Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 22:03   #21
Lijepe riječi mogu smetati onim osobama koje nemaju dovoljno samopoštovanja.

znam nekog takvog, pa argumentirano pričam
ivanea1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:42   #22
Auč. Ja probam s tako nečim kad mi je ženska draga, uvalim joj neki nadimak il neku od tih dušo, draga, maco i sl. posvetim njoj.
Ako joj se ne sviđa, prestanem. Al zeznuto bi bilo da joj se toliko ne sviđa da ni šansu više ne dobijem.

Meni se ne sviđa kad je od osobe koja mi se ne sviđa, kad nije iskreno i kad je promašena riječ u pitanju. A inače ne kužim baš zašto se to nekom ne bi sviđalo.
I mislim da je dobro imat tako neku riječ za dragu osobu, za upotrebu u delikatnim situacijama. Zamjenjuje u određenom kontekstu zagrljaj, objašnjavanje, pitanja, odgovore...
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.

Zadnje uređivanje Frogger : 26.01.2009. at 22:48.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:50   #23
Kako bi vi htijele da vas zove osoba kojoj ste vi dragi ?
Kako vi žene zovete osobu koja je draga vama ?
JOKE-R is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:50   #24
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post
I bolje!
Mozda imas dobar alarm u glavi.
Isto tako, ne volim stereotipne, naucene, neosobne komplimente.
To "imas lijepe oci" je tipican primjer. To se moze reci skoro svakoj zeni ili velikoj vecini njih.
Onda "ti si jako lijepa" je isto dosadno. Isfurano. Stereotipno. A ako se radi o lijepoj zeni, onda tek i vise, jer se je ona toga naslusala.

A ako se radi stalno o takvim "konfekcijskim" izljevima divljenja ili njeznosti, (prvo neko upoznavanje jos i moze proci) s pravom se zena moze upitati, vidi li ta osoba i nesto drugo, nesto osobnije, nesto karakteristicno za nju?
I jos pogotovo, da li taj netko govori samo ono sto on misli da zene zele cuti?
Ili se radi o osobi koja nema moc verbaliziranja opazenog?

A o cemu god da se radilo, smrdi na dosadnjakovica i to me hladi.
Dakle ima nas više,koje se ježe na te "naštancane" komplimente!
Sve si rekla,a ja bih dodala,da nije možda samo dosadnjaković već i glupan,koji ne zamječuje,da nisu sve žene na njegovoj razini!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:15   #25
Quote:
JOKE-R kaže: Pogledaj post
Kako bi vi htijele da vas zove osoba kojoj ste vi dragi ?
Kako vi žene zovete osobu koja je draga vama ?
Htjele?
Ništa mi nebismo htjele!Nas treba iznenaditi!
Originalnost,dobra procjena osobnosti,a ne ofucane stereotipe laskanja.

E sad se malo nasmij!
Najoriginalniji kompliment u životu dobila sam u jednoj vrlo neugodnoj situaciji!
Otišla sam osvježiti znanje vožnje biciklom,na jedan poljski put,koji je s jedne strane imao lijepe baruštine,prepune žabokrečine i krekećučih žaba.
Tamo se našao i jedan vrlo privlačan primjerak muškog roda,koji je pak trčao.
Ne pazeći,pred njegovim očima tresnula sam zajedno s biciklom u tu baruštinu.Naravno da je džentlemen priskočio u pomoć,zagazivši i sam u zelenilo baruštine.I dok su se tako s mene cijedile zelene biljke i naslage,a ja sjedila usred njih,kipeći i od bijesa i od nelagode, pomogao mi je da ustanem,rekavši:Još nikada nisam vidio privlačniju ženu,ukrašenu prirodnim ukrasima!
I tada smo se oboje od srca nasmijali!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 10:31   #26
mene moj dragi zove marieta ( to je moja zla blizanka koja s vremena na vrijeme pokaze svoje pravo lice)
i kad cujem marieta znam da zna da sam popizdela i znam da oce da ga ne namlatim pa se ulizuje
__________________
Carpe the fuck out of diem !Jag måste bajsa.
majaazdaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 10:36   #27
Quote:
majaazdaja kaže: Pogledaj post
mene moj dragi zove marieta ( to je moja zla blizanka koja s vremena na vrijeme pokaze svoje pravo lice)
i kad cujem marieta znam da zna da sam popizdela i znam da oce da ga ne namlatim pa se ulizuje
fora.. vidiš vidiš
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:20   #28
ja volim cuti da imam prelijepe oci

i volim kad mi kaze ribice, misice ne smeta mi, ako sam covjeku draga, zasto ne?!
labella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:35   #29
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Htjele?
Ništa mi nebismo htjele!Nas treba iznenaditi!
Originalnost,dobra procjena osobnosti,a ne ofucane stereotipe laskanja.

E sad se malo nasmij!
Najoriginalniji kompliment u životu dobila sam u jednoj vrlo neugodnoj situaciji!
Otišla sam osvježiti znanje vožnje biciklom,na jedan poljski put,koji je s jedne strane imao lijepe baruštine,prepune žabokrečine i krekećučih žaba.
Tamo se našao i jedan vrlo privlačan primjerak muškog roda,koji je pak trčao.
Ne pazeći,pred njegovim očima tresnula sam zajedno s biciklom u tu baruštinu.Naravno da je džentlemen priskočio u pomoć,zagazivši i sam u zelenilo baruštine.I dok su se tako s mene cijedile zelene biljke i naslage,a ja sjedila usred njih,kipeći i od bijesa i od nelagode, pomogao mi je da ustanem,rekavši:Još nikada nisam vidio privlačniju ženu,ukrašenu prirodnim ukrasima!
I tada smo se oboje od srca nasmijali!
Da ali tebi je tip uletija a mene zanima kako bi vi ženske volile da vas se zove kad je tip sa vama u vezi pošto sam pročitao da šizite na srce,ljubavi....
JOKE-R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 02:39   #30
Aaaaw, vidim da nisam jedina.

Ja također ne volim te stereotipne izjave, ali su mi odmilice na engleskom ok. Tako da: ljubavi, dušo, imaš prelijepe oči
Ali: my love, honey, you have georgeous eyes

A ima valjda i za to neki razlog...
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:15   #31
Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
Aaaaw, vidim da nisam jedina.

Ja također ne volim te stereotipne izjave, ali su mi odmilice na engleskom ok. Tako da: ljubavi, dušo, imaš prelijepe oči
Ali: my love, honey, you have georgeous eyes

A ima valjda i za to neki razlog...
Ti onda moraš da se preseliš u Englesku i nećeš imati problema sa vezama
Ako ne voliš te stereotipne koje voliš otkrij mi tajnu da znam jer koliko vidim dosta ih ne voli
JOKE-R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:48   #32
Quote:
JOKE-R kaže: Pogledaj post
Ti onda moraš da se preseliš u Englesku i nećeš imati problema sa vezama
Ako ne voliš te stereotipne koje voliš otkrij mi tajnu da znam jer koliko vidim dosta ih ne voli
Eto volim te riječi na engleskom.

Pa ne znam, ovisi od osobe do osobe, uvijek je ljepše čuti nešto što znam da je za mene. Svatko je nečija "ljubav" ili "duša".
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.