Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 23:00   #1
topic potpore za suicidalne

tu se javlja mnogo ljudi koji traže zadnju slamku spasa. suicid je najveća tragedija i najgora smrt pojedinca. a svi se počnu pitati kako zašto, kada je već kasno. pokušajte odvratiti one koji su došli do samoga dna i žele si oduzeti život
__________________________________________________ ________________________________________
znači, što biste rekli osobi koja se nalazi na vrhu litice u očitoj namjeri da si oduzme život (ukoliko nebiste hladnokrvno prošli i nemate mobitel da zovete policiju)
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:36   #2
prkos. pobuna. to je jedino rješenje.

moja zlobna perspektiva: onoga koji se želi baciti s litice treba pustiti da to i učini, jer ako on ne misli da treba nastaviti živjeti, zašto bi se mi uplitali u njegove odluke?

ipak, kad pokušam zamisliti tu situaciju, mislim da bi ipak pokušala odvratiti osobu od tog čina, čisto zato jer bi mi poslije bilo neugodno samoj sa sobom s mišlju da sam možda trebala nešto učiniti, a nisam.

ne znam što bih rekla. možda "nemoj! sigurno postoji netko na svijetu tko te voli i tko će patiti zbog tvoje smrti (ALI možda samoubojica upravo na to cilja, na grižnju nečije savjesti, pa bi ga to samo gurnulo). teško pitanje.
car crash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 15:30   #3
Budući da sam prije gotovo godinu dana proživjela svojevrstan slom i tada sam se ZBILJA htjela ubiti, rekla bih da te ljude ne treba uvijek spašavati. Ako je netko došao do samog dna, ako mu je život postao NEIZDRŽIV, treba ga pustiti da život koji je ionako samo njegov prekine. Ali ponekad ljude treba spašavati, samo je teško vedjeti razliku .

A da pokušam, što bih rekla? Pa vjerojatno bih filozofirala satima , uglavnom, tražila bih tako dugo dok zajedno ne bi pronašli valjani razlog zbog kojeg bi taj čovjek trebao nastaviti živjeti. Ljude samo treba slušati. Ali zbilja slušati.
__________________
DOĐE MI DA VRIŠTIM

:horor:
bastilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:39   #4
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
suicid je najveća tragedija i najgora smrt pojedinca.
Zašto? Puno je tragičnije kad dijete na zebri ubije pijana budala, ili ih na stotine ubiju političari, bilo vojskom, bilo glađu. Oni nisu imali izbor.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 22:31   #5
ne znam, nekom ko je na ivici suicida ne znace puno bilo kakve rijeci potpore
ne bih da lupam gluposti sada na tu temu

ono sto mi je zanimljivije jeste kada i kako je sve to pocelo
i zasto se zapustilo dok nije doslo do te faze

ako ne nadje potporu u sebi, tesko da ce mu neka spoljasnja pomoci osim mozda - samo odgoditi
Unsaie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:02   #6
Quote:
Unsaie kaže: Pogledaj post
ako ne nadje potporu u sebi, tesko da ce mu neka spoljasnja pomoci osim mozda - samo odgoditi
da, žalosno je što si vjerovatno u pravu
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:05   #7
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
Zašto? Puno je tragičnije kad dijete na zebri ubije pijana budala, ili ih na stotine ubiju političari, bilo vojskom, bilo glađu. Oni nisu imali izbor.
neznam, ali nekako mi se čini da obitelji samoubica najviše pate.
bit je to što na ovaj pdf ne dolaze djeca koju če možda zgaziti auto ,nego ljudi koji razmišljaju o samoubojstvu.žišku?
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:43   #8
Samoubojstva nisu tragicnija,ali su mozda na neki nacin jos bolnija za obitelj od ubojstava,prometnih nesreca i sl.
Jednostavno zato sto roditelji djeteta ubijenog na zebri mogu svoju tugu i bijes usmjeriti na nekog drugog,na krivca.Roditelji samoubojice "krivicu" za ocigledno potpuno unisteni zivot svog djeteta mogu traziti samo u sebi,sto je jako bolno i prati ih kroz cijeli zivot,ili u djetetu,sto je također tesko,jer ipak se radi o vlastitom POKOJNOM djetetu.
Da osobno vise zalim ove sto nisu imali izbora,to je druga stvar...
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 23:45   #9
ajme koliko hladnoće ovdje!!!

pa pokraj vas ispada da se svatko u vašoj okolini može ubiti a vi bi mu dopustili jer mu je život neizdrživ??!!! i što to točno smatrate "neizdrživim"???

sve se u životu može izdržati i preživjeti, ako ima imalo ljubavi oko vas!

svaki ljudski život je neprocjenjiv i za svaki se vrijedi boriti. a to što se netko pokušao ili pokušava ubiti samo je uzbuna ostatku okoline da se nešto opasno događa i da osoba traži pomoć.

možda baš vaša ruka, vaš pogled i razgovor s ljudima budu dovoljni da to ta osoba ne pokuša napraviti. Nitko ne zna što se skriva u glavi osobe do vas i onda odjednom kad se dogodi neka takva situacija svi kažu "sve je bilo normalno"...
mare52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:11   #10
kako da se ne ubijem kad vidim da debili raspravljaju o potencijalnom suicidu a na svijetu ima toliko prirodne ali neprirodne,prisiljene smrti što od rata,što od bolesti...ali ljude žive u svojoj sredini,ograničeni su,ogranoičeni smo,kako da se čovjek ne ubije kad život nema smisla???
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:29   #11
U svakom slučaju treba pomoći!
Razgovorom, a često i medicinskom pomoći.
Mislim da se mentalno zdravi ljudi ne ubijaju tako lako, ako se uopće ubijaju.
Naravno da nije bilo sve normalno. Samo neki puta je teško unutar obitelji odmah uočiti što se zbiva. Nažalost..
proljetni_cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 19:22   #12
Quote:
mare52 kaže: Pogledaj post
ajme koliko hladnoće ovdje!!!

pa pokraj vas ispada da se svatko u vašoj okolini može ubiti a vi bi mu dopustili jer mu je život neizdrživ??!!! i što to točno smatrate "neizdrživim"???

sve se u životu može izdržati i preživjeti, ako ima imalo ljubavi oko vas!

svaki ljudski život je neprocjenjiv i za svaki se vrijedi boriti. a to što se netko pokušao ili pokušava ubiti samo je uzbuna ostatku okoline da se nešto opasno događa i da osoba traži pomoć.

možda baš vaša ruka, vaš pogled i razgovor s ljudima budu dovoljni da to ta osoba ne pokuša napraviti. Nitko ne zna što se skriva u glavi osobe do vas i onda odjednom kad se dogodi neka takva situacija svi kažu "sve je bilo normalno"...
bravo,mare! apsolutno potpisujem
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:19   #13
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
...što biste rekli osobi koja se nalazi na vrhu litice u očitoj namjeri da si oduzme život (ukoliko nebiste hladnokrvno prošli i nemate mobitel da zovete policiju)
nista
ako zeli nek skoci, ako ne nek zivi
tko sam ja da velim nekom da li da zivi dalje ili ne??
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:26   #14
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
nista
ako zeli nek skoci, ako ne nek zivi
tko sam ja da velim nekom da li da zivi dalje ili ne??
jeli ti piše "ukoliko nebiste hladnokrvno prošli" , šta odgovaraš opće
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:38   #15
Sta kada se nekome jednostavno neda zivjeti ?? Ono da nije stvar depresije nego covjeku se jednostavno vise neda nista , pun kurac svega. Znam par takvih osoba , i da im neko dodje sa puskom da ce ih ubiti njima bi bilo svejedno . Di je tu rjesenje hehe ??
MariocaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:43   #16
Quote:
MariocaZG kaže: Pogledaj post
Sta kada se nekome jednostavno neda zivjeti ?? Ono da nije stvar depresije nego covjeku se jednostavno vise neda nista , pun kurac svega. Znam par takvih osoba , i da im neko dodje sa puskom da ce ih ubiti njima bi bilo svejedno . Di je tu rjesenje hehe ??
vjeruj mi i ja bih da me netko upuca najradije pa kontam da će netko dat neku riječ podrške nama luzerima ,al niš heheh
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:47   #17
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
jeli ti piše "ukoliko nebiste hladnokrvno prošli" , šta odgovaraš opće
odgovaram da bi hladnokrvno prosla pokraj nje/njega
jer svatko odlucuje o svojoj sudbini , o svojem zivotu, ako zeli zivjeti neka zivi, ako ne..onda ne
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:50   #18
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
odgovaram da bi hladnokrvno prosla pokraj nje/njega
jer svatko odlucuje o svojoj sudbini , o svojem zivotu, ako zeli zivjeti neka zivi, ako ne..onda ne
opet ti
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:57   #19
Quote:
emanuela kaže: Pogledaj post
odgovaram da bi hladnokrvno prosla pokraj nje/njega
jer svatko odlucuje o svojoj sudbini , o svojem zivotu, ako zeli zivjeti neka zivi, ako ne..onda ne
a o čemu ti to točno odlučuješ u životu?

ljudi ne shvačaju da ne postoji takvo nešto kao sloboda i individualizam,sve što radiš je ono što si vidjela da drugi rade,tj. ono što se već dogodilo

ukratko mogu odlučiti za tebe,ako mi dopustiš,zaposlit češ se,udat,uživat što više možeš i na krajuotegnut papke

očito imaš volje za život jer ne pojimaš sprdačinu života
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 01:04   #20
a joj...
o cemu odlucujes u zivotu? o svemu, o ljubavi, o poslu, o zdravlju, o ...svemu
hell? imas li dokaz da ne odlucujes o svojem zivotu samostalno?
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.