Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 00:12   #81
Quote:
zdene kaže: Pogledaj post
hvala puno Betiboop, sad mi je malo jasnije što bi se otprilike moglo događati u tom razdoblju. Uglavnom, valjda ću nekako preživjeti. Dosad sam se uvijek plašila tog tranzita misleći da će nastupiti opća i konačna katastrofa za mene (čitajući astro objašnjenja uvijek nailazima na ekstremne situacije tipa slom živaca, obračun kod OK Korala i slično). Hvala, hvala, hvala
molim, molim, molim

a ovo moje ti ne izgleda dovoljno katastroficno, je li ?

salim se, moj uran ima kvadrat s mojim malo zajebanim marsom u 7. tako da ga je puno lakse isprovocirat nego tebi tvoga koji je u kvadratu sa saturnom. ti si rusilacko-konstruktivni tip eto, i to treba postojati mada zvuci cudno. ja sam imala slom zivaca ali mislim da je to bilo i zbog toga sto je glavni bio uran koji mi je tranzitirao i jos mi tranzitira mjesec u 6. u blizancima.

prije bi rekla da bi ti kod tog tranzita trebalo postat evidentno nekakvo kocenje u napredovanju od strane suparnika na poslu ili od onih s kojima se udruzis u partnerske odnose bilo privatne ili poslovne.

taj tranzit si imala kad i ja otprilike, mrvicu kasnije od mene ti je poceo tj. u 9. mjesecu 2004. i trajao do kraja 7. mj. 2005. sljedeci ce ti se ponovit od tada za 7 godina. pa se malo prisjeti.

i meni je uran retro pa mi negdi pise da cu morat zrtvovati status i materijalno zbog neke svoje zivotne ideologije. zrtvujem, jadna zrtvujem....

pozdrav od neukrocene goropadnice
betiboop is offline  
Old 01.05.2007., 14:22   #82
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

i meni je uran retro pa mi negdi pise da cu morat zrtvovati status i materijalno zbog neke svoje zivotne ideologije. zrtvujem, jadna zrtvujem....
betiboop, a što bi rekla za retrogradni uran u 12. kući u lavu opozicija sa suncem, chironom i retro.venerom (ovo troje, naravno u konjukciji) + uran kvadrat neptun, kvadrat MC?
elala is offline  
Old 02.05.2007., 19:17   #83
Jupiter konjukcija Pluton

Jupiter konjukcija Pluton u 8. kući. Osma je u Jarcu, što mogu očekivati?
Leda13 is offline  
Old 03.05.2007., 21:01   #84
Quote:
elala kaže: Pogledaj post
betiboop, a što bi rekla za retrogradni uran u 12. kući u lavu opozicija sa suncem, chironom i retro.venerom (ovo troje, naravno u konjukciji) + uran kvadrat neptun, kvadrat MC?
Rekla bi da nisi normalna

Salim se, vjerojatno se radi o nekoj drugoj osobi. Ova osoba je u najmanju ruku cudna i kontradiktorna zbog toga sto je veliki naglasak i na uranu koji ne trpi bliskost nego zeli apsolutnu slobodu i na veneri koja prirodno naginje vezama i bliskosti i ne voli biti sama, mada posto je venera retro moze i ona teziti za izolacijom. Radi se o velikom individualisti, teskoj osobi koja tesko podnosi pritisak i ogranicenja bilo u poslu a jos vise privatno. Sama tvrdoglavo odredjuje svoj put i svoj ritam i surovo jasno daje do znanja da nece trpit nista sto od strane drugih ljudi, autoriteta ili partnera, narusava njenu/njegovu slobodu. Moze se raditi o jako inventivnoj i kreativnoj osobi, u nekim slucajevima genijalcu sa izrazenim estetskim talentom. Osoba koja je uvijek na neki nacin moderna bez obzira na svoju dob. Zbog venere sarmantna, privlacna i duhovita ali posto je venera retro, ne mora biti toliko uspjesna u ljubavi, odnosno u iskazivanju naklonosti i tog svog sarma posto i zbog toga a i zbog kirona trazi savrsenu ljubav, dakle, ne voli povrsne odnose sto je cesto slucaj kod same konjukcije sunca i venere i nije toliko drustvena. Isto tako ne mora biti toliko tasta i umisljena i samoziva zbog retro venere i kirona sto bi inace bilo samo sa konjukcijom sunca i venere i opozicijom sa uranom. Ali u nekoj mjeri to ipak je.

U mladosti jako liberalna cak sokantna, kasnije moze otici u neku konzervativnu krajnost tamo di je prije bila strasno liberalna. Ljubav ima veliku ulogu u njenom/njegovom zivotu, strasno veliku posto ce zbog konjukcije venere i kirona prolaziti kroz traumatska iskustva u ljubavi, iskustva kroz koja normalni ljudi ne prolaze, pomalo nevjerovatna iskustva koja se ne vide cak ni u filmovima, mozda cak sramotna za pricat. To i zbog opozicije venere i urana zbog cega ce ulaziti, pogotovo u mladosti, u veze koje su na neki nacin zabranjene, bilo zbog razlike u godinama, politicki zabranjene veze, istospolne veze, veze sa zauzetom osobom i sl. Ta osoba dugo nije trazila normalne veze posto je od pocetka prisutan prezir prema tradicionalnom shvacanju veze i braka i postoji zelja da se svojim primjerom mijenja stav okoline prema vezama i braku. Takodjer i panican strah od bliskosti i prepustanja drugoj osobi. Moze biti i strah od konacnih obaveza u vezi tj. da ih nece moci ispuniti ili strah od napustanja od strane druge osobe jednom kad se prepusti. To bi trebalo imati veze sa brakom roditelja. Zbog kirona bi se osoba trebala «opeci» u vezama i dozivjeti veliku bol, tj. ranu koja nikad ne zarasta.

Zbog kojukcije sunca i kirona takodjer postoji neka rana u izrazavanju svog ega, samopouzdanja i dokazivanja, vjerojatno povezana s nekom tuznom pricom s ocem ili je otac bio na neki nacin «ranjen», onemogucen pa nije mogao doci do izrazaja. Zbog opozicije sunca i urana moglo je doci do prekida odnosa s ocem, mozda je i naglo umro. Sto se tice urana u kvadratu s MC-om, to je slicno polozaju urana na MC-u ali u puno manjoj mjeri, tj. vjerojatno je dolazilo do nekih nenadanih i neugodnih zaokreta u karijeri, kao neki zig-zag movement u zivotnom pravcu, sad malo bi, sad ne bi, ili bi malo ovo pa ono, i neslaganja s autoritetima, ali kazem, puno manje je ocito nego kod polozaja urana na MC-u. Osoba je ionako zbog opozicije sunca i urana dovoljno neukrocena i svoga moda. Inace, dosta zanimljiva, aktivna i karizmaticna osoba ciji opis daleko prelazi moje mogucnosti i svrhu ovog foruma i koja u svojim svjetlim trenucima, tj. kada je opustena i ima zivaca i vremena, moze puno svojim iskustvom, savjetima i razumijevanjem pomoci drugim osobama vise nego sto to moze sebi. Naime, kiron daje dubinu, covjecnost i zelju da se sluzi drugima u bilo kojem znaku da se konjukcija sa suncem dogodi.
betiboop is offline  
Old 03.05.2007., 21:53   #85
Dear Fish,

rekla sam ti bila da cu postavit jedno pitanje (pitanje je bilo o tranzitima koji ponavljaju isti aspekt u natalu) ali sad mi je urgentna druga situacija. Molim te, po cemu se sve vidi selidba u drugi grad, koji tranziti veci i manji, koji pokazatelji u lunaru i solaru, druge metode predvidjanja nazalost jos ne koristim, jedino bi znala vidjet progresije, one normalne?

Naime, vec mi duze vrijeme visi u zraku selidba u rodni grad iz zagreba u kojemu sam jako dugo i kog sam jako voljela al zadnje tri godine od kad mi uran tranzitira mjesec i imam problema sa stitnjacom mi je postao tezak za zivjeti i zgadio mi se posto se promjenio (ima topic na psihologiji). Doma mi se ne vraca jer doma nikad nisam voljela biti zbog svoje obitelji a i svjesna sam da su poslovne mogucnosti najbolje u zg ali puno toga mi se promjenilo zbog toga urana u zivotu i nikako da nadjem posao osim honorarnog pa prema tome generalno i sigurnost i neki normalni zivotni ritam u zg. Dakle, samo mi nabroji najsigurnije pokazatelje velike selidbe koji ti padaju na pamet ako ti nije tesko. Za sada je selidba jako, jako vjerojatna i skora a ja cekam neko cudo da ne bude tako

puno

i drugi osim fish ako znaju, bila bi puno zahvalna
betiboop is offline  
Old 04.05.2007., 10:39   #86
betiboop puno hvala na zaista iscrpnom odgovoru

ta osoba sada već ima i neke godine pa je većinu opisanog izmačala, a i ima strašno zahtjevan i odgovoran posao koji ga je jako, jako izkanalizirao.
no po pričama bilo je svega i svačega.

natalka mu je zaista žešća (ima tu još svašta poput konj.plutona i ASC-a..) i jako mi je žao što se puno, puno ranije nisam pozabavila tom zvjezdanom slikicom jer bi i meni i njemu uštedila puno energije.

još jednom puno hvala
elala is offline  
Old 04.05.2007., 14:54   #87
molim
betiboop is offline  
Old 04.05.2007., 16:34   #88
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
Dear Fish,

rekla sam ti bila da cu postavit jedno pitanje (pitanje je bilo o tranzitima koji ponavljaju isti aspekt u natalu) ali sad mi je urgentna druga situacija. Molim te, po cemu se sve vidi selidba u drugi grad, koji tranziti veci i manji, koji pokazatelji u lunaru i solaru, druge metode predvidjanja nazalost jos ne koristim, jedino bi znala vidjet progresije, one normalne?

Naime, vec mi duze vrijeme visi u zraku selidba u rodni grad iz zagreba u kojemu sam jako dugo i kog sam jako voljela al zadnje tri godine od kad mi uran tranzitira mjesec i imam problema sa stitnjacom mi je postao tezak za zivjeti i zgadio mi se posto se promjenio (ima topic na psihologiji). Doma mi se ne vraca jer doma nikad nisam voljela biti zbog svoje obitelji a i svjesna sam da su poslovne mogucnosti najbolje u zg ali puno toga mi se promjenilo zbog toga urana u zivotu i nikako da nadjem posao osim honorarnog pa prema tome generalno i sigurnost i neki normalni zivotni ritam u zg. Dakle, samo mi nabroji najsigurnije pokazatelje velike selidbe koji ti padaju na pamet ako ti nije tesko. Za sada je selidba jako, jako vjerojatna i skora a ja cekam neko cudo da ne bude tako

puno

i drugi osim fish ako znaju, bila bi puno zahvalna
Ee Betić,

Pročitala sam tvoj post u kojem pitaš za preseljenje, ali vidim da je glavna nit koja se provlači kroz postavljeno pitanje – posao. U kompletu je i frka od povratka doma kao zajednički nazivnik.



Zbog toga moram napomenuti da mislim kako bi najprije trebala pogledati aspekte vezane za te oblasti života u svrhu boljeg pristupa i razumjevanja onog što te ustvari tišti.

A kako je u sve to uključeno i zdravstveno stanje….sve ukazuje na udarce 6.-tom polju. Dakle, najprije pedantno pogledaj natalnu kartu:

1. Što se događa s 6. poljem?



Tranziti su utjecaji izvana, oni nas dodiruju, pa na neki način pokazuju aktivnost u smislu da nas "guraju u nešto". Kao kada npr. dođe zima, a mi moramo obući kaput.
Stoga su oni jači pokazatelji onog što "ćemo napraviti". Progresije su suptilnije, one pokazuju promjene u svijesti i događaju se unutar nas samih. A takve promjene nastaju prije nego što se "vidi na vani".

Stoga progresivna karta nema određeni aspekt koji daje npr. selidbu, nego sagledavanjem cijele progresivne karte može se rasvijetliti pitanje "Što se i je li promjenilo u svijesti individue?"

Tvoje pitanje je usmjereno na vanjsku promjenu, koja osim selidbe uključuje promjenu posla i kompletne svakodnevice, a ta promjena je potaknuta višegodišnjim nagomilanim poslovnim (situacija s MC-om) i konkretnim zdravstvenim problemima (štitnjača- Mjesec).

Tranzit koji izaziva promjenu mjesta boravka je Uranov tranzit 3. poljem. Uranovi tranziti aktiviraju ono što je spremno da se dogodi, zbog toga što odrastamo (mijenjamo se).
Mars također može izazvati promjenu, ali je ona impulsivna i kraćeg daha, ono.... zaleti se čoek, pa poslije tuče glavom o' zid.

Stoga mislim da ne bi trebala previše filozofirati , već Uran povezati s gore navednim.


Ali da odgovorim na postavljeno pitanje selidbe, gledano u solarnoj karti (kako nju aktiviraju natalne planete):

SOLAR:

- aktivirano 3. i 4. polje

- treba biti aktivirano Uranom prije svega, Mjesecom ili Marsom, da bi se dogodila promjena (svaki od tri planeta ima svoju simboliku/razlog)

- ASC solarne karte u kvadratu s ASC natalne daje osobne preokrete i zdravstvene probleme

- ASC solarne u 3. kući natalne – selidba. U svakom slučaju pogledaj koja kuća solarne karte sadrži natalni ASC ili MC jer su to polja ključna za aktivnosti iduće godine.


A ako sam nešto zaboravila....javi.
Fish 1968 is offline  
Old 04.05.2007., 23:19   #89
O, hvala Fish na promptnom i iscrpnom odgovoru!

Bolje da progresije nisu bitne, ionako se svaki put nazivciram kad pokusam skuziti nesto o tome Sto se tice tranzita i 6. kuce, mjesec JE u 6. + merkur, tako da je to cijelo vrijeme povezano. Transit urana je na mene djelovao jako puno i svaki transit preko mjeseca mi je jako bitan. Trajace mi do 12. mjeseca ove godine tako da sam poprilicno promijenjena i oslobodjena i vracena samoj sebi nakon dugotrajnih plutonovih tranzita kad su drugi ljudi imali jako veliki, cesto los utjecaj na mene. Medjutim, ne razumin kod tog urana zasto me ovom selidbom vraca unazad? idem ja i inace redovito doma i sve je to dejavu, ne kuzim di je tu napredak, zbog cega su sve ove promjene bile da se vratim na pocetak

Tranzit preko marsa, vladara moje natalne 3., nemam ukoliko ne racunas transit urana preko marsa ali u inkonjukciji. Znam da to neki astrolozi priznaju, neki ne, meni je isti takav transit plutona preko marsa itekako djelovao pa mozda i ovaj djeluje mada ovaj put uopce ne osjecam da mi je mars aktiviran. na drugi nacin 3. a ni 4. u natalu nije aktivirana.

Nisi nis propustila ali zaboravila sam pitati koji je solar vazniji, onaj normalni ili sideralni?

U normalnom su u 3. i uran i mars s tim da je uran apex T-kvadrata u tom slucaju i to na nacin da su merkur u 7., vladar 6. koja je prazna, i Jupiter, vladar solara u 12., u opoziciji i u kvadratima s tim uranom. Znaci, ne gine mi selidba
4. polje je prazno ali je vladar mars u 3.

A tako mi se ne da …..

Inace mi polozaj kuca solara u principu ponavlja natal samo sto asc nije na pocetku jarca kao u natalu vec pri kraju strijelca I na njemu je famozni pluton sto znaci da cu ove godine najvise osjetiti dugotrajni prelazak tranzitnog plutona preko natalnog asc (ko da me nije vec dosta izmucio dok je bio u strijelcu ). Time natalni asc u solaru pada u 1. a MC u 10. kucu. Sto to znaci kad se ovako solar namjesti, itekako vazna godina?

Thanx, fish, mada si me ubila u pojam

betiboop is offline  
Old 05.05.2007., 01:01   #90
a znas kad bi se trebala iselit odavde, bye bye zg, na dan kad merkur ulazi u retro fazu tj. ne kada krene retro vec kad dodje prvi put na onaj stupanj do kuda ce se vracati unazad kad jednom krene retro, 31.5.
tranzitni mars ce mi onda bit u 3., znaci preseliti se definitivno ocu ali sto ne znaci taj merkur da bi se mogla vratit

ovako ti ja pilam zvijezde vec godinama, ne bi li me postedile ovoga ili onoga ne volim bas prihvacati nanose sudbine
betiboop is offline  
Old 05.05.2007., 16:40   #91
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
O, hvala Fish na promptnom i iscrpnom odgovoru!
Molim.
Quote:
Bolje da progresije nisu bitne, ionako se svaki put nazivciram kad pokusam skuziti nesto o tome


Razumijem što misliš. Problem kod progresija jest taj da u puno literature koja piše o njima nije naglašena njihova suptilnost. Pa im ljudi prilaze nabrijano...kao natalnim kartama. A kad ono skroz drugačije. Ništa se ne miče.
Quote:
Sto se tice tranzita i 6. kuce, mjesec JE u 6. + merkur, tako da je to cijelo vrijeme povezano. Transit urana je na mene djelovao jako puno i svaki transit preko mjeseca mi je jako bitan. Trajace mi do 12. mjeseca ove godine tako da sam poprilicno promijenjena i oslobodjena i vracena samoj sebi nakon dugotrajnih plutonovih tranzita kad su drugi ljudi imali jako veliki, cesto los utjecaj na mene. Medjutim, ne razumin kod tog urana zasto me ovom selidbom vraca unazad? idem ja i inace redovito doma i sve je to dejavu, ne kuzim di je tu napredak, zbog cega su sve ove promjene bile da se vratim na pocetak :confused
Ovo što si opisala da te zbunjuje je izgleda klasika kod Uranovih tranzita.

Uranovi tranziti predstavljaju vrijeme kada smo prerasli stare obrasce ponašanja na određenom području života, pa je neophodna promjena. Međutim, kako su Uranove vibracije neosobne, daleke, a nama ljudskim bićima visokofrekventne, u odnosu na frekvencije na kojima titramo mi... obični smrtnici , uvijek postoji taj raskorak između Urana i ...nas.

Zbog straha, želje za sigurnošću ili frke od promjene pokazalo se da su ljudska bića prilično inertna vrsta. Uvijek pokušavaju zadržati staro stanje, opiru se promjeni, bez obzira kakva ona bila.

I ne samo zadržati, nego se znaju grčevito uhvatiti za njega....kao da im život o tome ovisi. A baš su munjena ta ljudska bića.


Nego….zbog takvog stava unutar individue nastaje neka vrsta kaosa, jer ne razumije i ne vidi smisao takvog….Uranovog iskustva.

Međutim, kako je osnovna značajka Uranovih tranzita "istinska sloboda od ograničenja i onog što smo prerasli", izgleda da to mora tako bit’. Izgleda da smo ipak vrsta koja evoluira, a ne nazaduje.
Quote:
Tranzit preko marsa, vladara moje natalne 3., nemam ukoliko ne racunas transit urana preko marsa ali u inkonjukciji. Znam da to neki astrolozi priznaju, neki ne, meni je isti takav transit plutona preko marsa itekako djelovao pa mozda i ovaj djeluje mada ovaj put uopce ne osjecam da mi je mars aktiviran. na drugi nacin 3. a ni 4. u natalu nije aktivirana.
I bolje. Barem nećeš morati lupat’ glavom.

Inače, nisam mislila na tranzit preko Marsa, već sam napisala da Mars u tranzitu 3. kućom može izazvati promjene u mjestu boravka.
Quote:
Nisi nis propustila ali zaboravila sam pitati koji je solar vazniji, onaj normalni ili sideralni?
Ja radim s normalnim, tako da sam pisala za njega.
Quote:
U normalnom su u 3. i uran i mars s tim da je uran apex T-kvadrata u tom slucaju i to na nacin da su merkur u 7., vladar 6. koja je prazna, i Jupiter, vladar solara u 12., u opoziciji i u kvadratima s tim uranom. Znaci, ne gine mi selidba
4. polje je prazno ali je vladar mars u 3.

A tako mi se ne da …..
Da, iz ovoga što si napisala dosta se stvari poklapa.

P.S. Inače, (kao što znaš) nemam tvoju kartu, samo sam iz svega što si napisala napravila temeljitu rekonstrukciju. Osjećam se kao….Grisom.
Quote:
Inace mi polozaj kuca solara u principu ponavlja natal samo sto asc nije na pocetku jarca kao u natalu vec pri kraju strijelca I na njemu je famozni pluton sto znaci da cu ove godine najvise osjetiti dugotrajni prelazak tranzitnog plutona preko natalnog asc (ko da me nije vec dosta izmucio dok je bio u strijelcu). Time natalni asc u solaru pada u 1. a MC u 10. kucu. Sto to znaci kad se ovako solar namjesti, itekako vazna godina?
Da, važna je jer takva solarna karta oslikava tvoju natalnu kartu, kao mala kopija. Takve godine pokazuju usklađenost sa sobom, one su u tom smislu ugodne...osoba se osjeća kao da igra na svom terenu.
Quote:
Thanx, fish, mada si me ubila u pojam :cry
Onda ...brzo nazad.
Fish 1968 is offline  
Old 05.05.2007., 17:26   #92
Quote:
eminem1710 kaže: Pogledaj post
može li mi netko kazati s kojim ženskim znakićima bih si najbolje pasao a koje trebam izbjegavati?

hvala



Eto ga na….što se dogodi kada na tržištu vlada monopol kao što je to npr. dugogodišnje izlaženje časopisa Astro*******.

Posljedice su štetne, posebno na mladim generacijama. Jer, iako je u posljednjih 15. godina izašlo mnogo dobre astrološke literature, a brojni astrolozi se svim silama trude da približe astrologiju ljudima, da shvate kako ne postoji 12. tipova ljudi, a natalna karta nije neka ćiribućiriba metoda.

Ali unatoč svemu i dalje svako malo izbije na površnu posljedica tog šunda.


Hvala Bogu da imamo forum pa se mogu neke stvari napisati javno.


Shalim se , ono što hoću reći jest da je nemoguće odgovoriti na ovako postavljeno pitanje, niti se mogu određeni znaci "izbjegavati". Cilj astrologije je najprije upoznati neprijatelja tj. sebe , da bi mogli upoznati i shvatiti druge.

A svaka individua nije "znakić", već jedinstveni mali svijet za sebe.
Fish 1968 is offline  
Old 05.05.2007., 17:27   #93
Quote:
Leda13 kaže: Pogledaj post
Jupiter konjukcija Pluton u 8. kući. Osma je u Jarcu, što mogu očekivati?
U pitanju je konjukcija koja sadrži dva neosobna planeta, za nju se kaže da u natalnoj karti daje one koji "žive i umiru" za svoja uvjerenja i principe.

Takve individue imaju potrebu da spoznaju "cijelu istinu", te otkriju "misterij života", a kako imaju prirodno razvijeno šesto čulo, razmišljaju metafizički i nadareni su da motiviraju druge….mogu lako skrenuti u nepoželjne vode i postati npr….. vjerski fanatici.

A kako je konjukcija u znaku Jarca, sposobni su sami sebe izliječiti svojim dubokim uvjerenjem….molitvom.

Shalim se malo, ali ono na čemu bi trebali poraditi je svakako komunikacija na razumljiv i većini ljudi shvatljiv način, a smanjiti autoritativnost i što se kaže…doživljaj.


Imaju velike potencijale za upravljanje i rukovođenje novcem, a posebno novcem drugih ljudi. A ovo je aspekt bogatog naslijeđa.


Konjukcija u znaku Jarca može dovesti do toga da individua štedi na sitnicama, a rasipa na krupnicama.

Fish 1968 is offline  
Old 05.05.2007., 19:01   #94
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Inače, nisam mislila na tranzit preko Marsa, već sam napisala da Mars u tranzitu 3. kućom može izazvati promjene u mjestu boravka.

Ja radim s normalnim, tako da sam pisala za njega.

Da, iz ovoga što si napisala dosta se stvari poklapa.
P.S. Inače, (kao što znaš) nemam tvoju kartu, samo sam iz svega što si napisala napravila temeljitu rekonstrukciju. Osjećam se kao….Grisom.
da, mars mi je upravo jucer usao u 3. i bice tu tad kad se budem trebala seliti. ma sve stima, selim se makar u 2. ulicu

nisam ti poslala kartu jer te ne zelim opterecivat previse, ionako imas puno posla na forumu


Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, važna je jer takva solarna karta oslikava tvoju natalnu kartu, kao mala kopija. Takve godine pokazuju usklađenost sa sobom, one su u tom smislu ugodne...osoba se osjeća kao da igra na svom terenu.
a jel, what a relief



Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo što si opisala da te zbunjuje je izgleda klasika kod Uranovih tranzita.

Uranovi tranziti predstavljaju vrijeme kada smo prerasli stare obrasce ponašanja na određenom području života, pa je neophodna promjena. Međutim, kako su Uranove vibracije neosobne, daleke, a nama ljudskim bićima visokofrekventne, u odnosu na frekvencije na kojima titramo mi... obični smrtnici, uvijek postoji taj raskorak između Urana i ...nas.

Zbog straha, želje za sigurnošću ili frke od promjene pokazalo se da su ljudska bića prilično inertna vrsta. Uvijek pokušavaju zadržati staro stanje, opiru se promjeni, bez obzira kakva ona bila.

I ne samo zadržati, nego se znaju grčevito uhvatiti za njega....kao da im život o tome ovisi. A baš su munjena ta ljudska bića.


Nego….zbog takvog stava unutar individue nastaje neka vrsta kaosa, jer ne razumije i ne vidi smisao takvog….Uranovog iskustva.

Međutim, kako je osnovna značajka Uranovih tranzita "istinska sloboda od ograničenja i onog što smo prerasli", izgleda da to mora tako bit’. Izgleda da smo ipak vrsta koja evoluira, a ne nazaduje.
ma gle, ja nemam problema s uranom, blizanac sam, mjesec mi je u blizancima, uran na MC-u, u aspektima s venerom, marsom, merkurom i suncem, skuzila sam da je to jedan od rijetkih tranzita, zajedno s jupiterom, koji u sustini dopusta umjesto da ogranicava i samim time meni je pozitivan, narocito nakon one ljige plutona. ali ja sam prerasla puno toga a rodni grad odavna i sve te ljude tamo, pogotovo sto vecina ima obitelj ili panicno trazi muza, sto mi dodatno s ovim tranzitom ide na zivce. ja ih sve volim ali ne mogu zamisliti da mi je to zivot, nakon duzeg vremena pocnemo jedni drugima ic na zivce posebno sto je meni lako se promijeniti sa suncem, mjesecom, merkurom u blizancima ali moja okolina pogotovo ta doli me uvijek zeli gledati djetinjasto. a stvarno sam s ovim uranom preko mjeseca se oslobodila tih rakovskih gluposti (znas kad dijete ne zeli prestat koristit dudu ili piskit bez pelena jer se emocionalno drzi proslosti i sigurnosti? e pa meni ne treba vise ni duda ni pelena nisam vise toliko vulnerable). i ne razumijem zasto idem doli kad tamo nema uranovskih iskustava, pa tako ni stresa i to je ok, ali ja sam lutalica i iako se povremeno volim vracati svojim korijenima da se ocistim i napunim energijom ja se ne zelim vezati za njih, to me ogranicava. i da te parafraziram, ja sam to "evoluirala" a upravo povratak doma je nazadovanje, bar mi se cini i zato ti kazem da na kraju ovog tranzita bas nista ne razumijem a do sad smo se ja i uran bas dobro razumili

eto, necu te vise gnjaviti, fala, puno si mi pomogla, kakav god moj stav bio prema tome, selidba je po zvjezdama neupitna a bar mi je to neko olaksanje sto znam, da se lakse orijentiram i brze spakiram
betiboop is offline  
Old 05.05.2007., 20:09   #95
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
eto, necu te vise gnjaviti, fala, puno si mi pomogla, kakav god moj stav bio prema tome, selidba je po zvjezdama neupitna a bar mi je to neko olaksanje sto znam, da se lakse orijentiram i brze spakiram
Nisi uopće gnjavila. Meni je čak glupo, jer znam da sve to znaš.

Ono...zbog toga sam dugo razmišljala kako da napišem ono s Uranom, a da ne ispadne da pilam.

Fish 1968 is offline  
Old 05.05.2007., 21:31   #96
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisi uopće gnjavila. Meni je čak glupo, jer znam da sve to znaš.

Ono...zbog toga sam dugo razmišljala kako da napišem ono s Uranom, a da ne ispadne da pilam.

ma ne znam, nemam uopce literature za te solare i lunare, samo ih stalno okrecem i buljim napamet u njih. stvarno sam trebala neke konkretne pokazatelje jer mi je eto dosao pritisak izvana na koji ja ne mogu puno utjecati da se odselim doma a meni je to veliki sok i iako je bilo izvjesno, mislila sam da cu to nekako izbjeci.

al evo sad sam pricala s frendicom od doli i vec sam pozitivnija bice meni fenomenalno di god se nadjem, samo da je malo redovitijih prihoda (a time i vece uranovske slobode ), uran je uran di god se nalazila i nece s njim nikad biti dosadno.

mada stalno imam osjecaj da ce to sve biti samo privremeno. ocu probat zivit jos negdi osim u zg i mom gradu, i jedan i drugi su mi previse poznati.

pozdrav do iduce prilike


p.s.: ti nikad ne pilas!
betiboop is offline  
Old 06.05.2007., 22:39   #97
FISH1968 HELP, HELP

zdene kaže:
bog,ljudi
evo čitam malo pitanja i odgovore i oduševljena sam onim što vidim. Hvala bogu da postoji netko tko ovako dobro tumači astro-kartu. Imam jedno pitanje, pa kad stignete...please. Ovakva mi je natalna slika:
sunce na 29 djevice (sami kraj 8. kuće)
asc 4 jarca (prva kuća prazna, Saturn na 1. stupnju lava, u sedmoj kući)
Uran na 1. stupnju škorpiona, egzaktna konjukcija sa MC
dakle saturn u egzaktnoj kvadraturi s uranom na MC-u

Zanima me što takav aspekt sam po sebi znači u mojoj natalnoj karti i što trebam očekivati u trenutku kad tranzitni saturn dodje na natalni uran (neku katastrofu ili što?)
i jos nesto. za koju godinicu mi Pluton ulazi u prvu kuću a Uran u treću - što mi se to sprema?

Ostali planeti mi stoje ovako:
mjesec na 7 ovna, 3. kuća
jupiter na 24 ovna 3. kuća
mars na 21 blizanaca, 6. kuća
venera na 26 lava, 8. kuća
pluton na 9 vage, 9. kuća
merkur na 23 vage , 9 kuća
sjev. mjes. čvor na 24 škorpiona, 10 kuća
neptun na 15 strijelca, 11. kuća
zdene is offline  
Old 07.05.2007., 13:54   #98
@ Zdene,

Zar nisi već stavila i dobila odgovor na ovo pitanje uz obrazloženje da ti je situacija jasnija?



P.S. Molim, ako može u budućnosti bez ovih boldanih poziva upomoć....plašiš me.
Fish 1968 is offline  
Old 08.05.2007., 16:46   #99
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
SOLAR:

- aktivirano 3. i 4. polje

- treba biti aktivirano Uranom prije svega, Mjesecom ili Marsom, da bi se dogodila promjena (svaki od tri planeta ima svoju simboliku/razlog)

- ASC solarne karte u kvadratu s ASC natalne daje osobne preokrete i zdravstvene probleme

- ASC solarne u 3. kući natalne – selidba. U svakom slučaju pogledaj koja kuća solarne karte sadrži natalni ASC ili MC jer su to polja ključna za aktivnosti iduće godine.
Hej, fish, a koja je simbolika/razlog ako je 4. polje aktivirano Mjesecom?
S time da je ASC solarne karte u 3. kuci natalne?

ASC natalne je u 9. solarne, a MC natalne u 7. solarne...

Plizich, neke smjernice, sto da jos gledam i tako...
S.C. is offline  
Old 09.05.2007., 21:29   #100
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Zdene,

Zar nisi već stavila i dobila odgovor na ovo pitanje uz obrazloženje da ti je situacija jasnija?



P.S. Molim, ako može u budućnosti bez ovih boldanih poziva upomoć....plašiš me.
da, jesam dobila odgovor od Betiboop o njenoj situaciji, medjutim u medjuvremenu sam skuzila da mi ulazi pluton u prvu kuću za koju godinu, a uran u treću i pitam se što mi se to sprema. I nisam dobila odgovor na pitanje kako protumačiti uran na MC u kvadratu sa saturnom u 7. kući. Ako imaš volje i vremena...please. Ako ne, ništa!
Hvala
zdene is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.