (96% od 100%)
Brico_GO is offline  
Old 20.11.2017., 22:14   #42
Sutra će u Mall.hr Sony KD-65XD7505B biti navodno oko 8000kn, pa tko voli nek izvoli:

https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemn...xd7505b-935813
Tiki is offline  
Old 20.11.2017., 23:59   #43
Bok svima! Samo da se pohvalim. Umjesto UE55MU8002 lego je KD55EX9005. Onako na prvu, prezadovoljan sam. Nisam još ništa kalibrirao, a sa svim izvorima je super gledljiv. Naravno zemaljska TV ima svoja ograničenja, ali i tu su nove serije čisto OK. Plejka je super. Beelink me nešto gnjavi u zadnje vrijeme pa me baš zanima Android na SONY-ju. Hebiga, umjesto da prčkam po telkaču ja cepam noćnu.



Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Old 21.11.2017., 05:34   #44
Myt isplatili li mi se ić gledat taj KD-55XE9005 ?
Mislim ono za zamjenu V10, nema šanse da ga menjam ako su SD i HD signal puno lošiji nego na panju...
The Best F1 Driver is offline  
Old 21.11.2017., 10:09   #45
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Myt isplatili li mi se ić gledat taj KD-55XE9005 ?
Mislim ono za zamjenu V10, nema šanse da ga menjam ako su SD i HD signal puno lošiji nego na panju...
brijem da ce nama philips holderima bilo koja nova telka biti u banani sto se tice sd-a

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 21.11.2017., 10:21   #46
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
brijem da ce nama philips holderima bilo koja nova telka biti u banani sto se tice sd-a

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Odi na njuškalo i kupi Panasonic V seriju, pa ti bu Philips totalna banana po pitanju SD-a, HD-a i tak to...
Meni je Philips otkad sam videl Panasonica u spavaćoj sobi uglavnom za ukras i najčešće služi kao lampa iako je debelo najskuplji TV koji sam kupil...

za tebe je jasno da si oduševljen s obzirom da si TV od 20 tisuća kuna kupil na njuškalu za vjerojatno nekih 1000 kuna

A uredno si mogel bit malo šire ruke i kupit ovak nekaj...
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-22885478
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-23945363
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-23945535
The Best F1 Driver is offline  
Old 21.11.2017., 10:25   #47
Koji bi vi kupili?
Sony KD-49XE7077 ili Samsung UE49MU6402
Hvala
kuna098 is offline  
Old 21.11.2017., 11:27   #48
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Odi na njuškalo i kupi Panasonic V seriju, pa ti bu Philips totalna banana po pitanju SD-a, HD-a i tak to...
Meni je Philips otkad sam videl Panasonica u spavaćoj sobi uglavnom za ukras i najčešće služi kao lampa iako je debelo najskuplji TV koji sam kupil...

za tebe je jasno da si oduševljen s obzirom da si TV od 20 tisuća kuna kupil na njuškalu za vjerojatno nekih 1000 kuna

A uredno si mogel bit malo šire ruke i kupit ovak nekaj...
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-22885478
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-23945363
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-23945535
Koji bi mogli biti razlozi zašto ljudi prodaju te plazme? (osim da žele prijeći na OLED) Kad sam gledao za frenda na Njuškalu nije blo nikaj osim jedne ST60 razbijenog staka...
MytByte is offline  
Old 21.11.2017., 12:04   #49
Quote:
kuna098 kaže: Pogledaj post
Koji bi vi kupili?
Sony KD-49XE7077 ili Samsung UE49MU6402
Hvala
Blizu si mojeg izbora...
No ako ikako mozes...
Sony 55XE7077 (7005)
Samsung 49MU7002

To su za razlikuot tvojeg izbora VA paneli.
No to je samo moje razmisljanje, naravno.
Angelbyu is offline  
Old 21.11.2017., 12:14   #50
Evo utiske jednog forumaša, koji je kupio Philips model 6412.
@vlado051
Pozdrav. Ja sam htio Android TV tako da imam sve u jednom i izbor je pao philipsa6412. Kupio sam ga u elipsu na blackfriday po povoljnoj cijeni i jucer sam ga spojio i nakon sat vremena sto sam ga koristio sam prezadovoljan i preporučio bi ga. Metalik izgled je lijep i bolje se uklapa u sobu, a i prasina se manje vidi.
Instalacija je brza i jednostavna i sve je bilo podeseno za par minuta.
Slika i boje su jako dobre a s postavkama koje sam dobio od clana foruma Garfielda slika je jos bolja.
Izbornici, prebacivanje kanala i otvaranje filmova ide sve glatko.
4k filmove otvara sa usba za par sekundi i slika je izvanredna a na HD i SD je isto jako dobra i zadovoljan sam a podrzava sve moguće formate za otvaranje s usba.
Daljinski je kvalitetan i ima tastaturu na stražnjoj strani tako da netreba nikakav dodatni daljinski.
Ima sve moguće vrste konekcije wifi, bt,dlna,Mhl,usb, 4hdmi, 2usb, stereo i opt out.. tako da ga se sa svime moze umrezit.
Ambilight mi je isto super i stvara lijep ugodjaj po noći i dojam jos veće slike a moze se miijenjat po zvuku ili po slici.
Sa zvukom sam zadovoljan koliko to moze bit dobar zvuk sa 20w zvucnicima ali posto imam bolji audio sustav spojit cu ga na njega radi boljeg basa i punoće zvuka.
Android 7 smart dio, igrice i programe nisam jos isprobao al posto ima quad procesor i dosta memorije 2/32 mislim da bi trebao sve lagano okretat tako da sam si uzeo i 2 gamepada za igrice.
Garancija od 5 godina (2+3) je isto super kao i mala potrošnja energije A+
majstor2 is offline  
Old 21.11.2017., 12:30   #51
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Koji bi mogli biti razlozi zašto ljudi prodaju te plazme? (osim da žele prijeći na OLED) Kad sam gledao za frenda na Njuškalu nije blo nikaj osim jedne ST60 razbijenog staka...
Možda istek jamstva ,pa ju utopit dok radi
teac-tascam is offline  
Old 21.11.2017., 12:31   #52
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Evo utiske jednog forumaša, koji je kupio Philips model 6412.
@vlado051
Pozdrav. Ja sam htio Android TV tako da imam sve u jednom i izbor je pao philipsa6412. Kupio sam ga u elipsu na blackfriday po povoljnoj cijeni i jucer sam ga spojio i nakon sat vremena sto sam ga koristio sam prezadovoljan i preporučio bi ga. Metalik izgled je lijep i bolje se uklapa u sobu, a i prasina se manje vidi.
Instalacija je brza i jednostavna i sve je bilo podeseno za par minuta.
Slika i boje su jako dobre a s postavkama koje sam dobio od clana foruma Garfielda slika je jos bolja.
Izbornici, prebacivanje kanala i otvaranje filmova ide sve glatko.
4k filmove otvara sa usba za par sekundi i slika je izvanredna a na HD i SD je isto jako dobra i zadovoljan sam a podrzava sve moguće formate za otvaranje s usba.
Daljinski je kvalitetan i ima tastaturu na stražnjoj strani tako da netreba nikakav dodatni daljinski.
Ima sve moguće vrste konekcije wifi, bt,dlna,Mhl,usb, 4hdmi, 2usb, stereo i opt out.. tako da ga se sa svime moze umrezit.
Ambilight mi je isto super i stvara lijep ugodjaj po noći i dojam jos veće slike a moze se miijenjat po zvuku ili po slici.
Sa zvukom sam zadovoljan koliko to moze bit dobar zvuk sa 20w zvucnicima ali posto imam bolji audio sustav spojit cu ga na njega radi boljeg basa i punoće zvuka.
Android 7 smart dio, igrice i programe nisam jos isprobao al posto ima quad procesor i dosta memorije 2/32 mislim da bi trebao sve lagano okretat tako da sam si uzeo i 2 gamepada za igrice.
Garancija od 5 godina (2+3) je isto super kao i mala potrošnja energije A+

majstore to smo već pročitali negdje
teac-tascam is offline  
Old 21.11.2017., 12:46   #53
decki, ajmo ne zaspamat i ovo vec na trecoj strani.
hvala
pekmez_ is online now  
Old 21.11.2017., 12:58   #54
Jesi kupio tv?
teac-tascam is offline  
Old 21.11.2017., 13:16   #55
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post
decki, ajmo ne zaspamat i ovo vec na trecoj strani.
hvala
Slazem se, ovaj put nece tako ici.
Tiki is offline  
Old 21.11.2017., 13:30   #56
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
9005 je FALD, mogao bi biti vrlo dobar...
Televizor o kojem pričate 55XE9005 je snižen u Sancta Domenici na 8 730 kn

https://www.sancta-domenica.hr/led-t...xe9005-4k.aspx

Da ne ciljam sniženje 4K OLEDe serije 7, ovaj tv bi već bio pri meni

Pomalo nepravedno, ali evo usporedbe s Phlipsovim prošlogodišnjim OLED-om, modovi slike, input lag, clouding, uniformnost i takve stvari:

Sony XE9005 (XE90) gegen Philips POS901F: LED-LCD gegen OLED
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Old 21.11.2017., 13:35   #57
Nitko da odgovori hoće li kvaliteta SD i HD sadržaja biti lošija na 4K televizoru nego na FullHD televizoru, te ukoliko hoće da predloži neki FullHD tv od 110 cm.
MutiraniBrancin is offline  
Old 21.11.2017., 13:40   #58
Quote:
MutiraniBrancin kaže: Pogledaj post
Nitko da odgovori hoće li kvaliteta SD i HD sadržaja biti lošija na 4K televizoru nego na FullHD televizoru, te ukoliko hoće da predloži neki FullHD tv od 110 cm.
naravno da hoce...osim ako si neki odron imao, onda si se navikao

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 21.11.2017., 14:06   #59
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
naravno da hoce...osim ako si neki odron imao, onda si se navikao

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Haha.. možda tako na Filipsu ali u principu ne bi trebalo...sve je to do signala. ne mogu ni Sony ili Samsung od govna napraviti pitu.
grga84 is offline  
Received Warning
Old 21.11.2017., 14:21   #60
Quote:
MutiraniBrancin kaže: Pogledaj post
Nitko da odgovori hoće li kvaliteta SD i HD sadržaja biti lošija na 4K televizoru nego na FullHD televizoru, te ukoliko hoće da predloži neki FullHD tv od 110 cm.
Lošiju sliku moraš imati kako god okreneš.

Npr.

SD rezolucije 720x576 dižeš na 1920x1080. Te dodatne piksele nemaš, nego ih algoritam izgenerira. Koliko će pasti kvaliteta, ovisi o kvaliteti algoritma, ali SVAKI će degradirati kvalitetu slike. Problem raste ako SD dižeš na UHD, jer 720x576 dižeš na 3840x2160.
Isti problem koji imaš sa skaliranjem SD-a na HD, imaš sa skaliranjem HD-a na UHD.

Kod nas je ponuda HD sadržaja bijedna, a ponuda UHD je nula i vjerojatno će tak ostati još dugi niz godina. Ako danas kupuješ TV, uzmi neki HD sa HDR-om umjesto bilo kojeg UHD (osim ako nemaš izvor UHD materijala, a u tom slučaju isto targetiraj HDR)
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.