Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 11:56   #61
Quote:
cuveni kaže: Pogledaj post
jah...bas kao sto se nisu SAD ustrucavale da bace ne samo prvu nego i drugu...samo sto tu nesto ne stima, nije bio islam ruku pod ruku sa vladom..
what's the problem?

ah znam, sigurno ni oni nisu bili tada intelektualno evoluirali ali ljudi uče na svojim greskama, a iste cemo prastati bez obzira koliki "brojevi" ostajali poslije njih!
why?

zato sto tako kaze "veliki brat"!?

nego zasto mislis da se ne bi dugo predomisljali? na koga mislis da bi prvu bacili?
znaci ti si bio za Japan u drugom svjetskom ratu? kad su ameri osim 1945 u borbi protiv militarizma (nacizma) bacili atomsku bombu na neki narod? Tko je sačuvao Europsku i svijetsku demokraciju u razdoblju 1945-1989 od komunizma koji je trebao prevladati svijetom? tko??? Njemacka mozda? Velika Britanija? Francuska??? da nije mozda Iran???? da da... Iran je jel tako? "Iran je bio najveci tada borac protiv komunizma"? tko se to odupirao SSSR-u ajde?? reci molim te... daj nekog...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 11:59   #62
I nemoj bjezat sa teme... a ono gore ces mi odgovoriti... samo da znas, jer bas me zanima odgovor...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:03   #63
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
znaci ti si bio za Japan u drugom svjetskom ratu? kad su ameri osim 1945 u borbi protiv militarizma (nacizma) bacili atomsku bombu na neki narod? Tko je sačuvao Europsku i svijetsku demokraciju u razdoblju 1945-1989 od komunizma koji je trebao prevladati svijetom? tko??? Njemacka mozda? Velika Britanija? Francuska??? da nije mozda Iran???? da da... Iran je jel tako? "Iran je bio najveci tada borac protiv komunizma"? tko se to odupirao SSSR-u ajde?? reci molim te... daj nekog...
loool
da nije mozda "veliki brat"?
jeste sigurno, na SAD ciljas, jesam pogodio...juhuuuuuuu
a ko ce nas sad spasit od SAD??? citiram...koji bi trebao prevladati svijetom? tko??? Njemačka mozda? Velika Britanija? Francuska??? da nije mozda iran??? da da... Iran je jel tako??? Iran je sada najveći "borac" protiv SAD tj jedina država koja je ustala protiv "prikrivenog" komunizma, tj drzave kojoj je cilj slican onom komunizmu, jednostavno - da zavlada citavim svijetom i da njihovi budu svi bitni resursi.

nisam bio za Japan, nego sam bio () za narod i za mir a jel jedino rješenje za mir bila ta atomska bomba, tačnije te atomske bombe koje su bačene na nevine ljude, zar to nije terorizam-hajd ti mi odgovori?
jel to nije bio terorizam?

na neki narod? kako te nije stid da tako govoris, zamisli da si se ti kojim slucajem rodio u tom nekom narodu? bil tad bili oni "neki narod"?
i nisi mi odg...sta mislis na koga bi prvo bacili atomsku bombu Iranci?
__________________
www.kolacici.net
cuveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:18   #64
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Pa dobro ti objektivno glede amerike nemozes ni pricati, vidim ti po pravopisu
Hehe znao sam da ces to napisati, jednostavno to ne treba pisati velikim slovom...
abdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:19   #65
Quote:
cuveni kaže: Pogledaj post
loool
da nije mozda "veliki brat"?
jeste sigurno, na SAD ciljas, jesam pogodio...juhuuuuuuu
a ko ce nas sad spasit od SAD??? citiram...koji bi trebao prevladati svijetom? tko??? Njemačka mozda? Velika Britanija? Francuska??? da nije mozda iran??? da da... Iran je jel tako??? Iran je sada najveći "borac" protiv SAD tj jedina država koja je ustala protiv "prikrivenog" komunizma, tj drzave kojoj je cilj slican onom komunizmu, jednostavno - da zavlada citavim svijetom i da njihovi budu svi bitni resursi.

nisam bio za Japan, nego sam bio () za narod i za mir a jel jedino rješenje za mir bila ta atomska bomba, tačnije te atomske bombe koje su bačene na nevine ljude, zar to nije terorizam-hajd ti mi odgovori?
jel to nije bio terorizam?

na neki narod? kako te nije stid da tako govoris, zamisli da si se ti kojim slucajem rodio u tom nekom narodu? bil tad bili oni "neki narod"?
i nisi mi odg...sta mislis na koga bi prvo bacili atomsku bombu Iranci?
Uzevsi u obzir zaostalost politickog Islama u intelektualnom, demokracijskom i bilo kojem kulturnom obliku 21 stoljeca... vjerujem da bi bacili istog dana jednu atomsku na SAD kad bi u rezervi imali jos jednu... ali to se nece dogoditi... hipoteticki da Iran razvije nuklearno oružje cijeli arapski i muslimanski svijet bi se okupio oko Irana kao muhe na GOVNO. I time bi svoj fanaticni politcki Islam mogli prodavati kome hoce... ajde malo otvori oči... od 622. pa do danas Islam uvijek vodi neki rat... ali uvijek su oni u pitanju, jadni oni... bas mi ih je žao... nikad nikoga "nisu" prvi napali hm hm... osim cilog JEBENOG STAROG SVIJETA ... (mezopotamija, egipat, sjeverna afrika, otomansko carstvo)... jedino sto ih je zaustavilo je bilo krscansko otkrice amerike ali ne samo to... uostalom neda mi ti se objasnjavat iako san upućen sto je dovelo da prednosti kršćana naspram islama u 15 stoljecu... osim amerike.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:20   #66
Quote:
abdu kaže: Pogledaj post
Hehe znao sam da ces to napisati, jednostavno to ne treba pisati velikim slovom...
ma nisan nista lose mislio... vise kao pošalicu uostalom slazem se ja sa vama ode u nekim stvarima glede amerike... ali evo vam jedno iskreno pitanje i nema ovo ono, nego mi izravno odgovorite, dali bi radije da sve naoruzanje koje danas ima USA ima Iran ili Usa ? ajde...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:29   #67
Drumski razbojnik kaže...
Quote:
Uzevsi u obzir zaostalost politickog Islama u intelektualnom, demokracijskom i bilo kojem kulturnom obliku 21 stoljeca.
Definiraj današnju naprednu politiku, intelekt, demokraciju ( te koja je razlika između napredne i nazadne demokracije) te također definiraj naprednost "bilo kojeg kulturnog oblika"...

Mislim, ti imaš pravo ne voljeti Islam, smatrati ga prijetnjom itd. ali na forumu je poželjno baratati sa činjenicama. Paušalne ocjene nikog ne zanimaju osim ako nisu barem duhovite...
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:34   #68
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Uzevsi u obzir zaostalost politickog Islama u intelektualnom, demokracijskom i bilo kojem kulturnom obliku 21 stoljeca... vjerujem da bi bacili istog dana jednu atomsku na SAD kad bi u rezervi imali jos jednu... ali to se nece dogoditi... hipoteticki da Iran razvije nuklearno oružje cijeli arapski i muslimanski svijet bi se okupio oko Irana kao muhe na GOVNO. I time bi svoj fanaticni politcki Islam mogli prodavati kome hoce... ajde malo otvori oči... od 622. pa do danas Islam uvijek vodi neki rat... ali uvijek su oni u pitanju, jadni oni... bas mi ih je žao... nikad nikoga "nisu" prvi napali hm hm... osim cilog JEBENOG STAROG SVIJETA ... (mezopotamija, egipat, sjeverna afrika, otomansko carstvo)... jedino sto ih je zaustavilo je bilo krscansko otkrice amerike ali ne samo to... uostalom neda mi ti se objasnjavat iako san upućen sto je dovelo da prednosti kršćana naspram islama u 15 stoljecu... osim amerike.
nisi mi odgovorio na dosta pitanja iz proslog posta ali cu ti samo jedno ponovit od njih...zar bacanje atomske bombe na taj, kako ti rece "neki narod" nije terorizam, toliko nevinih ljudi pobit-i to nije terorizam?

oh, sad cu pomislit da si mason i da ste to vec isplanirali i procijenili kako bi se ponasale ostale drzave, ma daj? ti znas kako bi reagovao svijet koji uopste ne poznajes i drzave za koje si samo cuo a mozda ne znas ni gdje se koja nalazi na mapi svijeta!

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Uzevsi u obzir zaostalost politickog Islama u intelektualnom, demokracijskom i bilo kojem kulturnom obliku 21 stoljeca... vjerujem da bi bacili istog dana jednu atomsku na SAD kad bi u rezervi imali jos jednu
a da su intelektualno razvijeni ne bi je bacili na SAD?
to mislis jel?
na koga bi je onda bacili?
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
bas mi ih je žao... nikad nikoga "nisu" prvi napali hm hm... osim cilog JEBENOG STAROG SVIJETA ... (mezopotamija, egipat, sjeverna afrika, otomansko carstvo)...
Otomansko carstvo je drugi naziv za Osmansko carstvo koje su cinili muslimani i za tvoju informaciju nisu sami sebe napali!

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
jedino sto ih je zaustavilo je bilo krscansko otkrice amerike ali ne samo to
super recenica...jedino sto ih je zaustavilo je bilo...ali ne samo to!
to ih zaustavilo, ccc bas me zanima otkud ti takva ideja - da ih je zaustavilo krscansko otkrice amerike (kako si ti napisao)?

Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
uostalom neda mi ti se objasnjavat iako san upućen sto je dovelo da prednosti kršćana naspram islama u 15 stoljecu
sigurno si htio da kazes "zapadnog svijeta u odnosu na istok" a ne krscana...pa svi znamo sta je crkva radila protiv nauke i bilo kakvog naucnog ili nekog drugog napretka, bilo je pakleno - svugdje se palilo!
__________________
www.kolacici.net
cuveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:37   #69
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Uzevsi u obzir zaostalost politickog Islama u intelektualnom, demokracijskom i bilo kojem kulturnom obliku 21 stoljeca... vjerujem da bi bacili istog dana jednu atomsku na SAD kad bi u rezervi imali jos jednu... ali to se nece dogoditi... hipoteticki da Iran razvije nuklearno oružje cijeli arapski i muslimanski svijet bi se okupio oko Irana kao muhe na GOVNO. I time bi svoj fanaticni politcki Islam mogli prodavati kome hoce... ajde malo otvori oči... od 622. pa do danas Islam uvijek vodi neki rat... ali uvijek su oni u pitanju, jadni oni... bas mi ih je žao... nikad nikoga "nisu" prvi napali hm hm... osim cilog JEBENOG STAROG SVIJETA ... (mezopotamija, egipat, sjeverna afrika, otomansko carstvo)... jedino sto ih je zaustavilo je bilo krscansko otkrice amerike ali ne samo to... uostalom neda mi ti se objasnjavat iako san upućen sto je dovelo da prednosti kršćana naspram islama u 15 stoljecu... osim amerike.
Jednostavno ne poznavanje islamske historije, pitam se da li si ista procitao na tu temu? Kada budes nesto procitao onda ces shvatiti da su muslimani bili najprincipijelnij ljudi sto se tice rata. Neces nigdje naci jos primjer da stoji u pravilu ratovanja, nema ubijanja staraca, djece, zena, opce civila, nema unistavanja imovina itd... A sto se tice tvoje zaostalosti (naprednosti u prihvatanju propagandi) jos uvijek mislis da je kod muslimana sve tamno, zatoceno, ruzno, odvratno? Heh, Jednostavno se iznenadim sta ljudi kazu i sta tvrde, a ustvari nije ni cudno, jer sve sto saznas saznas preko TV-a...
Ja bih licno volio da ima Iran atomsku, znam da nisu toliko priglupi kao amerika pa da bacaju po zemljama koje ne mogu osvojiti, plus sto bi odmah amerika i izrael (ovo mozemo reci da su sinonimi) razmislili i dobro se pazili o odnosima s Iranom.
Nije daba sto se oni bore politcki (uskoro vojno) protiv Irana i njegovih programa jer kada dostigne vece vrijednosti jednostavno nece moci imati utjecaja na njega, sto im ne ide u prilog nikako. Jer nakon revolucije u Iranu, masoni su izgubili dousnike u najvecim granama vlasti i od tada oni imaju prezir prema Iranu... Znas li mozda sto se skoro u cijelom svijetu slavi 1 maj kao dan nerada? Sta mislis ko je roden na taj datum? To kada saznas shvatices zbog cega njima Iran toliko smeta.
abdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:38   #70
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
ma nisan nista lose mislio... vise kao pošalicu uostalom slazem se ja sa vama ode u nekim stvarima glede amerike... ali evo vam jedno iskreno pitanje i nema ovo ono, nego mi izravno odgovorite, dali bi radije da sve naoruzanje koje danas ima USA ima Iran ili Usa ? ajde...
uzevsi u obzir da je USA vec jednom upotrijebila dvije atomske bombe i to na neduzne ljude kada su milioni stradali, i uz bojazn da bi to opet moglo naupasti nekom od cudnih predsjednika kojima se daje previse slobode u svijetu... iskreno-ako bih morao nekome da dam nuklearke dao bih ih iranu!
__________________
www.kolacici.net
cuveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:40   #71
Quote:
cuveni kaže: Pogledaj post
nisi mi odgovorio na dosta pitanja iz proslog posta ali cu ti samo jedno ponovit od njih...zar bacanje atomske bombe na taj, kako ti rece "neki narod" nije terorizam, toliko nevinih ljudi pobit-i to nije terorizam?

oh, sad cu pomislit da si mason i da ste to vec isplanirali i procijenili kako bi se ponasale ostale drzave, ma daj? ti znas kako bi reagovao svijet koji uopste ne poznajes i drzave za koje si samo cuo a mozda ne znas ni gdje se koja nalazi na mapi svijeta!



a da su intelektualno razvijeni ne bi je bacili na SAD?
to mislis jel?
na koga bi je onda bacili?


Otomansko carstvo je drugi naziv za Osmansko carstvo koje su cinili muslimani i za tvoju informaciju nisu sami sebe napali!



super recenica...jedino sto ih je zaustavilo je bilo...ali ne samo to!
to ih zaustavilo, ccc bas me zanima otkud ti takva ideja - da ih je zaustavilo krscansko otkrice amerike (kako si ti napisao)?


sigurno si htio da kazes "zapadnog svijeta u odnosu na istok" a ne krscana...pa svi znamo sta je crkva radila protiv nauke i bilo kakvog naucnog ili nekog drugog napretka, bilo je pakleno - svugdje se palilo!
a moj Bože sto jos necu doživjet na ovome forumu... da me netko uci sto je Otomansko carstvo i da su to bili muslimani pa majko mila moja draga i sveta nisan mislija da su bili krscani nego san ih spomenuo glede niza islamskog osvajanja kroz povijest, you GET IT?

a glede onoga gore na koga bi je bacili pitas? pa na nikog da su civilizirani... ali nisu.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:41   #72
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
ma nisan nista lose mislio... vise kao pošalicu uostalom slazem se ja sa vama ode u nekim stvarima glede amerike... ali evo vam jedno iskreno pitanje i nema ovo ono, nego mi izravno odgovorite, dali bi radije da sve naoruzanje koje danas ima USA ima Iran ili Usa ? ajde...
Prije davanja odgovora, treba prvo razmotriti učinke američkog lideršipa nad ostatkom svijeta. Ako pratiš politiku, onda si čuo za ekonomske i ine krize u svijetu, nedostatku resursa i šta ti ga ja znam ( ne pratim te stvari ) uglavnom, amerika vodi svijet kojem nije ostalo još puno vremena ovim tempom koji su oni nametnuli. Da i ne spominjem agresije na druge zemlje, mnoštvo mrtvih civila itd.

E sad, šta bi bilo kad bi bilo, to ne znamo.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:43   #73
Quote:
cuveni kaže: Pogledaj post
super recenica...jedino sto ih je zaustavilo je bilo...ali ne samo to!
to ih zaustavilo, ccc bas me zanima otkud ti takva ideja - da ih je zaustavilo krscansko otkrice amerike (kako si ti napisao)?

Nisan se ode mislio ovoliko raspisati ali kad me vec vuces za jezik onda ovako, prvo da te pitam, prije 1492 i otkrica Amerike, jel ti znas na temelju cega je Europa oskudjevala a jedino je to mogla dobiti od Muslimana arapa koji su bili samo posrednici toga i nabijali monopol na trgovinu time? odgovor je smjesan a nije
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:43   #74
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
a moj Bože sto jos necu doživjet na ovome forumu... da me netko uci sto je Otomansko carstvo i da su to bili muslimani pa majko mila moja draga i sveta nisan mislija da su bili krscani nego san ih spomenuo glede niza islamskog osvajanja kroz povijest, you GET IT?

a glede onoga gore na koga bi je bacili pitas? pa na nikog da su civilizirani... ali nisu.
Amerikanci su je bacili.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:46   #75
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Amerikanci su je bacili.
Svoje misljenje sam o tome rekao... Japanci su bili ravni nacistima u WW2 zasluzili su i gore radi onoga sto su cinili kinezima u kini.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:50   #76
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
a moj Bože sto jos necu doživjet na ovome forumu... da me netko uci sto je Otomansko carstvo i da su to bili muslimani pa majko mila moja draga i sveta nisan mislija da su bili krscani nego san ih spomenuo glede niza islamskog osvajanja kroz povijest, you GET IT?

a glede onoga gore na koga bi je bacili pitas? pa na nikog da su civilizirani... ali nisu.
hmmm
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
od 622. pa do danas Islam uvijek vodi neki rat... ali uvijek su oni u pitanju, jadni oni... bas mi ih je žao... nikad nikoga "nisu" prvi napali hm hm... osim cilog JEBENOG STAROG SVIJETA ... (mezopotamija, egipat, sjeverna afrika, otomansko carstvo)...
iz ovog se jasno vidi da si napisao da su muslimani napali sve...a medju njima i sami sebe tj Otomansko carstvo!
pametan prizna gresku a onaj drugi samo tvrdi da je pametan! you GET IT?

i opet mi nisi odg na hrpu pitanja (stvarno vodis odlicne dijaloge) a ja cu ti ponoviti samo jedno iz te hrpe...

Quote:
cuveni kaže: Pogledaj post
nisi mi odgovorio na dosta pitanja iz proslog posta ali cu ti samo jedno ponovit od njih...zar bacanje atomske bombe na taj, kako ti rece "neki narod" nije terorizam, toliko nevinih ljudi pobit-i to nije terorizam?
__________________
www.kolacici.net
cuveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:51   #77
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Svoje misljenje sam o tome rekao... Japanci su bili ravni nacistima u WW2 zasluzili su i gore radi onoga sto su cinili kinezima u kini.
OMG, i to je razlog zasto ce se ubiti milioni nevinih ljudi i generacijama radati poremeceni ljudi??? Pa sta ces reci za izrael i ameriku, najvece teroristicke zemlje danasnjice.

Hoces kazniti Japance a nece kazniti ameriku, koja nije mogla nista uraditi zbog njihovih kamikaza i onda ocajnicki potez hajmo unistiti cjele gradove... to je rec nazadnost, nehumanost, zaostalost itd... Isti ocajnicki potez kao i 11/9...
abdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:52   #78
Quote:
cuveni kaže: Pogledaj post
hmmm

iz ovog se jasno vidi da si napisao da su muslimani napali sve...a medju njima i sami sebe tj Otomansko carstvo!
pametan prizna gresku a onaj drugi samo tvrdi da je pametan! you GET IT?

i opet mi nisi odg na hrpu pitanja (stvarno vodis odlicne dijaloge) a ja cu ti ponoviti samo jedno iz te hrpe...
pa u žaru pisanja sam stavio tako kako sam stavio ali pliz nemoj mi vrijeđat i ovo inteligencije smatravsi da sam mislio da je otomansko carstvo bilo napadnuto od islama... BOŽE!!! i jest da... TERORIZAM JE... ali ni japanci nisu bili nevinasca tad tako da se razumjemo.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:57   #79
A reci mi kako bi se svijet proveo da su nacisti se prvi dokopali atomske bombe zajedno sa Japancima? zar mislis da bi samo jednu bacili ili dvije ili?
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 14:01   #80
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
pa u žaru pisanja sam stavio tako kako sam stavio ali pliz nemoj mi vrijeđat i ovo inteligencije smatravsi da sam mislio da je otomansko carstvo bilo napadnuto od islama... BOŽE!!! i jest da... TERORIZAM JE... ali ni japanci nisu bili nevinasca tad tako da se razumjemo.
sorry, nemam namjeru da vrijeđam-iskreno! ali hocu da ti kazem da je moralno i potpuno ljudski da covjek prizna gresku, cak za mene jedna i od pozeljnih osobina kod ljudi!

japanci nisu bili nevinasca? koji japanci? atomska bomba je bacena na civile i nevine ljude a ja to necu opravdat nikad pa makar oni pripadali i "nekom narodu"

shvati da je Zlo zlo pa makar ga cinila i amerika! a da su Nevini ljudi nevini ljudi pa makar bili "neki narod"
__________________
www.kolacici.net
cuveni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.