Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2017., 17:41   #1
Cool Na kraju godine - blagoslov ili prokletstvo!

https://www.bitno.net/vjera/pitajte-...stvo-evo-kako/

Eto, na kraju godine, progovorimo nešto o i našoj vjernosti prema kućnim ljubimcima koji (p)ostaju ne samo naši ljubimci već članovi familije. A kao takvi punokrvni su članovi koji nam se vesele više nego nama srodni humanoidi.

"Za nedjeljnu misu, ili dnevnu molitvu, nema vremena, ali za šetnju psa mora ga biti."

Ne samo da smo tim dlakavim članovima obitelji zaokupljeni već oni kradu vrijeme za održavanje egregora na razini radnog modusa s time se ne pune škrabice.

Pročitajte komentare na tekst.
Neki su besmrtni... i pokazuju raznu svijesti onih s kojim dijelimo kisik.
Onim osjetljivijim predlažem šibensku lozu prije čitanja


Pitanje, zašto toliko ogorčenosti na one koji vole životinje više nego ljude?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 17:48   #2
A što bi trebalo? U komore bez kisika da ih pošaljemo?
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 18:00   #3
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
A što bi trebalo? U komore bez kisika da ih pošaljemo?
Fra Josip Blažević smatra da je svrha postojanja životinja da završe na tanjuru. Kladim se da mu je žao što se nije rodio kao Kinez da može poslije obilnog obroka pročačkati između zubiju ostatke pasetine i mačetine.
https://i.ytimg.com/vi/l8fPRyEwsNg/maxresdefault.jpg
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 18:14   #4
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Fra Josip Blažević smatra da je svrha postojanja životinja da završe na tanjuru. Kladim se da mu je žao što se nije rodio kao Kinez da može poslije obilnog obroka pročačkati između zubiju ostatke pasetine i mačetine.
https://i.ytimg.com/vi/l8fPRyEwsNg/maxresdefault.jpg
Svatko ima svoju hranu,netko se hrani svećenicima svaki dan pa mu ukusno.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 18:37   #5
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoju hranu,netko se hrani svećenicima svaki dan pa mu ukusno.
Guraju nos u tuđe živote koje ne žive bez da ih je itko pitao, pa je red da se kaže tko su i što su. Svakodnevno.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:59   #6
Ozbiljna istraživanja pokazuju da nisu u pravu. Obitelji boljeg imovinskog stanja imaju više djece, uspješnija su im, više se s njima bave i imaju čak i vremena za kućne ljubimce. Siromašne ovršene obitelji puno teže svladavaju probleme, imaju manje djece, veći je rizik da budu problematična. Istina, obitelji s dva roditelja su bolje za djecu od samohranih, ali nije sve u statistici.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 09:27   #7
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
Ozbiljna istraživanja pokazuju da nisu u pravu. Obitelji boljeg imovinskog stanja imaju više djece, uspješnija su im, više se s njima bave i imaju čak i vremena za kućne ljubimce. Siromašne ovršene obitelji puno teže svladavaju probleme, imaju manje djece, veći je rizik da budu problematična. Istina, obitelji s dva roditelja su bolje za djecu od samohranih, ali nije sve u statistici.
Lik se okomio na žene koje na ulici same šeću psa, jer kao, što ne rađaju i ne šeću djecu. Ali generalno si u pravu, iako ima sirotinje koja živi u neljudskim uvjetima s puno djece (socijalna skrb bi im trebala davati kondome, kad im već biskupi i svećenici ne žele hraniti djecu).
Pazi perverzije. Zadrigli nejeb u haljini sere po ženama (ovdje nije ni spomenuo muškarce koji šeću pse) koje moguće i imaju djecu (iako ne moraju imati; nije svaka žena za majku niti je svaki muškarac za oca, pa je poštenije da ih nemaju nego da djeca trpe roditelje koji ih nikad nisu željeli, što ne znači da su takve osobe po defaultu loši ljudi, upravo mogu biti obrnuto) (odraslu ili kakvu već), a sam niti jedno dijete ne želi napraviti niti othraniti. Isto čujem i da "časne" sestre tako seru po ženama koje šeću pse, a pička im ni jedno dijete nije ispizdila.
Mater im dvoličnu i parazitsku jebem u pičku. Gledaj ovu: http://net.hr/danas/hrvatska/ministr...g-poduzetnika/ nasadila se na poduzetnički kurac, još se facebooku hvalila kako živi "bolje od ministra" https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---457148.html. S jahte, naravno. Te priče o "svetom" životu u samostanima i župnim dverima su priče za malu djecu. Osim što se u "šali" hvalila da se dobro udala. A gdje su joj djeca? Ili i ona šeće psa? Bitno da ju zadrigli franjevački krmak nije spomenuo. Nema šljama do katoličkog šljama. Braća Srbi isto tako mogu reći i za pravoslavni šljam. Sve je to ista septička jama zla, izopačenosti i opskurantizma.
A njihova mržnja prema siromašnoj djeci je nenadjebiva: http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...m/1012218.aspx Nisam se ni dotakao (seksualno) zlostavljane djece po katoličkim domovima i samostanima širom planeta. Kako ne bi takva zločinačka organizacija bila protiv UN-ove deklaracije o ljudskim pravima i Instanbulske konvencije?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 11:05   #8
Kako se ponašamo prema životinjama tako se ponašamo i prema ljudima.
Svako biće je božanska emanacija na određenom stupnju razvoja.

Kako ljudi u vlastitoj vrsti ne pronalaze zadovoljstvo i sreću okreću se onima koji im to mogu pružiti.
Malo statistike o tome:

http://zg-magazin.com.hr/industrija-kucnih-ljubimaca/
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:48   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kako se ponašamo prema životinjama tako se ponašamo i prema ljudima.
Svako biće je božanska emanacija na određenom stupnju razvoja.

Kako ljudi u vlastitoj vrsti ne pronalaze zadovoljstvo i sreću okreću se onima koji im to mogu pružiti.
Malo statistike o tome:

http://zg-magazin.com.hr/industrija-kucnih-ljubimaca/
Ti životinjoljupci ne vole ljude uopće ja sam sreo na tone takvih extrema,sami žive i vodaju cuku oko kuće.
Nemoj pričati budalaštine.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:54   #10
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ti životinjoljupci ne vole ljude uopće ja sam sreo na tone takvih extrema,sami žive i vodaju cuku oko kuće.
Nemoj pričati budalaštine.
I pesi im spavaju u krevetima a ne ljubavnici ili ljubavnice
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 15:58   #11
Otvorena knjiga su ti životinjoljupci a gori od njih su samo Vegani.
To majka ne rađa koliko je to extremno.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 18:22   #12
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ti životinjoljupci ne vole ljude uopće ja sam sreo na tone takvih extrema,sami žive i vodaju cuku oko kuće.
Nemoj pričati budalaštine.
I cigani kradu, crnci prodaju drogu, židovi su ubili isusa i slične budalaštine "svi su oni isti"

Evo ja ću ubiti drugo živo biće zato da u tvojim očima ne budem ekstreman, sram te može biti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 22:31   #13
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I cigani kradu, crnci prodaju drogu, židovi su ubili isusa i slične budalaštine "svi su oni isti"

Evo ja ću ubiti drugo živo biće zato da u tvojim očima ne budem ekstreman, sram te može biti
Evo živi primjer extrema
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 00:15   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kako se ponašamo prema životinjama tako se ponašamo i prema ljudima.
Svako biće je božanska emanacija na određenom stupnju razvoja.

Kako ljudi u vlastitoj vrsti ne pronalaze zadovoljstvo i sreću okreću se onima koji im to mogu pružiti.
Malo statistike o tome:

http://zg-magazin.com.hr/industrija-kucnih-ljubimaca/
Jedno je da ti pas pruzi srecu pravilnim drzanjem, a sasvim drugo kad ti popunjava emotivne nedostatke do te mjere da ga drzis za dijete ili krpenu lutku cega je danas nazalost sve vise. Mislim ds su ti svecenici iz teksta dijelom u pravu, samo ih se nazalost namjerno ne shvaca.

Farbanje, lakiranje noktiju, odijevanje, stavljanje u bebi krevete. Ima tu materijala za sociopate ko u prici.
Pit bul u balerinskoj haljinici... hahha. Nece ti nista, moj pas ima srce ko kuca i bum.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 00:23   #15
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Otvorena knjiga su ti životinjoljupci a gori od njih su samo Vegani.
To majka ne rađa koliko je to extremno.
Da, ono je posebna razina cvjecki. Jedes meso, genocidas si.

Samo ne znam kako ce lava natjerat da pusti gazelu.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 10:13   #16
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Samo ne znam kako ce lava natjerat da pusti gazelu.
Što ti jedeš meso zato jer lavovi isto jedu meso, inače ne bi jela?

Lav zna ubiti drugog lava, jel to znači da trebam ubiti susjeda?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 24.12.2017. at 10:56.
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 10:24   #17
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Jedno je da ti pas pruzi srecu pravilnim drzanjem, a sasvim drugo kad ti popunjava emotivne nedostatke do te mjere da ga drzis za dijete ili krpenu lutku cega je danas nazalost sve vise. Mislim ds su ti svecenici iz teksta dijelom u pravu, samo ih se nazalost namjerno ne shvaca.
Mislim da takvi likovi ne žele prihvatiti ljudsku prirodu već veslaju po svojoj antropologiji ko čamac na suhom.
Ljudi su željni ljubavi ali je ona u ljudskim okvirima nestalna, nestabilna i nedostatna. Potražnja je velika ali ponuda je mala jer da bi se nekoga voljelo treba ipak biti i nekih odricanja.
Životinje su odlično popunile tu našu emotivnu rupu; one naime, traže jako malo a daju puno za razliku od ljudi koji traže puno a malo daju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:16   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mislim da takvi likovi ne žele prihvatiti ljudsku prirodu već veslaju po svojoj antropologiji ko čamac na suhom.
Ljudi su željni ljubavi ali je ona u ljudskim okvirima nestalna, nestabilna i nedostatna. Potražnja je velika ali ponuda je mala jer da bi se nekoga voljelo treba ipak biti i nekih odricanja.
Životinje su odlično popunile tu našu emotivnu rupu; one naime, traže jako malo a daju puno za razliku od ljudi koji traže puno a malo daju.
Jebiga. To se zove životna škola.
A za pičkaranje i ismijavanje vegana i ljubitelja životinja postoje druge teme na forumu. Na ovoj se pičkaraju i ismijavaju religijski fanatici i licemjeri.

Zadnje uređivanje konjokradica : 24.12.2017. at 12:06.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:05   #19
Thumbs up

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što ti jedeš meso zato jer lavovi isto jedu meso, inače ne bi jela?

Lav zna ubiti drugog lava, jel to znači da trebam ubiti susjeda?
Ne, vec zato jer shvacam da je zivot krug jedenja. To je prirodna zakonitost da moras oduzeti zivot da bi uzivao svoj.
Ne shvacam zasto je to odjednom postalo uvredljivo i zasto ljudi zele prolaziti zivotom na prstima.

I dotle idu sa svojim nerazumijevanjem da idu cupati mackama kandze ili koze drzati u dnevnom boravku.
Ako je to nekakav napredak onda smo u debelom kukiju.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:56   #20
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ne, vec zato jer shvacam da je zivot krug jedenja. To je prirodna zakonitost da moras oduzeti zivot da bi uzivao svoj.
Ja ne uzimam životinjama život da bih uživao svoj, izgleda da kršim prirodne zakonitosti.

Quote:
I dotle idu sa svojim nerazumijevanjem da idu cupati mackama kandze ili koze drzati u dnevnom boravku.
Ako je to nekakav napredak onda smo u debelom kukiju.
Zašto to meni govoriš, kakve ja veze imam s tim?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.