Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 19:24   #1
Imamo hrvatsku ribu sa povrcem!!!

Evo pojedoh prija nekoliko minuta konzervu hrvatske ribe sa povrcem i sad zelim malo podijelit dojmove sa vama.Riba je bila skroz OK,nisu to vise neke poluociscene srdele,nego slicno ka i ona slovenska izola ili kalo li se vec zove,sve u svemu crni dani se spremaju slovencimaInace i jeftinija je od slovenske samo 4,5kn a proizvodjac kaze na etiketi adria d.d gazenica,zadar
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:28   #2
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Evo pojedoh prija nekoliko minuta konzervu hrvatske ribe sa povrcem i sad zelim malo podijelit dojmove sa vama.Riba je bila skroz OK,nisu to vise neke poluociscene srdele,nego slicno ka i ona slovenska izola ili kalo li se vec zove,sve u svemu crni dani se spremaju slovencimaInace i jeftinija je od slovenske samo 4,5kn a proizvodjac kaze na etiketi adria d.d gazenica,zadar
prijatelju bojim se da si zdero brazilsko a ne hrvatsko....eno jucer citam ledo smrznuta riba sva iz argentine ili brazila...jebi ga buraz - bitno da ima peraje pa makar i ronilac u konzervi
bik koji trči is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:01   #3
Quote:
bik koji trči kaže: Pogledaj post
prijatelju bojim se da si zdero brazilsko a ne hrvatsko....eno jucer citam ledo smrznuta riba sva iz argentine ili brazila...jebi ga buraz - bitno da ima peraje pa makar i ronilac u konzervi
Pise na njoj jadranska riba,pa sad sta ja znam.Mislim da to nije tako ni vazno ipak se ta riba morala u nas preradit,isjeckat,konzervirat,dodat povrce i na kraju upakirat i jos imamo cime konkurirat slovencima
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:14   #4
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Evo pojedoh prija nekoliko minuta konzervu hrvatske ribe sa povrcem i sad zelim malo podijelit dojmove sa vama.Riba je bila skroz OK,nisu to vise neke poluociscene srdele,nego slicno ka i ona slovenska izola ili kalo li se vec zove,sve u svemu crni dani se spremaju slovencimaInace i jeftinija je od slovenske samo 4,5kn a proizvodjac kaze na etiketi adria d.d gazenica,zadar
Adria Zadar i Sardina Postira a i Jadranka Vela Luka isto (istina neman pojma je li još rade ili su propali) taj proizvod imaju u prodaji poodavno tako da neman pojma ćemu se ti čudiš. A iz Rovinja ima jedna firma koja to isto proizvodi. Jasno da svaka ima neku svoju specifiku i recepturu ali osnov ti je srdela, skuša ili tuna sa povrćem.
Iskreno te ne razumin i di si ti gleda po polcama u samoposlugama.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 08:12   #5
Zaboravih rec dobijes i slicicu jadranskih bestija,ja dobija lignju
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 09:31   #6
Jel važno odakle je ako je fina i cjenovno prihvatljiva?
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 10:08   #7
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Adria Zadar i Sardina Postira a i Jadranka Vela Luka isto (istina neman pojma je li još rade ili su propali) taj proizvod imaju u prodaji poodavno tako da neman pojma ćemu se ti čudiš. A iz Rovinja ima jedna firma koja to isto proizvodi.
firma se zove "Mirna"
narayan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 10:15   #8
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Evo pojedoh prija nekoliko minuta konzervu hrvatske ribe sa povrcem i sad zelim malo podijelit dojmove sa vama.Riba je bila skroz OK,nisu to vise neke poluociscene srdele,nego slicno ka i ona slovenska izola ili kalo li se vec zove,sve u svemu crni dani se spremaju slovencimaInace i jeftinija je od slovenske samo 4,5kn a proizvodjac kaze na etiketi adria d.d gazenica,zadar
e moj prijatelju pojeo si ti ribu iz najmanje 5 zemalja

krenimo redom:
lim za tu konzervu je iz rusije ,riba je iz vjetnama ili jemena, ulje je iz belgije povrce je sa cipra ili iz srbije , doduše nemogu točno tvrditi odakle je kutijica u koju se pakira konzerva ali mislim da je iz slovenije
jedino u tome svemu je hrvatska radna snaga koja je naravno plaćena po minimalcu
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:53   #9
Quote:
narayan001 kaže: Pogledaj post
firma se zove "Mirna"
JBG nisan se moga sitit.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:54   #10
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
e moj prijatelju pojeo si ti ribu iz najmanje 5 zemalja

krenimo redom:
lim za tu konzervu je iz rusije ,riba je iz vjetnama ili jemena, ulje je iz belgije povrce je sa cipra ili iz srbije , doduše nemogu točno tvrditi odakle je kutijica u koju se pakira konzerva ali mislim da je iz slovenije
jedino u tome svemu je hrvatska radna snaga koja je naravno plaćena po minimalcu
Riba je iz Jadrana a i ulje je naše za povrće nisan siguran a lim je ?? Provjereno.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:03   #11
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
jedino u tome svemu je hrvatska radna snaga koja je naravno plaćena po minimalcu
Ne, filetiranje i konzerviranje ribe se vrši u Albaniji i Srbiji kao "dorada".

Riba doista jest Jadranska.
Talijani ribu ulovljenu u ZERP-u isporučuju direktno u albanske tvornice na doradu.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:22   #12
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Ne, filetiranje i konzerviranje ribe se vrši u Albaniji i Srbiji kao "dorada".

Riba doista jest Jadranska.
Talijani ribu ulovljenu u ZERP-u isporučuju direktno u albanske tvornice na doradu.
Nije točno.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:41   #13
Mi nikak na zelenu granu s tom industrijom i proizvodnjom. Ne ide pa ne ide, a kad i pomislimo da je nešt krenulo, onda nam se desi ovakav peh.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:38   #14
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Jel važno odakle je ako je fina i cjenovno prihvatljiva?
Je, fini su i repovi kozica. Isti se uzgajaju na bivšim rižinim poljima u Tajlandu i Vjetnamu, a kako žive u vlastitom govnu, nemilosrdno se kljukaju antibioticima. Situacija u takvim ribnjacima je živa strava. Nakon 5 godina uzgoja, polje je jalovo decenijama za sve ostalo. I onda to završi u Ledo vrečicama a isti se proizvođač besramno reklamira u akciji "trošimo hrvatsko i spasimo vlastitu privredu" . Bljak.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:49   #15
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Je, fini su i repovi kozica. Isti se uzgajaju na bivšim rižinim poljima u Tajlandu i Vjetnamu, a kako žive u vlastitom govnu, nemilosrdno se kljukaju antibioticima. Situacija u takvim ribnjacima je živa strava. Nakon 5 godina uzgoja, polje je jalovo decenijama za sve ostalo. I onda to završi u Ledo vrečicama a isti se proizvođač besramno reklamira u akciji "trošimo hrvatsko i spasimo vlastitu privredu" . Bljak.
Takve kozice ne žive u Jadranu pa ako ih kupuješ pa bilo to i u Leda onda krivo kupuješ.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:44   #16
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Riba je iz Jadrana a i ulje je naše za povrće nisan siguran a lim je ?? Provjereno.
To mi nikad nije išlo u glavu.Taj jebeni lim uvijek smo uvozili.Zna li netko u čemu je kvaka?Zar je to neka svemirska tehnologija da ga nikad nismo znali sami napraviti ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:48   #17
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
To mi nikad nije išlo u glavu.Taj jebeni lim uvijek smo uvozili.Zna li netko u čemu je kvaka?Zar je to neka svemirska tehnologija da ga nikad nismo znali sami napraviti ?
Neću reči da sam neki stručnjak, ali naša firma je prije par mjeseci dobila upit za nabavu CNC stroja koji bi radio upravo limene konzerve za ribe.

Na osnovi crteža i traženih karakteristika konačnog proizvoda ustanovilo se je da bi takav stroj koštao cca 250.000 €. Naravno, taj stroj mogao bi izraditi ogromne količine limenih konzervi, ali se ovdje postavlja pitanje prodaje istih.

Stoga, dolazimo do zaključka, da je takva investicija opravdana jedino, ako imaš ogromno tržište, jer možete si misliti koliko možeš zaraditi na jednoj limenoj konzervi.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:01   #18
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
e moj prijatelju pojeo si ti ribu iz najmanje 5 zemalja

krenimo redom:
lim za tu konzervu je iz rusije ,riba je iz vjetnama ili jemena, ulje je iz belgije povrce je sa cipra ili iz srbije , doduše nemogu točno tvrditi odakle je kutijica u koju se pakira konzerva ali mislim da je iz slovenije
jedino u tome svemu je hrvatska radna snaga koja je naravno plaćena po minimalcu
pouzdano znam da je riba naša tj,jadranska.vidio na svoje oči.
penzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 21:53   #19
doplivala iz Crne Gore
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.