Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2008., 18:51   #61
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
mozes biti ne znam kako pametan a ne moras se uopce tim sluziti. jer si pod velikim utjecajem vecine. ili jednostavno imas tu apstraktnu inteligenciju a prakticnu nemas odnosno mozes ju imati ako imas i prakticnu ali ju ne zelis razvijati. to je puno lakse nego kad prakticniji ljudi trebaju razviti apstraktnu inteligenciju. ali sta ja znam, puno je lakse imati mozak za ukras.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 19:22   #62
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
...Ja evo iskreno o tebi stječem dojam da tebi ljudi jednostavno idu nakurac i da te iritiraju.
... jer su glupi
Neki.
A j.... ga ako si samo to zaključio. Pisala sam samo o ljudima koji mi izgledaju takvi, u nekom momentu, u nekoj situaciji...
A nisam ni završila

Nema ih tako puno.
Nije poštapalica imam razlog svaki put kad nekog nazovem glupim.
O razlozima baš i razmišljam, hajde pročitaj još jednom. Nemam problema u odnosu na svoje reakcije na glupost.

Nervira me, ne nervira me.... glupost? Ne. Nervira me što mi uopće netko izgleda glup. Razlozi su ono o čemu ja razmišljam.

Ne mogu dat neke bolje primjere, što fali tv voditelju koji se kliberi na pozornici, rasteže i mlatari rukama, krivi usta kao žabac. Ja ne znam kakav je on inače ali u toj situaciji je meni glup. Neke gluposti za tebe, nisu to za mene itd.. Ti meni možeš reći da je to samo moj subjektivni dojam.... poštapalica ili što ja znam... pa šta? Ostaje činjenica da ja tu i tu osobu smatram takvom. Jer se uopće dovodi u takvu situaciju.
Po meni je G.W.Bush glup. A preveslava cijeli svijet. Jel' onda glup on ili ja koja ga takvim smatram? Nisam sigurna. Kao što za onog voditelja, iako kažem da je glup..., znam već iz iskustva da ga uskoro neću smatrat takvim...
Uostalom daj definiciju gluposti.
Sad sam zaboravila što sam htjela, a htjela sam nešto pametnije, sigurna sam


E... u nečem imaš pravo. Kako se ne mogu sjetit nijednog primjera gluposti malo bliže
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 20:05   #63
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
... jer su glupi
Neki.
A j.... ga ako si samo to zaključio. Pisala sam samo o ljudima koji mi izgledaju takvi, u nekom momentu, u nekoj situaciji...
A nisam ni završila

Nema ih tako puno.
Nije poštapalica imam razlog svaki put kad nekog nazovem glupim.
O razlozima baš i razmišljam, hajde pročitaj još jednom. Nemam problema u odnosu na svoje reakcije na glupost.

Nervira me, ne nervira me.... glupost? Ne. Nervira me što mi uopće netko izgleda glup. Razlozi su ono o čemu ja razmišljam.

Ne mogu dat neke bolje primjere, što fali tv voditelju koji se kliberi na pozornici, rasteže i mlatari rukama, krivi usta kao žabac. Ja ne znam kakav je on inače ali u toj situaciji je meni glup. Neke gluposti za tebe, nisu to za mene itd.. Ti meni možeš reći da je to samo moj subjektivni dojam.... poštapalica ili što ja znam... pa šta? Ostaje činjenica da ja tu i tu osobu smatram takvom. Jer se uopće dovodi u takvu situaciju.
Po meni je G.W.Bush glup. A preveslava cijeli svijet. Jel' onda glup on ili ja koja ga takvim smatram? Nisam sigurna. Kao što za onog voditelja, iako kažem da je glup..., znam već iz iskustva da ga uskoro neću smatrat takvim...
Uostalom daj definiciju gluposti.
Sad sam zaboravila što sam htjela, a htjela sam nešto pametnije, sigurna sam


E... u nečem imaš pravo. Kako se ne mogu sjetit nijednog primjera gluposti malo bliže

Ajme, sad si si zakomplicirala život kaj buš sad?
Pa istina da neki ljudi izgledaju glupo kad prave grimase i nastoje ispasti smiješni, no možda samo nisu talentirani ko Jim Carey, pa izgledaju glupo, a možda u biti nisu glupi ... zbunjuješ me crna ženo
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 20:09   #64
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ne mogu dat neke bolje primjere, što fali tv voditelju koji se kliberi na pozornici, rasteže i mlatari rukama, krivi usta kao žabac. Ja ne znam kakav je on inače ali u toj situaciji je meni glup. Neke gluposti za tebe, nisu to za mene itd.. Ti meni možeš reći da je to samo moj subjektivni dojam.... poštapalica ili što ja znam... pa šta? Ostaje činjenica da ja tu i tu osobu smatram takvom. Jer se uopće dovodi u takvu situaciju.
Po meni je G.W.Bush glup. A preveslava cijeli svijet. Jel' onda glup on ili ja koja ga takvim smatram? Nisam sigurna. Kao što za onog voditelja, iako kažem da je glup..., znam već iz iskustva da ga uskoro neću smatrat takvim...
Uostalom daj definiciju gluposti.
Sad sam zaboravila što sam htjela, a htjela sam nešto pametnije, sigurna sam


E... u nečem imaš pravo. Kako se ne mogu sjetit nijednog primjera gluposti malo bliže
Po meni je glupa osoba ona koja ode van i napije se te sjedne za auto. Za par trenutaka usmrti nekog klinca. Za par godina izade iz zatvora kao da se nije nista desilo. Mene takva vrsta gluposti nervira. Nakon sto izade iz zatvora ucini ponovno jel je glup i ne kuzi da je onaj prvi puta nije bilo dovoljno glupo. Mene takva glupost nervira. Meni su glupi ljudi koji mi gaze susjede zato jel su im slucajno mahnuli da idu prebrzo ... to su glupi ljudi.

I osobe koje kupuju ispite me nerviraju, recimo meni je glupo da danas/sutra moram na operaciju a da je iznad mene lik koji je kupovao ispite. I onak mutavo gleda u rukicu na koju si je prepisao sta treba raditi ...
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 22:29   #65
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
... kaj buš sad? ...
Buš kao Bush ili bum, buš , bu.... i tako.... ???
Zaboravi Busha G.W., nije on glup, da jest ne bi dogurao do pozicije gdje je, glupi su oni koji mu vjeruju.

Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
... pa izgledaju glupo, a možda u biti nisu glupi ...
To pokušavam reći.
Zato i jesam više usmjerena na razloge iz kojih ću nekog proglasit glupim.

Možda (radi se o jednoj kategoriji gluposti.... stavit se u situaciju u kojoj izgledaš glupavo) taj imaginarni voditelj samo ima više hrabrosti od mene, a opet, ja... i kad bih skupila hrabrost za tako nešto (ne govorim o voditeljstvu to je samo metafora) uopće ne bih uživala u tome jer ... , a on evidentno uživa u toj aktivnosti, ako i ne, onda je u najboljoj namjeri.
Dakle, proizlazi iz toga da takozvani glupi ljudi imaju širi spektar područja u kojima će disati punim plućima. I stoga nekako kao alarmić javi se u meni... kad nekog proglasim glupim:

što to oni mogu, a ja nemam petlje pa ih svrstam gdje ih svrstam
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 23:25   #66
Znači zaključili smo da su glupi ljudi puni samopouzdanja
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 23:36   #67
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Znači zaključili smo da su glupi ljudi puni samopouzdanja
E pa kad smo kod toga i kod GLUPIH PITANJA - ide tako policajac noću po ulici kad vidi nekog malog kako sjedi na kiosku. Priđe mu i opasnim autoritativnim glasom vikne na njega: "Alo momak, je li ti tako i doma sidiš na kiosku...."


Sve u svemu treba biti tolerantan.
Kad je bog dilio pamet nije baš bio sa svima izdašan.

A nekad smo i mi sami u nekim postupcima glupasti. Budući nikome život nije sređen idealno, budući sami radimo glupe odabire s kojima skoro svi do neke mjere zbrljamo život, budući svi smo barem nekad bili prevareni izigrani namagarčeni i ostali kratkih rukava i praznih djepova jer smo glupo procjenili- treba tolerirati tuđu glupost jer često nismo ni mi na nivou vlastite pameti.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 23:49   #68
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
E pa kad smo kod toga i kod GLUPIH PITANJA - ide tako policajac noću po ulici kad vidi nekog malog kako sjedi na kiosku. Priđe mu i opasnim autoritativnim glasom vikne na njega: "Alo momak, je li ti tako i doma sidiš na kiosku...."


Sve u svemu treba biti tolerantan.
Kad je bog dilio pamet nije baš bio sa svima izdašan.

A nekad smo i mi sami u nekim postupcima glupasti. Budući nikome život nije sređen idealno, budući sami radimo glupe odabire s kojima skoro svi do neke mjere zbrljamo život, budući svi smo barem nekad bili prevareni izigrani namagarčeni i ostali kratkih rukava i praznih djepova jer smo glupo procjenili- treba tolerirati tuđu glupost jer često nismo ni mi na nivou vlastite pameti.
Istina.
Ja sam ne tako davno bio strašno glup ne zato što nisam vidio sa kakvom osobom imam posla (jer sam vidio), ali nisam htio vidjeti (znači još sam veća budala) i na kraju mi se to dobrano obilo o glavu.
No kak se kaže... ko mi kriv, sam sam se sjebo i sam sam dopustio to.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 23:55   #69
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
...treba tolerirati tuđu glupost jer često nismo ni mi na nivou vlastite pameti.
Ovo bi bio dobar zaključak.
Glupost je često pitanje trenutne procjene.

@ ja_a, u onom promišljanju ne radi se samo o samopouzdanju... al' sam se već dosta zapetljala

i još kad bih počela razmišljati o vlastitim glupim postupcima... pih
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:30   #70
[QUOTE=Jelena Ivanjicki;13225662]E pa kad smo kod toga i kod GLUPIH PITANJA - ide tako policajac noću po ulici kad vidi nekog malog kako sjedi na kiosku. Priđe mu i opasnim autoritativnim glasom vikne na njega: "Alo momak, je li ti tako i doma sidiš na kiosku...."


QUOTE]

Dok sam bio u tinejdžerskim godinama i bezbrižno skakutao ne čineći pritom ništa loše odjednom se kraj mene stvori policijski auto iz kojeg ubrzo izadje plavac i autoritativnim tonom me pita;Što je mali što skačeš?..Jesi li ti klokan jebote a?
Morao sam se suzdržati da se ne nasmijem ali pristojno sam mu odgovorio da nisam i da cu prestati skakati..što je trajalo dok se on nije odvezao iza prvog zavoja..
poštar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 16:50   #71
[QUOTE=poštar;13233198]
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
E pa kad smo kod toga i kod GLUPIH PITANJA - ide tako policajac noću po ulici kad vidi nekog malog kako sjedi na kiosku. Priđe mu i opasnim autoritativnim glasom vikne na njega: "Alo momak, je li ti tako i doma sidiš na kiosku...."


QUOTE]

Dok sam bio u tinejdžerskim godinama i bezbrižno skakutao ne čineći pritom ništa loše odjednom se kraj mene stvori policijski auto iz kojeg ubrzo izadje plavac i autoritativnim tonom me pita;Što je mali što skačeš?..Jesi li ti klokan jebote a?
Morao sam se suzdržati da se ne nasmijem ali pristojno sam mu odgovorio da nisam i da cu prestati skakati..što je trajalo dok se on nije odvezao iza prvog zavoja..
Svaki kreten koji obuče policijsku uniformu odmah misli da je faca, pa se ide kurčit klincu. Neka se iskaže pred pravim kriminalcima.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 01:29   #72
Smile

Mislim da je glupost malo nezahvalna kategorija za raspravljanje..i ovisi o nekoj subjektivnoj procijeni nečijeg postupka. Nekako ne vjerujem da su ljudi izvorno glupi. Možda neinformirani, nezainteresirani ili onemogućeni nekim varijablama..odrastanje, obiteljski uvijeti, loša iskustva..ali da postupci mogu biti glupi, to da..ovisno o kontekstu, situaciji itd.
e.mikkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 09:34   #73
A ja baš oduvijek vjerujem da su ljudi izvorno glupi i da upravo svo najveće zlo u čovječantsvu ne potječe od ičeg drugog doli od gluposti.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 09:49   #74
Što znači biti izvorno glup? Mislim za razliku od te trenutne ili subjektivne procjene. Ako nema čovjeka koji u nekoj situaciji neće reagirati glupo.

Aha, zlo potječe i od gluposti, ajme opet bi se vratila na G.W B. al' neću ne
( on generira glupost kod drugih... rekla bih da mu to bolje ide od izražavanja vlastite gluposti)
Em ti, tako je bilo i s Hitlerom, nije on glupo djelovao, već su ga krivo/glupo procjenili.............
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:14   #75
Pa evo po meni pojam gluposti može obuhvaćati jako puno, a opet se sve svodi u tu jednu točku. Ja bih pod glupost svrstao ljude koji prvenstveno nemaju svoje ja, koji si dopuštaju da ih u potpunosti odgoji društvo, promdžbeni spotovi, roditelji i sl.
Glupo je biti rob bilo kakve ideologije, osim ako ta ideologija nije ljubav. OK, to je opet samo moje mišljenje, no dokaz ljudske gluposti i uz to i dokaz beskaraktera, se najbolje vidi u potrebi pojedinca da nečemu pripada da bi se osjećao uopće vrijednim. Ako ga ne prihvaćaju, on nema smisao, on nema svoje JA, on mora biti dio nečega da bi bio NEŠTO. To su ljudi koji će uvijek ići sa tokom mase. To su ljudi koji će uvijek imati onakve poglede na svijet kakvi imaju drugi. To nisu ljudi koji će reći "gle, nisam dosta pametan da bih znao da li je to ovako ili onako, pa ostajem otvoren za sve"... ne, to su ljudi koji će reći "ja znam da je to tako i tako i ti se isto moraš ponašati u skladu sa mojim vjerovanjima jer moja vjerovanja su dobra, a sva ostala su pogrešna".
A zašto su njegova vjerovanja dobra? Pa zato jer su njegova. Zato jer on sebe smatra kompetentnim centrom za sve. Zato jer su njegov ego i njegova glupost toliko jaki da je i ono malo zdravog razuma u njemu jednostavno PREMALO da bi se takva glupa osoba ikada i zapitala "a jesam li ja možda ipak u krivu?"...ne, ta se osoba to ne može pitati.
Kod takvih ljudi nije bitno pripadaju li nekakvoj religiji, naci huliganima ili udruzi zadrtih lončara, već je bitno da oni negdje pripadaju da njihov život dobije smisao i da mogu automatski podcjenjivati sve ono što je drugačije od njih.
Evo recimo npr. tko mrzi homoseksualce? Ne mrze oni sami sebe, već oni koji to nisu ili oni koji se boje da bi to mogli postati ili jednostavno oni koji imaju "viši smisao i ideologiju" vlastite mržnje. No da je bilo tko od mrzitelja homić, tada više ne bi bili mrzitelji.
Znači, želim reći da su glupi ljudi koji misle da se svijet i drugi ljudi moraju ravnati prema njima i ne mogu naći zlatnu sredinu u svojim skučenim umovima.
Glupi su mi i ljudi koji misle da je cijeli život, kao i ljudski odnosi strogo formuliran, kao npr: "aha, on se zaljubio u svoju best frendicu, a ona u njega nije.... njihova prijateljska veza ĆE i MORA puknuti"... zašto? GDJE piše da mora puknuti? To je samo jedan primjer, no ljudi vjeruju u stereotipe i sami si upropaštavaju živote zbog životnih stereotipa, te vlastitih i tuđih iskrivljenih očekivanja.
Isto recimo ubijanje ljudi u ime Boga ili nekakvih zakona.... jel tu ima nečeg pametnog ili uopće logičnog?
To što ja tvrdim da je meni sve to glupo i što smatram da bit ljudske zloće i svih zala čovječanstva leži isključivo u ljudskoj gluposti ne znači da sam ja pametan, da se razumijemo, ali manjak fleksibilnosti u ljudskim umovima je mislim isključivo razlog one fundamentalne ljudske gluposti iz koje proizlazi beskarakter, sadizam i mazohizam, pa samim time i upropaštavanje i uništavanje tuđih i svojeg života.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:08   #76
Ja sam defektolog i radim sa "glupima". To me naučilo da naučim poštovati sve ljude koliko god glupi bili. Svi smo mi ponekad pametni i ponekad glupi , a ti dječače meni zvučiš jako glupo i nezrelo s tim nebuloznim esejima o ljudskoj gluposti. Bojim se da ti ni diploma u tome neće pomoći, nego trebaš malo sazrijeti i naučiti poštivati prvo sebe , a onda i druge ljude bez obzira na njihov Qi ili stupanj obrazovanja.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:14   #77
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ja sam defektolog i radim sa "glupima". To me naučilo da naučim poštovati sve ljude koliko god glupi bili. Svi smo mi ponekad pametni i ponekad glupi , a ti dječače meni zvučiš jako glupo i nezrelo s tim nebuloznim esejima o ljudskoj gluposti. Bojim se da ti ni diploma u tome neće pomoći, nego trebaš malo sazrijeti i naučiti poštivati prvo sebe , a onda i druge ljude bez obzira na njihov Qi ili stupanj obrazovanja.
Inace cinim ovo rijetko ... ali svaka cast, potpisujem.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:47   #78
koji vam je?
tu vec danima filozofirate i raspravljate o ljudskoj gluposti kao da je problem o nestanku prirodnih resursa na zemlji ili gladu u africi. vi ste ti koji ste glupi i zamarujete se sa takvim glupostima. i jos se usudujete to govoriti za svoje prijatelje i za osobe sa kojima ste zaista bliski. pa sigurna sam da ako ste svi vi tako pametni da se kao prvo ne biste druzili s ljudima koji su bas toliko glupi kad za vas to predstavlja tako golemi problem!!!
get a life!
kad netko od mojih provali neku nezamislivu glupost, svi se zajedno kolektivno nasmijemo! NEVJEROJATNO je sto je skoro svatko od vas i sam napomenuo da se i vama to dogodi..pa cemu onda toliko cudenje i nevjerica?!?
neki ljudi u nekim situacijama ne znaju kako reagirati i ovisno o profilu osobe svatko regaira drugacije..netko se zadere, netko nekoga uvrijedi, netko suti i zacrveni se, a netko jednostavno kaze nesto stvarno jako glupo. i jebi ga! kaj sad?

good luck u vasim pametnim zivotima prepunim glupih problema
enzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:56   #79
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Znači, želim reći da su glupi ljudi koji misle da se svijet i drugi ljudi moraju ravnati prema njima i ne mogu naći zlatnu sredinu u svojim skučenim umovima.
Glupi su mi i ljudi koji misle da je cijeli život, kao i ljudski odnosi strogo formuliran, kao npr: "aha, on se zaljubio u svoju best frendicu, a ona u njega nije.... njihova prijateljska veza ĆE i MORA puknuti"... zašto? GDJE piše da mora puknuti? To je samo jedan primjer
Bas si dotakla temu koju sam uvijek htio pokrenuti (bilo online, bilo u drustvu).
Dogodilo mi se nemali broj puta da sam bio slijep pred takvim nekakvim događajima bas zbog tog mog nestereotipnog pristupa vezama, prijateljima, curama i deckima.
Znaci kad su si oni "samo dobri prijatelji" to u 95% slucajeva nije istina, itd. da ne nabrajam druge primjere
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:29   #80
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ja sam defektolog i radim sa "glupima". To me naučilo da naučim poštovati sve ljude koliko god glupi bili. Svi smo mi ponekad pametni i ponekad glupi , a ti dječače meni zvučiš jako glupo i nezrelo s tim nebuloznim esejima o ljudskoj gluposti. Bojim se da ti ni diploma u tome neće pomoći, nego trebaš malo sazrijeti i naučiti poštivati prvo sebe , a onda i druge ljude bez obzira na njihov Qi ili stupanj obrazovanja.
Pošto si defektolog, pa samim time radiš sa sebi ravnima (glupanima), sada si to i fino ovdje prezentirala. Cijeniš ih zato jer i jesi kao oni. Da ti cijeniš "glupe", tada ne bi "glupe" po forumu vrijeđala, no ja nisam glup, pa me valjda zato vrijeđaš.
Mislim da tebi kao glupoj evo iskreno zbilja niti diploma ne može pomoći jer zbilja nisi pridonijela ovoj temi, a ovako možeš reagirati samo zato jer si se i sama prepoznala u mome postu.
Velka pusa curice Nek ti tvoji "glupi" liječe komplekse jer vjeruj mi- sigurno su puno i obazriviji i pametniji od tebe.
I ne poštujem ljude prema stupnju obrazovanja ili IQ-u i sebe jako poštujem, pa mogu reći po tome da izvlačiš zaključke iz guzice i stavljaš riječi u usta. Ako si takva u svom defektološkom poslu, tada jao si ga naše države i ovakvih šarlatana.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.