Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2002., 00:38   #21
Par odgovorceka mladom gosponceku Ame®icanceku:
''...1. Tko je definiral moment aktiviranja?''

Isti onaj koji tebe aktivira da se samozadovolavljas.
(Nemoj ovo gledati kakti zafrkanciju. Ovo je samo ozbiljan primjer)
Glec, ti nigdar neznas kad ti bu to doslo.
Dakle to nije definiran moment - vec je prirodni nagon koji postoji od Vjecne proslosti, kaj znaci da do aktiviranja dojde bez posebne prisile od nekog.
Iako!
Oduvjek, dakle od Vjecne proslosti je uvek u Beskonacnoj prirodi postojala Teznja za pokretom i Teznja za mirovanjem.
I upravo, dok ti je zivcani sistem mirovao – naletela je Teznja za pokretom.
Kak se ona izrazava kakti impuls, to ti je taj impuls naletel bas na zivac ''kaj bi stel nekaj delati da ti bu malo lepo i milo'' – i taj je zivac zatitral – koji titraj je stvoril opet impuls – koji je pokrenul kompletni sistem za samozadovolavanje da se trese i...

''...2. Ako boga niko nije stvoril, kako moze biti aktiviran?"

Ono prethodno objasnjenje vazi i za ovo.
Ipak, kod pravljenja yina i yanga nije bil kompletni bogek aktiviran vec, samo, dva mala delica od njega.
Ti mali delici boga su se zvali
1. centripetalna sila koja je je bila predstavnik Teznje za mirovanjem i
2. centrifugalna sila sila koja je je bila predstavnik Teznje za pokretom.
I sad, ak znas kak izgleda yin i jang mogel bi i sam zakluciti kaj se je sve dogadjalo u vreme kad se je razvijala Supstancija postanka.

''...3. Ako je natura aktivirala boga, tko je aktiviral naturu?''

Sad bus bil (kakti i mnogi drugi) razocaran.
Kakti prvo, nije samo natura vec ''natura naturans'' (procitaj nekaj malo o Spinozi).
(Ipak, ''natura naturans'' ti znaci ''priroda koja stvara'').
Drugo, postoji i ''natura naturata'' kaj ti znaci ''stvorena priroda''.
A da znas kaj je rekel Aristotel (da u prirodi postoji bezbroj oblika prirode), i kaj je Marx rekel (covjek je oblik u kojem priroda postaje svjesna same sebe i samu sebe uredjuje) – te na kraju da znas kaj moj tatek zna o prirodi – i ti bi znal da ''priroda koja stvara'' i ''stvorena priroda'' delaju s ''prirodom koja misli'' neraskidivo Trojstvo.
Na taj nacin; jedna priroda misli, druga stvara a treca je stvorena.

''...4. Trebali biti napravljeni? Trebali???''
(K ovom spada: ''trebali biti napravljeni mali jyn i mali yang''.

Da, upravo to - Trebali!
Naime, od Vjecne proslosti se je u Beskonacnoj prirodi stvarala pramaterija (pratvar).
I jemput, spontano (kak ti i samozadovolenje), doslo je sve ''do ispod pupka'' da se u toj Beskonacnoj prirodi mora stvori neki ventil za paramateriju.
I tu su Teznja za mirovanjem (minus) i Teznja za pokretom (plus) djelovali da naprave taj ventil.
A nakon stvaranja ventila – pocela se je stvarati antimaterija – da bi ona uvjetovala da najemput sve ''pukne'' (veliki pasak iliti big bang) i da se stvori skoro sve kaj vidimo kroz ''dugacke i velike dalekozore''.
Dakle, Trebali!

5. Tko je u pravu, ti ili tatek?

Ja bum ti odgovoril na to pitanje al vec v napred znam da ga ti ne bus razumel (zato jer si mladi gosponcek).
Moj ti je tatek isto ono kaj se veli energija - a ja sam ti ono kaj se veli da ja materija.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 11:59   #22
Razgovor kaj se vodil zmedju mene i tateka.
Ja (delija):
Tatek moj, kaj mi je zal ovog gospona Ame®icanceka (gospon, zato kaj ipak nije tak mladi kak sem mislil, jer ima vec cerkicu koja ti razumle da treba traziti slona pod stolcom. A kad je vidla da ga nema bila je pametna da ne veli: ''Pa evo ga na stolcu'').

Vis tatek, kak ti se ludi mucidu s Hs kaj ti je zasel na 108-om mestu Periodicnog sustava elemenata i zbog tega kaj ti je njegova atomska masa 269 valda ti ovaj gospon ima problema s zelucekom - pa je moral postati kajti elektron kad pobegne od svoje kucice.

A kad sam ti procital kaj mu je njegva cerkica rekla moral sam se valati po zemli od smeha jer je rakla najistinitiju sitinu: Daddy is silly... again (Tatica je budalast... opet).

A moj tatek mi veli:
Ma nemoj mu zamerit, on ti je takav od rodjenja.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 12:07   #23
Quote:
Originally posted by Pale Blue Eyes
Pa na koji nacin si onda spoznao boga?
To je malo poduža priča...

Možda uskoro otvorim topic na tu temu !
Super Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 09:07   #24
Re: Offline topic za strance

Quote:
Sound&Fury kaže:
Ja sam ateist....
Ali...
Imam snažnu potrebu odati nekovrsno poštovanje osjećaju tajnovitosti postojanja......
Zato jer me hrani...
Jer me tjera...
Jer me ispunjuje i tješi kad sam tužan...

Svjestan sam golemosti svemira u kojem živimo.. Svih tajni kojima vrvi...
Ponekad sve nepoznato, sve nespoznatljivo obujmim istim osjećajem i nikako ne bih želio imenovati taj osjećaj...
Želim da ostane takav kakav jest... rudimentaran.. elementaran... osnovan... dubok...

Mislim da bi svaki pokušaj imenovanja, objašnjavanja tog osjećaja, oduzeo mu prvotnu draž i ono što ga čini da bude baš takav kakav jest... Samodostatan...
Mislim da kad bih pokušao konkretizirati i objasniti ga da bih tada bio na putu da postanem religiozan... Ne mislim religiozan u smislu da bih prihvatio neku od konvencionalnih i sveprisutnih religija, možda bih izgradio neki vlastiti sistem, ali on bi u osnovi bio religija...

Vjerojatno su i vjernici jednom davno u djetinjstvu počeli graditi na tom osjećaju i danas su ga zaboravili...
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.