Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2002., 13:42   #41
Thumbs down Re: Kaj to pricas?

Quote:
Originally posted by Dosljak
Mrziti grijeh, ljubiti gresnika, zar jos nisi naucila?
Znači ti Došljak (i I.L i ostali) u stvari ljubite Marka_V?
Sve one stvari koje ste mu napisali su u stvari izljevi ljubavi?

Nekako mi se čini da vi neznate odvojiti grijeh od griješnika i da stoga niste tolerantni.

I ja ću reći lopovu da je lopov, ali neću UNAPRIJED optužiti bilo koga bez dokaza, a samo na temelju mojega mišljenja kako vi to radite.

pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 13:57   #42
Re: Kaj to pricas?

Quote:
Originally posted by Dosljak
Pes, ne izrazavas se tocno.


Citiraj taj post u kojem IL kaze da mrzi homoseksualce !

A da mu je mrzak njihov grijeh, to je tocno; mrzak je i meni.
Kristov ucenik i sluga ne moze nikoga mrziti, jer samo se iz ljubavi moze covjeka iskreno koriti e da bi se spasio.

Mrziti grijeh, ljubiti gresnika, zar jos nisi naucila? Ili je to samo tvoj jezik brzi od pameti
Moj jezik je uvijek brzi od pameti, posto sam s njom i tak u deficitu jer sto bih inace ovdje radila?
Ne cjepidlaci. To sto IL nikad nije izricito napisao da mrzi bilo koga, nema veze.
Ako mrzi samo Markov grijeh, zasto mu ne prodikuje da homoseksualizam nije dobar, vec UVIJEK napada njega osobno, zove ga pederom pod isprikom da to svi rade i to je hrvatska rijec, vrijedja ga na svakom koraku...
Mark je rekao da ga rijec peder smeta, da je dozivljava kao uvredu, znaci IL namjerno vrijedja. (Uvreda je subjektivna, ovisno o tome sto tko smatra uvredom.) Gdje je tu ljubav prema "covjeku"? Meni se prije cini da IL Marka covjekom niti ne smatra, vec necim ogavnim sto treba unistiti i prema kome je sve dozvoljeno.
I ne, ne branim pedere, vec ti kazem kako ja to vidim.
Moje misljenje o homoseksualcima nije puno bolje od IL-ovog, ali se i prema njima ponasam kao i prema svakom drugom covjeku jer za mene i oni jesu ljudi, imaju pravo na fairness, pristojnost, toleranciju... Osim ako si vlastitim ponasanjem sva ta prava prokockaju.
Nikad necu reci da homoseksualizam smatram dobrim i pozeljnim, ali ovdje je Mark clan kao i svaki drugi i neces dozivjeti da ga diskriminiram na osnovu njegovog seksualnog opredjeljenja.

Ako te tjesi, smatram da mnogi cesto ni prema IL-u nisu fer. Ne vjerujem da su mu stavovi kakvi jesu zato jer ga muci nejebica. Da ima tri zene, vjerojatno bi i onda mislio isto.

Bilo bi vrijeme da se napokon prestane diskutirati o diskutantima i odgovara se iskljucivo na misljenje, bez obzira tko ga je pisao.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 15:48   #43
Post

Tolerancija na forumu!?
Mislim da za cilj rasprava nije ubijediti onog drugog u nesto nego diskreditirati ga
Naravno da je vrlo efikasno koristiti uvrede i ponižavanja
to nisam ja izmislio nego to se "vuče" još iz srednjeg vijeka.

Quote:
Kaskader, Propali teolog
ovo je jedan mali primjer koji dovoljno govori

ima i kaskaderova replika da je sad ne navodim...

korištenje ovakvih atributa je na zžalost potrebno i možda neophodno.

"mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što njihove grudi skrivaju..."
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 17:52   #44
Quote:
Originally posted by gorcin
Tolerancija na forumu!?
Mislim da za cilj rasprava nije ubijediti onog drugog u nesto nego diskreditirati ga
Cilj rasprava je od osobe do osobe drugaciji. Neki su dosli provocirati, neki uciti, neki poucavati itd.
Provokatorima treba dati po usima, ostalima treba omoguciti raspravu po zelji.
Quote:
Naravno da je vrlo efikasno koristiti uvrede i ponižavanja
to nisam ja izmislio nego to se "vuče" još iz srednjeg vijeka.
Odvuci ti to sve lijepo natrag u srednji vijek. Mi ovdje glumimo da smo u 21. stoljecu.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 21:40   #45
Uvijek polazim od sebe osobno. Mogu samo dodati da IL-a i Lukicevce ne zelim bocnuti icim. Budemo vidjeli sto ce oni uciniti.

I dalje zadrzavam pravo da dam komentar na post koji smatram sa svim zdravim razumom, neprimjerenim, kao i komentar na post sa kojim se slazem u potpunosti.

Kao sto rekoh, budemo vidjeli toleranciju Lukicavaca prema drugima koji imaju razlicito misljenje od njih samih kao i razinu na koju ce se postaviti uporabom rijecnika.
__________________
vita non est vivere sed valere vita est
life is more than merely staying alive
Mark_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 21:53   #46
Re: Kaj to pricas?

Quote:
Originally posted by Dosljak

U Bibliji pise:
"slobodno ukori bliznjega svoga i nemoj trpjeti zla"
Bez obzira kakvo bilo moje brvno, duznost mi je i pozvati (ne narediti) bliznjemu da ukloni svoj trn.
A homoseksualnost nije trn nego trncina!
Jedno je rec homoseksualcu da prestane zivit kak zivi, a drugo je pozivat zakon da ih sve spali i pobije jer to je obicna najobicnija mrznja.

A sto se "duznosti pozivanja bliznjih" tice, savjet se treba djelit samo ako je u pitanju zivotna opasnost il te to neko trazi. Sve ostalo nije sveta radnja
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 22:05   #47
Thumbs down

Pes

zašto podmećeš?

Ja govorim hrvatskimm jezikom, i neću anglicizme, barem ne tamo gdje ne spadaju! Ako marka vrijeđa naša domaća riječ za 'muškoljubce' - peder! To znači on se mora odreći zločina i postati normalan čovjek ili... trpjeti SVOJU MUKU... razumiješ li ti?


Malo po malo želi se ljude NATJERATI da ne smiju čudovištu reći da¸je - čudovište!

Misliš li ti da je "slučajno" propao onaj prijašnji forum... a arhiva "netragom nestala"?

Misliš li ti da je slučajno izbrisan i ovaj predzadnji forum?


Uznemirili se ŠTAKORI! Oni visoki... na položajima...

Uznemirili se i kabalisti...

i još mnogi...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 22:09   #48
Exclamation

Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Cilj rasprava je od osobe do osobe drugaciji. Neki su dosli provocirati, neki uciti, neki poucavati itd.
Provokatorima treba dati po usima, ostalima treba omoguciti raspravu po zelji.

Upravo si uradio ono o čemu sam govorio!
Provokatorima treba dati po ušima-kakav je to argument
Ima i onih koji tu dolaze nešto naučiti ali to nije primarna funkcija

PRočitaj nešto o stilovima
Quote:
Odvuci ti to sve lijepo natrag u srednji vijek. Mi ovdje glumimo da smo u 21. stoljecu.
Baš si to dobro rekao "glumimo"

Argumentacija koja je ponižavanje, govor mržnje, zaklanjanje iza autoriteta, govorenje "mi" itd... sve to ima za cilj diskreditiranje i ponižavanje oponenta s kojim nešto raspravljaš
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 22:09   #49
Quote:
Originally posted by I.L
Pes

zašto podmećeš?
A zasto ti ne citas tocno? Ako Marku smeta da njega zoves pederom i smatra to uvredom, onda njega nemoj tako zvati. Neces krepati ako mu tu uslugicu ucinis, a dalje ti nitko ne brani niti moze zabraniti reci sto mislis.
Evo, nisi li opet topic otvorio? Neka si, to je tvoje pravo. Ali do sada u njemu nisi nikog napao osobno i zar mu nesto fali? Zbog cega nije moguce nastaviti u tom tonu? Moguce je i te kako ako hoces, prema tome sve o tebi ovisi.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 15:40   #50
Thumbs down

Quote:
Originally posted by Gospon Pes
A zasto ti ne citas tocno? Ako Marku smeta da njega zoves pederom i smatra to uvredom, onda njega nemoj tako zvati. Neces krepati ako mu tu uslugicu ucinis, a dalje ti nitko ne brani niti moze zabraniti reci sto mislis.
Evo, nisi li opet topic otvorio? Neka si, to je tvoje pravo. Ali do sada u njemu nisi nikog napao osobno i zar mu nesto fali? Zbog cega nije moguce nastaviti u tom tonu? Moguce je i te kako ako hoces, prema tome sve o tebi ovisi.

Gospon Pes,zašto ti IL-a pokušavaš natjerati da se odrekne maternjeg jezika? Da koristi strani jezik, kojeg BTW i ne mora znati niti koristiti? Što Mark_V želi s riječima gay i homoseksualac, zar ne, da se izjednači s normalnim čovjekom? Je li to ispravno? Zna se da pederi i pederuše (kako ih se od sprdnje zove) nisu normalni, nikad bili, niti će biti. Zašto bi sad netko trebao kršiti svoju savjest?

Gospon pes,bubneš i ostaneš živa, kao i Uranus, koja se raskokodakala kak sam ja IL?!????

Broji riječi, izraze, razmake između riječi. Koji luđaci, koja mržnja!
Arun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:05   #51
Prema homoseksualcima su najnetolerantniji ljudi koji su i sami latentni homoseksualci, tj. imaju određenu seksualnu privlačnost prema pripadnicima istog spola ali to ne žele priznati sebi i drugima.

Da bi taj svoj neželjeni nagon dodatno potisnuli, agresivno napadaju homoseksualce da bi tako svijetu i sebi dokazali da su oni "normalni".

Mislim da bi se ovo moglo primjeniti na Lukića & klonove!
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:24   #52
Thumbs down

Quote:
Originally posted by Super Hrvoje
Prema homoseksualcima su najnetolerantniji ljudi koji su i sami latentni homoseksualci, tj. imaju određenu seksualnu privlačnost prema pripadnicima istog spola ali to ne žele priznati sebi i drugima.

Da bi taj svoj neželjeni nagon dodatno potisnuli, agresivno napadaju homoseksualce da bi tako svijetu i sebi dokazali da su oni "normalni".

Mislim da bi se ovo moglo primjeniti na Lukića & klonove!
Već je IL te gluparije komentirao. Ja bih samo pitao:znači li to da nisu pederi samo oni koji su pederi!

Samo oni,fino govore o pedeima.

Hajde pametni, odgovori?

Ili da ti nacrtam? Po tvome: svi koji govore protiv fašista su latentni fašisti! Onda su to prvo- ŽIDOVI! Ljevičari i svi globalistički seratori.

A nisu fašisti samo oni koji HVALE FAŠISTE!?!?????????????


To je tvoja "logika"
Arun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 17:24   #53
Arune, svaka ti cast sa ovom analogijom.


Quote:
Ne cjepidlaci. To sto IL nikad nije izricito napisao da mrzi bilo koga, nema veze.
Ako mrzi samo Markov grijeh, zasto mu ne prodikuje da homoseksualizam nije dobar, vec UVIJEK napada njega osobno, zove ga pederom pod isprikom da to svi rade i to je hrvatska rijec, vrijedja ga na svakom koraku...
Mark je rekao da ga rijec peder smeta, da je dozivljava kao uvredu, znaci IL namjerno vrijedja. (Uvreda je subjektivna, ovisno o tome sto tko smatra uvredom.) Gdje je tu ljubav prema "covjeku"?
Pes,


"uvijek napadati nekoga osobno"?

GAY znaci na engleskom "veseo" "sretan"
A ne znaci "onaj koji drugome stavlja u dupe i obmanjuje se kako je to ok".
Jos se izvjesna persona zove nekakvim krscaninom a zna, cuo je (ima usi) da Bog ne zeli da ljudi to rade.


Dakle, nekoga vrijedja sto ja ne zelim govoriti engleski. Zamisli da Kineza vrijedja sto ja ne govorim kineski ???
A uvreda je isto subjektivna.

Ja dozivljavam kao uvredu sto me tjera da govorim protiv svoga uvjerenja.
Pa? Hoce li to netko uzeti u obzir?



Dosljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 17:58   #54
Dosljace, kako se ja tebi obracam? Kao sto vidis, po nicku. Ne dodajem iza nista drugo sto upucuje bilo na ono sto jesi, sto radis, sto ja mozda o tebi mislim...
Ako mi je neka tvoja izjava glupa, jesam li ti rekla da si glupan? Komentiram zasto mislim da ti je to bezveze. Jesam li te kad uvrijedila jer si mislio drugacije od mene, a skoro uvijek mislis drugacije?
I tako dalje i tako dalje.
O cemu ovdje raspravljamo? Jedan o drugome ili o nasim stavovima? Ako o stavovima, zbog cega je potrebno vrijedjanje osobe s kojom raspravljamo? Objasni mi.

Sto se engleskog "gay" tice, to Mark moze generalno traziti do sudnjeg dana. Vecina ljudi u Hrvatskoj kazu "pederi" i sto mu ja mogu da je tako. U Njemackoj ih cak i sluzbeno zovu "Schwul" i uopce se nitko ne buni. A koristi se isto tako i u uvredljivom smislu kao i kod nas.
Moja primjedba IL-u se odnosila samo na Marka osobno i iza toga stojim. Ako to covjeka vrijedja, nemojte njemu direktno raditi sto ga vrijedja.
Vec samo misljenje ga ne vrijedja manje, a njega vam nitko ne moze zabraniti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 18:06   #55
Hajde, Pes,

najbolje da popijemo nesto u "Potkovi". Na schanku.

Ja castim.
Dosljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 20:45   #56
Quote:
Originally posted by Arun
Već je IL te gluparije komentirao. Ja bih samo pitao:znači li to da nisu pederi samo oni koji su pederi!

Samo oni,fino govore o pedeima.

Hajde pametni, odgovori?

Ili da ti nacrtam? Po tvome: svi koji govore protiv fašista su latentni fašisti! Onda su to prvo- ŽIDOVI! Ljevičari i svi globalistički seratori.

A nisu fašisti samo oni koji HVALE FAŠISTE!?!?????????????


To je tvoja "logika"
Analogija ti je totalna katastrofa!

Fašist se postaje tokom života slobodnim odabirom, to je posljedica stavova i razmišljanja i nije ni u kom smislu srodno seksualnom opredjeljenju.

Što se tiče seksualnog opredjeljenja, ljudi se s tim rađaju i na to ne mogu utjecati niti promijeniti.Mogu se pokušati boriti protiv toga i potiskivati taj nagon (pa i napadanjem "pedera"), ali ti pokušaji redovito završavaju neuspjehom.
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 20:58   #57
Thumbs down tvoja logika - tvoj sudac

Quote:
Originally posted by Super Hrvoje
Analogija ti je totalna katastrofa!

Fašist se postaje tokom života slobodnim odabirom, to je posljedica stavova i razmišljanja i nije ni u kom smislu srodno seksualnom opredjeljenju.

Što se tiče seksualnog opredjeljenja, ljudi se s tim rađaju i na to ne mogu utjecati niti promijeniti.Mogu se pokušati boriti protiv toga i potiskivati taj nagon (pa i napadanjem "pedera"), ali ti pokušaji redovito završavaju neuspjehom.


Arunova analogija je sasvim na mjestu!


Tvoj je komentar JADAN i BIJEDAN! Kao što si i sam. Arun se samo poslužio tvojom logikom,koju si sam pokazao i demonstrirao. I peder se postaje tokom života slobodnim odabirom svoje bolesti. Umjesto liječenja.Zašto onda ne apstiniraju? Neuspjehom završavaju jer nemaju vjere i preziru Boga.
__________________
Najmanji sluga Božji
Martin Luther is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 21:13   #58
Nekakvi vjerski fanatici nisu kompetentni raspravljati o tako složenim pojavama u životu ljudi kao što je seksualno opredjeljenje!
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 21:21   #59
Lightbulb

Quote:
Originally posted by Super Hrvoje
Nekakvi vjerski fanatici nisu kompetentni raspravljati o tako složenim pojavama u životu ljudi kao što je seksualno opredjeljenje!

Prvo: tko određuje što je "vjerski fanatizam"?

Drugo: tko je "kompetentan"?


Možda židovska naddržava koja NASILJE postavlja kao svoju "kompetentnost"??????? O mojim pravima i interesima odlučujem JA! I svaki čovjek o svojim pravima. Izvadi se iz mreže svoje bedaste i naopake logike u koju si se zapetljao! Naravno, ako možeš.



Po tebi: oni koji viču protiv fašizma su fašisti? Znaš,ja ne vičem protiv fašizma? Ali ti vičeš protiv "fanatika"!!!!!!
__________________
Najmanji sluga Božji
Martin Luther is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 21:43   #60
Seksualno opredjeljenje je slobodna odluka svakog čovjeka, i nikakvi Židovi ili Biblije nemaju šta utjecati na to!
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.