Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2020., 15:33   #1
Hrvatska gospodarska komora - ukinuti leglo uhljeba

Afere vezane uz Hrvatsku gospodarsku komoru nisu novost.
Sjetite se dugovječnog Nadana Vidoševića koji popalio milijune preko HGK.

Ostaje ključno pitanje čemu služi Hrvatska gospodarska komora ?
Zaista..čemu služi komora ?
Članarina se mora plaćati zakonom koji to propisuje..

Lucijan Carić je poslao sjajnu poruku u vezi HGK.
On vrlo jasno tvrdi; kakva je korist od HGK ?

Naravno da služi za uhljebljivanje stranačkog kadra,ali sazrijelo je vrijeme da pod pritiskom javnosti i kao predizborno obećanje HGK dođe na red za rezanje.

Slažete li se s idejom da se HGK ukine..?
Ako ste protiv, smijem li Vas pitati što ustvari poduzetnici koji su obvezni plaćati članarinu komori imaju od iste ?!
Kenhreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 16:07   #2
Apsolutno se slažem.
Do sada sam im prisilno uplatio 5000 kn članarine.
Korist od toga je bila točno 0 kuna.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 16:42   #3
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem.
Do sada sam im prisilno uplatio 5000 kn članarine.
Korist od toga je bila točno 0 kuna.
Ali ne razumijem...Dakle, plaćaš članarinu i što ?
Što očekuješ od njih ? Što ti treba od njih ? Što bi volio vidjeti za plaćenu članarinu ?
Kenhreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 16:51   #4
Quote:
Kenhreja kaže: Pogledaj post
Slažete li se s idejom da se HGK ukine..?
Ako ste protiv, smijem li Vas pitati što ustvari poduzetnici koji su obvezni plaćati članarinu komori imaju od iste ?!
Davore (Huić), ti si?

Hoćeš ukinuti HGK, da bi tvoj "Glas poduzetnika" postao bitniji, da bi lakše širio tržišno-fundamentalističku (neoliberalnu) propagandu?

Želite postati JEDINI predstavnici poduzetnika?

Sad ste našli "meko tkivo" u "HGK-u Nadana Vidoševića"? Tu ćete sad napasti? Kad je kriza (kriza=neoliberalima prilika), naći ćete dovoljno jadnih pogođenih malih poduzetnika da nasjednu na vaš populizam i podrže vas?

Što nudi "Glas poduzetnika"?

Političku borbu za kapitalizam američkog tipa, socijalno-darvinističku borbu pojedinaca na tzv "slobodnom tržištu" (vladavini najjačih)?

Smanjivanje poreza tako da javne funkcije (zdravstvo, školstvo..) moraju biti privatizirane..?

Bitku za što veći GINI-koeficijent, raslojavanje bogatih i siromašnih? Pri čemu ste, vi, naravno - ovi bogati...?

Tako to želi udruga američkih desničarskih milijardera, vaš partner Atlas Network?

PS: i u Srbiji Atlas Network ima Glas preduzetnika... "Poduzetnici/preduzetnici svih zemalja ujedinite se"... A centrala nije u Moskvi nego u Americi...

Jebote, ovaj HGK je bar naš, hrvatski... tih 40 ili 60 kuna članarine bar ostaje ovdje...

Radije se kandidirajte pa postanite šefovi tog HGK (ispravite ga iznutra), pružajte onda članovima više, naplaćujte manje (ili ništa)...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 17:04   #5
Quote:
Kenhreja kaže: Pogledaj post
Ali ne razumijem...Dakle, plaćaš članarinu i što ?
Što očekuješ od njih ? Što ti treba od njih ? Što bi volio vidjeti za plaćenu članarinu ?
Svako plaćanje članarine u bilo kojem obimu i vrsti je uzajaman odnos. Dakle, ja platim članarinu u knjižnici a zauzvrat mogu posuditi 4 knjige koliko god puta u godini želim.
I dobrovoljno je.
S obzirom da je u hgk članarina obavezna, bilo bi sasvim korektno da imam neku korist od iste, a ne da služi za zapošljavanje uhljeba i lovove po Afrikama.

Recimo, baze podataka pružatelja i davatelja određenih usluga, za početak.

Inače, da članstvo nije obavezno, nikako ne bih bio član.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 17:15   #6
Ne treba ništ ukidati. Samo ukinuti obavezno članstvo jer je to svojevrsni oksimoron. Onda još treba i ukinuti naplatu članarine preko porezne uprave, jer se time HGK stavlja u povlašteni položaj nad drugim udrugama. Ostalo će tržište samo odraditi.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 17:20   #7
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Ne treba ništ ukidati. Samo ukinuti obavezno članstvo jer je to svojevrsni oksimoron. Onda još treba i ukinuti naplatu članarine preko porezne uprave, jer se time HGK stavlja u povlašteni položaj nad drugim udrugama. Ostalo će tržište samo odraditi.
Točno tako.

Ako Davor Huić, Vuk Vuković, Bujas, Oreščanin i ostatak ekipe velikana ekonomske misli dođu na čelo HGK, ljudi će se rado učlanjivati i plaćati dragovoljnu članarinu.

Borba za privatizaciju zdravstva zlata vrijedi, većina Hrvata će uživati kad sve bude privatizirano.

A Davor Huić će od centrale dobiti nagradu za to...

Quote:
... kaže:
Davor Huić, nositelj liste u 6. izbornoj jedinici koalicije stranaka Pametno i Fokus, u predizbornoj kampanji posjetio je Veliku Goricu iz koje je pozvao glasače da podrže njega i dvoje Goričana na listi - Maju Mačinko i Maria Šanteka.

- Na izbore izlazim s podrškom udruge „Glas poduzetnika“ čiji sam jedan od suosnivača.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 18:56   #8
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem.
Do sada sam im prisilno uplatio 5000 kn članarine.
Korist od toga je bila točno 0 kuna.
Pogrešno, njima je korist bila točno 5000 kuna.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 20:52   #9
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Davore (Huić), ti si?

Hoćeš ukinuti HGK, da bi tvoj "Glas poduzetnika" postao bitniji, da bi lakše širio tržišno-fundamentalističku (neoliberalnu) propagandu?

Želite postati JEDINI predstavnici poduzetnika?

Sad ste našli "meko tkivo" u "HGK-u Nadana Vidoševića"? Tu ćete sad napasti? Kad je kriza (kriza=neoliberalima prilika), naći ćete dovoljno jadnih pogođenih malih poduzetnika da nasjednu na vaš populizam i podrže vas?

Što nudi "Glas poduzetnika"?

Političku borbu za kapitalizam američkog tipa, socijalno-darvinističku borbu pojedinaca na tzv "slobodnom tržištu" (vladavini najjačih)?

Smanjivanje poreza tako da javne funkcije (zdravstvo, školstvo..) moraju biti privatizirane..?

Bitku za što veći GINI-koeficijent, raslojavanje bogatih i siromašnih? Pri čemu ste, vi, naravno - ovi bogati...?

Tako to želi udruga američkih desničarskih milijardera, vaš partner Atlas Network?

PS: i u Srbiji Atlas Network ima Glas preduzetnika... "Poduzetnici/preduzetnici svih zemalja ujedinite se"... A centrala nije u Moskvi nego u Americi...

Jebote, ovaj HGK je bar naš, hrvatski... tih 40 ili 60 kuna članarine bar ostaje ovdje...

Radije se kandidirajte pa postanite šefovi tog HGK (ispravite ga iznutra), pružajte onda članovima više, naplaćujte manje (ili ništa)...
Nije Huić.
Ja sam..

Nego reci, čemu služi članarina ?
Što HGK nudi zauzvrat ?
Kenhreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 21:18   #10
ukinuti obavezno članstvo i sve 5 - ja ih sigurno neću plaćati (njihovog brata HOK) - gov... uhljebnička od kojih imam samo trošak i nula koristi....


lijepo, nek se hok i hgk bore tržišno za svoje članstvo - tko vidi korist u njima neka bude član i točka.....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 05:44   #11
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Pogrešno, njima je korist bila točno 5000 kuna.
E, da. I to kaj veliš.

Btw, sad, kod ovog sranja, kad se zna koliko nam je pad u poslu (a nismo formalno zatvoreni) nikome od njih nije palo na pamet pozvati (imaju telefonski broj) i ponuditi pomoć u bilo kom obliku.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 09:26   #12
Opet je pitanje krivo postavljeno. Riječ je o obveznom članstvu. Što se mene tiče svaka ulica može imati svoju komoru ako žele.
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 10:00   #13
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
......

Sad ste našli "meko tkivo" u "HGK-u Nadana Vidoševića"? Tu ćete sad napasti?...

Srećom nemaju više Nadana, sad je na čelu HGK Luka Burilović, za kojeg se ne vezuju nikakvi skandali.

Diplomirao je na poznatom svjetskom sveučilištu i uspješno je vodio Sladoranu u Županji do njene propasti.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
......

....

Jebote, ovaj HGK je bar naš, hrvatski... tih 40 ili 60 kuna članarine bar ostaje ovdje...

Radije se kandidirajte pa postanite šefovi tog HGK (ispravite ga iznutra), pružajte onda članovima više, naplaćujte manje (ili ništa)...
Ovo se zajebavaš, jel'da?
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:49   #14
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
ukinuti obavezno članstvo i sve 5 - ja ih sigurno neću plaćati (njihovog brata HOK) - gov... uhljebnička od kojih imam samo trošak i nula koristi....


lijepo, nek se hok i hgk bore tržišno za svoje članstvo - tko vidi korist u njima neka bude član i točka.....
Vrlo jasno..
Ako se nešto plaća onda mora imati opravdanje ili smisao. Uz isto mora postojati rezultat, mjerljivost istog je oznaka da postoji prednje rečeno.

Ne vidim opravdanje da institucije poput HGK ili kako si spomenuo HOK, a ja mogu dodati Hrvatsku poljoprivrednu komoru dobivaju novac da bi postojala pozicija za stranačke kadrove uz izmišljene poslove.

Što je njihov zadatak vjerojatno stoji u opisu..Ali u stvarnosti, što se ima od njih ?
Ovo nije kritika. To je pitanje.
Što se od njih ima, koja korist i kome ?
Ako netko zna, vrlo konkretno, molio bih odgovore..

Smiješno je da ugostitelji plaćaju apanažu Hrvatskim šumama npr., ali to je već druga tema..
Kenhreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 15:44   #15
Quote:
Kenhreja kaže: Pogledaj post
Vrlo jasno..
Ako se nešto plaća onda mora imati opravdanje ili smisao. Uz isto mora postojati rezultat, mjerljivost istog je oznaka da postoji prednje rečeno.

Ne vidim opravdanje da institucije poput HGK ili kako si spomenuo HOK, a ja mogu dodati Hrvatsku poljoprivrednu komoru dobivaju novac da bi postojala pozicija za stranačke kadrove uz izmišljene poslove.

Što je njihov zadatak vjerojatno stoji u opisu..Ali u stvarnosti, što se ima od njih ?
Ovo nije kritika. To je pitanje.
Što se od njih ima, koja korist i kome ?
Ako netko zna, vrlo konkretno, molio bih odgovore..

Smiješno je da ugostitelji plaćaju apanažu Hrvatskim šumama npr., ali to je već druga tema..
Udruga "Glas poduzetnika" nije primarno udruga poduzetnika, već PR (lobistički think-thank) neoliberalne ideologije.

Vuk Vuković, Davor Huić i ostala ekipa koji su partneri Atlas Networka, udruge američkih desničarskih milijardera.

Kriza je njima prilika, prilika da na nesretnim ljudima kroz prvoloptaški pitke fraze uvale svoju ideologiju.

U prvi mah je čudno što ta ekipa oko Glasa poduzetnika (samo jedno od krila Atlas networkove ekipe u Hrvatskoj)...

...baš sada diže toliku galamu oko tih tričavih 50 kuna članarine u HGK.
To su tri kave u birtiji.

Cilj je oslabiti institucije države i prepustiti stvar tzv (lažnom) "slobodnom tržištu", na kojem uspjevaju najjači - gle čuda - najveće kompanije, mahom inozemne...

Sve to Huić, Vuković, Bujas i ostatak Atlasove ekipice populistički uz snažnu podršku svojih medija (npr. Index, Jutarnji i sl.) uvaljuju nesretnim građanima kao ljepilo. "transparentnost", "niži porezi", "što dobivam od HGK", "digitalizacija" itd.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 16:24   #16
Ovaj napad udruge Glas poduzetnika na HGK je sastavni dio strategije medijske borbe naučene na treninzima Atlas Networka:

Quote:
.... kaže:
Atlasov trening pomogao nam je da izoštrimo naša strateška razmišljanja“, rekao je Huić
(Huić, jedan od osnivača "Glasa poduzetnika")

Ovako to ide:

Quote:
.... kaže:
Prije nego je osnovao Atlas, Anthony Fisher utemeljio je Institut za ekonomske poslove kojim je snažno utjecao na politike britanske premijerke Margaret Thatcher za koju je njegov Institut čak pisao i govore, a dijelom je utjecao i na američkog predsjednika Ronalda Reagana. Moglo bi se reći da je nova Atlasova libertarijanska generacija, ako ćemo pojmovima tehnologije koju toliko vole libertarijanci, zapravo generacija neoliberala 2.0.
Quote:
.... kaže:
Nekoć su u Južnoj Americi koristili vojne diktature kako bi uspostavili novi ekonomski i politički sistem, a danas koriste društvene mreže kako bi svojim površnim viralnim videima i objavama utjecali na javno mnijenje i pokrenuli prosvjede nezadovoljnih građana.
Quote:
.... kaže:
Jedini problem koji su ovi neoliberali 2.0 oduvijek imali je stvar percepcije – malo tko voli razarati socijalnu državu. Zato su ovladali propagandnim alatima i medijima, prigrlivši moć društvenih mreža, pa pojam „uhljeb“ koji se proširio na cjelokupni javni sektor kako bi ga difamirao, ili „socijalistički mentalitet“ i „ljevičari s IPhoneom“ kako bi se ušutkali svi oni koji se protive privatizaciji javnog dobra i uništenju ostataka socijalne države, nije nikakva invencija naših libertarijanaca. Ta tehnika usvojena je u usavršena ranije među Atlasovim partnerima i đacima pa su u Brazilu, primjerice, upotrebljavali pojam „ljevičari u limuzinama“ kako bi naglasili njihovo licemjerje i nezadovoljne građane pridobili na svoju stranu.
Sad je ova hravtska podružnica krenula snažnu u medijsku kampanju (krize su njima prilike"), pararelno na više strana, uz snažnu potporu onih medija koji su s njima u talu.

Napad na HGK je samo jedan od ciljeva u ovoj kampanji.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 17:58   #17
Evo, da bi se bolje shvatio ovaj topic, način djelovanja po učenjima Atlas Networka:

Stanoviti "Kenhreja" (otvarač ove teme) je prvi dan svojeg boravka na ovom Forumu (15.04. ove godine, neposredno nakon izbijanja pandemije, potresa u Zagrebu i osnivanja Glasa poduzetnika) napisao slijedeće:

Quote:
Kenhreja kaže: Pogledaj post
Osnovni zadatak koji bi imala Vlada nacionalnog spasa jest transpararentnost.
Glas poduzetnika je već iznio prijedloge..

Vrijeme je za korjenite promjenite i sada je idealno vrijeme.
Tržišnim fundamentalistima je kriza uvijek dobra prilika, idealno vrijeme, skoro kako to Naomi Klein piše u svojim knjigama...

Quote:
.... kaže:
Diljem svijeta, u Britaniji, u Sjedinjenim Američkim Državama, u Aziji i na Bliskom istoku postoje moćnici koji zarađuju na kaosu -iskorištavaju krvoprolića i katastrofe da okrutno i nemilosrdno preobraze svijet sukladno vlastitim idejama. Oni su doktori šoka.
Kao uzbudljivo otkriće »Doktrina šoka« otkriva tajnu povijest našeg doba. Raskrinkavajući globalne profitere Naomi Klein je otkrila podatke i međusobne veze koji su potresli čak i nju - koliko sveobuhvatno uvjerenja doktora šoka dominiraju našim svijetom i na koji se način ostvarila ta dominacija.
Tako se to uči na treninzima Atlas Networka:

Quote:
... kaže:
...Zato su ovladali propagandnim alatima i medijima, prigrlivši moć društvenih mreža
Ovaj Forum je društvena mreža.

A uz to...

Vuk Vuković iz Glasa poduzetnika je danas već bio na Indexu:

Vuk Vuković: Uhljeb-poduzetnici godišnje izvuku najmanje 20 milijardi kuna


...a u nedjelju je Hrvoje Bujas iz Glasa poduzetnika kod "Stankovića u Nedjeljom u 2":

Stanković na Fejsu najavio novog gosta za nedjelju, Maja Sever ubila komentarom

Tako to radi Atlas Network. Primijetite "lucidan" klikbajt-naslov, morate kliknuti da vidite kako je to Maja Sever "ubila komentarom", nemoj da netko ne odgleda sat vremena neoliberalne propagande u nedjelju...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 18:34   #18
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Evo, da bi se bolje shvatio ovaj topic, način djelovanja po učenjima Atlas Networka:

Stanoviti "Kenhreja" (otvarač ove teme) je prvi dan svojeg boravka na ovom Forumu (15.04. ove godine, neposredno nakon izbijanja pandemije, potresa u Zagrebu i osnivanja Glasa poduzetnika) napisao slijedeće:



Tržišnim fundamentalistima je kriza uvijek dobra prilika, idealno vrijeme, skoro kako to Naomi Klein piše u svojim knjigama...



Tako se to uči na treninzima Atlas Networka:



Ovaj Forum je društvena mreža.

A uz to...

Vuk Vuković iz Glasa poduzetnika je danas već bio na Indexu:

Vuk Vuković: Uhljeb-poduzetnici godišnje izvuku najmanje 20 milijardi kuna


...a u nedjelju je Hrvoje Bujas iz Glasa poduzetnika kod "Stankovića u Nedjeljom u 2":

Stanković na Fejsu najavio novog gosta za nedjelju, Maja Sever ubila komentarom

Tako to radi Atlas Network. Primijetite "lucidan" klikbajt-naslov, morate kliknuti da vidite kako je to Maja Sever "ubila komentarom", nemoj da netko ne odgleda sat vremena neoliberalne propagande u nedjelju...
Jel' se meni čini ili ti neke svoje privatne ratove i poslove nastavljaš voditi i na forumu. Boli me neka stvar za to, ali uzurpiraš temu na kojoj bi se možda više ljudi ukljucilo u diskusiju.

HGK i slične prisilne organizacije su tipični relikt komunizma i definitivno trebaju biti razmontirane.

Trebaju pronaći svoju korisnu funkciju koja im osigurava financiranje ili trebaju nestati.

A definitivno trebaju postati efikasniji i jeftiniji
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 21:45   #19
Ne znam za ostale županijske komore HGK, ali ovu u mojoj županiji vodi HDZ uhljebuša i majka bivse HDZ ministrice Žalac koja sastanke u komori koristi za stranacku propagandu. A i ostatak radnika su bar polovina povezani sa HDZ-om.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 07:27   #20
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Hoćeš ukinuti HGK, da bi tvoj "Glas poduzetnika" postao bitniji, da bi lakše širio tržišno-fundamentalističku (neoliberalnu) propagandu?
Koja suluda logika
Ono koga briga pa da poduzetnici imaju kaj ti ja znam kakve ideje i interese
ako ih imaju i žele da ih predstavlja taj i taj onda je red da si ga sami biraju i da ih predstavlja onako kako oni žele i zaslužuju...
Ako je dobro super za njih, ako je loše sami su si krivi...
Ovak doslovce nemaju nikakve veze i apsolutno nikakvog utjecaja na to kak ih se predstavlja i što se potpisuje u njihovo ime...

Ova ludorija di će im netko nametat obveznu članarinu i stavove je suluda do bola i svodi se na isti klinac kao da tebi netko veli da si ti eto:
Rođen si u ovom gradu i zato rođenjem moraš bit upisan u HDZ, moraš HDZ-u plaćat članarinu i moraš glasat za HDZ, a HDZ jedini ima pravo okolo filozofirat o tvojim pravima, o tome kaj ti misliš dok ti moraš bit kuš.
Meni koji sam iz drugog grada veli da ja zato rođenjem moram bit upisan u SDP, moram SDP-u plaćat članarinu i moram glasat za SDP, a SDP jedini ima pravo okolo filozofirat o mojim pravima, o tome kaj mislim dok ja moram bit kuš.

HGK ne treba ukinut, ali treba ukinut obaveznu članarinu i ukinut bilo kakvo automatsko financiranje od strane države...
Nek rade razne projekte, javljaju se na natječaje pa nek dobiju lovu, to nije problem al na lijepe oči bogme ne...
Isti klinac i sa sto drugih sranja potpuno identičnog tipa ala HOK, TZ i.t.d...
Jer ekipu koja ima zagarantirano financiranje ovako i onako realno boli krasni klinac za one koje kakti predstavljaju (svaka čast izuzecima, al takvi su na žalost u manjini), jedino što ih zanima je vlastita guzica.

Kakav je konkretno HGK nemam pojma, jer plaćam članarinu HOK-u obaveznu naravno.
I isto tako sam protiv te obavezne članarine i za to da se ukine ta obavezna članarina HOK-u,
iako recimo kaj se tiče rada HOK-a uopće nisam nezadovojan, dapače da je članarina dobrovoljna platio bi im ju isto tak kak ju platim i ovak, no stvar obavezno i dobrovoljno je stvar principa...
I siguran sam da bi radili još bolje kad bi članstvo bilo dobrovoljno
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.