Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2009., 19:43   #41
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
to ti je pogresno jer za pokretanje trebas vise energije uloziti i zato ti trosi vise i vise zagađuje nego kad miruje jer radi u praznom hodu nema opterecenja i time automatski manje zagađuje, a ekolozi su time htijeli reci da svejedno gasis motor dok mirujes da bar malo pridonosis oko ocuvanju okolisa pa ti vele da vise zagađuje u mirovanju nek kad se pokrece, uglavnom hvataju se za jeftine fore...
Pa otprilike tako ali ipak gasite motore u leru,osim kad je hladno jer je onda to posve besmisleno jer pri pokretanju motora pri zimi ispustis stetnih plinova oho-ho,ovo mislim ako auto u leru minut-dvi a ono ako mislis stat sa autom 15 min naravno da ces ga ugasit cak i ako je velika zima
Nego nesto mi je palo na napamet ovo je ispalo nesto kao ekoloski topic a da autor nije mislija nesto kao bolji meduljudski odnosi ili vec neka slican psiholoska sr.nja
Lui konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:32   #42
pomozi sebi. Kad bi svatko pomogao sebi i manje glumio Isusa, nikome ne bi trebao pomoći.
Napraviti od sebe zdravu ličnost je na rangu činjenja nešto za ovaj svijet.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 07:22   #43
Quote:
lemonshine kaže: Pogledaj post
mene isto to zanimalo,može se učiniti jako puno,ako si čovjek dopusti odstupiti od proklete svakodnevnice koja nam je zadana,i u kojoj smo zarobljeni, mediji upravljaju nama,pune nam glavu crnim mislima i mi preplašeni mislimo kako ništa ne možemo,to je laž,svaki čovjek da želi može učiniti nešto!,gledala sam neki dan dva autobiografska filma oc malim ljudima koji su se odlučili suprostaviti moći i izgubiti sve,ali spasiti milijune života,mi možemo mnogo,ali nam govore suprotno,svaki dan nam tupe da smo mali,lažu...ako je jedna osoba učinila jaako mnogo za milijune drugih,koliko bi tek učinilo 5 takvih nadobudnih osob...koliko bi svijet bio bolji kad bismo odlučili uzeti stvari u svoje ruke?

a mi samo promatramo,njurgamo,začahureni u imaginarne čahure...
Tako je; i onaj koji kaže da nema u sebi potencijala za promijenu ovog svijeta na bolje LAŽE. NEMA MUDA!!! Svi mi na svoj naćin možemo doprinjeti!!
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 07:38   #44
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
pomozi sebi. Kad bi svatko pomogao sebi i manje glumio Isusa, nikome ne bi trebao pomoći.
Napraviti od sebe zdravu ličnost je na rangu činjenja nešto za ovaj svijet.
Nemoraš glumiti Isusa kada ti jesi Isus! Kada bi to ljudi shvatili mi bi sada pisali o nekoj puno vedrijoj temi. Svi smo mi različiti i svatko ima različiti stupanj svijesti o sebi, ovom svijetu, životu,... Vjeruj mi različite dimenzije postoje, postoje u svakoj osobi, ali netko stagnira, netko se vrtoglavo penje, neko ide prema dole i ima čak i onih za koje ne znaš da su živi dok ih ne pikneš prstom pod bubrege.
Ako si svjesniji, brate mili imaš 10 prstiju, pikaj koga god stigneš. Nema vremena za čekanje da svatko poćisti ispred svojih vrata. Uzmi metlu i pokucaj susjedu na vrata. To ti je moralna i ljudska obaveza. Ne treba ti zakon, crkva, razni gurui, ako sljediš moralnost i ljudskost u sebi.
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 07:50   #45
Quote:
Lui konj kaže: Pogledaj post
Pa otprilike tako ali ipak gasite motore u leru,osim kad je hladno jer je onda to posve besmisleno jer pri pokretanju motora pri zimi ispustis stetnih plinova oho-ho,ovo mislim ako auto u leru minut-dvi a ono ako mislis stat sa autom 15 min naravno da ces ga ugasit cak i ako je velika zima
Nego nesto mi je palo na napamet ovo je ispalo nesto kao ekoloski topic a da autor nije mislija nesto kao bolji meduljudski odnosi ili vec neka slican psiholoska sr.nja
Ovaj topic pita što VI radite za boljitak ovoga planeta. Konkretno. Ekološki, duhovn, fizićko, ........

Zadnje uređivanje TabascoPit : 25.01.2009. at 07:57.
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 09:02   #46
Quote:
TabascoPit kaže: Pogledaj post
Ovaj topic pita što VI radite za boljitak ovoga planeta. Konkretno. Ekološki, duhovn, fizićko, ........
Baš si me potaknuo da malo protresem ono što radim.
Čini mi se da je realno ovako:
- svojim sam radom dosad, a namjeravam i dalje, dotaknula najmanje 10.000 ljudi. To je „odokativno“, ali nije nerealno. To su predavanja, radionice, radijske emisije, ono što pišem i sl.
- Ako je od tih, recimo, 10.000 ljudi njih bar 100 ugradilo od svega toga bar nešto u svoj život, ja sam zadovoljna. Bila bih i s manje, ali bila bih sretna da ih je 100. Možda je od tih 100 ljudi svatko utjecao onim što je od mene saznao i naučio, na bar jednu osobu, pa je to onda 200. Tim principom bismo mogli ići dalje, ali ja ću se zadovoljiti i početnom pretpostavljenom brojkom od 100 ljudi.
- A, nisam počela s tom namjerom. Mislila sam da je dovoljno raditi najbolje što mogu ono što radim. Nisam imala u planu dugoročne rezultate iako ne mislim da je išta loše u tome da ih imamo.
- Ponekad mislim da je to borba s vjetrenjačama. Povremeno moram gledati kako se ruši sve što sam mislila da je solidno napravljeno. Povremeno mislim da je najbolje baciti koplje u trnje.
- A ponekad se sjetim rečenice Vesne Krmpotić u knjizi „Brdo iznad oblaka“ (otprilike ovako): „Ponekad za druge ne možeš napraviti ništa drugo osim da rasteš, pa će možda to i njih povući uvis“.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 09:05   #47
Quote:
TabascoPit kaže: Pogledaj post
Ovaj topic pita što VI radite za boljitak ovoga planeta. Konkretno. Ekološki, duhovn, fizićko, ........
Baš si me potaknuo da malo protresem ono što radim.
Čini mi se da je realno ovako:
- svojim sam radom dosad, a namjeravam i dalje, dotaknula najmanje 10.000 ljudi. To je „odokativno“, ali nije nerealno. To su predavanja, radionice, radijske emisije, ono što pišem i sl.
- Ako je od tih, recimo, 10.000 ljudi njih bar 100 ugradilo od svega toga bar nešto u svoj život, ja sam zadovoljna. Bila bih i s manje, ali bila bih sretna da ih je 100. Možda je od tih 100 ljudi svatko utjecao onim što je od mene saznao i naučio, na bar jednu osobu, pa je to onda 200. Tim principom bismo mogli ići dalje, ali ja ću se zadovoljiti i početnom pretpostavljenom brojkom od 100 ljudi.
- A, nisam počela s tom namjerom. Mislila sam da je dovoljno raditi najbolje što mogu ono što radim. Nisam imala u planu dugoročne rezultate iako ne mislim da je išta loše u tome da ih imamo.
- Ponekad mislim da je to borba s vjetrenjačama. Povremeno moram gledati kako se ruši sve što sam mislila da je solidno napravljeno. Povremeno mislim da je najbolje baciti koplje u trnje.
- A ponekad se sjetim rečenice Vesne Krmpotić u knjizi „Brdo iznad oblaka“ (otprilike ovako): „Ponekad za druge ne možeš napraviti ništa drugo osim da rasteš, pa će možda to i njih povući uvis“.

- sviđa mi se stav "Ako pokušaš nešto učiniti, možda nećeš uspjeti , ako ne pokušaš sigurno nećeš uspjeti".
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 09:10   #48
Quote:
TabascoPit kaže: Pogledaj post
Ovaj topic pita što VI radite za boljitak ovoga planeta. Konkretno. Ekološki, duhovn, fizićko, ........
Baš si me potaknuo da malo protresem ono što radim.
Čini mi se da je realno ovako:
- svojim sam radom dosad, a namjeravam i dalje, dotaknula najmanje 10.000 ljudi. To je „odokativno“, ali nije nerealno. To su predavanja, radionice, radijske emisije, ono što pišem i sl.
- Ako je od tih, recimo, 10.000 ljudi njih bar 100 ugradilo od svega toga bar nešto u svoj život, ja sam zadovoljna. Bila bih i s manje, ali bila bih sretna da ih je 100. Možda je od tih 100 ljudi svatko utjecao onim što je od mene saznao i naučio, na bar jednu osobu, pa je to onda 200. Tim principom bismo mogli ići dalje, ali ja ću se zadovoljiti i početnom pretpostavljenom brojkom od 100 ljudi.
- A, nisam počela s tom namjerom. Mislila sam da je dovoljno raditi najbolje što mogu ono što radim. Nisam imala u planu dugoročne rezultate iako ne mislim da je išta loše u tome da ih imamo.
- Ponekad mislim da je to borba s vjetrenjačama. Povremeno moram gledati kako se ruši sve što sam mislila da je solidno napravljeno. Povremeno mislim da je najbolje baciti koplje u trnje.
- A ponekad se sjetim rečenice Vesne Krmpotić u knjizi „Brdo iznad oblaka“ (otprilike ovako): „Ponekad za druge ne možeš napraviti ništa drugo osim da rasteš, pa će možda to i njih povući uvis“.

- sviđa mi se stav "Ako pokušaš nešto učiniti, možda nećeš uspjeti , ako ne pokušaš sigurno nećeš uspjeti".
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 10:05   #49
Quote:
TabascoPit kaže: Pogledaj post
Ovaj topic pita što VI radite za boljitak ovoga planeta. Konkretno. Ekološki, duhovn, fizićko, ........
Baš si me potaknuo da malo protresem ono što radim.
Čini mi se da je realno ovako:
- svojim sam radom dosad, a namjeravam i dalje, dotaknula najmanje 10.000 ljudi. To je „odokativno“, ali nije nerealno. To su predavanja, radionice, radijske emisije, ono što pišem i sl. Jasno, nemam uvid u to koliko me ljudi sluša kad sam u eteru.
- Ako je od tih, recimo, 10.000 ljudi njih bar 100 ugradilo od svega toga bar nešto u svoj život, ja sam zadovoljna. Bila bih i s manje, ali bila bih sretna da ih je 100. Možda je od tih 100 ljudi svatko utjecao onim što je od mene saznao i naučio, na bar jednu osobu, pa je to onda 200. Tim principom bismo mogli ići dalje, ali ja ću se zadovoljiti i početnom pretpostavljenom brojkom od 100 ljudi.
- A, nisam počela s tom namjerom. Mislila sam da je dovoljno raditi najbolje što mogu ono što radim. Nisam imala u planu dugoročne rezultate iako ne mislim da je išta loše u tome da ih imamo.
- Ponekad mislim da je to borba s vjetrenjačama. Povremeno moram gledati kako se ruši sve što sam mislila da je solidno napravljeno. Povremeno mislim da je najbolje baciti koplje u trnje.
- A ponekad se sjetim rečenice Vesne Krmpotić u knjizi „Brdo iznad oblaka“ (otprilike ovako): „Ponekad za druge ne možeš napraviti ništa drugo osim da rasteš, pa će možda to i njih povući uvis“.

- sviđa mi se stav "Ako pokušaš nešto učiniti, možda nećeš uspjeti , ako ne pokušaš sigurno nećeš uspjeti".
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 10:06   #50
Ispričavam se, nisam znala da se onaj prvi post "uhvatio".
Stalno me uvjeravao da je "zauzet".
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 10:43   #51
Quote:
ramscrek kaže: Pogledaj post
Baš si me potaknuo da malo protresem ono što radim.
Čini mi se da je realno ovako:
- svojim sam radom dosad, a namjeravam i dalje, dotaknula najmanje 10.000 ljudi. To je „odokativno“, ali nije nerealno. To su predavanja, radionice, radijske emisije, ono što pišem i sl. Jasno, nemam uvid u to koliko me ljudi sluša kad sam u eteru.
- Ako je od tih, recimo, 10.000 ljudi njih bar 100 ugradilo od svega toga bar nešto u svoj život, ja sam zadovoljna. Bila bih i s manje, ali bila bih sretna da ih je 100. Možda je od tih 100 ljudi svatko utjecao onim što je od mene saznao i naučio, na bar jednu osobu, pa je to onda 200. Tim principom bismo mogli ići dalje, ali ja ću se zadovoljiti i početnom pretpostavljenom brojkom od 100 ljudi.
- A, nisam počela s tom namjerom. Mislila sam da je dovoljno raditi najbolje što mogu ono što radim. Nisam imala u planu dugoročne rezultate iako ne mislim da je išta loše u tome da ih imamo.
- Ponekad mislim da je to borba s vjetrenjačama. Povremeno moram gledati kako se ruši sve što sam mislila da je solidno napravljeno. Povremeno mislim da je najbolje baciti koplje u trnje.
- A ponekad se sjetim rečenice Vesne Krmpotić u knjizi „Brdo iznad oblaka“ (otprilike ovako): „Ponekad za druge ne možeš napraviti ništa drugo osim da rasteš, pa će možda to i njih povući uvis“.

- sviđa mi se stav "Ako pokušaš nešto učiniti, možda nećeš uspjeti , ako ne pokušaš sigurno nećeš uspjeti".
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 10:48   #52
@ ramscrek

Ispalo je dobro i ponavljanje je način djelovanja makar i slučajno. Ono što se može učiniti je da se borite za svoje stavove ma koliko koštalo vas same. Netko će drugi nastaviti tamo gdje ste stali.

kao što je i madam ramscrek napisala:


- sviđa mi se stav "Ako pokušaš nešto učiniti, možda nećeš uspjeti , ako ne pokušaš sigurno nećeš uspjeti".

@ sita

U Gadafijevoj Zelenoj knjizi ima sigurno mogućnosti više za promjenu nego kod ekologa. Evo i primjera da se ne pale svijetla po danu kod automobila, dobiješ daleko više nego na ostalim pokušajima, jer oni koji mogu nešto brzo napraviti nije ih briga.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 11:14   #53
Hej, ak ne uspije možeš uvijek reć: hej, vrijedilo je pokušati, jebiga.
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:03   #54
Quote:
Volster kaže: Pogledaj post
Kad bi barem bilo jednostavno
Ako je jednostavno onda objasni to jednostavno, i molim te, ne deri se
Oprosti ako ti smeta dernjava, ali neću prestati s njom. Ja molim tebe da mi se pridružiš u tome, biti ćemo glasniji.
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:38   #55
Ma neću se derati. Znam da pokušavaš napraviti razliku, razumijem te i ja hoću isto. Samo što ja to radim na stelth način pun mudrosti da se ljudi zamisle a ne da govore: ne deri se. Al mi nisi objasnio, ono jednostavno daj molim te to pojasni.
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:57   #56
Quote:
Volster kaže: Pogledaj post
Ma neću se derati. Znam da pokušavaš napraviti razliku, razumijem te i ja hoću isto. Samo što ja to radim na stelth način pun mudrosti da se ljudi zamisle a ne da govore: ne deri se. Al mi nisi objasnio, ono jednostavno daj molim te to pojasni.
Vidiš da bi se mi trebali udružiti. Ja sam glasan, a ti si mudar. To su naše kvalitete. Ti meni reci što, a ja ću se "derati". Kad nešto prićaš pred nećijim vratima; ma kako to mudro bilo, nećeš ga probuditi ako se ne dereš.
Upravo na to mislim; kvalitete! Svatko je u nečemu dobar i tu svoju kvalitetu treba upotrijebiti za činiti dobro. I tu nastupa ona jednostavnost! Zar nije jednostavno činiti nešto u ćemu si dobar i još to činiti za dobrobit nečiju. Zar nije?
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 14:41   #57
Quote:
TabascoPit kaže: Pogledaj post
Daj mi navedi jednog prosvjetljenog čovjeka na svijetu!
Eckhart Tolle
duron1942 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:06   #58
Quote:
duron1942 kaže: Pogledaj post
Eckhart Tolle
Super, samo su ti prosvjetljeni malo pretihi. Previše su zabrijali na sada, neka malo gledaju u budućnost, da nebi buduće sada bilo zadnje sada u njihovom životu.
Akcija, akcija, akcija.
Šalim se, svaka čast čovjeku , ali tu svoju snagu bi ipak trebao malo bolje iskoristiti. Sve je sada i tu leži golema energija, iskoristi je Tolle brate malo bolje.
Prosvjetljeno društvo je utopija, za početak je dosta da prestanu ubijanja i mržnja, uništavanje ovog planeta itd.
A onda ,brate mili ,smo na konju!
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:50   #59
Quote:
TabascoPit kaže: Pogledaj post
Vidiš da bi se mi trebali udružiti. Ja sam glasan, a ti si mudar. To su naše kvalitete. Ti meni reci što, a ja ću se "derati". Kad nešto prićaš pred nećijim vratima; ma kako to mudro bilo, nećeš ga probuditi ako se ne dereš.
Upravo na to mislim; kvalitete! Svatko je u nečemu dobar i tu svoju kvalitetu treba upotrijebiti za činiti dobro. I tu nastupa ona jednostavnost! Zar nije jednostavno činiti nešto u ćemu si dobar i još to činiti za dobrobit nečiju. Zar nije?
Ne znam. Ja ću rađe biti stelth i raditi sve iz sjene. Jednostavno ne volim puno buke, takav sam. Zato moraš doći unutra i reći mu tiho pored uha. Jednostavno se čini, možda i je. Al procjeniti dal je svijet jednostavan ili ne, to je teško. ovisi kak tko gleda, nije sad jednostavan i to je zakon. Mnogi ljudi drugačije gledaju pa je njima kompliciran. To pokušavam reć.
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:01   #60
moš se jebat
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.