Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 16:21   #21
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Najviše volim ad hominem "argumente", kao uvijek taako smislene. Kršćanstvo je, koliko god se to tebi ne sviđalo samo jedna od religija - čitaj načina na koji su si nekad neuki ljudi objašnjavali pojave koje nisu znali objasniti. Danas je (po mom mišljenju) više nego deplasirana i vrijeme joj je da se svrsta na pravo mjesto; među bajke i mitove. Lakši put? Da, puno je lakši put preispitivanje svijeta i zbivanja oko sebe, nego si uvaliti imaginarnog tutora koji te usmjerava. Striček Pavlov je radio nešto slično s psima - povukao paralelu? Tko su oni? Svi koji si uzimaju za pravo da pljuju po svakome tko nije vjernik i pokušavaju nametnuti svoje standarde i način razmišljanja. O "prirodnoj religioznosti" je iluzorno raspravljati, te dvije riječi ne mogu stajati zajedno u kontekstu - pobijaju se.
Još uvijek nisam dobio odgovor ni na jedno pitanje koje sam ti postavio. Sve ovo što pišeš nije ništa drugo nego tipični odgovor frustriranog svjetovnjaka punog predrasuda koji se uzda u moć svoga razuma i koji ima nešto malo "znanja" (i to je upitno) na temelju nekoliko člančića i opće kulture. Dakle, daješ mi tipične odgovore koji to niti nisu nego su u suštini ništa drugo nego predrasuda: "mit", "neki ljudi", "jedna od religija", imaginacija" ,nekakvo "nametanje" a najprizemnije od svega: "...svakome tko nije vjernik".

Žalim ,ali moram preoblikovat svoje prijašnji post:

Što je vjera, ha?
Što je "prirodna religioznost" (odgovor koji u širokom luku izbjegavaš, ali razumijem, zbog neznanja)?
Koja je razlika između "katolika" i "kršćanina"?
Krynch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 17:12   #22
Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
Još uvijek nisam dobio odgovor ni na jedno pitanje koje sam ti postavio. Sve ovo što pišeš nije ništa drugo nego tipični odgovor frustriranog svjetovnjaka punog predrasuda koji se uzda u moć svoga razuma i koji ima nešto malo "znanja" (i to je upitno) na temelju nekoliko člančića i opće kulture. Dakle, daješ mi tipične odgovore koji to niti nisu nego su u suštini ništa drugo nego predrasuda: "mit", "neki ljudi", "jedna od religija", imaginacija" ,nekakvo "nametanje" a najprizemnije od svega: "...svakome tko nije vjernik".

Žalim ,ali moram preoblikovat svoje prijašnji post:

Što je vjera, ha?
Što je "prirodna religioznost" (odgovor koji u širokom luku izbjegavaš, ali razumijem, zbog neznanja)?
Koja je razlika između "katolika" i "kršćanina"?
Opet ad hominem "argumenti"! Pomalo ti se divim zbog načina na koji izbjegavaš činjenice i proturaš kukavičja jaja.
Argument br. 1: vjera je osobna stvar svake osobe i njeno prirodno pravo - sve dok to pravo ne narušuje moje pravo da ne vjerujem u gluposti. (bajke o svemogućem biću koje bdije? nada mnom).
Argument br. 2: "prirodna religioznost" je sumanuta igra riječi, jer prirodni zakoni se ni u kojem slučaju ne mogu povezati s religijom - što je i tebi jako dobro poznato. Sad mi, molim te ponovi priču o inteligentnom kreacionizmu, nakon braće Marx, to je još jedina stvar koja me može tako slatko nasmijati.
Argument br. 3: katolici su samo još jedna od sekti kršćanstva, koliko god svaka sekta za sebe tvrdila da je jedini i pravi nositelj božje? riječi. Pitam te, što bi na to rekli Indijci, Židovi, itd itd iz čijih ste mitova stvarali svoje?
Ovim smatram raspravu završenom - do onog trenutka kad poželiš razgovarati, a ne propovijedatii podmetati. Razum s tobom...
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:50   #23
Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
Što je "prirodna religioznost"
ne vidim kakve veze kultovi neolitskih plemena imaju s temom? animističko personificiranje prirode ne dokazuje religijsku crtu primitivnih ljudi, nego magijsku crtu. u osnovi magije je nastojanje da se uspostavi kontrola nad okolnim svijetom i tako zadobiju konkretne ovozemaljske koristi, a ne da se kupi karta za zagrobni život.
uostalom, pravila koja se odnose na spolnost (da se vratimo temi) jako variraju od plemena do plemena i nemoguće im je naći zajedničku prirodnu, a kamoli religijsku, osnovu.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:02   #24
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Opet ad hominem "argumenti"! Pomalo ti se divim zbog načina na koji izbjegavaš činjenice i proturaš kukavičja jaja.
Za mene je kršćanstvo smisao i način života. Kakve bit ti činjenice da ti iznesem? Znaš na čemu se temelji kršćanstvo? Na križu.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Argument br. 1: vjera je osobna stvar svake osobe i njeno prirodno pravo - sve dok to pravo ne narušuje moje pravo da ne vjerujem u gluposti. (bajke o svemogućem biću koje bdije? nada mnom).
Krivo.
Ti možeš znati što je vjera samo u domeni pročitane i naučene,općeprihvatljive definicije. Izrekla si mi definiciju. Vjera nije "vjerovati" kao "vjerovati u duhove ili ne", niti je kršćanska vjera pravo. Ti uvije imaš pravo biti što hoćeš, nitko te ne prisiljava ni na što. Vjera je za kršćanina "biti kršćanin", iskusiti da te Bog ljubi, u konkretnim činjenicama u životu. Život je konkretan, život nije citiranje Biblije i fantaziranje.

Ti Boga nazivaš "svemogućim bićem" na fiktivni način. A zašto? Zato jer Ga nisi upoznala. Što ti nazivaš bajkom je smisao života bilijunima ljudi kroz povijest, ne govoreći samo o kršćanstvu. Tebi je vjera (kao i većini) , "vjerovati da Bog postoji", što za kršćanina nije vjera, žalim.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Argument br. 2: "prirodna religioznost" je sumanuta igra riječi, jer prirodni zakoni se ni u kojem slučaju ne mogu povezati s religijom - što je i tebi jako dobro poznato. Sad mi, molim te ponovi priču o inteligentnom kreacionizmu, nakon braće Marx, to je još jedina stvar koja me može tako slatko nasmijati.
Opet krivo.
Uvjeren sam da je tebi zasigurno biti katolik isto što i biti kršćanin. Može biti, ali i ne mora. Možeš biti deklarirani katolik, ali ne znači da si i kršćanin.
Postoji razlika između "vjernik" i "religiozan čovjek".
Ti "prirodnu religioznost" nazivaš "sumanutom igrom riječi". No, taj izraz u kršćanstvu ima svoju dubinu i nadovezuje se za puno toga, no najjednostavnije rečeno: poimanje vjere na kriv način.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Argument br. 3: katolici su samo još jedna od sekti kršćanstva, koliko god svaka sekta za sebe tvrdila da je jedini i pravi nositelj božje? riječi. Pitam te, što bi na to rekli Indijci, Židovi, itd itd iz čijih ste mitova stvarali svoje?
Ovim smatram raspravu završenom - do onog trenutka kad poželiš razgovarati, a ne propovijedatii podmetati. Razum s tobom...
Tko tvrdi da je jedini i pravi nositelj?Ti si u zabludi.
Koji mitovi? Ponavljam: kršćanstvo je konkretan život. Primjenjivanje Božje Riječi u životu.
Što bi rekli Židovi? Ja sam super sa Židovima. Oni poštuju mene i ja njih.
Indijci? Vrlo kulturni ljudi , poštuju svoju i još više tuđe, pogotovo različite kulture.

Razgovor? Očito je da nisi iskusila Božju prisutnost u svome životu, a i teško ćeš preko foruma. Ja ne moram ništa dokazivati ni sebi ni drugima, stoga prije bih rekao da si ti ta željna razgovora s drugima. I to je dobro, ali forum je više pogodan za istresanje duše i predrasude nego za traženje smisla života.

Mir.
Krynch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:32   #25
Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
Za mene je kršćanstvo smisao i način života. Kakve bit ti činjenice da ti iznesem? Znaš na čemu se temelji kršćanstvo? Na križu.Vrhunski, upravo si pobio sve svoje teoretičare koji tvrde da se zasniva na ljubavi!! Sad smo došli do zaključka da se temelji na dva komada drveta - neš ti vjere.



Krivo.
Ti možeš znati što je vjera samo u domeni pročitane i naučene,općeprihvatljive definicije. Izrekla si mi definiciju. Vjera nije "vjerovati" kao "vjerovati u duhove ili ne", niti je kršćanska vjera pravo. Ti uvije imaš pravo biti što hoćeš, nitko te ne prisiljava ni na što. Vjera je za kršćanina "biti kršćanin", iskusiti da te Bog ljubi, u konkretnim činjenicama u životu. Život je konkretan, život nije citiranje Biblije i fantaziranje.Jedino ova zadnja rečenica zvuči logično i suvislo.

Ti Boga nazivaš "svemogućim bićem" na fiktivni način. A zašto? Zato jer Ga nisi upoznala. Što ti nazivaš bajkom je smisao života bilijunima ljudi kroz povijest, ne govoreći samo o kršćanstvu. Tebi je vjera (kao i većini) , "vjerovati da Bog postoji", što za kršćanina nije vjera, žalim.
Propovijed. Molim dokaz: kada si ga upoznao, gdje, svjedoci - adresa eventualno!!


Opet krivo.
Uvjeren sam da je tebi zasigurno biti katolik isto što i biti kršćanin. Može biti, ali i ne mora. Možeš biti deklarirani katolik, ali ne znači da si i kršćanin.
Postoji razlika između "vjernik" i "religiozan čovjek".
Ti "prirodnu religioznost" nazivaš "sumanutom igrom riječi". No, taj izraz u kršćanstvu ima svoju dubinu i nadovezuje se za puno toga, no najjednostavnije rečeno: poimanje vjere na kriv način.Bajke se mogu poimati na jako puno načina, što ih ne čini stvarnijim.



Tko tvrdi da je jedini i pravi nositelj?Ti si u zabludi.
Koji mitovi? Ponavljam: kršćanstvo je konkretan život. Primjenjivanje Božje Riječi u životu. Propovijed - ne argument. Ja kažem, razum je konkretan život, primjena razmišljanja - ne bajki.
Što bi rekli Židovi? Ja sam super sa Židovima. Oni poštuju mene i ja njih.
Indijci? Vrlo kulturni ljudi , poštuju svoju i još više tuđe, pogotovo različite kulture.Oni poštuju moje pravo da ne vjreujem - činiš li to i ti?

Razgovor? Očito je da nisi iskusila Božju prisutnost u svome životu, a i teško ćeš preko foruma. Ja ne moram ništa dokazivati ni sebi ni drugima, stoga prije bih rekao da si ti ta željna razgovora s drugima. I to je dobro, ali forum je više pogodan za istresanje duše i predrasude nego za traženje smisla života.QED upravo mi cijelo vrijeme dokazuješ sve i svašta bez ijednog argumenta. (argument = činjenica koja je dokaziva, ne napadanje osobe)

Mir.
Molim te da počneš razgovarati, a ne propovijedati. Vjerovao ili ne, te dvije stvari se jako razlikuju. Teško mi je i pokušati razgovarati s osobom koja prekriva uši kad čuje nešto što joj se ne sviđa i viče: LALALALALALALALALA!!
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:37   #26
Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
Ti Boga nazivaš "svemogućim bićem" na fiktivni način. A zašto? Zato jer Ga nisi upoznala. Što ti nazivaš bajkom je smisao života bilijunima ljudi kroz povijest, ne govoreći samo o kršćanstvu. Tebi je vjera (kao i većini) , "vjerovati da Bog postoji", što za kršćanina nije vjera, žalim.
pitanje nije postavljeno meni, ali uzet ću si pravo da se nadovežem protupitanjem:
kakve to veze ima s temom? to što mnogi misle da im mitologija objašnjava smisao života - znači što? a posebno je bremenito značenjem ako se u svakodnevnom životu ne drže pravila izvedenih iz spomenutih mitoloških priča, kao što je slučaj s mngim kršćanima.


Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
Ti "prirodnu religioznost" nazivaš "sumanutom igrom riječi". No, taj izraz u kršćanstvu ima svoju dubinu i nadovezuje se za puno toga, no najjednostavnije rečeno: poimanje vjere na kriv način.
uzmemo li prirodnu religioznost kao antropološko izučavanje porijekla religija ili humeovo filozofsko izvođenje kršćanske vjere iz razuma, svejedno ne vidim vezu s temom.


Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
Koji mitovi?
židovski, skrpani iz babilonske i egipatske mitologije. s tim da se u NZ opaža širi eklekticizam, ima uzimanja motiva i iz grčke predaje, npr. posejdon je hodao po vodi, a dioniz pretvarao vodu u vino, te svake godine umirao i uskrsavao, kao sva sila drugih bogova vegetacije.

Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
Ponavljam: kršćanstvo je konkretan život. Primjenjivanje Božje Riječi u životu.
koje božje riječi? kakvo primjenjivanje? ima raznih modela, čini se da tipova interpretacije ima koliko i vjernika, s obzirom da se crkvenih naputaka malo tko drži.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:58   #27
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Molim te da počneš razgovarati, a ne propovijedati. Vjerovao ili ne, te dvije stvari se jako razlikuju. Teško mi je i pokušati razgovarati s osobom koja prekriva uši kad čuje nešto što joj se ne sviđa i viče: LALALALALALALALALA!!
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Vrhunski, upravo si pobio sve svoje teoretičare koji tvrde da se zasniva na ljubavi!! Sad smo došli do zaključka da se temelji na dva komada drveta - neš ti vjere.
nisam ja ništa pobio.
Jesi li čula za ljubav u dimenziji križa? To je kršćanstvo.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Jedino ova zadnja rečenica zvuči logično i suvislo.
Tebi. jer Boga nisi upoznala.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Ti Boga nazivaš "svemogućim bićem" na fiktivni način. A zašto? Zato jer Ga nisi upoznala. Što ti nazivaš bajkom je smisao života bilijunima ljudi kroz povijest, ne govoreći samo o kršćanstvu. Tebi je vjera (kao i većini) , "vjerovati da Bog postoji", što za kršćanina nije vjera, žalim.
Propovijed. Molim dokaz: kada si ga upoznao, gdje, svjedoci - adresa eventualno!!
"svjedoci", "adresa"
Upoznati Boga znači vidjeti Božju prisutnost u svome životu, u konkretnim činjenicama. Svjedoka imam, ali neću ih odati na forumu jer je ovdje previše neupućenih osoba koje stvari krivo interpretiraju. Kao ti npr.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Bajke se mogu poimati na jako puno načina, što ih ne čini stvarnijim.
Ja ne "poimam" kršćanstvo, ja živim.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Propovijed - ne argument. Ja kažem, razum je konkretan život, primjena razmišljanja - ne bajki.
Naš razum je vrlo plemenit i mi bismo svašta "htjeli". Ali ne možemo. Alkoholičar svojim razumom želi nastaviti da bude u toj situaciji? Može razmišljati koliko hoće, ali je u stanju smrti. Upravo je razum fantazija, u većini slučajeva. Mi bi htjeli, ali nemamo snage. I što radimo? Padamo u grijeh, u smrt, uništavamo sebe i bližnje. Iako razumijemo drugačije.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Oni poštuju moje pravo da ne vjreujem - činiš li to i ti?
apsolutno. No meni se nečini da ti ne poštuješ. Jer kada netko ima predrasude, ne poštuje.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
QED upravo mi cijelo vrijeme dokazuješ sve i svašta bez ijednog argumenta. (argument = činjenica koja je dokaziva, ne napadanje osobe)
Ja ništa ne dokazujem. I ne napadam.
Gdje sam te napao? U tebi je pobuna? Konflikt?
Ja ti nemogu donijeti Boga na pladnju , ali mogu ti reći da te Bog ljubi.
Krynch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:16   #28
Quote:
Lynch kaže: Pogledaj post
nisam ja ništa pobio.
Jesi li čula za ljubav u dimenziji križa? To je kršćanstvo.



Tebi. jer Boga nisi upoznala.



"svjedoci", "adresa"
Upoznati Boga znači vidjeti Božju prisutnost u svome životu, u konkretnim činjenicama. Svjedoka imam, ali neću ih odati na forumu jer je ovdje previše neupućenih osoba koje stvari krivo interpretiraju. Kao ti npr.



Ja ne "poimam" kršćanstvo, ja živim.



Naš razum je vrlo plemenit i mi bismo svašta "htjeli". Ali ne možemo. Alkoholičar svojim razumom želi nastaviti da bude u toj situaciji? Može razmišljati koliko hoće, ali je u stanju smrti. Upravo je razum fantazija, u većini slučajeva. Mi bi htjeli, ali nemamo snage. I što radimo? Padamo u grijeh, u smrt, uništavamo sebe i bližnje. Iako razumijemo drugačije.



apsolutno. No meni se nečini da ti ne poštuješ. Jer kada netko ima predrasude, ne poštuje.



Ja ništa ne dokazujem. I ne napadam.
Gdje sam te napao? U tebi je pobuna? Konflikt?
Ja ti nemogu donijeti Boga na pladnju , ali mogu ti reći da te Bog ljubi.
ja samo znam da me mm ljubi, konflikt u meni ne postoji,ti ga vidis?gdje?Kazes da si ga vidio,reci gdje,pa da ga I JA VIDIM
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:35   #29
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Dobro jel itko razlikuje ta 2 pojma? Meni se čini da ne! Kad će ljudi već jednom shvatiti da su ta 2 pojma različita? Evo danas npr. kad sam ja spomenula Boga, jedna bedakuša je provalila: "Kaj ga ti spominješ, ti si nevjernik." Kakva glupost! Ja sam nereligiozna, ali vjerujem. Ali meni se čini kao da ljudi ne razlikuju to, a bit će da mi se dobro čini.
Pa ljudi..pa znamo što je religija, a što vjera valjda. Religiozni ljudi prihvaćaju načela određene religije i vjeruju, dok nereligiozni vjernici ne prihvaćaju nikakva religijska načela, tj. načela neke religije, ali vjeruju!
Joj to me tak smeta...zakaj su ljudi tak zatupljeni?
Dal vjernik moze biti nereligiozan? U sta onda vjruje?
COJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:49   #30
Quote:
COJO kaže: Pogledaj post
Dal vjernik moze biti nereligiozan? U sta onda vjruje?
OMG, koja kontradikcija. Religija je organizacija oko zajedničke vjere.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:56   #31
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
OMG, koja kontradikcija. Religija je organizacija oko zajedničke vjere.
Sta je zajednicka vjera? Sta pojedinacna?
COJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:58   #32
Quote:
Uranus kaže: Pogledaj post
Majmun je degenerirani čovjek, ne nastaje čovjek od majmuna, već obrnuto.
Znam da je prastari post i da će rijetki uopće željeti nastaviti, ali…

Čovjek je prema majmunu što je meksički aksolotl prema daždevnjaku.
Neoten. Dječji lik koji je stekao spolnu zrelost.

Mi smo majmuni. I to podjetinjili
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:00   #33
Quote:
COJO kaže: Pogledaj post
Sta je zajednicka vjera? Sta pojedinacna?
Pojedinačna je svačija vjera, zajednička je kad u razgovoru skužimo da vjerujemo u jedno te isto
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 07:00   #34
ma ovo si super rekao,a ovaj linsh mi vec na zivce ide totalno je skrenuo sa teme
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 08:19   #35
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Pojedinačna je svačija vjera, zajednička je kad u razgovoru skužimo da vjerujemo u jedno te isto
Vjernik pojedinac moze biti pripadnik samo jedne religije.
COJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 09:57   #36
Quote:
COJO kaže: Pogledaj post
Vjernik pojedinac moze biti pripadnik samo jedne religije.
Pitaj Japance kaj misle o tome.

"Rodi se kao budist, vjenčaj se kao kršćanin, umri kao šintoist."
Ako pogledaš njihove popise stanovništva i zbrojiš postotke pripadnosti religijama, dobit ćeš preko 100%. Ima ih puno, ali ne toliko puno

Istina je, doduše, da je naša civilizacija po tom pitanju ekskluzivna. No to ne znači da je čitav svijet takav.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:08   #37
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Pitaj Japance kaj misle o tome.

"Rodi se kao budist, vjenčaj se kao kršćanin, umri kao šintoist."
Ako pogledaš njihove popise stanovništva i zbrojiš postotke pripadnosti religijama, dobit ćeš preko 100%. Ima ih puno, ali ne toliko puno

Istina je, doduše, da je naša civilizacija po tom pitanju ekskluzivna. No to ne znači da je čitav svijet takav.
Nismo se razumjeli! Mislio sam na istovremenost, a to je vec nesto drugo.
COJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:57   #38
Nedavno je neki pripadnik hijerarhije Crkve izjavio da " ne može biti vjernik onaj koji navodi na sumnju, nego onaj koji prihvaća definicije".
Čini mi se da je time ponovno naglašeno htijenje Crkve da potvrdi kako religija ima monopol nad čovjekovom duhovnošću. Osobno se s time uopće ne slažem, a jedan od razloga je postojanje više religija i mnoštva njihovih pod-grana i sekti, što logično navodi da je ev. neka "prva religija" očito bila podvrgnuta sumnji i propitkivanju, čim su se vremenom oformljavale i druge. I kako bi sad bilo tko mogao tvrditi da je baš religija kojoj on pripada, jedina ispravna i utemeljena na istini.
Ali izgleda da je religioznim ljudima jako stalo da se samo njih smatra vjernicima, valjda se onda osjećaju boljim i uzvišenijim od ostalih, a sve druge koji dovode u sumnju religiozne definicije smatra se, pa eto, čak i bogohulnicima.
Kako sam se i sama izjašnjavala vjernicom, iako ne religioznom, odlučila sam to promijeniti da izbjegnem kompliciranje stvari, ali još više da se sklonim iz skupine koja je definirana "prihvaćanjem definicija". Stoga se od sada smatram samo teisticom.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:36   #39
Quote:
COJO kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjeli! Mislio sam na istovremenost, a to je vec nesto drugo.
I ja sam mislio na istovremenost. Inače ne bi dobio zbroj veći od 100%.

U istočnim je kulturama to prilično uobičajeno, čujem…
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:58   #40
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
I ja sam mislio na istovremenost. Inače ne bi dobio zbroj veći od 100%.

U istočnim je kulturama to prilično uobičajeno, čujem…
A tako, kulture nisu religije!
COJO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.