Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2018., 08:21   #1
Drugo dijete zeljeno - strah i panika

Pozdrav svima, friska sam trudnica tek saznala za trudnocu.
Imam jedno dijete koje uskoro puni 3 godine. Htjeli smo jako jos jednu bebicu i nismo htjeli preveliku razliku.
Nakon popisanog plusica na testu uzbudjenje je bilo veliko.. Medjutim, nakon sto je to uzbudjenje palo, slijedi ono najgore...

Placem vec dva dana. Ne mogu k sebi doci. Uzasan sam panicar. S prvim djetetom sam prosla kroz depresiju nakon poroda i jako se bojim da me to sad opet ne ulovi. Tim vise jer bi trebala roditi u zimu, vec sam si u glavi slozila scenu kak necu moci puno u setnju s djetetom i kak ce me supiti ta odvratna depresija.

Srce mi kuca ko blesavo, ne mogu se bas primiriti i sad kad bi trebala biti smirena ja sam pod velikim stresom. Jesu to hormoni?

Dijete smo planirali i zeljeli no zbog nekih ginekoloskih problema zbilja nisam ocekivala da ce se tako brzo primiti.

Ne zelim ispasti nezahvalna, ali zaista se jako bojim. Ne mogu uopce ni spavati jer su mi u glavi stalno crne misli koje sam (nazalost) i prosla s prvim djetetom. Kako si pomoci? Kako se opustiti?
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 12:03   #2
Jednostavno to mora doć valjda. Da se opustiš. I meni je teško jer smo prvu izgubili bebicu i ajde se ti sad opusti samo tako.
Ali nekako ću nastojat. Puno ćemo šetat, družit se, posvetiti se sebi i vjerovat u to da ovaj put idemo do kraja!
Držim i tebi fige da se uspiješ opustiti i nečemu što voliš i da se posvetite vama i djetetu koje već imate.

Slobodno se javi u inbox za razgovor ako trebaš. I sretno u trudnoći!
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 10:35   #3
Mene je ulovila panika zbog nečeg i u prvoj i u drugoj trudnoći.
Složila sam neke glupe moguće događaje u glavu i naravno ništa od tog nije bilo istina.

Došlo je do tog da sam mislila da ću rodit bolesno dijete samo zato što nisam planirala djete, i onda me prao taj glupi strah.

Pa sam bila uvjerena da ću past u depresiju također a nisam, sve je bilo ok, naravno neispavana, pod hormonima, nervozna, pa sam znala bit nemoguća ali sve se to jako brzo stabiliziralo.

Nemoj mislit na to što će možda bit, opusti se i uživaj. Sve će bit dobro.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.