Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2010., 14:44   #81
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
A gdje si ovo pročitao? Čista glupost, možda postoje individualni primjeri, ali nije pravilo.

Osim toga, Kina je po poštivanju ljudskih prava bliže ovim islamskim društvima, nego zapadu pa ti je usporedba na mjestu. Ali ono što Zapad ima, je mogućnost izbora i razvijanje svijesti o svojim pravima (iako ta borba još traje), što ne vrijedi za pojedine islamske zemlje. Tamo žena nema izbor i mogućnost odlučiti što je za nju dobro.
http://www.vijesti.ba/zanimljivosti/...bortirale.html

Ja znam da je interesantnije citet sta se radi u Iranu ali ..
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:49   #82
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
http://www.vijesti.ba/zanimljivosti/...bortirale.html

Ja znam da je interesantnije citet sta se radi u Iranu ali ..
Kao što rekoh, ovo je jedan primjer i ne čini pravilo...to nije zakon koji vrijedi za sve, to je suludi potez nekog privatnog biznismena koji se vjerojatno kosi sa ruskim zakonima. Dok su u Islamski društvima zakoni krojeni na uštrb žena.
Crni_Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:00   #83
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ovo je jedan primjer i ne čini pravilo...to nije zakon koji vrijedi za sve, to je suludi potez nekog privatnog biznismena koji se vjerojatno kosi sa ruskim zakonima. Dok su u Islamski društvima zakoni krojeni na uštrb žena.
Cuj neki ruski privatni biznismen se kosi sa ruskim zakonima
Jesil ti kad cuo za sibir
E ,tamo zavrsi svako ko pomisli da se kosi sa ruskim zakonima.
Nego izgleda da je ovo jedan primjer koji je procurio i dosao do nas.

Neki zakoni u nekim muslimanskim drustvima mozda jesu krojeni tako , ali Serijatski zakon sigurno nije.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:11   #84
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Cuj neki ruski privatni biznismen se kosi sa ruskim zakonima
Jesil ti kad cuo za sibir
E ,tamo zavrsi svako ko pomisli da se kosi sa ruskim zakonima.
Nego izgleda da je ovo jedan primjer koji je procurio i dosao do nas.

Neki zakoni u nekim muslimanskim drustvima mozda jesu krojeni tako , ali Serijatski zakon sigurno nije.
Da. Po Šerijatu možda ne možeš završiti u Sibiru, ali možeš ostati bez ruke i noge. Pa sad, nije šija nego vrat. Nisam siguran da Bog želi da čovjek sakati čovjeka...
Crni_Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 12:04   #85
Čemu spominjanje Rusije,ona nije zapad,i ne gledamo nju kada pričamo o modernim društvima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 01:53   #86
Quote:
denni kaže: Pogledaj post
ko o čemu... nemuslimani o muslimankama

dokle, zaboga
O muslimankama??
Pa Asia Bibi je kršćanka!
Doduše, ove njene suseljanke koje su joj iz mržnje prema inovjercima namjestile smrtnu kaznu, jesu muslimanke, TU si u pravu. Vidi:

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...sije-Bibi.html

Događaj za koji se tereti Asia Bibi dogodio se u lipnju 2009. u Ittanwali, u regiji Punjab. Bibi je radila na polju s nekim kolegicama koje su je poslale po vodu na obližnji bunar. Prema lokalnim uvjerenjima, muslimanke su je stale vrijeđati jer bi dodirom kante za vodu 'uprljala' odnosno 'kontaminirala' bunar zato što je kršćanka. Bibi se stala braniti, a rasprava se pretvorila u diskusiju o vjeri, zbog čega su mještanke muslimanke prijavile Asiju lokalnom imamu, koji ju je pak predao policiji.
...

Za Mende Nazer zapravo nije bilo rečeno koje je vjere. Ali kako je robinja postala otmicom iz svog sela na jugu Sudana, vjerojatno nije muslimanka nego animistkinja ili kršćanka.
Doduše, ona njena "vlasnica" u Kartumu kojoj su je prodali, jest muslimanka, TU si u pravu.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 11:55   #87
Istina i je da u Europi žene imaju veća prava, ali je to još uvijek daleko od jednakosti. U jednoj obitelji su kćeri i sinovi odgajani jednako, u drugoj ne... sve to ovisi. Na kraju svi moramo živjeti zajedno i naravno da će se ovi prvi susresti s ovima drugima. No geni su geni i neke žene su jednostavno pametnije i inteligentnije od većine ostalih ljudi, no neki muškarci ne mogu to probavit.
I same majke i očevi često odgajaju svoje kćeri da budu potčinjene jednog dana svom mužu, umjesto da budu jednaki partneri u braku. Mislim da muslimanske žene nisu ni u boljem ni u gorem položaju od "zapadnjačkih", jer i kod njih ima skladnih brakova gdje muž poštuje svoju ženu i smatra je jednakom, a ima i ovih drugih. Jedino su žene što se tiče zakona u gorem stanju u muslimanskim zemljama.
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:23   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čemu spominjanje Rusije,ona nije zapad,i ne gledamo nju kada pričamo o modernim društvima...
A tko je tebi 'uzor', o kojemu se može govoriti?
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:29   #89
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čak i nakon 300 godina,što je jedan kraj bio duže pod Turcima,to su prava žena manja...

Hrvatska i dalje nažalost ima patrijahalne obrise, ali to se mjenja iz generacije u generaciju,dok se za Islmakse zemlje ili za žene imigranata čak i u Francuskoj i Njmeačkoj to ne može reći
Što se to podrazumjeva pod 'pravo žena'? A to što tebi 'ne pašu' patrijahalna uređenja...to je 'tvoja stvar',ako se generacijski tako živjelo i sve funkcionisalo u najboljem redu...naravno u tom vremenu...što to sada ima bolje!?
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:56   #90
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Što se to podrazumjeva pod 'pravo žena'? A to što tebi 'ne pašu' patrijahalna uređenja...to je 'tvoja stvar',ako se generacijski tako živjelo i sve funkcionisalo u najboljem redu...naravno u tom vremenu...što to sada ima bolje!?
Pa bolje je, mene moja djevjka voli i vjerujem joj da me neće prevariti, nekad ja izađem s dečkim ona s curama, nekada obuče minicu,nekada dekolte...

Što bi sada sada trebao držati ženu u kuići i da izađe pokrivena preko cijelgo tijela da je ni jedan muškarac ne pogleda?

I njoj ima lijepših mupkaraca od mene i meni žena od nje,ali mi se volimo,vjerujemo si i nečemo varati jedno drugo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:26   #91
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pa bolje je, mene moja djevjka voli i vjerujem joj da me neće prevariti, nekad ja izađem s dečkim ona s curama, nekada obuče minicu,nekada dekolte...

Što bi sada sada trebao držati ženu u kuići i da izađe pokrivena preko cijelgo tijela da je ni jedan muškarac ne pogleda?

I njoj ima lijepših mupkaraca od mene i meni žena od nje,ali mi se volimo,vjerujemo si i nečemo varati jedno drugo
Dobar si (mislio sam da si žensko),ama misliš da se varanje može spriječiti...nečim? Razmisli o ovome i biće ti jasno
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 16:47   #92
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Dobar si (mislio sam da si žensko),ama misliš da se varanje može spriječiti...nečim? Razmisli o ovome i biće ti jasno
Varanje se može spriječiti samo uzajamnom ljubavlju, ničim više...


Osim ako misliš oteti neku djevojku i staviti je u podrum?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:29   #93
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Dobar si (mislio sam da si žensko),ama misliš da se varanje može spriječiti...nečim? Razmisli o ovome i biće ti jasno
Hmmmm!
Lukavo,lukavo tico!
Zna se što je to....

ali jel tebi ikad palo na um,kolika je ljepota u ljubavi bez tlačenja?Povjerenju umjesto diskriminaciji?Izborom osobe koja voli,a ne prijetnjom?
Očito da su slabi oni koji si osiguravaju prednost bilo kojim i kakvim zakonima (ili religijom),te niti znaju niti si mogu zamisliti da bih ih žene mogle voljeti i biti vjerne samo zato što su ih same izabrale te su i njihovim očima i toga vrijedni?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:21   #94
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pa bolje je, mene moja djevjka voli i vjerujem joj da me neće prevariti, nekad ja izađem s dečkim ona s curama, nekada obuče minicu,nekada dekolte...

Što bi sada sada trebao držati ženu u kuići i da izađe pokrivena preko cijelgo tijela da je ni jedan muškarac ne pogleda?

I njoj ima lijepših mupkaraca od mene i meni žena od nje,ali mi se volimo,vjerujemo si i nečemo varati jedno drugo
E vidis kod muslimana je jos bolje pa kaze ovako :mene moja djevojka voli i vjerujem joj da me nece prevariti,nekad ja izadjem sa deckima a ona sa curama , nikad ne obuce minicu (jer zasto bi se spustala tako nisko),nikada dekolte...

Ne drzim je zatvorenu u kuci i moze izaci kad hoce pokrivena preko cijelog tijela ,( ne pokriva lice ni sake ) a moze je neko i pogledat..

Njoj nema ljepseg od mene i meni nema ljepse od nje i mi se volimo i vjerujemo si da necemo varati jedno drugo.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:24   #95
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Varanje se može spriječiti samo uzajamnom ljubavlju, ničim više...


Osim ako misliš oteti neku djevojku i staviti je u podrum?
Eh,.. nemoj nam sad i to poturat. Jer to zatvaranje po podrumima na petnaestak godina je ipak kriscanski fazon.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:25   #96
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Hmmmm!
Lukavo,lukavo tico!
Zna se što je to....

ali jel tebi ikad palo na um,kolika je ljepota u ljubavi bez tlačenja?Povjerenju umjesto diskriminaciji?Izborom osobe koja voli,a ne prijetnjom?
Očito da su slabi oni koji si osiguravaju prednost bilo kojim i kakvim zakonima (ili religijom),te niti znaju niti si mogu zamisliti da bih ih žene mogle voljeti i biti vjerne samo zato što su ih same izabrale te su i njihovim očima i toga vrijedni?
Uhhh...hajmo ovako...da li si razmišljala o tome što je to tjeralo očeve da imaju takve stavove a i majke u sličnom kontekstu?

Mladost je spontana (preživa) zato i stoji ona 'ljubav je slijepa'...ako su oni na taj način usmjeravali (kao što jesu) svoja pokoljenja...šta tu nije dobro...zar se to i ne traži od roditelja (to im je dužnost)...ta vremena tako su živjela...ali to nije pogrešno bilo...razmislimo malo!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 01:15   #97
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Uhhh...hajmo ovako...da li si razmišljala o tome što je to tjeralo očeve da imaju takve stavove a i majke u sličnom kontekstu?

Mladost je spontana (preživa) zato i stoji ona 'ljubav je slijepa'...ako su oni na taj način usmjeravali (kao što jesu) svoja pokoljenja...šta tu nije dobro...zar se to i ne traži od roditelja (to im je dužnost)...ta vremena tako su živjela...ali to nije pogrešno bilo...razmislimo malo!
Usmjeravati(savjetovati,upučivati) ili odgajati je jedno,a drugo je primjenjivati propise ili zakone po kojima se određuje kako se mora živjeti,a uz to na uštrb jednog spola.

Reci tico,da cijeli život nisi vidio ni jednu ženu osim pokrivenu od glave do pete,na osnovi čega bi ti sebi izabrao životnu družicu?

Na osnovi tuđeg opisa?

Ili bi li ti bilo svejedno kad se skine pokrivalo,da odjednom imaš ženu
koja ti se nimalo ne sviđa ni izgledom ni karakterom?

Poštenje,vjernost,čast i poštovanje kako kod žena tako i muškaraca ili postoje ili ne postoje kao njihove osobine,a ne stvaraju se zabranama.
Ako te partner(ica) de fakta ne vara iz straha od kazne, prevariti će te u mašti u to više....
Ili je to svejedno,jer bitno je da te ne vara fizički?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:14   #98
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Usmjeravati(savjetovati,upučivati) ili odgajati je jedno,a drugo je primjenjivati propise ili zakone po kojima se određuje kako se mora živjeti,a uz to na uštrb jednog spola.

Reci tico,da cijeli život nisi vidio ni jednu ženu osim pokrivenu od glave do pete,na osnovi čega bi ti sebi izabrao životnu družicu?

Na osnovi tuđeg opisa?

Ili bi li ti bilo svejedno kad se skine pokrivalo,da odjednom imaš ženu
koja ti se nimalo ne sviđa ni izgledom ni karakterom?

Poštenje,vjernost,čast i poštovanje kako kod žena tako i muškaraca ili postoje ili ne postoje kao njihove osobine,a ne stvaraju se zabranama.
Ako te partner(ica) de fakta ne vara iz straha od kazne, prevariti će te u mašti u to više....
Ili je to svejedno,jer bitno je da te ne vara fizički?


Bez rizika nema nista.Mi muslimani brojimo eci,peci, pec i na koju zenu ispadne nju zenimo.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:21   #99
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Poštenje,vjernost,čast i poštovanje kako kod žena tako i muškaraca ili postoje ili ne postoje kao njihove osobine,a ne stvaraju se zabranama.
Ako te partner(ica) de fakta ne vara iz straha od kazne, prevariti će te u mašti u to više....
Ili je to svejedno,jer bitno je da te ne vara fizički?
Jeli ovo neko lično iskustvo.
ibn arebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:27   #100
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post


Bez rizika nema nista.Mi muslimani brojimo eci,peci, pec i na koju zenu ispadne nju zenimo.
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.