Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 22:04   #1
stari adolescent

Dijagnoza:"stari adolescent".
Nezrela osoba koja nije u stanju ponašati se u skladu sa svojim godinama.
Šta to znači?
Kako se izlazi iz toga?
Da li se radi o glupoj osobi?

Je li neko već čuo za takvu dijagnozu?
I da li je greška nastala u odgoju?
__________________
我是一个小太阳

Zadnje uređivanje Elis@ : 15.01.2009. at 22:18.
Elis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:31   #2
Quote:
Elis@ kaže: Pogledaj post
Nezrela osoba koja nije u stanju ponašati se u skladu sa svojim godinama.
Šta to znači?
I ja se pitam, sta to znaci ponasati se u skladu s godinama?
Onako, dok vidim vitalnog sezdesetogodisnjaka kako pici sve u 16 na rolama.

On se sigurno ne ponasa u skladu s godinama. Prema njima, trebao bi se ljuljati doma u fotelji za ljuljanje i buljiti u televizor i cekati smrt, misliti kako je jadan i star i ako mu je zivot prosao.

Kako se tocno u odredjenoj godini zivota moramo ponasati? I, gdje to pise?
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 01:48   #3
Quote:
Elis@ kaže: Pogledaj post
Dijagnoza:"stari adolescent".
Nezrela osoba koja nije u stanju ponašati se u skladu sa svojim godinama.
Šta to znači?
Kako se izlazi iz toga?
Da li se radi o glupoj osobi?
Koja blesava dijagnoza, to i ja imam . to ti ništa ne znači. sad da li se radi o glupoj osobi ... nije pravilo Meni su izmjerili IQ 158 a to opet ne znači da nisam glupa, zato šta ne znam živit život, znam pit i jest to je to

I šta bi značilo da se osoba treba ponašati u skladu sa godinama ? Bit mrtav ozbiljan ili što ? Šta se samo adolescenti smiju zajebavat
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 01:51   #4
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post
Kako se tocno u odredjenoj godini zivota moramo ponasati? I, gdje to pise?
Evo ja imam 22 i mislim da nebi smjela prcati ljude u mozak zato što puno njih ne prihvaća šalu, i tako imam neke ispade kod kuće , na faksu pubertetlijske pa mi se svi čude, ali ne mogu si pomoći. hehehehe
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:31   #5
nije bitno ponasati se u skladu s godinama, vec znati preuzeti odgovornost za svoja djela.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:36   #6
Quote:
memona kaže: Pogledaj post

I šta bi značilo da se osoba treba ponašati u skladu sa godinama ?
Neovisno o tome da li se osoba šali ili ne, da li je ozbiljna ili ne,
mislim da se odnosi na osobu koja se ne smije susresti s odgovornostima koje su u skladu s njenim godinama, jer se ne osjeća na nivou zadatka, jer je vjerovatno nezrela.

Kao primijer navest ću, ić na posao, postati odgovoran, planirati život, komunicirati sa zrelim i odraslim ljudima itd.
A taj to neće.
Zato je dijagnosticiran kao stari adolescent, valjda.
__________________
我是一个小太阳
Elis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:37   #7
Quote:
samonesto kaže: Pogledaj post
nije bitno ponasati se u skladu s godinama, vec znati preuzeti odgovornost za svoja djela.
Upravo to!
__________________
我是一个小太阳
Elis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:48   #8
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post

Kako se tocno u odredjenoj godini zivota moramo ponasati? I, gdje to pise?
Ne mislim da se radi o načinu ponašanja, već o odrastanju i prihvatanju da smo zreli i odgovorni, a "stari adolescent", to odbija, on neće je da odraste, protivi se tome.

Problem je psihičke prirode, ne osjeća se na "nivou situacije", on želi da ostane još dijete.
Mislim da se odnosi na to.
__________________
我是一个小太阳
Elis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:55   #9
Quote:
Elis@ kaže: Pogledaj post
Kao primijer navest ću, ić na posao, postati odgovoran, planirati život, komunicirati sa zrelim i odraslim ljudima itd.
A taj to neće.
Zato je dijagnosticiran kao stari adolescent, valjda.
to kao ona priča kad tata budi sina ajdeee u školu, a on neću tata djeca mi se rugaju, sine ti si ravnatelj AHAHAHAH
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:57   #10
Quote:
Elis@ kaže: Pogledaj post
Ne mislim da se radi o načinu ponašanja, već o odrastanju i prihvatanju da smo zreli i odgovorni, a "stari adolescent", to odbija, on neće je da odraste, protivi se tome.

Problem je psihičke prirode, ne osjeća se na "nivou situacije", on želi da ostane još dijete.
Mislim da se odnosi na to.
Too se zove depresija ili lijenost, nedostatak smisla i masu toga upakiranog zajedno. Jadan čovjek ostavite ga na miru i nemojte mu još govorit da je nezreo.
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 03:20   #11
...joj......cini mi se da da su nam najnezrelije citave drzave i politicke elite....ne zele preuzeti nikakvu odgovornost.....nezrelo se sve unistava..... ne zeli se racionalno zivjeti.....a kulture su nam stare i ne vidi se da ce biti bolje.....
.....zato nam je cio zapadni svijet u teskoj depresiji...... i ceka boga da ga iz te depresije izvuce.... a bilo bi realnije da se samoubije.... narocito zato sto ni psihijatri i psiholozi ne rade posao kako treba....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 03:21   #12
... kakva drzava i kultura....takvi i ljudi....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:39   #13
A kad se netko pali na mlade cure(punoljetne dakako), dali on spada u pedofile ili stare adolescente?
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 17:57   #14
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
to kao ona priča kad tata budi sina ajdeee u školu, a on neću tata djeca mi se rugaju, sine ti si ravnatelj AHAHAHAH
Aha, upravo to.
__________________
我是一个小太阳
Elis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:00   #15
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
A kad se netko pali na mlade cure(punoljetne dakako), dali on spada u pedofile ili stare adolescente?
pedofilicare teske
koliko punoljetne 18 ono tek toliko da te ne lincuju
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:05   #16
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pedofilicare teske
koliko punoljetne 18 ono tek toliko da te ne lincuju
18 GODINA JOJ JE I PUNOLJETNA JE,KAKVA PEDOFILIJA.Pa cak da ima 16 to nije pedofilija, sad druga je stvar ako ima 13 ili 11 godina
Hobo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:09   #17
pa ni ja ne znam cesto kako bi se trebala ponasati. A covjek je okarakteriziran poremecenim ako ne zeli ici u "svijet odraslih". Ali, ja kada gledam taj "svijet" mogu ga razumijeti. Moras si naci nekakav posao dosadan, za cesto mizernu placu i rintati cijeli zivot zato sto se to zove "osigurati si egzistenciju", onda te pocne drustvo gnjaviti da "moras" zasnovati obitelj. I onda zivis prosjecnim dosadnim zivotom s princom koji cesto ispadne gori od konja i zapca zajedno pravi homo croatikus. I onda umres. No najbitnije je da zivis "normalnim odrslim" zivotom kakvim drustvo od tebe ocekuje

Dakle, posao-kredit-stan-brak-klinci- penzija-groblje - razradnja

Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:11   #18
Quote:
Hobo01 kaže: Pogledaj post
18 GODINA JOJ JE I PUNOLJETNA JE,KAKVA PEDOFILIJA.Pa cak da ima 16 to nije pedofilija, sad druga je stvar ako ima 13 ili 11 godina
dalo bi se raspravljati o zrelosti klinke s 18.

mislim jucer maloljetna, danas punoljetna i preko noci postala zrela
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:12   #19
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
Dakle, posao-kredit-stan-brak-klinci- penzija-groblje - razradnja

HAHAHAHAHA jebote kad ću ja više odrast, čini se nikad ,ništa me od ovog ne privlači osim groblja hahahaha
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:15   #20
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
HAHAHAHAHA jebote kad ću ja više odrast, čini se nikad ,ništa me od ovog ne privlači osim groblja hahahaha
pa ne trudis se da odrastes
pa ima dobroga i u groblju..... ono razgradnja, kruzenje tvari u prirodi, gnojidba i te spike.... A mozda u slijedecem zivotu budes nesto korisno tipa nekakva zaba

ma ni mene nista od onoga "normalnoga" ne privlaci. Ja sam skuzila u kojem god da sam filmu sve to brzo dojadi i sve ti se svodi na isto:P
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.