Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2012., 19:54   #21
Hvala ti Melpinoh lijepo si mi objasnio zašto su me istjerali, jer je to njihov dio astrala, zanimljivo to nisam znala. Tvojeg prijatelja pomalo i kužim, tako sam i ja prije mislila. Jedino s tvojim objašnjenjem pojavilo se drugo pitanje, zašto nebi smjela vježbati na astralu? Čula samda je baš to korisno te da na taj način možemo steći i neke tehnike koje će nam kasnije u životu koristi, a na zemlji ih nikad nebi naučili, nadam se da me kužiš
rerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:01   #22
Quote:
rerry kaže: Pogledaj post
Hvala ti Melpinoh lijepo si mi objasnio zašto su me istjerali, jer je to njihov dio astrala, zanimljivo to nisam znala. Tvojeg prijatelja pomalo i kužim, tako sam i ja prije mislila. Jedino s tvojim objašnjenjem pojavilo se drugo pitanje, zašto nebi smjela vježbati na astralu? Čula samda je baš to korisno te da na taj način možemo steći i neke tehnike koje će nam kasnije u životu koristi, a na zemlji ih nikad nebi naučili, nadam se da me kužiš
jednostavan razlog... Ako si da tak kazem "noob", pod kaj mislim da si tek pocela, nije dobro na astralu vjezbat jer ces preopteretit um sa nekim informacijama koje su fakat teske... Sry na ovak oskudnim objasnjenjima, lakse bi mi bilo prek skajpa jer izgubim 10 stvari kaj sam jos htio rec dok dobijem odgovor na ono kaj sam reko....
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:42   #23
ma sve ok, ne mislim se i tako opterećivati sa stvarima koje su prenapredne za mene. tnx na savjetu. možda se kad i sretnemo
rerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:38   #24
Quote:
rerry kaže: Pogledaj post
ma sve ok, ne mislim se i tako opterećivati sa stvarima koje su prenapredne za mene. tnx na savjetu. možda se kad i sretnemo
Ako ikad imas nekakvo pitanje slobodno mi posalji mejl na [email protected]... A ako si u ZG-u mozes me naci oko isusovačkog faksa
nejdem na taj faks samo večina ljudi zna di je taj faks a nezna di je algebra na koju ja idem(koja je 10 metara dalje)
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 22:19   #25
Budi spreman snositi posljedice i odgovornost za sve one koje uvedeš u ovo a da pri tome dožive psihički slom, a biti će takvih, a možda i ti budeš među njima, to je sve šta ti mogu reći...jedno blago prijateljsko upozorenje jer vidim da zapravo misliš da znaš u šta se uvlačiš, a ti sad vidi jesi li spreman riskirati svoje zdravlje i fizički život.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 09:59   #26
Koliko ih osobno poznaješ da su doživjeli psihički slom a da prije nosu već bili psihički bolesnici? 5? 10? 20?

Ja osobno ne poznajem ni jednog.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 12:54   #27
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Budi spreman snositi posljedice i odgovornost za sve one koje uvedeš u ovo a da pri tome dožive psihički slom, a biti će takvih, a možda i ti budeš među njima, to je sve šta ti mogu reći...jedno blago prijateljsko upozorenje jer vidim da zapravo misliš da znaš u šta se uvlačiš, a ti sad vidi jesi li spreman riskirati svoje zdravlje i fizički život.
Da nisam spreman nebi nikoga ni uvlacio... mislis stvarno da nisam sam sebe testirao prije nego sto sam nesto ovakvo poduzeo...
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 15:45   #28
Quote:
Melpinoh kaže: Pogledaj post
Ako neznate rat na astralu uskoro počinje pa bi bilo dobro da se i ova strana pripremi(pod ova strana mislim fizička strana) jer će taj rat imati utjecaja na obje strane.
može malo pojašnjenje?
bniedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 10:58   #29
Quote:
Melpinoh kaže: Pogledaj post
imam 18 godina a bavim se kojih 7(cca) nemam puno iskustva u spiritualizmu ali imam fakat gro iskustva u astralnoj obrani(iako ne ostavljam takav dojam licem u lice)
nema tog covjeka da ima ispod 30g da razumije kako svijet funkcionira

od 30 pa nadalje se sklop gradi. ima ih koji nikad ne shvate..
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:20   #30
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
nema tog covjeka da ima ispod 30g da razumije kako svijet funkcionira

od 30 pa nadalje se sklop gradi. ima ih koji nikad ne shvate..
aj procitaj ponovo.... ne shvacam kako svijet funkcionira niti me briga iskreno... ja se razumijem u astralnu obranu ili ti astral combat... nemam ja veze sa filozofijom i spiritualizmom...
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:23   #31
Quote:
bniedem kaže: Pogledaj post
može malo pojašnjenje?
astral je razina koja je povezana sa ovom razinom na nacin da je mi ne vidimo, čujemo ili išta. Svi ljudi mogu razviti sposobnost da ju osjete i vide.. Događaji na astralu utječu na našu razinu, a na astralu već zadnjih 3 godine traju pripreme za rat koji uskoro počinje(ne 21.12.) te če to imati velik utjecaj ovdje(napadi na ljude če biti češći je zapravo glavna stvar, i to mnogo češći).Ako ti nisam na sve odgovorio slobodno mi PM pošalji ili odgovori na post.
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 22:28   #32
Quote:
Melpinoh kaže: Pogledaj post
aj procitaj ponovo.... ne shvacam kako svijet funkcionira niti me briga iskreno... ja se razumijem u astralnu obranu ili ti astral combat... nemam ja veze sa filozofijom i spiritualizmom...
ti si vec u ratu samnom? daj da i ja udem u astral. kazi mi kordinacije energetskog kanala.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 23:30   #33
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
ti si vec u ratu samnom? daj da i ja udem u astral. kazi mi kordinacije energetskog kanala.
trolleru ajd odi na drugi post pls.... osim toga rat nije ni poceo vec ce pocet...
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 12:59   #34
Quote:
Melpinoh kaže: Pogledaj post
Da nisam spreman nebi nikoga ni uvlacio... mislis stvarno da nisam sam sebe testirao prije nego sto sam nesto ovakvo poduzeo...
Vidi, ti ne možeš znati što si i kako si testirao, niti dali su tvoja testiranja bila tvoja mašta i iluzija, fali ti samokritičnosti prema samom sebi i onom što vidiš.
Danas u fizičkoj realnosti se ne možeš 100 % pouzdati u neke stvari a onda da ne govorim o astralu.
To što vrijedi za tebe definitivno neće vrijediti za ostale, svak je osoba za sebe te ima drugačiji psihički, mentalni i emotivni sklop, s 18 godina ti ne možeš imati dovoljno iskustva da bi ti za sebe ili bilo koga drugoga mogao garantirati.
Tvoja percepcija svijeta i energije uvelike utječe na način na koji vidiš i projiciraš astral i kako ti vidiš te demone...a da ne govorim o "ubijanju" "demona", tu nemam apsolutno nikakvog komentara.

Nisam ti doša solit pamet, doša sam te eventualno upozorit pošto vidim da ne znaš dovoljno u što se uvlačiš, no naravno to je tvoj život pa ti radi što hoćeš.
Ako sumnjaš u kredibilitet mojih tvrdnji, mogu ti samo reći da sam se šorao po astralu sa cijelom jednom ekipom (u doba kada si ti učio pisati prva slova) koja se preko nekih foruma dogovarala na međusobne fajtove i masovne fajtove sa svim i svačim.
Ono što ti mogu reći da je dio ekipe na kraju završio u ludnicu, dio je počinio samoubojstvo a dio je doživio čudne nesreće i situacije u životu, to nije 1 ili 2 čovika pa bi rekao možda su bili nestabilni, to je jedan popriličan postotak ljudi.

@Baphomet
Stvar je u tome što niti ti niti itko drugi ne poznaje svoju psihičku stabilnost sve do trenutka dok se ne susretne s smrtnom opašnošću ili dok ne naleti na događaj - scenu da ti se sledi krv u žilama, tek tada možeš vidjeti od čega si i dali si psihički i mentalno izdržljiv, do tada svaka druga mladenačka "izdrkavanja" o astralu su vrlo opasna za svakog tko se uključuje u to.

@Melpinoh
Dakle, mlad si, život je pred tobom, razmisli jer apsolutno ja nemam dužnosti ikome išta govoriti.

Pozdrav.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 13:31   #35
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
To što vrijedi za tebe definitivno neće vrijediti za ostale, svak je osoba za sebe te ima drugačiji psihički, mentalni i emotivni sklop, s 18 godina ti ne možeš imati dovoljno iskustva da bi ti za sebe ili bilo koga drugoga mogao garantirati.
Pozdrav.
BAs je lijepo kad se ljudi tako brinu za ljude oko sebe. Da barem nije tako samo na internetu.


Inace, kad smo kod Melpinohovih godina, kad cujes nekog kako pocne sa 18 godina govoriti o astralnoj borbi, dode ti spontano da mu kazes da nema pojma sto je rat, kamo li astralni rat.

No ima u Rh djece koja sa 6 god. mogu ono sto veliki majstori nisu mogli ni u 60-oj usprkos knjigama, praksi, i ucenicima koji im se toliko dive. Ne samo to, ispada da su ti klinci vođeni i zašticeni u tome sto rade. Njima je to igra, ne vide straha u tome, dapace, cak smijesno je da ih vise zanima najobicnije igranje s vrsnjacima nego spasavanje svijeta (Dobro, Melpinoh je iznimka)

I onda se osjecas glupo, vrlo glupo. Kao da te vrijeme pregazilo. Kao da ti je sav trud uzaludan. I mislis, netko ce nastradati, netko ce prosvikati ako slusa tu djecu Pa nek prosvika, mozda mu bas to treba. Ne znam, vrijeme ce pokazati.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 16:49   #36
Ok Ok... Posto vidim da ima puno ljudi koji mi nevjeruju, predlažem sljedeće.... svi oni koji mi ne vjerurju(a da nisu trollovi) mogu me pozvat na kavu(ja castim ) kada su u zagrebu... tada me mozete pitat ali bas sve kaj vas zanima...

Posaljite mi mail na [email protected] ili mi posaljite PM ovdje.
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:34   #37
Nit sam u zagrebu nit se planiram pojaviti, ništa osobno jer sam se naslušao tih priča ho-ho-ho-ho bože moj na oči mi izlazilo.
Što se tiče djece i tako to, svake generacije dolazu sve snažniji jer ovi prije njih pripremaju teren i tako evolucija ide iz desetljeća u desetljeće i ciklus je takav tu se ne sporim, ali kažem vidio sam snažne kako padaju i "voda" ih nosi, a oni su isto tako pričali i dovodili ekipe na kave i ekipa se okupljala.
Bez discipline nema ničeg.

Nije stvar nevjerovanja nego iskustva, u životu imaš uspone i padove, jednom položiš 3 ispita pa jednog padneš, 3 saobraćajke u dlaku izmakneš ali četvrta te pokosi i sad za vraga ti to što si izbjegao 3 kada je četvrta bila fatalna, shvaćaš li mladiću šta ja tebi govorim?
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 23:07   #38
Gledaj.. mene stvarno ne dira to što ljudi prošvikaju... svaki čovjek je na svoj način lud... neki više neki manje... niti me dira to kaj ljudi ne vjeruju.. fakat me ne pegla to... ali me užasno iritira kada vidim ili čujem za nekog kretena(bilo muškog ili ženskog) da ode na astral jer mu je to fora i onda pogine to me fakat, onak, nezz kak bi to opiso... Meni nije cilj voditi sa drugim ljudima borbe na astralu... niti mi je cilj istrijebiti demone(balans mora postojati)... My goal here is to give people a chance to atleast put up a fight if they are goin to day anyways... nekima će možda dobro doći nekima ne.. već ovako živim dosta dugo(7 tocnije 8 godina je dosta dugo).. fakaz me boli dupe za sve te ljude koji proucavaju energiju, koji uce o smislu života i takvim stvarima... to je njihov hobi da se tak izrazim al brijem da če 90% ljudi kaj ovo pročita krivo shvatit... moj smisao života nije da naučim kako sve funkcionira, niti bi trebao biti... trebao bi biti da ga živim kako želim. htio ja umrijeti sa 20 ili 90 godina, moja je odluka. nitko ti ju nemože oduzeti. u boga nevjerujem jer postoji nešto što ne želim definirati sa riječima niti sa ritualima(molitva je na neki način sama po sebi nekakav ritual tak da ono) niti sa bilokakvim odricanjima i to je moj način nitko mi nemože zabraniti da ga ja sljedim isto kako ja nemogu nikome ništa zabraniti osim da se to direktno odnosi na mene( tipa zabranit ču ljudima da pokušavaju mijenjati moje uvjerenje i svijetonazor itd.)... Iskustvo je stvarno relativan pojam... netko nakon prvog pokušaja vožnje bicikla može naučiti i biti najbolji, dok netko nakon godina i godina pokušavanja ne zna voziti bicikl...

Ako ti ovo nije dalo dovoljan odgovor jebiga...
Melpinoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 18:25   #39
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
.

No ima u Rh djece koja sa 6 god. mogu ono sto veliki majstori nisu mogli ni u 60-oj usprkos knjigama, praksi, i ucenicima koji im se toliko dive. Ne samo to, ispada da su ti klinci vođeni i zašticeni u tome sto rade. Njima je to igra, ne vide straha u tome, dapace, cak smijesno je da ih vise zanima najobicnije igranje s vrsnjacima nego spasavanje svijeta (Dobro, Melpinoh je iznimka)

I onda se osjecas glupo, vrlo glupo. Kao da te vrijeme pregazilo. Kao da ti je sav trud uzaludan. I mislis, netko ce nastradati, netko ce prosvikati ako slusa tu djecu Pa nek prosvika, mozda mu bas to treba. Ne znam, vrijeme ce pokazati.
a cilj je nešto između valjda...biti istovremeno swamiđi sa moćima i Jung.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 18:27   #40
Quote:
Melpinoh kaže: Pogledaj post
Gledaj.. mene stvarno ne dira to što ljudi prošvikaju... svaki čovjek je na svoj način lud... neki više neki manje... niti me dira to kaj ljudi ne vjeruju.. fakat me ne pegla to... ali me užasno iritira kada vidim ili čujem za nekog kretena(bilo muškog ili ženskog) da ode na astral jer mu je to fora i onda pogine to me fakat, onak, nezz kak bi to opiso... Meni nije cilj voditi sa drugim ljudima borbe na astralu... niti mi je cilj istrijebiti demone(balans mora postojati)... My goal here is to give people a chance to atleast put up a fight if they are goin to day anyways... nekima će možda dobro doći nekima ne.. već ovako živim dosta dugo(7 tocnije 8 godina je dosta dugo).. fakaz me boli dupe za sve te ljude koji proucavaju energiju, koji uce o smislu života i takvim stvarima... to je njihov hobi da se tak izrazim al brijem da če 90% ljudi kaj ovo pročita krivo shvatit... moj smisao života nije da naučim kako sve funkcionira, niti bi trebao biti... trebao bi biti da ga živim kako želim. htio ja umrijeti sa 20 ili 90 godina, moja je odluka. nitko ti ju nemože oduzeti. u boga nevjerujem jer postoji nešto što ne želim definirati sa riječima niti sa ritualima(molitva je na neki način sama po sebi nekakav ritual tak da ono) niti sa bilokakvim odricanjima i to je moj način nitko mi nemože zabraniti da ga ja sljedim isto kako ja nemogu nikome ništa zabraniti osim da se to direktno odnosi na mene( tipa zabranit ču ljudima da pokušavaju mijenjati moje uvjerenje i svijetonazor itd.)... Iskustvo je stvarno relativan pojam... netko nakon prvog pokušaja vožnje bicikla može naučiti i biti najbolji, dok netko nakon godina i godina pokušavanja ne zna voziti bicikl...

Ako ti ovo nije dalo dovoljan odgovor jebiga...
ti si u krivu i shvatit ćeš zašto, nikad ne podcjenjuj starije osobe od sebe.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.