Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2015., 20:29   #261
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Uniformiranje ljudstva generalno gledajući se radi kad se gubi identitet osobe i kad osoba postaje dio složenijeg mehanizma (vojnik u vojsci kao topovsko meso, liječnik kao serviser ljudi, itd itd). Međutim to je sve uniformiranje gotovih osoba koje su već odabrale svoj profesionalni put.
Uniformiranje mlade osobe koja se još razvija i koja tek treba otkriti svoj kreativizam i afinitete je glupost žešća. A pogotovo je glupost još žešća da će se jednom majicom prikriti socijalne razlike samim time umanjiti socijalna diskriminacija. Imam dijete na kraju srednje škole i na početku osnovne i kao i većina vas jako dobro znam da je jedna majica vrh sante leda.


Pa samo naše školstvo ubija kreativnost, gdje se dijete prati i usmjerava na afinitete, zanimanje ili mu se daje prilika da razvije svoje talente u školi?
Nigdje.

Rade se poslušni roboti, sa izgubljenim svakim smislom za kritičko razmišljanje, kreativnost itd.

Profesor uopće ne treba biti niti najmanje motiviran da ti dijete nauči nečemu, da ga usmjeri i vidi šta mu ide a šta ne ide, niti ti kao roditelj možeš išta napraviti po tom pitanju.


Sve bi bilo drugačije da postoji privatno školstvo i da možeš dijete upisati u školu koju TI smatraš da bi koristilo tvome djetetu.


http://katkapital.com/obrazovni-sust...ezaposlenosti/
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:31   #262
Ako se uvedu uniforme, djeca ce naci drugi nacin da procjene socijalni status svojih vrsnjaka (prilicno su dovitljivi). Dzaba truda. Ako ne teroriziraju nekoga zbog odjece, terorizirat ce zbog klempavih usiju ili velikog nosa. To su mali sebicni gadovi.
To je brijem neki produkt evolucije. Ako roditelji doma ne odgajaju djecu, sumnjam da ce uniforme icemu pomoci.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:36   #263
E da, zaboravih postaviti jedno pitanje onima koji su za uniforme. Jel bi curama bile dozvoljene hlače ili bi morale nositi suknje?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 21:09   #264
Obavezno suknje.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 21:47   #265
Učeničke kute nisu loš početak ponovnog vraćanja minimalnog digniteta školi i profesorima.

Sljedeći logični korak bi bio vraćanje vlasti u razredu (i općenito u društvu) profesorima i razrednicima. Inače je i ovaj potez s kutama bezvrijedan.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 21:59   #266
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ovo je žalosno.
Kako se može tih mladim osobama braniti individualnost i kreativnost.

Vratiti mladu osobu iz škole samo zato što je došla u preuskoj majici, uskim i kratkim hlačama ili kožnim prslukom s lancima je napad na njihovu slobodu izražavanja.
Tko to mladim osobama brani individualnost i kreativnost? Tko im brani da nakon škole budu oblaci, tratinčice ili petunije? Tko?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:01   #267
Pohađao sam školu gdje je bila obavezna određena uniforma, meni nije toliko smetalo (privikneš se nakon nekog vremena) ali to je glupost na kvadrat. Normalno je da sa nikakvim uniformiranjem nikada nećeš biti izjednačen. A što se tiče pokušaja vlastite promocije kroz odjeću (i materijalno stanje roditelja)... to je možda najbolji primjer intelektualne razine. No izgleda da mnogi padaju na takvu vrstu 'veličine'.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:08   #268
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Tko to mladim osobama brani individualnost i kreativnost? Tko im brani da nakon škole budu oblaci, tratinčice ili petunije? Tko?
Lako za nakon škole.
Treba se pokazati u školi, pred nekoliko stotina učenika. Izraziti osobnost.

Poslije škole su sa nekoliko prijatelja ili doma. Znači s osobama koji ionako znaju sve o njima.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:16   #269
Sve će se izmisliti (pa i kute/uniforme) samo da se zaobiđe srž problema i da se problem opet po mogućnosti strpa "pod tepih".

Djeca su onakva kakvima ih odgoje roditelji (u pravilu). Sve ostalo je izbjegavanje suočavanja sa istinom.

Roditelji u Hrvatskoj danas imaju jedan veliki problem: da li djecu odgajati u skladu s visokim civilizacijskim vrednotama ili odgojiti da lakše prežive u (nazovi) hrv. sustavu. Pošto sustav u Hrvatskoj i nema baš puno dodirnih točaka s uređenijim sustavima u većini europskih zemalja, sami zaključite što vam želim reći.

Ukupno, kute i uniforme mogu donijeti pozitivan ishod samo (podobnim) distributerima.

Imate internet. Neka vam bude prozor u svijet. Odmaknite se od plaćenićkih medija (Hanžeković, Pavić i ostali).
makaay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:31   #270
Quote:
makaay kaže: Pogledaj post
Sve će se izmisliti (pa i kute/uniforme) samo da se zaobiđe srž problema i da se problem opet po mogućnosti strpa "pod tepih".

Djeca su onakva kakvima ih odgoje roditelji (u pravilu). Sve ostalo je izbjegavanje suočavanja sa istinom.

Roditelji u Hrvatskoj danas imaju jedan veliki problem: da li djecu odgajati u skladu s visokim civilizacijskim vrednotama ili odgojiti da lakše prežive u (nazovi) hrv. sustavu. Pošto sustav u Hrvatskoj i nema baš puno dodirnih točaka s uređenijim sustavima u većini europskih zemalja, sami zaključite što vam želim reći.

Ukupno, kute i uniforme mogu donijeti pozitivan ishod samo (podobnim) distributerima.

Imate internet. Neka vam bude prozor u svijet. Odmaknite se od plaćenićkih medija (Hanžeković, Pavić i ostali).
Apsolutno se slažem sa navedenim i pitam se da li će socijalnu nejednakost među djecom rješavati i tako da će svi morati imati iste mobitele(ili će im zabraniti da nose mobitele),da li će svi dolaziti u školu pješke,itd..itd...
Nevjerovatno je koliko ovaj narod pati za formom a zanemaruje sadržaj. Naravno,lakše je baviti se uniformama nego olakšati dječje torbe,dogovoriti se da sve škole u Hrvatskoj imaju iste udžbenike a ne da svaka škola ima svoje udžbenike,vezano uz pogodbe sa izdavačima
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 00:26   #271
Quote:
makaay kaže: Pogledaj post
Sve će se izmisliti (pa i kute/uniforme) samo da se zaobiđe srž problema i da se problem opet po mogućnosti strpa "pod tepih".

Djeca su onakva kakvima ih odgoje roditelji (u pravilu). Sve ostalo je izbjegavanje suočavanja sa istinom.

Roditelji u Hrvatskoj danas imaju jedan veliki problem: da li djecu odgajati u skladu s visokim civilizacijskim vrednotama ili odgojiti da lakše prežive u (nazovi) hrv. sustavu. Pošto sustav u Hrvatskoj i nema baš puno dodirnih točaka s uređenijim sustavima u većini europskih zemalja, sami zaključite što vam želim reći.

Ukupno, kute i uniforme mogu donijeti pozitivan ishod samo (podobnim) distributerima.

Imate internet. Neka vam bude prozor u svijet. Odmaknite se od plaćenićkih medija (Hanžeković, Pavić i ostali).
Odakle vama te gluposti da uniforme služe zaobilaženju i kamufliranju problema i da drugi ne vide di je stvarni problem školstva?

I kako ti misliš preodgojit roditelje pa da tako utječeš na djecu? Ja imam ideja, ali bi ih neki nazvali fašizmom, a drugi staljinizmom, možda i polpotizmom...

I glavni vam je argument protiv uniformi ta idiotarija da bi tu moglo bit korupcije i nepotizma. Krasan argument protiv bilo čega. Ajmo ond aukinit državu, županije, općine, gradove, sela, ministarstva, bolnice, škole, sve javne, državne i ine ustanove...nema di ne može bit korupcije. Štoviše, nema di je već nema i to dokazano.

Protiv korupcije se bori tako da se ona javno proziva i da se digne glas protiv nje a ne tako da se zabrani djelatnost u kojoj bi se ona mogla hipotetski pojavit. To je redikulski mentalitet, inteligencije razine provincijskih policijskih načelnika koji kada ne znaju kako osigurat neki javni događaj, odluče istoga zabraniti. Da ne bi bilo nereda, jel...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 02:36   #272
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Odakle vama te gluposti da uniforme služe zaobilaženju i kamufliranju problema i da drugi ne vide di je stvarni problem školstva?

I kako ti misliš preodgojit roditelje pa da tako utječeš na djecu? Ja imam ideja, ali bi ih neki nazvali fašizmom, a drugi staljinizmom, možda i polpotizmom...

I glavni vam je argument protiv uniformi ta idiotarija da bi tu moglo bit korupcije i nepotizma. Krasan argument protiv bilo čega. Ajmo ond aukinit državu, županije, općine, gradove, sela, ministarstva, bolnice, škole, sve javne, državne i ine ustanove...nema di ne može bit korupcije. Štoviše, nema di je već nema i to dokazano.

Protiv korupcije se bori tako da se ona javno proziva i da se digne glas protiv nje a ne tako da se zabrani djelatnost u kojoj bi se ona mogla hipotetski pojavit. To je redikulski mentalitet, inteligencije razine provincijskih policijskih načelnika koji kada ne znaju kako osigurat neki javni događaj, odluče istoga zabraniti. Da ne bi bilo nereda, jel...
Problem je u tome da se mi ne pokušavamo izboriti za ukidanje uniformi, nego se ti pokušavaš izboriti za njihovo uvođenje.

To kaj postoji hrpa loših stvari ne znači da moramo uvesti još jednu.

NEXT
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 07:03   #273
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nisu kute nego nekakve polo majice sa amblemom škole i nekakve hlače ili suknje u nekakvoj dogovorenoj boji.To sa kutom veze nema.
Ma iskreno hebe mi se i da su samo gaće.
U sustavu školstva ima toliko toga što ne štima, a netko se bavi ovakvim pizdarijama.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 07:15   #274
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Odakle vama te gluposti da uniforme služe zaobilaženju i kamufliranju problema i da drugi ne vide di je stvarni problem školstva?

I kako ti misliš preodgojit roditelje pa da tako utječeš na djecu? Ja imam ideja, ali bi ih neki nazvali fašizmom, a drugi staljinizmom, možda i polpotizmom...

I glavni vam je argument protiv uniformi ta idiotarija da bi tu moglo bit korupcije i nepotizma. Krasan argument protiv bilo čega. Ajmo ond aukinit državu, županije, općine, gradove, sela, ministarstva, bolnice, škole, sve javne, državne i ine ustanove...nema di ne može bit korupcije. Štoviše, nema di je već nema i to dokazano.

Protiv korupcije se bori tako da se ona javno proziva i da se digne glas protiv nje a ne tako da se zabrani djelatnost u kojoj bi se ona mogla hipotetski pojavit. To je redikulski mentalitet, inteligencije razine provincijskih policijskih načelnika koji kada ne znaju kako osigurat neki javni događaj, odluče istoga zabraniti. Da ne bi bilo nereda, jel...
Trkeljaš, a ne znam čime sam to zaslužio

Kad si mi već tako krasno imputirao sve i svašta što niti sam rekao, niti mislim, molim te da me citiraš, jer ne razumijem tvoj pokušaj postavljanja upita.

Inače, zvučiš kao pravi partijac. Nekakav komad tkanine si upravo svojim upisom predstavio kao važan državni interes
makaay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 09:50   #275
Quote:
makaay kaže: Pogledaj post
Sve će se izmisliti (pa i kute/uniforme) samo da se zaobiđe srž problema i da se problem opet po mogućnosti strpa "pod tepih".

Djeca su onakva kakvima ih odgoje roditelji (u pravilu). Sve ostalo je izbjegavanje suočavanja sa istinom.

Roditelji u Hrvatskoj danas imaju jedan veliki problem: da li djecu odgajati u skladu s visokim civilizacijskim vrednotama ili odgojiti da lakše prežive u (nazovi) hrv. sustavu. Pošto sustav u Hrvatskoj i nema baš puno dodirnih točaka s uređenijim sustavima u većini europskih zemalja, sami zaključite što vam želim reći.

Ukupno, kute i uniforme mogu donijeti pozitivan ishod samo (podobnim) distributerima.

Imate internet. Neka vam bude prozor u svijet. Odmaknite se od plaćenićkih medija (Hanžeković, Pavić i ostali).
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Odakle vama te gluposti da uniforme služe zaobilaženju i kamufliranju problema i da drugi ne vide di je stvarni problem školstva?

I kako ti misliš preodgojit roditelje pa da tako utječeš na djecu? Ja imam ideja, ali bi ih neki nazvali fašizmom, a drugi staljinizmom, možda i polpotizmom...

I glavni vam je argument protiv uniformi ta idiotarija da bi tu moglo bit korupcije i nepotizma. Krasan argument protiv bilo čega. Ajmo ond aukinit državu, županije, općine, gradove, sela, ministarstva, bolnice, škole, sve javne, državne i ine ustanove...nema di ne može bit korupcije. Štoviše, nema di je već nema i to dokazano.

Protiv korupcije se bori tako da se ona javno proziva i da se digne glas protiv nje a ne tako da se zabrani djelatnost u kojoj bi se ona mogla hipotetski pojavit. To je redikulski mentalitet, inteligencije razine provincijskih policijskih načelnika koji kada ne znaju kako osigurat neki javni događaj, odluče istoga zabraniti. Da ne bi bilo nereda, jel...
Quote:
makaay kaže: Pogledaj post
Trkeljaš, a ne znam čime sam to zaslužio

Kad si mi već tako krasno imputirao sve i svašta što niti sam rekao, niti mislim, molim te da me citiraš, jer ne razumijem tvoj pokušaj postavljanja upita.

Inače, zvučiš kao pravi partijac. Nekakav komad tkanine si upravo svojim upisom predstavio kao važan državni interes
Eto, boldao sam tvoje izjave kojima si zaslužio ona pitanja. Pa ti vidi tko je partijac.
Jel ti sad upit razumljiviji? Nema veze, ostali će razumjeti...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 10:23   #276
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Eto, boldao sam tvoje izjave kojima si zaslužio ona pitanja. Pa ti vidi tko je partijac.
Jel ti sad upit razumljiviji? Nema veze, ostali će razumjeti...
Dragi dječko,

što se tiče pitanja školskih uniformi (što je, gle čuda, upravo i tema), jedini (opravdani) razlozi koje nudi strana zagrijana za uvođenje jesu:

- smanjenje netrpeljivosti zbog razlika u materijalnom smislu
- podizanje razine discipline

Stava sam da ta dva (pozitivna) razloga nisu dovoljna da bi nadjačali negativnosti koje bi se pojavile uvođenjem uniformi (a o kojima je jasno ovdje pisano), te da bi ukupan dojam / rezultat bio negativan.

Ni slučajno ne treba razgovarati o mobilnim uređajima koje djeca nose na nastavu. Potpuno je nevažno što jedno dijete vadi Iphone, a drugo dijete (koje dijeli školsku klupu s prvim) je vidjelo bananu ili grožđe na Konzumovoj reklami. Jelda?

I dalje tvrdim da je povijest učiteljica života, a povijest nas uči da farbanje tunela zna biti jako skupo. Stoga i "tipujem" na to da bi uvođenjem uniformi profitirao, odn. imao pozitivnu bilancu ISKLJUČIVO "Rođo trans d.o.o.".

U svakom slučaju ovo je za tebe preteška materija, ali isto tako ti nisi usamljen u lutanju bespućima povijesne zbiljnosti. Stoga ti i ne zamjeram.

Na ovo kozoyebarenje (ukidanje uniformi = ukidanje države) nemam komentara. Na kraju, "fulao si ceo fudbal", jer ne može se ukinuti nešto što NE POSTOJI (kako je i primijetio kolega Gedeon).

Da malo i ja offtopičarim - što se tiče "države Rvacke", po mnogim segmentima ona to ni ne zaslužuje biti, pa bi ju možda i trebalo ukinuti, ali alternative nema, pa eto "guraj dokle ide". No, to i nije tema, niti sam tu (dovoljno) kompetentan, ali razumijem trend guranja nosa gdje mu nije mjesto, na koji ni ti nisi ostao imun.

Stekao sam dojam da ti znaš nešto i o ostalim problemima u školstvu. Ja ne znam, niti se ijedan moj upis odnosio na bilo šta drugo osim točno onoga što piše i/ili je vezano uz aktualnu temu.

Vjerujem da se ne javljaš iz Sj. Koreje, ali uistinu zvučiš kao da si tamo.

Ugodan ostatak dana!
makaay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 10:26   #277
Ne može u nas bez polupanih lončića

Quote:
Ravnatelj šibenske škole: Ovo sam ja sa svojim učenicama. Vidite i sami, one su u tajicama!
Quote:
Kakve školske uniforme u šibenskoj Osnovnoj školi Jurja Dalmatinca, koje majice i amblemi?! Ta vijest nije pričekala ni službeno obznanjivanje boje majica i izgleda školskog grba, a već ju je zasjenila nova, senzacionalnija.
Ona kaže da se u osnovnoj školi na drugom kraju Šibenika, OŠ “Vidici”, učenicama zabranjuje nošenje tajica!
Odmah su se o tome raspisali portali, zapodjenule rasprave na društvenim mrežama i uzbibala javnost. Počele su kritike školskog Etičkog kodeksa i Kućnog reda, razglabanja tko kome i zašto može išta propisati, rasprave koliko su tajice (ne)poželjan odjevni predmet u razredu...
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 12:11   #278
Quote:
makaay kaže: Pogledaj post
Dragi dječko,

što se tiče pitanja školskih uniformi (što je, gle čuda, upravo i tema), jedini (opravdani) razlozi koje nudi strana zagrijana za uvođenje jesu:

- smanjenje netrpeljivosti zbog razlika u materijalnom smislu
- podizanje razine discipline

Stava sam da ta dva (pozitivna) razloga nisu dovoljna da bi nadjačali negativnosti koje bi se pojavile uvođenjem uniformi (a o kojima je jasno ovdje pisano), te da bi ukupan dojam / rezultat bio negativan.

Ni slučajno ne treba razgovarati o mobilnim uređajima koje djeca nose na nastavu. Potpuno je nevažno što jedno dijete vadi Iphone, a drugo dijete (koje dijeli školsku klupu s prvim) je vidjelo bananu ili grožđe na Konzumovoj reklami. Jelda?

I dalje tvrdim da je povijest učiteljica života, a povijest nas uči da farbanje tunela zna biti jako skupo. Stoga i "tipujem" na to da bi uvođenjem uniformi profitirao, odn. imao pozitivnu bilancu ISKLJUČIVO "Rođo trans d.o.o.".

U svakom slučaju ovo je za tebe preteška materija, ali isto tako ti nisi usamljen u lutanju bespućima povijesne zbiljnosti. Stoga ti i ne zamjeram.

Na ovo kozoyebarenje (ukidanje uniformi = ukidanje države) nemam komentara. Na kraju, "fulao si ceo fudbal", jer ne može se ukinuti nešto što NE POSTOJI (kako je i primijetio kolega Gedeon).

Da malo i ja offtopičarim - što se tiče "države Rvacke", po mnogim segmentima ona to ni ne zaslužuje biti, pa bi ju možda i trebalo ukinuti, ali alternative nema, pa eto "guraj dokle ide". No, to i nije tema, niti sam tu (dovoljno) kompetentan, ali razumijem trend guranja nosa gdje mu nije mjesto, na koji ni ti nisi ostao imun.

Stekao sam dojam da ti znaš nešto i o ostalim problemima u školstvu. Ja ne znam, niti se ijedan moj upis odnosio na bilo šta drugo osim točno onoga što piše i/ili je vezano uz aktualnu temu.

Vjerujem da se ne javljaš iz Sj. Koreje, ali uistinu zvučiš kao da si tamo.

Ugodan ostatak dana!
Brdo gluposti.

A da si pročitao iti jedan post prije nego si odlučio reći nešto glupo na ovoj temi vidio bi da zagovornici uniformi zagovaraju istovremeno i pojačanu disciplinu u školama I ZABRANU unošenja mobitela u školu, odn. nastavu.

Nabrojano je više od dvije pozitivne strane uvođenja uniformi. Osim troška uniformi nijedan validan argument s druge strane nije upućen. Sve neke hipotetske borbe protiv korupcije, sjevernokorejskog komunističkog mentaliteta i sl...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 12:16   #279
Evo i Englezi se bave problematikom školskih uniformi.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 12:30   #280
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Brdo gluposti.

A da si pročitao iti jedan post prije nego si odlučio reći nešto glupo na ovoj temi vidio bi da zagovornici uniformi zagovaraju istovremeno i pojačanu disciplinu u školama I ZABRANU unošenja mobitela u školu, odn. nastavu.

Nabrojano je više od dvije pozitivne strane uvođenja uniformi. Osim troška uniformi nijedan validan argument s druge strane nije upućen. Sve neke hipotetske borbe protiv korupcije, sjevernokorejskog komunističkog mentaliteta i sl...
Zna se tko se treba baviti tom problematikom. Mi (anonimni forumaši) možemo samo trkeljat. Ako ne znaš šta je "trkeljanje" pročitaj ponovno svoje postove. Mobiteli u školama NISU TEMA na sastancima raznih partija. Samo u tvojim mokrim snovima (nažalost).

Zna se dogoditi da ti je nešto glupo, pogotovo ako to ne razumiješ. To je (prirodan) obrambeni mehanizam
makaay is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.