Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2009., 20:01   #41
Magicne Gljive ;)

Dakle, zanima me jel imao tko iskustva s konzumiranjem magicnih gljiva? Kakvo je vase misljenje o konzumiranju istih? Ima li ih na nasim prostorima? Samani/Vjestice i gljive?

Muhahahaha



Ps. Modovi:
1) potrazio sam na googleu i tema nisam nasao, ako vec postoji hebiga.
2) nemam pojma jel rasprava o drogama zabranjena na forumu, pretpostavljam da nije jer ako moze vjesticja mast mogu i gljive
Ako NE, ispricavam se!
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:07   #42
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post
2) nemam pojma jel rasprava o drogama zabranjena na forumu, pretpostavljam da nije jer ako moze vjesticja mast mogu i gljive
Ako NE, ispricavam se!
Trgovanje i konzumacija Amanita Muscarie nije zabranjeno zakonom
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:21   #43
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Trgovanje i konzumacija Amanita Muscarie nije zabranjeno zakonom
Muhara kazes
Ja sam potpuno neiskusan po tom pitanju i obecao sam si da cu definitivno jednom probati
A da stvar bude zesca, zivim na selu pored sume koja je u jesen puna svega i svacega
Jedino znam skuzit muharu sa 100%tnom sigurnoscu, ostale ne..
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:26   #44
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post
Muhara kazes
Ja sam potpuno neiskusan po tom pitanju i obecao sam si da cu definitivno jednom probati
A da stvar bude zesca, zivim na selu pored sume koja je u jesen puna svega i svacega
Jedino znam skuzit muharu sa 100%tnom sigurnoscu, ostale ne..
Ja je radije zovem Amanita. Takva ljepotica pa da je zovemo muhara, taman posla I još kada toj ljepoti pribrojimo njene čari...

Ako osjećaš privlačnost prema njoj, vrijeme ti je da se upoznate
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:33   #45
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Ja je radije zovem Amanita. Takva ljepotica pa da je zovemo muhara, taman posla I još kada toj ljepoti pribrojimo njene čari...

Ako osjećaš privlačnost prema njoj, vrijeme ti je da se upoznate
Dakle, probao si? Pa ne moras se sramiti

Moze i na pm
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:39   #46
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post
Dakle, probao si? Pa ne moras se sramiti

Moze i na pm
Čak nije niti bitno da li sam je probao. Ima relativno dosta ljudi koji prakticiraju njeno uzimanje. Bitno ti je samo da shvatiš da to nije opasna gljiva i da je konzumiraš u sušenom stanju. Sušene stoga jer se procesom sušenja jedan kemijski spoj pretvara u jedan drugi. E taj novodobiveni kemijski spoj je ono što joj daje tu "spiritualnu" dimenziju osim one iscjeljujuće. Osim toga konzumacijom sušene gljive izbjeći ćeš mučnine i još neke nelagodne nuspojave koje se znaju desiti kada se konzumira svježa.

Još jedna stvar: ne piti gazirana pića na dan njene konzumacije jer CO2 aktivira kemijski proces koji opet vraća kemisjki sastav koji smo dobili sušenjem u onaj kao dok je svježa. Dakle, CO2 poništava onaj kemijski proces koji se dešava sušenjem, a treba nam da bi imali benefit na duhovnim razinama, i možemo osjetiti i neke nelagodne nuspojave.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:47   #47
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Čak nije niti bitno da li sam je probao. Ima relativno dosta ljudi koji prakticiraju njeno uzimanje. Bitno ti je samo da shvatiš da to nije opasna gljiva i da je konzumiraš u sušenom stanju. Sušene stoga jer se procesom sušenja jedan kemijski spoj pretvara u jedan drugi. E taj novodobiveni kemijski spoj je ono što joj daje tu "spiritualnu" dimenziju osim one iscjeljujuće. Osim toga konzumacijom sušene gljive izbjeći ćeš mučnine i još neke nelagodne nuspojave koje se znaju desiti kada se konzumira svježa.

Još jedna stvar: ne piti gazirana pića na dan njene konzumacije jer CO2 aktivira kemijski proces koji opet vraća kemisjki sastav koji smo dobili sušenjem u onaj kao dok je svježa. Dakle, CO2 poništava onaj kemijski proces koji se dešava sušenjem, a treba nam da bi imali benefit na duhovnim razinama, i možemo osjetiti i neke nelagodne nuspojave.
Znam to, nije mi samo jasno na koju foru da ih osusim. Pronasao sam na netu ovo:

1) verzija: Stavite stručak i klobuk na tavu, na laganoj vatri, otvorite vrata. Kroz sat vremena bit ce suho. Kada se potpuno osuši, sameljite sve u što sitniji prah. Pripremite jednu času vode po osobi. Ovo je sada najbitniji dio cijele procedure. Vodu zagrijte do 170 celzijusa (f) (mozete koristiti laboratorijski termometar). Kada voda dosegne željenu temperaturu ubacite prah i pustite da odstoji 30 min. Moze i duže uz povremeno mješanje. Čim se dovoljno ohladi popijte čaj i ostatke.
2) verzija: na laganoj vatri sušite strucak i klobuk u tavi. Kako se gljive zagrijavaju one ispuštaju sok van a to ne želite, zato poljevajte gljive sa tim sokom što češće, dok se skroz ne osuše. Upravo temperatura od 120 – 220 celzijusa pretvara iboteničku kiselinu u muscimol. Kada se potpuno osuši možete jesti tako suho ili samljeti pa napuniti kapsule od tableta i progutat ako vam okus smeta. Napraviti čaj, pušiti (mada kažu da nema neki efekt)...
3)verzija: skinete gornju kožicu sa gljive, posušite na gore navedeni način, usitnite. Pomješajte sa marihuanom i smotajte. Marihuana reducira mučninu i pojačava djelovanje.
4) verzija: dok zagrijavate gljivu ona ispušta sok, sakupljajte tekućinu koju ispušta i to popijte i na kraju pojedite ostatak gljive

Ja bi ju samo ostavio na friskom zraku
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:51   #48
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post

Ja bi ju samo ostavio na friskom zraku
Slažem se. Suši je na zraku i po mogučnosti u hladu a ne na suncu. Ako je sušiš na suncu izgubit će nešto na učinkovitosti.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:54   #49
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Slažem se. Suši je na zraku i po mogučnosti u hladu a ne na suncu. Ako je sušiš na suncu izgubit će nešto na učinkovitosti.
Ok, btw. znas mozda jos koju "magic mushroom" na nasim prostorima?
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 21:24   #50
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post
Ok, btw. znas mozda jos koju "magic mushroom" na nasim prostorima?
Znam, ali to su gljive samo za dugogodišnje praktikante, jer čovjek veoma lako umre od njih. Najmudrije se držati onoga što je sigurno i u isto vrijeme učinkovito
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 00:25   #51
Amanita u svoj svojoj ljepoti:

ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:40   #52
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Sušene stoga jer se procesom sušenja jedan kemijski spoj pretvara u jedan drugi. E taj novodobiveni kemijski spoj je ono što joj daje tu "spiritualnu" dimenziju osim one iscjeljujuće.
Radi se o muscarinu i taninu. Muscarin je psihodelik, tanin ga neutralizira, a i ima svoje djelovanje na covjeka, spada u jedan od otrova koji se koristi u medicini (recimo u oftamologiji).

Nisam znao da se susenjem neutralizira tanin.

A cisto uz put receno, i mokraca osobe koja je jela svjezu muharu (kome se da pisati Amanita Muscaria ) sadrzava izmedu ostalog samo muscarin. Tu ima zgodna anegdota kako su u Rusiji plemici jeli muharu, a seljaci pili njihovu mokracu (njihovi sluge, zaduzeni za "rjesavanje" takvih problema, tj. odstranjivanje mokrace i fekalija) i dobivali su samo "dobar" dio muhare. I negdje mislili, ako je njima tako dobro, kako je tek gospodarima, a ovi jadni patili zbog tanina jos koji dan.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:46   #53
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post

Nisam znao da se susenjem neutralizira tanin.
Procesom sušenja se ibotenička kiselina pretvara u muskimol. Ibotenička kiaselina je ta koja zna napraviti razne neugodne nuspojave. Muskimol je taj psihoaktivan sastojak koji nam daje određene kvalitete koje možemo iskoristiti ako znademo kako za podizanje razine svjesnosti. Također svježa gljiva sadrži i jedan sastojak koji se naziva hidrazin koji također nije blagotvoran za ljudski organizam, a koji se gubi u procesu sušenja.

Pijenje mokraće je jedna od metoda korištenja amanite, kao što si naveo Seljaci nisu patili jer se u mokraći nije više nalazila ibotenička kiselina niti hidrazin
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.