Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 17:53   #1
Astrološki "lijek"?

Innocent:
A što se tiče 'tradicionalne' astrologije, to se odnosi možda na zapadnjačku i ovo što pišeš, Fish, vjerovatno stoji, ali jyotish je još stariji od 'tradicionalne', pa nije tako fatalistički nastrojen, dapače, kad se identificira loš karmički uzorak, astrolog je dužan dati osobi i 'lijek', a to je nešto što zapadna astrologija prepoznaje tek u novije vrijeme i kroz psihologiziranje astrologije.

malo sam prolistavao teme i ovo mi je upalo u oko, tocnije rijec LIJEK, u kontekstu astrologije...

Dakle zanima me, sto se misli pod tim "lijekom"?

Da li je moguce neke loše aspekte iz natalne karte koji koče pojedinca, nekako "ukloniti", ili bar reducirati?

Ili te naše "mane" mozemo sakriti jedino velikom snagom volje i na taj nacin im ne dopustiti da dodju do izrazaja?
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 18:08   #2
Ovo si kopirao s teme "Astrologija i karma" pa je bilo pisano u tom kontekstu.


Astrolog je savjetnik, tako da se pod "lijekom" misli na savjet kojim bi se "to što se identificiralo" najlakše prebrodilo.

Sam savjet bi trebao sadržavati i vremensku odrednicu (u smislu perioda koji je povoljan/nepovoljan), ali i konkretnog savjeta o načinu ponašanja i pristupa problemu kako bi se odvio najpovoljnije za dotičnu individuu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:21   #3
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Dakle zanima me, sto se misli pod tim "lijekom"?

Da li je moguce neke loše aspekte iz natalne karte koji koče pojedinca, nekako "ukloniti", ili bar reducirati?
Pod lijekom ako se govori iz aspekta vedske astrologije misli se prvenstveno na uporabu planetarnih mantri. Svaki planet posjeduje mogo frekvencija kojima emanira. Mantre su planetarne energije (frekvencije) koje stvaramo njihovim specifičnim korištenjem.

Moguće je neke "loše" kvalitete u natalnoj karti reducirati uporabom mantri, a neke čak i nautralizirati. Manipulacijom zvuka (mantre) na strogo propisani način djelujemo na frekvenciju pojedinog planeta, i tako korigiramo poremećenu apsorpciju planetarne frekvencije. Poremećena apsorpcija planetarnih frekvencija očituje se na svim razinama našeg života, i mi to onda percipiramo kao svoju "lošu karmu".
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 23:07   #4
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Pod lijekom ako se govori iz aspekta vedske astrologije misli se prvenstveno na uporabu planetarnih mantri. Svaki planet posjeduje mogo frekvencija kojima emanira. Mantre su planetarne energije (frekvencije) koje stvaramo njihovim specifičnim korištenjem.

Moguće je neke "loše" kvalitete u natalnoj karti reducirati uporabom mantri, a neke čak i nautralizirati. Manipulacijom zvuka (mantre) na strogo propisani način djelujemo na frekvenciju pojedinog planeta, i tako korigiramo poremećenu apsorpciju planetarne frekvencije. Poremećena apsorpcija planetarnih frekvencija očituje se na svim razinama našeg života, i mi to onda percipiramo kao svoju "lošu karmu".
Sto je tocno ta uporaba mantre i sto tocno to znaci, kakva je to tehnika?
hvala
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 06:57   #5
Quote:
tomihejtomi kaže: Pogledaj post
Sto je tocno ta uporaba mantre i sto tocno to znaci, kakva je to tehnika?
hvala
Uporaba mantre je kao što sam napisao manipulacija planetarnim frekvencijama. Njima manipuliramo u svrhu balansiranja tih frekvencija i tako si olakšavamo neke negativne mikrokozmičke poremećaje. Takvi mikrokozmički poremećaji nastaju radi toga što nismo u skladu sa makrokozmičkim zakonima. Uvidom u našu natalnu kartu mi možemo osvjestiti kako da se što prije uskladimo sa tim makrokozmičkim principima. Problem jedino savjetodavnog djela u astrologiji bez onog "terapeutskog djela" (mantre) i sl. je taj što nismo u mnogo slučajeva sposobni ravnati se po datim nam savjetima. To je stoga što mi ne percipiramo svijet onako kao što smo to mogli prije samog događaja. Mi kada iz sadašnjeg trenutka promatramo neki budući događaj koji će se tek desiti ne možemo biti psihički, emotivno, fizički, itd. sposobni objektivno djelovati kao kada smo odmaknuti od tog budućeg vremenskog perioda. Kako se taj budući događaj bliži i mi se mjenjamo u skladu sa tim događajem, to je problem. Nešto što nam se čini nezamislivo prije tog događaja s vremenom nam postaje normalno i prihvatljivo. Jer mi se mjenjamo na svim svojim razinama postojanja, usklađujemo se sa svojom nadolazećeom karmom. Zato su alati kao što su mantre i sl. vrlo dobri u smislu da mi već sada utjećemo na događaje koji će se tek desiti. Jer sada možemo biti objektivni, a ne kada se karmički obrazac počinje dešavati, tada nismo više objektivni jer smo "dio problema". Bolestan čovjek ne razmišlja kao kada je zdrav, zato traži savjet od nekoga tko je zdrav. To je bit ove metode, da se ne "razbolimo" kada smo u periodu prirodne osjetljivosti na bolesti.

Za svaku mantru postoji određeno vrijeme kada se ponavlja, boja odjeće, broj ponavljanja, itd. To je jedna drevna astrološka znanstvena disciplina.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 22.09.2009. at 07:06.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 14:22   #6
Pozdrav! Ukoliko je netko raspolozen da li i kako se mogu ublaziti negativni aspekti? Negdje sam citala da losi aspekti mogu da se ponasanjem ili cime vec pretvore u dobre. Kaze ako ne ides protiv kvadrata on ce poklopiti tebe. Voljela bih od stucnih astrologa ili ljudi koji se razumiju u astrologiju da pitam koliko je to tacno....

Ovo je moj natal
http://www.astro.com/tmpd/co7mfileY8...7824.30716.gif

Voljela bih da mogu ublaziti sledece aspekte Sunce kvadrat Mjesec, i Sunce kvadrat Jupiter
dany90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 14:28   #7
Pozdrav, postavih ovo pitanje i na temi Jupiter i njegovi tranziti-greskom....

Ukoliko je netko raspolozen da li i kako se mogu ublaziti negativni aspekti? Negdje sam citala da losi aspekti mogu da se ponasanjem ili cime vec pretvore u dobre. Kaze ako ne ides protiv kvadrata on ce poklopiti tebe. Voljela bih od stucnih astrologa ili ljudi koji se razumiju u astrologiju da pitam koliko je to tacno....

Ovo je moj natal
http://www.astro.com/tmpd/co7mfileY8...8485.52183.gif

Voljela bih da mogu ublaziti sledece aspekte Sunce kvadrat Mjesec, i Sunce kvadrat Jupiter
dany90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 15:48   #8
Quote:
dany90 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ukoliko je netko raspolozen da li i kako se mogu ublaziti negativni aspekti? Negdje sam citala da losi aspekti mogu da se ponasanjem ili cime vec pretvore u dobre. Kaze ako ne ides protiv kvadrata on ce poklopiti tebe. Voljela bih od stucnih astrologa ili ljudi koji se razumiju u astrologiju da pitam koliko je to tacno....

Ovo je moj natal
http://www.astro.com/tmpd/co7mfileY8...7824.30716.gif

Voljela bih da mogu ublaziti sledece aspekte Sunce kvadrat Mjesec, i Sunce kvadrat Jupiter
Karta ti je istekla. Buduci da je ovo topic o Jupiteru osvrnut cu se na Sunce kvadrat Jupiter. Nije ti to nikakav tragican aspekt. Ovisno o ostatku karte, ovaj aspekt moze ukazati na to da se npr. previse oslanjas na faktor srece u zivotu....pa ti eventualno moze nedostajati samo-discipline i inicijative. Znaci sve cemo lako, preoptimistican stav koji se bas ne temelji na realnosti...dakle nedostaje ti uravnotezene perspektive.
Moras naci tu ravnotezu - realistican pristup zivotu. U tome ti moze pomoci dobro aspektiran Saturn.
Inace Jupiter je vrlo zanimljiv. U losim aspektima vodi u neumjerenost, pretjeran optimizam i entuzijazam. I onda se osoba lako razocara jer uvijek ima neutemeljena ocekivanja. Vidjela sam karte gdje su vecina aspekata ok i onda npr. Jupiter ima par kvadrata i/ili opozicija i takva osoba je uvijek u nekakvom stanju prevelikog ocekivanja i onda kao posljedica se javlja razocarenje.
Npr. cesto Jupiter u kvadratu na Mars cini osobu preoptimisticnom u pogledu vlastitih sposobnosti. Takva osoba uvijek precijeni svoje znanje/sposobnosti upusti se u nesto i onda to podbaci i nastaje razocaranje. I tako u krug. Naravno, tezina situacije ovisi i o ostalim faktorima u karti.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 16:45   #9
infra red, kao prvo da ti se zahvalim na odgovoru. Da nekad stvarno imam vise nadanja velika nego ocekivanja, par puta kad sam tresnula onda sam se opametila, uz to saturn mi je dobro postavljen pa me to balansira. Evo moje karte. Sta ti mislim, da li mi je Jupiter ugrozen na neki nacin? Hvala puno.

http://tinypic.com/r/2j0lau8/8
dany90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 17:19   #10
Quote:
dany90 kaže: Pogledaj post
infra red, kao prvo da ti se zahvalim na odgovoru. Da nekad stvarno imam vise nadanja velika nego ocekivanja, par puta kad sam tresnula onda sam se opametila, uz to saturn mi je dobro postavljen pa me to balansira. Evo moje karte. Sta ti mislim, da li mi je Jupiter ugrozen na neki nacin? Hvala puno.

http://tinypic.com/r/2j0lau8/8
Dobro je to sto je u Raku. Tu se dobro osjeca. S druge strane ima samo napete aspekte - kvadrate s Merkurom i Suncem i opozicije s Uranom i Mjesecom.
Reklo bi se astroloski da ti je Jupiter afliciran. Sto znaci da ces kroz zivot morati raditi na stvarima koje Jupiter/9. kuca simbolizira. Ponajprije to je ono o cemu sam pisala - moras naci ravnotezu izmedju optimizma, velikih ocekivanja, entuzijazma itd. i realnosti.
Kvadrira ti Merkur, sto bi znacilo da ti je tesko integrirati detalje u nekakvu smislenu cjelinu. Opcenito poteskoce u nekakvom integriranom/balansiranom pogledu na svijet. Ali Saturn ti je ok, pa ce ti pomoci u stabiliziranju tih pretjerivanja i nerealnih ocekivanja.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 11:58   #11
Možemo li pustit mantre ako nitko nema link kako se pravilno izvode


Evo na primjer lijek za Mars je većinom fizička aktivnost u kojem se on umori pa se prestane pjeniti i svađati

Lijek za Plutona je istraživanje nečeg nepoznatog, nešto sto traži dubinu, kopanje i mozganje umjesto kovanja urotničkih i osvetoljubljivih planova ili postajanjem žrtve istih

Lijek za Saturna je živjeti moralan i pošten život, trudit se po režimu red, rad i disciplina. Ali ipak ga se nemože izbjeći, kad tranzitira neku bitnu točku najbolje je gledati izlaske i zalaske sunca, šetati po prirodi, okružit se vedrim bojama, jesti puno voća, i tako vratiti sebi sunčevu energiju koju on isisava.
Podsjeća me na Dementora iz Harry Pottera.

Prepuštam temu profesionalcima
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 12:13   #12
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
Možemo li pustit mantre ako nitko nema link kako se pravilno izvode


Evo na primjer lijek za Mars je većinom fizička aktivnost u kojem se on umori pa se prestane pjeniti i svađati
Ja stvarno imam problema sa svojom kvadraturom Ma i Ur. Koliko god se on fizički trošio, nenormalne su količine adrenalina i energije prisutne u tom spoju.
A svadljivost i slični ispadi nisu toliko izraženi, nego baš ovo spomenuto.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 13:01   #13
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja stvarno imam problema sa svojom kvadraturom Ma i Ur. Koliko god se on fizički trošio, nenormalne su količine adrenalina i energije prisutne u tom spoju.
A svadljivost i slični ispadi nisu toliko izraženi, nego baš ovo spomenuto.
Naravno da nisu izraženi kad ti je Mars u 12 kući u konjukciji s Venerom, to ga "pročišćuje"
Još si Vaga, sunce trogon jupiter, i vladar asc ti je u vagi, tako da nisi ti od svađe.


Gle Mars se prvenstveno voli boriti za neki nešto, pokušaj tu energiju usmjeriti na neki cilj.

Meni ovaj aspek zvuči kao "borba(mars) za istinu(uran)", a za to treba imat enormne količine energije
Budući da su oba dispozitora u vezi sa Plutonom možda i otkiješ kakve tajne.

Lupetam, ali poanta je da postoji i drugi razlog zašto to imaš u karti osim osjetljivosti poput golog živca, obično se iza 42 god naučimo nositi s Uranom, dobra strana je što imaš energije koje bi falilo Marsu u 12 kući samom po sebi, makar je poput klackalice bar je tu

Inače ovaj aspekt, kao i mnogi drugi Marsovi nosi opasnost od fizičkih ozljeda jer Mars sam po sebi je brz i nestrpljiv a s Uranom je još na turbo pogonu. Budući da on predstavlja i mladiće, čuvaj se eventualnih agresivaca, onih koji popizde u momentu.


Opet se možeš malo zaštiti bojama, nosi tople, nježne boje, oboji zid u bež, roskasto... Kloni se crvene i metalik plave boje, začinjene hrane...
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:54   #14
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja stvarno imam problema sa svojom kvadraturom Ma i Ur.
i ja

Quote:
Koliko god se on fizički trošio, nenormalne su količine adrenalina i energije prisutne u tom spoju.
A svadljivost i slični ispadi nisu toliko izraženi, nego baš ovo spomenuto.
a viš, ja obožavam taj adrenalin i nabrijanost, ali imam jake ispade bijesa koje ne podnosim i nikako se pomirit s tim dijelom.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 22:18   #15
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
Naravno da nisu izraženi kad ti je Mars u 12 kući u konjukciji s Venerom, to ga "pročišćuje"
Još si Vaga, sunce trogon jupiter, i vladar asc ti je u vagi, tako da nisi ti od svađe.
Ne, nego od tučnjave. Dva-tri puta sam upala u fizički okršaj. Kad me tako nešto izazove, ja pobjesnim. Kažu mi da se transformiram, oči mi se zacrne...
Ja mislim da je taj spoj Ma/Ur toliko eksplozivan da ga nikakva "nježna" kombinacija ne može neutralizirati. On ne može proći nezapaženo, bila ja Vaga ili ne.


Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
i ja

a viš, ja obožavam taj adrenalin i nabrijanost, ali imam jake ispade bijesa koje ne podnosim i nikako se pomirit s tim dijelom.
Obožavala sam i ja, ali došlo je do toga da povremeno imam visok tlak od te usijane glave.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 23:44   #16
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Obožavala sam i ja, ali došlo je do toga da povremeno imam visok tlak od te usijane glave.
imam kronično nizak tlak, tako da mi taj dio zbilja paše
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:11   #17
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ne, nego od tučnjave. Dva-tri puta sam upala u fizički okršaj. Kad me tako nešto izazove, ja pobjesnim. Kažu mi da se transformiram, oči mi se zacrne...
Ja mislim da je taj spoj Ma/Ur toliko eksplozivan da ga nikakva "nježna" kombinacija ne može neutralizirati. On ne može proći nezapaženo, bila ja Vaga ili ne.
A slušaj dva-tri puta nije puno i svi nekad popizdimo a nemamo ma/ur... Samo kažem u tvom slučaju je to puno blaža verzija nego npr. nekome kome se potrefi u nekoj drugoj kući, podznak ovan, bla bla...

A ako ga nemožeš drugačije kanalizirati onda bolje da ti tučeš nego da tebe tuku, valjda

I ta "transformacija" prije dolazi od povezanosti oba dispozitora s Plutonom u napetim aspektima nego od ma/ur.
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:15   #18
Zanimljiv,pomalo radikalan clanak A. Imsiragica o astrohealingu mozete procitati ovdje:

http://rs.keplerunited.org/img/clanc...celjivanje.pdf
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:46   #19
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
imam kronično nizak tlak, tako da mi taj dio zbilja paše
I ja sam nekad davno imala.

Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post

I ta "transformacija" prije dolazi od povezanosti oba dispozitora s Plutonom u napetim aspektima nego od ma/ur.
I ti bi, znači, računala tu disocijativnu konjunkciju Me0Pl.
A ovo mi nije nikad palo na pamet, povezanost dispozitora s Pl...Iako ja stalno osjećam pretjerane škorpionske energije, a naizgled ih nema baš...u tolikoj mjeri.

Quote:
honey_b kaže: Pogledaj post
Zanimljiv,pomalo radikalan clanak A. Imsiragica o astrohealingu mozete procitati ovdje:

http://rs.keplerunited.org/img/clanc...celjivanje.pdf
Ima li to dužu verziju ili samo te 4 str.?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:13   #20
AceofCups, mislim da je to to, jer na Keplerovoj stranici stavljaju samo krace clanke. I ja bih voljela vise o tome citati.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.