Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2010., 20:03   #1
Question Krema protiv strija

Dame moje.
Dajte pomažite! Koja krema za strije? Kad je triba počet koristit? Jel se umasira ili samo namaže?
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:21   #2
ulje uzmi.
super je ono iz dm-a, babylove, mamma, baš za trudnice.. nije skupo. nema potrebe davati stotine kuna za markirane kreme, kad je i ovo dobro, a ovisi dosta i da li si genetski sklona

počni što prije, da se koža fino pripremi za rastezanje i postane elastična..
maži svaki dan, fino umasiraj, malo štipkaj, i trbuh i grudi i guzu i bedra.

i pij vode puno
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:38   #3
meni najbolje, obicno bademovo, kupis u ljekarni, njihovo, bocica 20 kn, a traje jedno 2 tj, ovisi kaj mazes, ja sve. osim toga skroz je prirodno, bez ikakve kemije, pa mi je zato i najdraze
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:50   #4
ja probala sve ali najbolja mi bila MUSTELA..
skupa ko kuga ali djelotvorna.. u trudnoći dobila 26 kila.. rastegla se kao 'žvakača' a nabubrila kao 'kvasac'... i niti jedne strije nemam ni na trbuhu, ni na bokovima, ni na rukama... ma nigdje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:57   #5
nemam ni ja, a trošila ovo ulje iz dm-a

bademovo iz ljekarne mi je bilo premasno, olival mi smrdio užeglo, holyplant mi isto imao čudan miris i sporo se upijao, ovo iz dm-a - baš taman

s tim da sam se pred kraj trudnoće znala pod tušem politi s maslinovim uljem, umasirati i samo kratko jednim mlazom isprati i potapkati ručnikom. koža bi bila mraaaaak, a ne bi ostao miris maslinovog
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:48   #6
Ja koristim babylove kremu protiv strija iz dm-a i super mi je. nije skupa,nema neki jaki miris,i mazem se svaki drugi dan,i nisam dobila ni jednu striju,mada stignem jos,a mazem se od 3.mjeseca trudnoce... Inace,i ja mislim da dosta ovisi o genetici sta se toga tice
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:55   #7
jos jedan glas za mustelu

nisam se bas mazala redovito ali sam prosla bez ijedne strije (doduse, nisam se previse ni zdebljala u trudnoci (7 kg) ali je trbuh bio k'o lopta a nista nije popucalo)

i jos jedan plus je sto krema nije premasna i brzo se upije - ja bi se namazala nakon tusiranja i nakon dorucka sam se bez problema mogla normalno obuci za posao a da ne zamastim robu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:26   #8
Iskreno ja nisam koristila ništa i nisam dobila niti jednu jedinu striju. Negdje sam pročitala, čini mi se da sam već negdje vidjela temu o tome ili se u nekoj temi o tome pričalo da je genetski predodređeno da li ćeš ili nećeš dobiti strije. Ima žena koje se mažu do bola od prvog dana i dobiju strije a ima nas koje se uopće nismo mazale.
Jednom davno koristila sam afroditinu kremu protiv strija i ona mi je pomogla a tada sam imala 10 godina manje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:34   #9
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Iskreno ja nisam koristila ništa i nisam dobila niti jednu jedinu striju. Negdje sam pročitala, čini mi se da sam već negdje vidjela temu o tome ili se u nekoj temi o tome pričalo da je genetski predodređeno da li ćeš ili nećeš dobiti strije.
Nazalost tocno.
Krema ti ne moze popraviti stanje kolagena u potkoznom tkivu.
Jedino sto moze uciniti je da ti koza bude meka i glatka na dodir.

Ja se mazem svejedno uljem (Bio-Oil, ne znam ima li ga u Hr) ili Palmersovim losionom protiv strija na bazi kakao maslaca--ni jedno ni drugo nisu skupi preparati--prakticki od pocetka trudnoce, barem jednom dnevno.

Zasad ih nemam (34 + 5) a hoce li se pojaviti...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:18   #10
evo i jedne koja je popucala unatoc svim mogucim kremama i mazanjem od 3 puta dnevno....
mazala sam se sa svime..od dm...chicca...mustele...zaista svega..a jos kako sam bila ljetna trudnica to je bilo i dodatno one kreme sa faktorima i svega...i eto...rodila u ponedjeljak a strije se pojavile u petak...3 dana prije poroda...
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:29   #11
E da, svekrva mi je preventivno dala heavy duty rjesenje:

http://www.strivectin.com/

.. koje je ona koristila da si (uspjesno) rijesi oziljke i zatezanje koze nakon operacije na licu, a sad si tretira bore na vratu.

Jako je skupo i nema je bas svuda (ima po duty free shopovima na vecim aerodromima) ali eto, ljudi to koriste NAKON sto se pojave strije... koliko to djeluje zaista ne znam.
Ja je zasad cuvam za nedajboze.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 10:17   #12
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
evo i jedne koja je popucala unatoc svim mogucim kremama i mazanjem od 3 puta dnevno....
mazala sam se sa svime..od dm...chicca...mustele...zaista svega..a jos kako sam bila ljetna trudnica to je bilo i dodatno one kreme sa faktorima i svega...i eto...rodila u ponedjeljak a strije se pojavile u petak...3 dana prije poroda...
Kao da si mene opisala. Popucala sam u onom jednom tjednu koji sam prenjela .

Zato se u ovoj t. nit ne trudim, nikakva krema me vidla nije. Nisam taj tip koji se voli mackati, mene to opterećuje, nervira me kad sam masna, pa čekaj da se upije...
Ali zato znam super kremu za postojeće strije koju sam koristila čim sam rodila, Vichy za postojeće strije, odlična. Na to sam se prisilila i mislim da je njena zasluga da su mi totalno izbljedile.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 10:37   #13
tema već negdje ima...
ja sam probala sve: hipp ulje, chhicco krema, mustela, eucerin, elacina, dm ulje i krema, bademovo ulje, maslinovo ulje...kreme iz ljekarne...ma ne znam ni sama šta nisam...a recimo da je rezutat ovakav...stomak je izdržao, ali zato neće još dugo dugo vidjet svjetlo dana i svijeta...
nema čarobne formule...nekome pomogne, nekome ne...

a da se nadovežem na mustelu - imam i njihovu kremu za ublažavanje strija...rezultat je da nema pomaka
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:24   #14
ja sam se mazala ujutro chicco kremom, a navečer dm-ovim mamma uljem. nijednu striju nemam, ali ipak mislim da je stvar u genetici!
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:38   #15
Ja sam odustala od baby ulja, jer mi taj parafin + parfem nije ništa pomagao koži...koža mi je uvijek bila suha, a stalno sam se trackala. Pa sam odlučila da mi treba nešto što koža stvarno upija, nešto prirodno, a ne derivat nafte, pa sam kupila u lushu masažnu pločicu i koža je manje suha i manje me svrbi nakon tuširanja...a iduće ću kupit bademovo ulje. Ali mislim da ću tome kasnije, kad počnem na kilaži dobivat, dodat i neku baš kremu protiv strija...jer sam sklona stvaranju strija i imam ih dosta koje su mi nastale kad sam sa 12-13g naglo izrasla.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 23:53   #16
prva trudnoća-jedno vrijeme sam se mazala afordita krema protiv strija ona žuta a posli sa kremom iz dm-a baby love. nisam dobila niti jednu striju.
druga trudnoća-malo krema iz dm-a i nevenova mast,takodjer nisam dobila niti jednu striju.
samo da napomenem da imam jako osjetljivu i lošu kožu,reagira na sve i svašta,mislila sam da ću biti cila u strijama,kad ono ništa.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 00:31   #17
Ja sam još kao djevojčica dobila strije po leđima. Imam suhu kožu, mama je cijela popucala sa mnom i bratom u trudnoći, kao i njene sestre. I prije nego sam ostala trudna, mislila sam da me slijedi isto. Ipak sam se od samog saznanja da sam trudna počela mazati svaku večer maslinovim uljem. Sad sam na 36+ i doslovno još uvijek nisam dobila niti jednu striju. Da li je zaslužno maslinovo ulje ili sam jedina sretnica u porodici po tom pitanju- ne znam. Ali imama još 24 dana do termina. Možda se nešto promijeni.
__________________
Naša mala sreća
alejandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 00:39   #18
Quote:
alejandra kaže: Pogledaj post
Ja sam još kao djevojčica dobila strije po leđima. Imam suhu kožu, mama je cijela popucala sa mnom i bratom u trudnoći, kao i njene sestre. I prije nego sam ostala trudna, mislila sam da me slijedi isto. Ipak sam se od samog saznanja da sam trudna počela mazati svaku večer maslinovim uljem. Sad sam na 36+ i doslovno još uvijek nisam dobila niti jednu striju. Da li je zaslužno maslinovo ulje ili sam jedina sretnica u porodici po tom pitanju- ne znam. Ali imama još 24 dana do termina. Možda se nešto promijeni.
Ovo i mene zanima--jos kojih 30-tak dana do termina, trbuh zasad izgleda lijepo dapace koza mi je cijelog tijela u odlicnom stanju, manje suha no sto je inace bila.

But it ain't over 'til it's over
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 01:37   #19
mazala se s nerafiniranim bademovim uljem. Bila sam bez ijedne strije do 8 mj,onda sam popucala ko blesava. Zadnje dane čak i listovi popucali,trbuh mi je pun strija,ima čak i iznad pupka.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 08:15   #20
Ja sam se od prvoga dana trudnoće dva puta dnevno mackala svim mogucim kremama protiv strija,al neeeema šta nisam probala i muka mi je kad se sjetim kolko sam love potrosila na sve to...A POPUCALA SAM KOOOO KOKICA
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.