Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2004., 00:05   #21
Quote:
allegra kaže:


ja sad ne znam, možda sam nepopravljivi idealist, ali nekako ne mogu vjerovati da bi se netko inatio i osvećivao u bilo kojem slučaju, a naročito kad je dijete u pitanju.

Na zalost, zbilja idealiziras. Moja osobna iskustva s lijecnicima su uglavnom pozitivna, ali bilo je i par negativnih. Kronicni sam pacijent, i dozivjela sam npr. da se prema meni pocnu bitno ljubaznije ponasati kad se ispostavi da imam dr. ispred imena (tj. to pise u kartonu)... ali ne, nisam lijecnica. Vec to mi je totalno bedasto... dozivjela sam upravo od lijecnice opce prakse, koja je mijenjala moju redovnu, da mi ne zeli dati uputnicu, a radilo se o pregledu za koji sam narucena par mjeseci unaprijed i koji je bio apsolutno potreban (posalji PM ako zelis detalje)... jedna druga, takodjer na zamjeni, mi nije htjela napisati recept za dvije kutije lijeka kojeg inace trosim kutiju i pol mjesecno... treca, isto zamjena, je zabrljala pisuci po doznaci koju nosim na HZZO, radi se o necem sto oni nazivaju "ortopedsko pomagalo" ali u stvarnosti mi je vazno koliko i lijek, tj. predstavlja neodvojivi dio terapije, i onda sam je jedva izmolila da tu brljotinu parafira, dozivjela je to jako osobno... a ja znam da mi nitko zdrave pameti u HZZO-u ne bi prihvatio doznaku na kojoj pise ime koje je mozda moje, a mozda i nije, a ni JMBG se ne vidi bas jasno... Moja prava lijecnica kod koje obicno idem po recepte i uputnice je OK, dobro me poznaje, ne pada joj na pamet stedjeti na kronicnim pacijentima i uvazava sve sto joj kazem... i ne pada joj na pamet mijesati se u odluke specijalista kod kojih se stvarno lijecim. Ali, ocito, nisu svi takvi.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 00:49   #22
Quote:
allegra kaže:

- premala je, ako sad operiraš, najvjerojatnije će se opet pojaviti već prije treće godine ... znači niste ništ' napravili, a dijete je podvrgnuto riziku operacije
Bila sam kod dva doktora, otorinac i pulmolog.
Obadvojica su rekla da nije mala, rizika nema. Da postoji i najmanji rizik ne bih ju dala na operaciju.
Možda se ponovo pojavi a možda i ne. Ako ju bar jednu godinu skinem s antibiotika dobro sam napravila. Ona od svog šestog mjeseca svaki tjedan pije antibiotik, misliš da je to bolje umjesto vađenja krajnika? Ne znam......sve njene boljke drastično usporavaju i njezin razvoj što mi je itekako bitno.

Quote:
allegra kaže:
- čini mi se da si pisala nešto i o malom ASD ... što je sad u normalnim uvjetima bezazleno, ali pitanje je kako bi bilo u uvjetima opće anestezije

Za ovu operaciju ASD je zanemariv.
Što se tiče anestezije, rekli su mi da nikako ne bi išli na onu klasičnu, već na onu (rekli su mi i ime ali sam ovako glupasta zaboravila) koja se skida čim se dijete operira i isti trenutak se budi.

Quote:
allegra kaže:

Uostalom, zašto mu ne bi pokazala nalaz od privatnog otorinca?
Naravno da hoću, to sam htjela i u petak ali nije bio moj pedijatar nego ovaj krele koji nalaz nije htio niti pogledati.


Hvala tebi allegra, samo ti piši
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 01:06   #23
Quote:
Tija kaže:
...nego ovaj krele koji nalaz nije htio niti pogledati.
onda ima pravo violent_femme(-s9, btw pa koliko vas okrutnih žena ima ), izgleda da sam ipak nepopravljivi idealist
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:28   #24
Quote:
FFE kaže:
Cek' malo, koliko se jos sjecam upucuje se npr. OTORINOLARINGOLOGU, svejedno ej kojemu ces ti otici. Ne pise se striktno ta i ta bolnica. Ili se u medjuvremenu nesto promijenilo? Inace, te uputnice su sranja, postoji li jos negdje u Europi takav glupi sistem kao u HR?
postoje. U Njemackoj.

Dapace od 01.01.2004 ti treba uputnica za svaki drek ako neces placati 10,00€ participacije posvuda.

Ne zelim se ni sjetiti koliko sam love dala vec za participaciju a tek je ozujak. Ovaj novi zakon im je za hurac. Sorry morala sam

Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:29   #25
prednost je da ti uputnica ne treba ako kazes, briga me i za tih 10,00 € idem na svoju ruku. I moraju te primiti. Svuda.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 18:06   #26
vish da tija s nekim kvetenima ima posla, ja sam ultrazvuk radila u mediku jer bi me u kbc-u bili narucili za par mjeseci tek, i di god sam poslije isla svaki novi doktor kojem bi me poslali bi pogledao i taj nalaz skupa sa svim ostalima. istinabog da je na njemu pisalo samo da mi svi organi u trbusnoj supljini imaju uredno ehonekibog i da su uredne velicine, al svejedno.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 18:08   #27
mislim, winona, tebi ako platis 1o ojra za pregled bez uputnice tvoj doktor uzima u obzir te nalaze iako ih nije on blagoslovio, ne?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:21   #28
I tako ja maloprije priremam i gledam sve papire od male i naletim na uputnicu. Ups, kažem ja, to mi je uputnica za vježbe na koje idemo sutra, brzo na šank da ne zaboravim

Tu uputnicu sam dobila prije nekih dva-tri tjedna ali nismo bile na vježbama od tada i nisam ju odnila a nju mi je ispisao opet dr Krele jer onog mog nije bilo, valjda je iš'a na lignje.

I pogledam ja bolje.....na njoj piše dystoni syndrom
Moja beba nema distoni, moja beba je daun, zar je to tako teško zapamtiti
A Krele je btw genetičar
I još se čudi zašto idem genetičaru u Zg a ne kod njega.

Idem se ubit
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:28   #29
...tijo, ovaj put nemoj bit ljuta na njega...Korina ne ide na vjezhbe jer je Down, nego zbog distonije
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:31   #30
Ideeeeš? odvalit ću

Bila sam malo zbunjena jer mi moj uvijek napiše down sy

A postoji i bolest dystoni sy ako se ne varam

Svejedno sam ljuta na njega, komujebemater, kretenčina ljigava.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:34   #31
Komujebemater...treba je napisat da mala ide na vjezhbe da svi vide kako je lipa

Ajd ti nama malo reci koliko ima zuba i sve to...da te prodje jad, a sutra cesh izvuc uputnicu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:42   #32
Umorna sam više Imam feeling da još jedan 'udar' neću izdržati a već sad mi je grop u želucu od onoga što me čeka sutra. Jebene uputnice

A zubića imamo 7 I još dva su na putu, svaki dan će.
I kosica nam je narasla Moram joj špangicu stavljati jer joj ide u oči
I opasno se počela dizati na noge, samo mali oslonac joj treba i ops, evo je na nogama Ali onda nastane problem jer se ne usudi koraknuti a bogami ne zna ni kako sjest. Onda stoji i pizdi.
Eh, ovo mi je malo uljepšalo dan
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:44   #33
Quote:
Tija kaže:
Onda stoji i pizdi.
Eh, ovo mi je malo uljepšalo dan
Ista mama

...josh da krene u kupovinu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:47   #34
Ja sidim i pizdim.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:50   #35
Evo i mene, i ja sam malo zasjela, a sad moram ic u kupaonu jer osjecam da mi se farba skorila na kosi!

Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:05   #36
Čitam i mislim o mom "bogatom" iskustvu s liječnicima.Je, ima i dobrih i loših, i krelaca i onih drugih.
No svi su oni sputani s HZZO-om.I to je to.Njih stimuliraju da troše što manje uputnica i recepata.Pa tako neki zbog razumjevanja pacijenata dolaze na "crne liste" HZZO-a a drugi "režu" pacijentima i više nego bi trebalo.
I zato jer je novac u pitanju (plaćanje obavljenih pregleda,pretraga i sl.) u pravilu uputnica vrijedi za najbližeg specijalistu, aparat i sl. Ne vjerujem da se štogod u zadnje vrijeme promijenilo.
Zato neki i pišu kraj specijalnosti i naziv institucije gdje se pregled treba obaviti.
Mali primjer kako human liječnik može "nadrapati".
Pacijent boluje od raka negdje na gastrotraktu.Specijalist u bolnici prepiše lijek s kojim se postižu dobri rezultati.Liječnica opće prakse napiše recept.I onda se ispostavi da je lijek na listi ali za jednu određenu vrstu raka (rak dojke) i liječnica opće prakse je u opasnosti da joj "skinu" cijenu lijeka s glavarine, jer je ona to morala znati i morala je upozoriti pacijenta i NE IZDATI recept.Nema veze što specijalisti kažu da pomaže, da odlično djeluje i u ovakvim slučajevima.HZZO je neumoljiv.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:18   #37
Quote:
alica kaže:
mislim, winona, tebi ako platis 1o ojra za pregled bez uputnice tvoj doktor uzima u obzir te nalaze iako ih nije on blagoslovio, ne?
teorijski da. Zapravo me kucni doktor ne mora ni lijeciti dalje, moze ostati sve kod specijaliste i on moze pisati bolovanje itd. Ali nije topik za to, ne bih uzupirala temu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:30   #38
Quote:
baka kaže:
.Njih stimuliraju da troše što manje uputnica i recepata.
A to ide na uštrb mog djeteta. Neće moći.

E sad me zanima druga stvar. Ja sam našla dr-a koji je meni tj. bebi voljan napisati uputnice, i to će učiniti ako me pedijatar odbije. Da li taj dr može nastradati na bilo koji način zbog toga? To stvarno ne bi htjela.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:41   #39
Tijo, samo bih pitala nešto, jesi provjeravala jel mala možda alergična?
Česte upale grla mogu biti i od alergija..
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 22:31   #40
Rekli su mi da je premalena za alergotest.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.