Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2002., 22:03   #21
Quote:
Originally posted by GothicA
Hm, o ovome bi se dalo raspravljat.
Znaš onaj vic kad dođe Isus u bordel, a prijatelj ga čeka vani. I sad čeka on njega i čuješ užasnu viku i urlanje, te Isus izađe. Pita ga prijatelj: "Pa dobro što je bilo? Što si učinio?". A Isus mu reče: "Teta je pokazala ranu, a ja sam joj ju zaliječio."
Nisam znao a i ne volim inace viceve bez obzira na ciji racun bili.

Nije Isus morao ici u bordel da bi uopznao takve osobe, njih je bilo u ono vrijeme svugdje i Isus ih je sretao i kontaktirao s njima.Ali vjeruj mi Njemu nije bilo do njihovog tijela nego do njihove duse, zelio je da i te jadnice budu s Njim u kraljevstvu Njegovog Oca.

Kao sto zeli da i ti budes i svi mi
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 22:10   #22
Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Ne da zaboravljam, nego to prvi put cujem.
Otkuda ti to?
Pa sta si ti mislila, nije Isus mrzio drvece

Smokve su inace od svega voce u Palestini najranije voce pa se Isus nadao da na toj smokvi ima roda ali nazalost nije bilo.A ta smokva je u stvari simbolizirala Izraelski narod koji je od svih drugih naroda dobio najvise i ocekivalo se da i prvi da roda.Kako nije bilo roda Isus je prokleo tu smokvu a u stvari prokleo je Izraelski narod koji nije dao rodove koji su se od njega ocekivali, osim naravno onih pojedinaca koji su se pokajali i dali rodove.

Eto vidis
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 22:13   #23
Quote:
Originally posted by Vader
Ne sumnjam
A ima još hrpa stvari koje bih mogao reći a za koje niste čuli a među njima i ovo što sam mislio reći za Isusa ali ne biste vjerovali
Samo ti reci, ali pretpostavljam da si to naucio od svog prijatelja jaka koji istina ima znanja ali po meni ipak ide malo i u fantazije
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 22:17   #24
Ček, krschanine, ti si kakti "servus servorum Dei"..ček, tko se ono tako nazivao?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 22:24   #25
Quote:
Originally posted by GothicA
Ček, krschanine, ti si kakti "servus servorum Dei"..ček, tko se ono tako nazivao?
nemam pojma, kad se sjetis reci mi
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 03:22   #26
Talking

Quote:
Originally posted by krshcanin: Pes, zaboravljas da je ta smokva bila simbol Izraelsko naroda, a Isus ih je trpio oko 2000 godina, pa onda reci da li je Isus tako lako proklinjao. A server gnjavi par mjeseci, dakle ima jos vremena
Dvije hiljade godina?!?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 09:01   #27
Quote:
Originally posted by krshcanin
Smokve su inace od svega voce u Palestini najranije voce pa se Isus nadao da na toj smokvi ima roda ali nazalost nije bilo.
Vidis, da je Isus imao Bibliju, mogao bi bio procitati da "jos nije bilo vrijeme smokvama".
Quote:
A ta smokva je u stvari simbolizirala Izraelski narod koji je od svih drugih naroda dobio najvise i ocekivalo se da i prvi da roda.Kako nije bilo roda Isus je prokleo tu smokvu a u stvari prokleo je Izraelski narod koji nije dao rodove koji su se od njega ocekivali, osim naravno onih pojedinaca koji su se pokajali i dali rodove.
Protiv toga govori ono gore. Ako jos nije bilo vrijeme, zasto ocekivati plodove? Pa bila smokva ili Izrael.
Osim toga apostolima to nije tako objasnio kad su kasnije prosli pokraj smove i vidjeli da se osusila.
Rekao im je da kad bi imali vjere, mogli bi i oni osusiti smokvu.
Nikako ne pase ono sto ti tvrdis.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 09:02   #28
Quote:
Originally posted by Vader
ovo što sam mislio reći za Isusa ali ne biste vjerovali
Pa sto? Reci svejedno.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 09:13   #29
Quote:
Originally posted by krshcanin
ali pretpostavljam da si to naucio od svog prijatelja jaka
Ne nisam. Sa jakom se odavno nisam čuo i odavno ga nisam vidio na forumu.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 09:48   #30
Unhappy

fakat mi nije jasno za to 2000 godina????
ja koliko znam noa je bio čovjek koji je bio najdugovječniji a za Isusa nisam znao.

kršćanine
Quote:
Pa nisu valjda mudzahedini, kurve, muzelozci, sotonisti i vjestice vazniji od Isusa?
Dakle, moje misljenje je da treba pricati o onom sto je pozitivno i tako se covjek postepeno preobrazava u svoj Uzor (Krista), a ne gledati i pricati samo o zlo jer se tako stice dojam da je zlo nepobjedivo itd.
Da vidimo kako iz tebe progovara kršćanska ljubav!
ove gore navedeno spomenuo si u smislu zla!
haj dobro! I Isus je sigurno tako piričao.
Zamisli da se popeo na Sinaj i počeo: sotonisti , kurve,...

Drugo, Isus je mnogo lijepih i dobrih stvari naučavao, ali uprkos tome iz zapadno-evropskog kršćanskog potekla je inkvizicija koja je palila u ime ljubavi prema Isusu. PA je nastao aparthejd jer Crnci zaboga nisu kršteni pa su manje vrijedni. Kod manje vrijedni imamo i nacizam i fašizam, tu se negdje provlači Bartolomejska noć, pa odjednom križari opustošiše Carigrad a krenuli su osloboditi Isusuov grob.
Meni to ne liči baš kao preobražavanje u Krista.
Jedini koji su tlačeni samo su oni blizu Kristu.
Za napobožnije kršćane( ovaj put izostavit ćemo nekršćane) važi treći svijet. Afrika, Južna Amerika. nema tu razvijenih samo jad i čemer.
Sjetih se kako je u Ruandi jedan "pastir" predao ljude koji su se sklonili u njegovu crkvu kako bi izbjegli progone. Pobili su ih sve do jednog.
Zamolio bih Vas da se više ne "približavate" Isusu.
Dvovoljno je krvi proliveno!
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 09:59   #31
ispravka

Quote:
Originally posted by gorcin

PA je nastao aparthejd jer Crnci zaboga nisu kršteni pa su manje vrijedni.
U početku nisu bili kršteni.
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 10:09   #32
Quote:
Originally posted by gorcin
fakat mi nije jasno za to 2000 godina????
Tek mi je sad jasno zašto se Shady čudio tome

A meni je bilo čudno što je kršćanin napisao da ih je Isus trpio 2000, pitao sam se "zar samo 2000 godina". Trpio ih je najmanje onoliko godina koliko je godina Mojsije živio prije rođenja Isusa Hrista.

Quote:
ja koliko znam noa je bio čovjek koji je bio najdugovječniji
Mogao bi onda obnoviti gradivo Bibliju u ruke pa na čitanje
Koliko ja znam Metuzalem je bio najdugovječniji, živio je 969 godina.
Fazon je da po Elohimovoj (Tvorčevoj) odredbi niko nije mogao živjeti više od 999 godina.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 11:10   #33
Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Pa sto? Reci svejedno.
He he, a jesmo ga radoznali

A Vader izgleda voli ljude držati u neizvjesnosti. Prvo baci mamac, pa se povuče

A tko te uopće tjera da govoriš ljudima da znaš nešto ali im to nećeš reći ?
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 11:22   #34
Quote:
ja koliko znam noa je bio čovjek koji je bio najdugovječniji
Prema vedama, u satya-yugi ili zlatnom dobu ljudi su živjeli 100 000 godina.

U treta- yugi ili srebrnom dobu 10 000 godina, u dvapara yugi ili brončanom dobu 1000 godina (to je vrijeme Noe) dok danas u Kali -yugi ili željeznom dobu žive 100 godina.
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 11:25   #35
priznajem grešku

Quote:
Originally posted by Vader
Koliko ja znam Metuzalem je bio najdugovječniji, živio je 969 godina.
Fazon je da po Elohimovoj (Tvorčevoj) odredbi niko nije mogao živjeti više od 999 godina.
Previdio sam Metuzalema!
Al' eto ni on se nije prbližio 2000
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 11:58   #36
Re: Re: Sto bi Isus ucinio...?

Quote:
Originally posted by krshcanin
I Isus je pokazivao emocije ali je ipak imao snage da sve to drzi pod kontrolom.Tako bi i mi trebali.
Mislim da ne bi, ja ih držim maksimalno pod kontrolom pa su me prozvali sotonjarom

I uostalom, ako se drze pod kontrolom onda je to samo gluma, gluma koja dobro dodje samo u svjetovnom životu.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 14:24   #37
Quote:
Originally posted by Shady
Dvije hiljade godina?!?
Sta je cudno? Od Abrahama oca Izraelskog naroda pa do Krista je bilo oko 2000 god.Sve to vrijeme Izraelski narod je trebao biti primjer svim drugim narodima koji nisu imali pravu spoznaju o Bogu i trebali su da donesu rodove pravde i milosti.Nazalost nisu.A to bi trebala biti pouka svim danasnjim narodima i nacijama kako ce i oni proci ako ne donesu rodove dostojne pokajanja.
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 14:35   #38
Pes

Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Vidis, da je Isus imao Bibliju, mogao bi bio procitati da "jos nije bilo vrijeme smokvama".
Protiv toga govori ono gore. Ako jos nije bilo vrijeme, zasto ocekivati plodove? Pa bila smokva ili Izrael.
Osim toga apostolima to nije tako objasnio kad su kasnije prosli pokraj smove i vidjeli da se osusila.
Rekao im je da kad bi imali vjere, mogli bi i oni osusiti smokvu.
Nikako ne pase ono sto ti tvrdis.
Pa ta smokava je izdaleka izgledala naprednija od drugih smokava i drveca i cinilo se da je zbog svog izgleda mogla imati i plodova na sebi.Medjutim nije imala nego samo lisce.A to sto je bila naprednija u stvari simbolizira Izraelski narod koji je za razliku od drugih naroda imao spoznaju svih Bozji zakona i zahvaljujuci tome se ocekivalo da ce prvi i donijeti polodove pokajanja.Ali nazalost plodova nije bilo, nego samo njihovo vanjsko razmetanje svojim ceremonijama a sto u stvari simbolizira lisce samopravednosti.

Isus im nije tad to objasnio nego su oni tek kasnije kad su se istinski obratili razumjeli taj dogadjaj.I mnoge druge stvari apostoli nisu razumjeli a gledali su svojim ocima, cak su isli i propovijedali "priblizi se kraljevstvo nebesko" a nisu razumjeli sta propovijedaju.Ocekivali su da ce ih Isus osloboditi od rimljana a previdjeli su da ce Isus biti razapet i pogubljen.

Ti me podsjecas na njih u svom nerazumijevanju
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 14:43   #39
dobri bosnjane...

Quote:
Originally posted by gorcin
fakat mi nije jasno za to 2000 godina????
ja koliko znam noa je bio čovjek koji je bio najdugovječniji a za Isusa nisam znao.
kršćanine
Da vidimo kako iz tebe progovara kršćanska ljubav!
ove gore navedeno spomenuo si u smislu zla!
haj dobro! I Isus je sigurno tako piričao.
Zamisli da se popeo na Sinaj i počeo: sotonisti , kurve,...
Drugo, Isus je mnogo lijepih i dobrih stvari naučavao, ali uprkos tome iz zapadno-evropskog kršćanskog potekla je inkvizicija koja je palila u ime ljubavi prema Isusu. PA je nastao aparthejd jer Crnci zaboga nisu kršteni pa su manje vrijedni. Kod manje vrijedni imamo i nacizam i fašizam, tu se negdje provlači Bartolomejska noć, pa odjednom križari opustošiše Carigrad a krenuli su osloboditi Isusuov grob.
Meni to ne liči baš kao preobražavanje u Krista.
Jedini koji su tlačeni samo su oni blizu Kristu.
Za napobožnije kršćane( ovaj put izostavit ćemo nekršćane) važi treći svijet. Afrika, Južna Amerika. nema tu razvijenih samo jad i čemer.
Sjetih se kako je u Ruandi jedan "pastir" predao ljude koji su se sklonili u njegovu crkvu kako bi izbjegli progone. Pobili su ih sve do jednog.
Zamolio bih Vas da se više ne "približavate" Isusu.
Dvovoljno je krvi proliveno!
Ti izgleda kao i mnoga tvoja braca ne razumijete da je Isus postojao i prije nego se utjelovio kao dijete u Betlehemu.
Drugo nisam je rekao da ne treba pricati o drugim temeam ali mislim da je ova kljucna za sve druge.A ne zaboravi da su ti isti koji su cinili zlodjela koja si nabrojao najvise upravo proganjali vjerne krscane.I dobro bi bilo da pomenes i zlodjela drugih religija koje su proganjale krscane, kad si vec poceo.
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 14:50   #40
Vader

Quote:
Originally posted by Vader
Tek mi je sad jasno zašto se Shady čudio tome
A meni je bilo čudno što je kršćanin napisao da ih je Isus trpio 2000, pitao sam se "zar samo 2000 godina". Trpio ih je najmanje onoliko godina koliko je godina Mojsije živio prije rođenja Isusa Hrista.
Mogao bi onda obnoviti gradivo Bibliju u ruke pa na čitanje
Koliko ja znam Metuzalem je bio najdugovječniji, živio je 969 godina.
Fazon je da po Elohimovoj (Tvorčevoj) odredbi niko nije mogao živjeti više od 999 godina.
Isus je bio taj koji se komunicirao i s Abrahamon, Izakom i Jakovim.Isus je bio taj koji je u stupu od oblaka vodio Izraelski narod kroz pustinju.Isus je bio taj koji se javljao kasnije kao andjeo zavjeta.Isus je bio taj koji je prebivao u svetinji a kasnije u hramu.Sve to vrijeme ih je trpio i nadao se njihovom istinskom pokajanju.Sve do svog utjelovljenja u Betlehemu.A po mom proracunu od Abrahama do Kristovog utjelovljenja je proslo oko 2000 godina.Sta je tu cudno?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.