Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 22:00   #41
Ko što rekoh nisu krivi ali zaslužni jesu. Sad to je skoro pa isto,ali zaslužan mi nekako finije zvuči. U mom slučaju je više zasluga jednog roditelja.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 02:32   #42
Red face

roditelji utječu na izgradnju osobe
više nego geni - ovi pomalo, rodbina pomalo, škola pomalo, mediji pomalo, šuma pomalo...
ali dijete se na kraju dana vraća roditeljima

ipak rijetke sudbine u današnjem svijetu nemaju mogućnosti da na njih utječu i drugi faktori osim roditelja

postoji i samoodgoj
postoje i razni smjerovi terapija trauma

inače bi svi iz disfunkcionalnih obitelji i sami bili disfunkcionalni

najgori su mi psihopati, nasilnici & slična bagra koja se nada izvući suosjećanje pričama o svome lošem djetinjstvu

svatko je odgovoran za sebe, punoljetan li je i poslovno sposoban
Yellammadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 12:55   #43
Nije najmlađi, srednji je. Najmlađi i najstariji su ok, srednji terorizira svih iako je bio donekle favoriziran- kao najkompletniji je, odgovoran, dobar u školi, sportaš, zgodan, pametan bla, bla. Ne mogu reći da su ova druga dvojca bili zapostavljani, ne dapače, ali su imali druge crte karaktera od početka, najstariji nije volio da se sva pažnja usmjerava ka njemu- više je volio biti pušten na miru, samostalan i svoj. Najmlađi je dugo bio beba i maza obitelji - sad je to zreo, odgovoran dečko, koji živi život punim plučima, putuje, uživa, u školi je super. Sva trojca su imala pažnju i ljubav, ali mislim da su im karakteri dijametralno različiti.
Inače se slažem sa ovim gore, i meni idu na živce oni koji krivicu za sve što ih je snašlo u životu, prebacuju na druge, ponajviše roditelje. To mi je nekako nezrelo. Odrastao si pa si pomogni, ako ti već drugi nisu pomogli.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 13:03   #44
A čuj nije lako biti u sredini. I ti se onda nešto pitaš. Zna se što bude sa starijima i najmlađima dok su srednji onako ni vrit ni mimo.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:10   #45
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Pa kažu da i usvojena djeca imaju karakter bioloških roditelja iako budu odgajani sa ljubavlju.
Ono s čim se rodimo je temperament, a karakter se izgrađuje.
Prvo ga počinju oblikovati roditelji, a onda na njemu radimo sami.
Ili ne radimo.
Temperament se mali mijenja, a karakter se može bitno promijeniti.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:35   #46
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
Mene su roditelji uvijek gurali. Bila sam po njihovom sposobnija, pametnija, više za "velike škole" od sestre koju su uvijek kritizirali da sve što je napravila može i bolje i da se ne trudi dovoljno i da , eto, nije baš svatko za školu. Danas ja patim od PA, a sestra se nedavno izvukla iz depresije.
Da li su roditelji krivi za to?! I ona i ja smatramo da imaju udjela.
Roditelji imaju utjecaja na to u sto se izgradis, ali ja ne volim koristiti termin "krivi" jer i oni sami potjecu iz neke price i obicno ne rade namjerno stetu djeci.
Ovo sto kazes, pa, zvuci mi logicno da su imali nekog udjela u tome, ali trebala bi znati cijelu pricu da mogu vise reci- postoji puno nacina na koji mogu utjecati. Npr. kod depresivnih ljudi cesto je rijec o tom nekom unutarnjem osjecaju da osoba ne vrijedi (sto se uklapa u tvoju pricu), ali opet, tu postoje razni "okidaci" koji mogu ili ne moraju dovesti do depresije/PA uz obiteljske predispozicije...
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:58   #47
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Nije najmlađi, srednji je.
U psihologiji postoji termin "sindrom srednjeg djeteta". Nešto u stilu; roditelji
najstarijem djetetu daju za zadatak "paziti" mlađu djecu, daju mu da obavi nešto za što mlađi još ne mogu, prvi ode do dućana, prvi ide sam na igralište i pritom mu još utrape mlađe da ih čuva. Najmlađe je djete uglavnom maza, "pusti ga on je mali" i tako to. A srednje nije kako je već rečeno niti sim, niti tam - mora se boriti za svoje mjesto pod suncem izazivanjem pažnje.
To na koji će način pažnju izazvati ne mora uvijek biti prihvatljivo za okolinu, pa može postati "problem". Tako nekako.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:25   #48
Quote:
Yellammadevi kaže: Pogledaj post
inače bi svi iz disfunkcionalnih obitelji i sami bili disfunkcionalni
Tocno.
A koja to obitelj nije ni malo "disfunkcionalna" i koji su to roditelji "savrseni"?


Oni su ili prestrogi tirani ili prepopustljivi bez svog "ja", ili guraju ili koce, ili guse ljubavlju i brigom ili su hladni. To je normalna kategorija, a da ne nabrajam one "nenormalne".

To su isto ljudi i ne moze se od njih ocekivati neko savrsenstvo. Savrseni roditelji su mit i tko u to vjeruje, pronalazi razloga da bude nesretan jer nije imao takve.
A onaj tko pogleda svoje roditelje kao najnornalnije, nesavrsene ljude sa svojim vrlinama i manama, zakljuci da je zapravo na lutriji zivota i dobro prosao.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:39   #49
Ja znam jednu nedisfunkcionalnu sa dvoje usvojene djece.I da s njima sam u rodu. 15 godina su išli na oplodnju u Petrovu i to ima je bilo dovoljno da budu "savršeni" roditelji. I naravski i muž i žena imaju nećake tak da nisu baš neiskusni sa djecom.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:33   #50
što reći? predugo bi trajalo moje izlaganje. znam da nemogu promijenit svoje roditelje. oni su takvi i gotovo. ali što je s menom? zašto se ja moram mijenjati a nisam balavica? ukratko-često se ljute na mene, prigovaraju mi, kritiziraju me...kad razgovaramo posvađamo se a kad zahladimo odnose prigovaraju jer kakva sam ja to...ne znam kako im udovoljiti.
atlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:56   #51
Ajde da ja sad malo ovdje nabacim jednu "filozofiju" takozvanu i pokusam docarat sta se zapravo zbiva te u cemu je problem oko roditelja i svega ostaloga.

Kad malo vise saznate, odlucite se ispitat te prosirit vase horizonte kao takve, doci ce te do zakljucaka zapravo di vi zivite i zasto kao takvi roditelji imaju totalnu neslogu sa vama u vecini slucajeva. Ja mogu samo guidove dat. Onaj ko ce ici malo dublje u problematiku shvatit ce tocno u cemu je rijec, onaj ko nece, tko je lijen te misli da laprdam gluposti neka misli. Shvatit ce i taj o cemu je zapravo rijec after all prije ili kasnije.

Dakle od kuda da krenem.

Od 1970 recimo, sve vise i vise ljudi pocinju tezit tome da su svoji. Znaci, radi se o tome da vama kao vama vise nije potrebno to da slusate svoje roditelje vec da slusate sebe. Vi kao takvi zelite razvit sebe kao osobe a ne slusat mamina ili tatina uvjerenja. Na pocetku desi se to da vi i prihvacate neke njihove "predodzbe svega" no kasnije kad malo narestete te oni kao takvi prevrse granicu diranja vase intime kao takve te vasih misli postanete totalno recimo anti za istu stvar.

Pocinjete se svadjat, pocinjete se kao takvi bjezat od kuce. Pocinjete se tuc, radit sranja po ulicama te ste dosli do te granice da nemate respecta prema ljudima, da nemate respecta prema samome sebi i da krivci ovdje glavni nisi vasi roditelji. Takodjer to je dovelo do totalnog unistavanja prirode iz slijedeceg razloga:

Previse ljudi na ovome svijetu je svoja jedinka. Mi zivimo u globalizaciji kao takvoj te novac kao takav je nasa primarna stvar ako malo bolje pogledate. U poantu love kao takve udjite sami, ja sam vam samo dao zakljucak problema. Danas ako primjecujete sve je vise i vise ljudi koji otvaraju svoje industrije, svoje obrte, svoje tvrtke i svoje firme kako se kaze iz samo jednog razloga. Ne zelite autoritet nad glavom.
Ima ljudi i jako je puno ljudi kojima je to sve svejedno no vama nije. Vi zelite svoje, vi zelite sam sebi biti sef i osoba koja ce sama pa makar imala partnera u suglasnosti sa njim donosit odluke koje ce vas zivot ili unaprijedjivat ili unistit no to vi zelite okusit a ne da gledate drugog kako to radi.

Zasto li je danas toliko rata, zasto li je danas toliko boli, gladi na ovom svijetu, zasto su se ljudi otudjili jedan od drugoga itd...

Problem lezi tocno u ovome:

Ljudi koji su se radjali prije 1970 sto ih je jaaaako puno. Imaju drugacija uvjerenja u sam sustav zivota. Smatraju da autoritet te poslusnost i zakon kao takav nesto sto se mora. Dok vi kao jedinke smatrate da autoritet koji je bacen vama kao takav nepotreban, da vi zelite nesto vise od svog zivota, da zelite vi mislit za sebe, da zelite drugacije percepcije svojih roditelja te da vas zakon kao takav sputava i stvara gnjev u vama te poslusni ste sami sebi. Znaci, nedate da vam itko dira vase unutarnje ja i kad god vam netko to pocne dirat, vi se automatski pocnete branit recimo kao ja primjer:

Meni tata dodje i kaze Ti moras radit u Viktor lencu inace moras ca od kuce. Oke znate sta sam ja napravio. Imao sam 20 godina. Rekao sam uredu tata, onda se vidimo i otisao sam. Nisam se vratio cca godinu i pol dana i nisam ga nazvao niti se cuo sa njime svo to vrijeme. Izbrisao sam ga iz svoje memorije. To je sve bilo sve dok on i ja nismo shvatili neke poante te se je oni IZRAZITO promijenio dok sam ja ostao isti i samo sam malo popustio prema nekim drugim stvarima. Znaci sad sam back doma ali malo su drugacije stvari jer sam morao rec stop i dosta mi te vise i mrs mi ca sa tim stvarima pred mojim ocima. Sad je spokoj i mir i just how I like it i sad ga obozavam i pomazem mu kadgod digod i kako god da njemu treba.

Znaci problem citav te sve sto se desava lezi u tome da ste vi u 90% svi koji ste se rodili poslije 1970 godine zapravo svoji a ne pod utjecajem drugih. Znaci sad se radi o tome da evo o ovome se tocno radi 3 verzija covjeka vs. 4 verzija covjeka dok je treca primitivna tocnije i ona nazalost vlada svijetom te jos par teorija i nije ovo mjesto za takve istine, vecina i 99.999999% onih rodjenih prije 1970. Oni koji nisu svaka im cast i go go go Be yourself i proslijedi to svom djetetu.

Zasto li danas je sve vise i vise roditelja koji dopustaju da dijete radi sta hoce no samo ga nagovjestava da to tipa ovako "Sine/Kcerko to nije u redu al necu te ja zaustavljat. Ti sam shvati poantu. Ako vidim da prevrsis, ispravit cu te jer ti put moram pokazat. Ako ne, idi i zivi svoj zivot". Znaci ovo je cista logika zasto. Zato sto ljudi od 1970 pa na gore drugacije gledaju na citav zivot i sada dolazimo ka kraju pomalo svega sto se desava. Zasto je u svijetu toliko panike, zasto je u svijetu toliko boli ima jedna znacajna teorija koja stoji i istinitija je nego li ista drugo no druga strana toga je to da se MI BUDIMO i preuzimamo kontrolu nad ovim svijetom pomalo. Na koji nacin te o cemu je rijec necu govorit ali to je istina ako malo pocnete pratit stvari.

I sve ovo tj. ovo novo sto se desava u nama donjelo je slijedece:

Djeca koja se radjaju pocinju uvidjat stvari
Postaju previse depresivna
Postaju kako se kaze pod utjecajem Autizma sto je cista laz
Pocinju gledat sve negativno
Pocinju se tuc
Pocinju radit sranja svima a najvise sebi

Zasto?

Zato sto zivite u svijetu koji nije stvoren za vas. Vi niste jedinke koje trebaju ovakav zivot, vi trebate GLOBALNU promjenu u svemu zivom i nezivom. Vi trebate savrsenstvo a to savrsenstvo odredjene osobe kriju, mutiraju i izbijaju iz vas do kraja i rade idiota od vas + sto je taj idiotizam kojeg ja nazivam primitivizmom presao na sve prije 1970 kao takav te je njih jako puno i vi svi se gusite momentalno u tome i postajete ono sto niste vi.

izlaz iz svih tih problema postoji, izlaz je predivan i samo ceka da ga saznate. Nema veze sa nekim uvjerenjima, nema veze sa sektama, kultovima i ikakvim pizdarijama koje ce te sada pomislit. To je nesto drugacije to je nesto sto vi osjecate ali neznate za to.

Znaci, kad svi shvate, a shvacaju i to hiper brzinom, desit ce se promjene u svemu.

I to je zapravo glavni cimbenik svih vasih zivotnih problema koje vi imate. Znaci ovo je cimbenik sve vase zlobe, cijelog svijeta, sve gladi i svega ostaloga. Ovo je pravi uzrok a to je da se KOLJU verzije covjeka.

Znaci, gledajte globalnije. Gledajte sire. Nemojte se usadit na roditelje samo. Gledajte big picture ovog svijeta pa ce vam sve biti jasnije.
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:18   #52
istina je što si napisao i ja to svaćam ali problem je u tome da to ne shvaćaju moji roditelji. i ne samo moji nego masa njih. ali vrijeme je da se preokrenu stvari i da nas mlade puste da živimo po svom.
atlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 01:17   #53
Quote:
atlas kaže: Pogledaj post
istina je što si napisao i ja to svaćam ali problem je u tome da to ne shvaćaju moji roditelji. i ne samo moji nego masa njih. ali vrijeme je da se preokrenu stvari i da nas mlade puste da živimo po svom.

Ali ti to tako zelis zarko promijenit Usredotoci se na to da radis promjene a ne zarke zelje Pusti da stvari idu svojim tokom. Sve ce se rijesit. Vec se rijesava i to jako puno. Pocelo se rijesavat prije 30 godina i vec je sve pri kraju

Jednostavno, zivi po svom i pusti ono sto je zapisano da rijesi ostale probleme. Zivi svoj zivot punim plucima, srecom, ljubavi prema drugima, prema sebi kao prvo, citaj, uci, jacaj svoj um, zeli bolje ali ne trci pred rudo i radi na tome da ti bude bolje, da tvoja svijest ode up! Promijenit nesto tako veliko ti sama ne mozes. Jednostavno zavoli sve sto se da zavolit i nemoj tome uskracivat svoju slobodu i zivot.

Naj jaci protivnik svega zivoga sto nevalja i valja i svega opcenito je to da pustis da samo napravi svoje bez da se mijesas u taj proces previse. Shvati to i kad to shvatis, bit ces spokojnija i mirnija Ti mozes samo natuknut i uvest nekoga u nesto. Reci mu cuj postoji i ovo rijesenje. Sve ostalo, je na njemu
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 02:03   #54
sa roditeljstvom je kao u Balasevicevoj pjesmi......"...tvoja sreca je samo tvoja stvar......al' svaka tuga....to je vec prica druga.....to na moj racun ide..."........
sretna (ili barem zadovoljna) i zdrava djeca su takva... zato sto su to oni uspjeli biti.....a bolesna i nesretna djeca....to na racun roditelja ide....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:46   #55
Quote:
noxten kaže: Pogledaj post
Ali ti to tako zelis zarko promijenit Usredotoci se na to da radis promjene a ne zarke zelje Pusti da stvari idu svojim tokom. Sve ce se rijesit. Vec se rijesava i to jako puno. Pocelo se rijesavat prije 30 godina i vec je sve pri kraju
He he... vidim na sto ciljas. Mogu samo reci i

I da se nadam da cu to dozivjeti, na svim segmentima.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:48   #56
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
sa roditeljstvom je kao u Balasevicevoj pjesmi......"...tvoja sreca je samo tvoja stvar......al' svaka tuga....to je vec prica druga.....to na moj racun ide..."........
sretna (ili barem zadovoljna) i zdrava djeca su takva... zato sto su to oni uspjeli biti.....a bolesna i nesretna djeca....to na racun roditelja ide....
Hm... nije to stvar samo roditeljstva. To je stav svake nezrele osobe. Koja odbija preuzeti odgovornost za sebe i svoj zivot. Imam jednu od 50 godina u blizini. Svoje dijete krivi za sve. Ili suprugu, tko je vec u blizini.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:29   #57
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Hm... nije to stvar samo roditeljstva. To je stav svake nezrele osobe. Koja odbija preuzeti odgovornost za sebe i svoj zivot. Imam jednu od 50 godina u blizini. Svoje dijete krivi za sve. Ili suprugu, tko je vec u blizini.
Ili bi se to ovako moglo opisat. Malo je primitivno ali hebi ga tako je:

Kad shvate da se svemir ne vrti oko njihove osi, puno ljudi ce biti razocarano.

Sve sto mi kao bica i trebamo napravit jest da pocnemo na sve gledat prvo od sebe pa na dalje.

Problem danasnje djece ( ja imam 22 godine znaci i ja sam tu a opet nisam ) je taj da su postala pohlepna na negativan nacin. Pohlepni su zato jer ne samo roditelji, to je kao lanac krece od vrha a zavrsava ne na roditeljima vec na nama. Roditelji su samo bica koja nas dovedu na svijet. Nista vise. Mladje generacije su pohlepne samo zato jer nemaju svoje slobode i onoga sto oni zele. Starije generacije to imaju, pa se cude koji je nama klinac te i oni postaju pohlepni jer mi zarko zelimo njihove horizonte promijenit a oni to ne mogu i ne zele, te kad se shvati da promjena zarka u tome nije rijesenje vec briga o sebi kao takvom i razvijanju samoga sebe i pustanje stvari da idu tipa: Go with the flow. Onda dodjes do zakljucka velikog... No vec sam sve rekao, sad samo ponavljam. Besmisleno hehe
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:09   #58
Quote:
noxten kaže: Pogledaj post
Ali ti to tako zelis zarko promijenit Usredotoci se na to da radis promjene a ne zarke zelje Pusti da stvari idu svojim tokom. Sve ce se rijesit. Vec se rijesava i to jako puno. Pocelo se rijesavat prije 30 godina i vec je sve pri kraju

Jednostavno, zivi po svom i pusti ono sto je zapisano da rijesi ostale probleme. Zivi svoj zivot punim plucima, srecom, ljubavi prema drugima, prema sebi kao prvo, citaj, uci, jacaj svoj um, zeli bolje ali ne trci pred rudo i radi na tome da ti bude bolje, da tvoja svijest ode up! Promijenit nesto tako veliko ti sama ne mozes. Jednostavno zavoli sve sto se da zavolit i nemoj tome uskracivat svoju slobodu i zivot.

Naj jaci protivnik svega zivoga sto nevalja i valja i svega opcenito je to da pustis da samo napravi svoje bez da se mijesas u taj proces previse. Shvati to i kad to shvatis, bit ces spokojnija i mirnija Ti mozes samo natuknut i uvest nekoga u nesto. Reci mu cuj postoji i ovo rijesenje. Sve ostalo, je na njemu
kao prvo naravno da bi bilo dobro riješiti neke loše stvari. ti previše sagledavaš situaciju s filozofskog kuta a tu smo ipak na psihologiji. ja radim promjene a nemam samo puste želje ko što ti kažeš.
čini mi se da ti nemaš nikakvih problema sa svojim roditeljima pa je lako ovako filozofirati. i ja sam kad sam bila tvojih godina imala jako dobru situaciju sa svojim roditeljima. ali vremena su se promijenila a promijenila sam se i ja na bolje. oni su ostali u onim svojim razmišlajnjima i sad sam im ja čudna.
ja živim svoj život ali se oni upetljavaju u moj govoreći mi naravno kako ja griješim. jesu li se ikada ( a znam da nisu) zapitali jel možda oni griješe?
atlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:14   #59
[QUOTE=noxten;17583598]Ili bi se to ovako moglo opisat. Malo je primitivno ali hebi ga tako je:

Kad shvate da se svemir ne vrti oko njihove osi, puno ljudi ce biti razocarano.

Sve sto mi kao bica i trebamo napravit jest da pocnemo na sve gledat prvo od sebe pa na dalje.

Problem danasnje djece ( ja imam 22 godine znaci i ja sam tu a opet nisam ) je taj da su postala pohlepna na negativan nacin. Pohlepni su zato jer ne samo roditelji, to je kao lanac krece od vrha a zavrsava ne na roditeljima vec na nama. Roditelji su samo bica koja nas dovedu na svijet. Nista vise. Mladje generacije su pohlepne samo zato jer nemaju svoje slobode i onoga sto oni zele. Starije generacije to imaju, pa se cude koji je nama klinac te i oni postaju pohlepni jer mi zarko zelimo njihove horizonte promijenit a oni to ne mogu i ne zele, te kad se shvati da promjena zarka u tome nije rijesenje vec briga o sebi kao takvom i razvijanju samoga sebe i pustanje stvari da idu tipa: Go with the flow. Onda dodjes do zakljucka velikog... No vec sam sve rekao, sad samo ponavljam. Besmisleno hehe [/QUte

ja ne želim promijeniti njihove horizonte ( vidjele sam da ne mogu ) ali nek onda oni ne pokušavaju promijeniti moje. i kaj imam da pustim da stvari idu Go with the flow? kad umrem bit će bolje??? e pa treba se i sad nešt promijenit.
atlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:58   #60
Podizem svoju proslogodisnju temu potaknuta novim spoznajama...

Naime, procitala sam knjigu "Otrovni roditelji" (Susan Forward). I zakljucila da su roditelji stvarno krivi za sve. Osim za izigravanje bespomocnosti i pomanjkanje zelje i motivacije da si pomognemo kad narastemo. Prvi dio knjige opisuje na koje nam sve nacine roditelji mogu zeznuti zivot (od lagane manipulacije do incesta), a drugi dio objasnjava kako se izvuci iz toga, bez obzira na to gdje su nam sad roditelji (cak i ako nisu zivi). Inace S. Forward odrzava radionice, grupnu i individualnu terapiju. Buduci da mi je malo daleko, odlucih odraditi koliko god mogu iz te knjige.

Strasno je zapravo shvatiti koliko nas djetinjstvo obiljezava. Osobno mogu reci da sam se pronasla u vecem dijelu primjera (osim incesta, hvala Bogu), a vjezbama opisanima u knjizi osvjestila sam koje je to posljedice ostavilo. Ali... postoji nacin kako razrijesiti sva ta nezdrava vjerovanja, sve te obrasce, srusiti sve blokade prema normalnom zivotu.

Za sad necu ici u detalje, zanima me kakvi su vasi dojmovi o knjizi (za one koji su je procitali), jeste li vi nasli svoje nacine prevladavanja neodgovarajuceg odgoja ili niste niti svjesni zasto ste zapravo neuspjesni u poslu, stalno upadate u veze s osobama koje vam nanose bol, otkud fobije, otkud blokade ili sva ta ljutnja koju ispucavate na okolinu?
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.