Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li ateist ili teist?
Ateist 145 58.94%
Teist 87 35.37%
Agnostik 14 5.69%
Glasovatelji: 246. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 22:24   #1
Jeste li ateist ili teist?

Evo zanima me koliko tinejđera su ateisti. Molim moderatore da ne gledaju na ovo kao na pitanje koje treba biti postavljeno u Religiju jer većina teen populacije na ovom forumu kruži na ovom forumu a ne na Religija pa ovako dobivamo točnije rezultate.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:20   #2
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:04   #3
Quote:
Gunster kaže: Pogledaj post
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Uguglaj teist i dobit ćeš teizam. Vjerovanje u postojanje Boga je teizam, ateizam je odsustvo vjerovanja u Boga.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:09   #4
Quote:
Gunster kaže: Pogledaj post
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?


OT: teist sam.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:21   #5
Ateist sam od 3. razreda osnovne.
A i vecina ljudi koje poznam su ateisti ili barem agnostici
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:26   #6
Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Ateist sam od 3. razreda osnovne.
A i vecina ljudi koje poznam su ateisti ili barem agnostici
Ja sam od 8. osnovne, zapravo nikad dotad nisam razmišljao o bogu ili vjeri, samo sam se pricestio zbog neke kao tradicije, tako se i molio... Oko mene su svi vjernici, većinom katolici
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:55   #7
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Ja sam od 8. osnovne, zapravo nikad dotad nisam razmišljao o bogu ili vjeri, samo sam se pricestio zbog neke kao tradicije, tako se i molio... Oko mene su svi vjernici, većinom katolici
Pa ako su ti u obitelji vjernici cak je i cudno da ti nisi.. Meni su uvjek govorili da sam izaberem
Pa sam procito i bibliju iz znatizelje a sakramente imam do krizme, isto samo zbog tradicije
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 17:02   #8
Quote:
Gunster kaže: Pogledaj post
Jesi ovo teist sad izmislio ili to postoji kao rijec?


OT: Ateist sam od svoje 12. godine, no uredno sam primio sve sakramente i isao na vjeronauk do kraja osnovne iako je i moja stara ateist, jer eto, "da se ne isticem".
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:00   #9
Ateist od 12. godine. Moji su teisti. Nisam krizmana jer sam smatrala da nije u redu da odem na sakrament koji "potvrđuje moju vjeru u boga", ako u boga ne vjerujem; usprkos tome što sam bila jedina u razredu koja se nije krizmala. No, išla sam na vjeronauk do kraja osnovne.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:02   #10
Sve više imam osjećaj da sam trebao napisati što znači teist a što ateist
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:27   #11
misliš deist valjda?
deizam kao vjerovanje u postanak Boga, mislim da ''teizam'' nije u duhu našeg jezika
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 23:09   #12
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
misliš deist valjda?
deizam kao vjerovanje u postanak Boga, mislim da ''teizam'' nije u duhu našeg jezika
Naravno da je u duhu našeg jezika, deizam i teizam nisi istoznačnice.
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 22:45   #13
Quote:
Ginny B. kaže: Pogledaj post
Naravno da je u duhu našeg jezika, deizam i teizam nisi istoznačnice.
ok, deizam bi zapravo bilo kao racionalno vjerovanje u Boga, a teizam iracionalno, striktno uz neku religiju

nisam nit jedno nit drugo, a ni ateist
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 02:49   #14
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ok, deizam bi zapravo bilo kao racionalno vjerovanje u Boga, a teizam iracionalno, striktno uz neku religiju

nisam nit jedno nit drugo, a ni ateist
ti sigurno vjerujes u flying spaghetti monstera.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 07:40   #15
ateist sam od 4. razreda osnovne
iz jednostavnih razloga
vidim da ljudi umiru zbog raka(i milijun razlicitih bolesti),i pitam se zasto ih bog ne izljeci ?
vidim da djeca u africi umiru jer nemaju hrane,i pitam se zasto im bog ne da hranu ?
vidim da beskucnici zive na ulici,i pitam se zasto im bog ne da stan ili nesto
vidim da ljudi umiru u ratu ,i pitam se zasto bog ne zaustavi rat ?

cak i da bog postoji(sto se ne moze dokazati) to bi onda bio "los" bog jer dopusta da ljudi pate.....
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 23:46   #16
Držite se teme inače će kartoni frcat. Ovo nije tema o Domovinskom ratu i Jugoslaviji i što ja znam čemu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:03   #17
Pa ne moze se dokazati ni da postoji ni da ne postoji ko vjeruje vjeruje i to postujem ko ne vjeruje i te postujem svacije misljenje ,ne vjeruj brate,ali kao klinac od 16 godina lupat gluposti to mi ide na zivce kod ateista,ako ne vjeujes zasto onda hoces druge da uvjeris da Bog ne postoji.
Ja vjerujem ali necu nikada ateista uvjeravat da postoji Bog (ja cvrsto vjeujem da postoji) ako on to nece prihavtit,briga me jednostavno.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:44   #18
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Pa ne moze se dokazati ni da postoji ni da ne postoji ko vjeruje vjeruje i to postujem ko ne vjeruje i te postujem svacije misljenje ,ne vjeruj brate,ali kao klinac od 16 godina lupat gluposti to mi ide na zivce kod ateista,ako ne vjeujes zasto onda hoces druge da uvjeris da Bog ne postoji.
Ja vjerujem ali necu nikada ateista uvjeravat da postoji Bog (ja cvrsto vjeujem da postoji) ako on to nece prihavtit,briga me jednostavno.
Necu ni ja uvjeravat teistu da ne postoji bog ali cu napisati da mi se ne sviđaju religije i da su meni religije primitivne i da svijet ne moze biti bolje mjesto ako religije ne nestanu. I napisat cu: Bog ne postoji.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 03:57   #19
Ja sam ateist od rane osnovne skole,od kad sam zapravo saznao sto to zapravo znaci.Roditelji za vrijeme mog djetinjstva uopce nisu pretjerano raspravljali o vjerama, tako da ja nisam zahvacen tim nacinom roditeljskog zatupljivanja koje vecina roditelja namece svojoj djeci, umjesto da im kao meni dadnu na izbor vlasitit odabir.

Kod nas ateista ostaje jedna stvar neobjasnjiva.Što je stvorilo onu najmanju cesticu(atom) u cijelom univerzumu.Ja volim rec da je nas razvoj u znanosti pre kratak naspram starosti svijeta i cijelog univerzuma da bi mi uopce mogli donosit neke zakljucke vezano za to.
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 01:46   #20
@Amelie-Poulain
I na vama je da dokažete da Bog postoji, jer ste ga vi i izmislili.
Quote:
Ono što se tvrdi bez dokaza, može se i bez dokaza opovrći.
Quote:
Teret dokazivanja ili onus leži na onome koji izriče tvrdnju, a ako ga on ili ona ne zadovolji, protivnik ne mora raspravljati protiv neosnovane tvrdnje.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.