Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 01:52   #21
Quote:
angiee kaže: Pogledaj post
visina..i livada iza kuce - j.... fobija ?!?
ovo s livadama je zanimljivo, možeš pojasnit?
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:24   #22
Quote:
Punoglafka kaže: Pogledaj post
E ja imam nekaj slično, pogotovo sad jer mi je sestra nedavno rodila, kad čuvam bebu bojim se da joj slučajno nešto ne napravim, al to je baš onaj panični strah evo baš su sad otišli s njom doma , a meni srce kuca sto na sat i stalno si mislim "kaj ak sam joj nekaj napravila, kaj ak je nekaj pojela dok nisam gledala...itd. ima još puno toga" ubija me to
Aha, uglavnom sve kaj ima veze s malim bebama. I ono kad počnu hodati tek... Samo skačem oko njih da padnu na neš il prevrnu neš na sebe

I da, strah me i da mi auto ne ode u rikverc. Tako jako potegnem ručnu da ju mama nekad jedva spusti
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:36   #23
visokih zgrada,kipovi veliki,tipa crkve,zagreb mi je zastrasujuc:-)
ali kad s enaviknem na prostor/zgradu,niti ne kontam vise
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:40   #24
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
visokih zgrada,kipovi veliki,tipa crkve,zagreb mi je zastrasujuc:-)
ali kad s enaviknem na prostor/zgradu,niti ne kontam vise
imaš osjećaj da če se kipovi srušit na tebe il te sam izgled plaši...ili..
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:42   #25
a gramatika mi je bajna..... pozdrav profesorima hrvatskog nam jezika ma bdje bili
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:54   #26
Quote:
Punoglafka kaže: Pogledaj post
ovo s livadama je zanimljivo, možeš pojasnit?
uf..kako da to objasnijm na najnormaniji moguci nacin...ne znam...
imam livadu iza kuce i stalno imam snove da se na toj livadi skupljaju ubojice/silovatelji/narkici/lopovi/talibani ...kako kada...i onda naravno sta bi drugo nego meni u kucu pa me ubiju/siluju/ubiju/otmu/raznesu...kako kada

uzasavam se te livade i mada sam djetinjstvo provela na njoj..SAD - nema sanse da nogom krocim na nju!

steta, a lijepa je livadica
__________________
“You can live to be a hundred if you give up all the things that make you want to live to be a hundred.”
angiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:01   #27
Angiee ovo kaj ti imaš je baš strašno Znači muči te samo ta livada iza kuće, s drugim livadama nemaš problema?
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:06   #28
uf..ne znam... po danu nemam problema, to je sigurno!
a za noc, ne znam..nisam nikada provela noc u nekoj kuci, osim moje, pored koje ima livada. mislim da je stvar samo s mojom livadom jer sam stalno svjesna da je tu.
a sume su vec neka druga prica, mislim da bi sa svim sumama imala problema!
__________________
“You can live to be a hundred if you give up all the things that make you want to live to be a hundred.”
angiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:13   #29
A kaj ti se desilo neko loše iskustvo vezano s tom livadom, nemora čak bit ni jako strašno...ono...npr. ko mala igraš se na livadi i nekaj te prestraši? Il nekaj slično.......ili si se odjednom, onako ajmo reć bez razloga počela bojat te livade?
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:18   #30
ne sad da mi je ostalo nesto kao trauma..ali lako moguce. mi smo se ko klinci stalno igrali rata i slicnih gluparija, gradili bunkere..trcali, skrivali se.. i sigurno se kroz te igre dogodilo par stvarnih strahova...
s obzirom da su snovi slicni toj igri, moje skrivanje po kuci, pa strah da ne pustim glas da me netko nade...
cesto su snovi kao rat, sto je smjesno jer ja rat stvarno nisam osjetila..ali u snovima sve to postoji..
i talibani mi nisu jasni u cijeloj prici ??? ok, jednom sam ih sanjala ali???
__________________
“You can live to be a hundred if you give up all the things that make you want to live to be a hundred.”
angiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:18   #31
ja se recimo sječam jednog napada panike kad sam bila klinka....bila sam sama doma i tuširala sam se, odjednom me čopio toliki strah da će se nešto strašno desit da sam počela vrištat i trest se i neznam kaj sve ne.... baš neki užas osjećaj, a čega sam se konkretno bojala nisam sigurna
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:24   #32
Možda si ti tu igru doživljavala puno realističnije od ostalih klinaca, pa ti je to sad ostalo...meni puno mojih strahova opće nije jasno, a vele psihijatri da treba nać uzrok straha da bi nestali simptomi...al ja taj uzrok nemrem nać,
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:28   #33
joj uzas...gadno je to. i mene tak zna copit, dan danas neki strah izazvan glupim svakodnevnim zvukovima (tipa bojler)..
i onda bih samu sebe zatukla kakav sam papak
ne znam, odoh spavati i nadam se da necu imati svoje "vesele" snove
laku noc punoglafka..
__________________
“You can live to be a hundred if you give up all the things that make you want to live to be a hundred.”
angiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:29   #34
Mislim normalno da sam imala trauma u životu, ko i svi ljudi, al ove kojih se sjećam očito nisu razlog tim fobijama kad je strah još prisutan. I tak mi veli bivši psihijatar da je razlog mojih strahova neka trauma koje se ne sječam... Ko da i sama to nisam znala, ono otkrio mi čovjek toplu vodu
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:32   #35
Laku noć
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 11:24   #36
ja se bojim prvenstveno paukova, pa zatim velikih kukaca i općenito sveg šta gmiže.
kad smo kod jedne frendice bili sad za novu, izasli mi na terasu njenu i kak je njena kuća zadnja u ulici u daljini je šuma. i kak smo gledali vatromete i sve to i od tih zvukova pucanja meni se učinilo da prema nama hodaju četnici sa puškama iz te šume ja sam se još bio sav uspaničen sljedećih sat vremena...
Ianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 12:49   #37
Quote:
Punoglafka kaže: Pogledaj post
imaš osjećaj da če se kipovi srušit na tebe il te sam izgled plaši...ili..
da ce pasti na mene
cudno je zna,ali toga se bojim od malena,s tima da nije svaka velika zgrada,ali kipovi monumentalni obavezno
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 12:52   #38
Question

Quote:
Punoglafka kaže: Pogledaj post
kaj se bojiš da ne padneš pod vlak, ili?
MA NI SAM NE ZNAM, NEKAK SE JAKO NELAGODNO OSJECAM U BLIZINI VLAKOVA, A I ZNAO SAM SANJAT DA PADAM POD VLAK PA...
berni2402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 16:34   #39
Quote:
Ianus kaže: Pogledaj post
ja se bojim prvenstveno paukova, pa zatim velikih kukaca i općenito sveg šta gmiže.
kad smo kod jedne frendice bili sad za novu, izasli mi na terasu njenu i kak je njena kuća zadnja u ulici u daljini je šuma. i kak smo gledali vatromete i sve to i od tih zvukova pucanja meni se učinilo da prema nama hodaju četnici sa puškama iz te šume ja sam se još bio sav uspaničen sljedećih sat vremena...
Hm, puno nas ima strah od tih asocijacija na rat, iako nismo svi bili u onim krajevima gdje je bilo najgore....ipak izgleda da je ta trauma ostala duboko uezana
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:25   #40
Quote:
Punoglafka kaže: Pogledaj post
Hm, puno nas ima strah od tih asocijacija na rat, iako nismo svi bili u onim krajevima gdje je bilo najgore....ipak izgleda da je ta trauma ostala duboko uezana
ma ja nisam vidio ni r od rata.
1. rođen sam u zg.
2. rođen sam 93.

al tako imam jaki strah da me ne zadesi rat... kad geldam na tvu sve te snimke...

inače kad geldam te snimke osjetim tako jaku empatiju
Ianus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.