Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2005., 12:32   #1
Trzanje (trešnja) glavom

Slušaj vamo-molim odgovore samo roditelja, a ne onih koji to tek namjeravaju postati pa zbog silnih pročitanih knjiga misle da su jako pametni.


Znači li što kad dijete od 13 mjeseci povremeno trese glavom lijevo-desno, kao da malo žešće govori "ne,ne"...
To radi ponekad dok puzi, gleda u pod i trese. Ponekad i prije spavanja(kao sinoć)....5,6 puta zaljulja glavom lijevo-desno dok leži i propne guzicu na kraju, onako, u mali luk..Meni to, božemiprosti, izgleda ko naznaka nekakvog napadaja ili neurološke smetnje...Ili je samo razvoj u pitanju.
Zna li netko nešto o tome..? Jutros pričam s pedijatrom, on kaže da uopće nema razloga za brigu, da je to sve normalno, sve dok je mali pri svijesti i odgovara na podražaje i komunicira..
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:51   #2
meni to liči na tik. Nikako mu ne ukazivati na to što radi nego totalno ignorirati, ako je to u pitanju prestat će za nekoliko dana.
Al ja bi isto otišla na neurološki pregled, zlu ne trebalo.

Tikovi se u djece pojave nakon nekog šoka, šta ja znam, jeste se svađali pred njim, tukli, sexali, bilo što? Vičete li jako na njega?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:55   #3
Quote:
Tija kaže:

Tikovi se u djece pojave nakon nekog šoka, šta ja znam, jeste se svađali pred njim, tukli, sexali, bilo što? Vičete li jako na njega?
ma kakvi.....sve mirno i normalno, bolje ne može...
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:02   #4
Quote:
StrangeDays kaže:
ma kakvi.....sve mirno i normalno, bolje ne može...
proguglaj malo...evo čitam, bilo kakva stresna situacija (stresna za njega) kao selidba, vrtić, škola, nešto što je vidio, uplašilo ga......

ali ozbiljno....vodi ga neuropedijatru, nemaš šta izgubit
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:04   #5
Quote:
Tija kaže:
proguglaj malo...evo čitam, bilo kakva stresna situacija (stresna za njega) kao selidba, vrtić, škola, nešto što je vidio, uplašilo ga......

ali ozbiljno....vodi ga neuropedijatru, nemaš šta izgubit
bili nekidan na razgovoru za jaslice - he,he, možda sluti što ga čeka za 10 dana...
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:08   #6
moja to radi kada slusa muziku,i pritom se smeje...al izgleda da nije to to(ima 12 i nesto meseci)
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:11   #7
Quote:
SaraTroroga kaže:
moja to radi kada slusa muziku,i pritom se smeje...al izgleda da nije to to(ima 12 i nesto meseci)
ma to bi i moglo bit to...
nije njemu loše kad on to radi..on se smije nakon toga(to potraje par sekundi)...samo sam malo paranoičan..
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:11   #8
Pa i ja mislim da je kod nekakvih nedajbože napada dijete odsutno. Ali znam što znači roditeljska briga, pa ako se brinete, više sebe radi odite na pregled kod neuropedijatra. Ako ste u Zagrebu možete to napraviti i privatno, bez čekanja.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:14   #9
P.S. još bolje rješenje bilo bi da pronađete pedijatra kojemu potpuno vjerujete (jer voditi zdravo dijete specijalistu svaki puta kad posumnjaš u neki mogući problem nije baš jako pametno=
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 13:58   #10
Quote:
verica kaže:
P.S. još bolje rješenje bilo bi da pronađete pedijatra kojemu potpuno vjerujete (jer voditi zdravo dijete specijalistu svaki puta kad posumnjaš u neki mogući problem nije baš jako pametno=


jelda nije?
ni u zaraznu ga nije pametno vodit svaki put kad zakuri
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:04   #11
nekaj sasvim bezazlenog, jel ti palo na pamet da jednostavno uziva u "iskivljenoj" slici koju dobije nakon tresnje glavom? Nekaj poput trenutnog otkrica i uzivanja u istom. Znas ono u cemu djeca uzivaju nakon vrtuljka ili ubrzanom vrtnjom oko svoje osi.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:08   #12
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
nekaj sasvim bezazlenog, jel ti palo na pamet da jednostavno uziva u "iskivljenoj" slici koju dobije nakon tresnje glavom? Nekaj poput trenutnog otkrica i uzivanja u istom. Znas ono u cemu djeca uzivaju nakon vrtuljka ili ubrzanom vrtnjom oko svoje osi.
aha? hmmm....moram priznat da objašnjenje zvuči dosta logično..
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:08   #13
Ma samo isprobava. Ne brigaj.
Od moje kolegice mala je imala u toj dobi običaj zgrčiti šakice i tresti se kao da joj je hladno. To je trajalo neko vrijeme i onda je nestalo samo od sebe.
__________________
"Udarac nogom u guzicu u pravilu znači korak naprijed!"
orga-ni-zam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:20   #14
najvjerojatnije nije niš
to je i moj radio pa je prestao
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:30   #15
Quote:
StrangeDays kaže:
aha? hmmm....moram priznat da objašnjenje zvuči dosta logično..
znas kaj probaj? Zavrti i ti glavom na isti nacin dok te mali gleda i nasmij se nakon toga (kao, fino ti je). Cekaj djetetovu reakciju i skuzit ces dalje sam
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 21:11   #16
Re: :-(

Quote:
StrangeDays kaže:
Zna li netko nešto o tome..? Jutros pričam s pedijatrom, on kaže da uopće nema razloga za brigu, da je to sve normalno, sve dok je mali pri svijesti i odgovara na podražaje i komunicira..
pedijatr ti veli da ne brines i ti ides cetu amatera tu pitat
bez zeze, slazem se sa navedenim, vjerojatno je samo neki prolazni razvojni fazon, nest mu se svidjelo u tom,,,dosadice mu vjerojatno brzo
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 22:47   #17
Jedan je pedijatar mojoj mami kada sam bila mala rekao da imam veliki kasalj i hteo da me strpa u karantin na 40 dana...mama nije dala,morala je i potpisati da na svoju odgovornost...,proslo za 3-4 dana...i pedijatri grese
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 23:04   #18
Eto, sve je rečeno.
Neka fazica, tik...dok ne primjetiš druge promjene, nemaš brige.

Znam da smo svi mi malkice paranoični kad primjetimo bilo što iole čudno, ali imaj povjerenja u klinca...da nešto nije u redu, vidio bi i osjetio
Real-BigMamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 05:27   #19
pa i moja to zna raditi, ali uglavnom kad se prasi rock&roll ili kad je jako pospana
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 06:24   #20
Moja kad se uspavljuje radi lukove od ledja upre se nogicama i njise se. NEkad se zna iz cistog mira stresti isto ko da joj je zima i pedijatar mi je rekao da je to zato sto im vrhovi zivaca(nerva) nisu do kraja razvijeni pa da su to lagani shokovi u mozgu jer informacije ne dolaze tak lako iz mozga u tjelo.Tak nesto i da to vremenom prolazi kako se tjelo razvija. Sad to sve manje radi ali ovo kod uspavljivanja i dalje radi, sad se dize i na sve cetri pa se njise napred,natrag.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.