Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2012., 15:06   #141
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Dosta ih čitam i u svakom slučaju su zanimljiv portal s tim da im zamjeram preveliku pristranost.Prozapadni mediji opet znaju popljuvat neke zapadne mane,advance to jednostavno ne zna za drugu stranu.Apsurdno mi je da netko hvali zemlju kakva je Sjeverna Koreja.Ako mu je tako dobra neka ode tamo živjeti na par mjeseci.
Oprosti, u ovom članku hvali?

Južna Koreja potpisuje ugovor o vojnoj suradnji s Japanom - prvi nakon prestanka japanske kolonijalne vlasti 1945

Uputi me na naslov toga članka.
rama is offline  
Old 28.06.2012., 16:20   #142
Evo otprilike svih članaka o Sj. Koreji.

http://www.advance.hr/pregled-vijest...everna-koreja/

Mislim da nije riječ o nekakvom hvalisanju, već uglavnom prenose vijesti njihove strane kojih nema u zapadnim medijima, osim ako nisu kompromitirajući za tu zemlju.

Primjerice malo tko je čuo da je u Pjongyangu održan festival arhitekture. Već uglavnom slušamo kako je tamo jadno, bijedno i kako ljudi umiru od gladi. A sigurno nije slika crno - bijela.
To nije hvaljenje već jednostavno objektivno informiranje.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 29.06.2012., 19:43   #143
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
I što time želiš reći? Da ako su tvrtke primale donacije, onda mora da je tako i sa pojedincima?



Inače, općepoznato je da se donacije fizičkim osobama daju šakom i kapom.



Misliš, nekome tko se ipak razumije u održavanje portala?
Zbilja trebaš biti magareći uporan i nerazuman i inzistirati na priči o volontiranju kad je DOKAZANO da iza advancea stoji OBRT! Više sreće drugi put.
Trollkiller is offline  
Old 29.06.2012., 21:23   #144
advance.hr sam otkrio prije 5, 6 mjeseci i od onda sam tamo svakodnevno. Činjenica je da imaju svoju uređivačku politiku, baš kao i svaki drugi medij. Činjenica je i da tamo mogu pročitati stvari koje me doista zanimaju (ne o Severini ili Avi Karabatak), a kako ponešto znam o vanjskoj politici, u velikom broju članaka na tu temu dijelim njihove stavove. A nisam nikakav jugonostalgičar, komunjara i sl. No činjenica jest da nemaju reklama i da je malo nategnuta teorija o nekakvom volontiranju (ok, može volontirati jedan i li dva člana obitelji, no 24-satno volontiranje veće grupe ljudi mi je ipak malo nevjerojatno). Isto tako, ni o kome od navedenih (urednici i dvojci, trojci 'autora') teško se ili ništa može izguglati...
Famas is offline  
Old 01.07.2012., 22:25   #145
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam iznenadem brojem odgovora na moj prvotni post.

Kao prvo moram naglasiti jedno. Mnogi ovdje na moja pitanja postavljaju protupitanje tipa a što je sa CNN-om, Sky-om i slicnim zapadnjackim izvorima informacija - na to samo mogu reci da ih uopce ne uzimam ozbiljno, jer svatko tko se imalo informirao zna da su to usta NATO-a i Pentagona. O tome uopce nema potrebe razglabati. U danasnje doba interneta, blogera, informacija temeljenih sa vise strana, putovanjima i poznanstvima sa ljudima iz krajeva s obzirom na pitanje kojim se bavimo, mozemo dobiti najblizu sliku istini. I uopce nemam iluzije da postoje mediji koji su potpuno nepristrani i neovisni. Cak da je i odreden medij neovisan, voditi ce ga ljudi koji su odrasli i obrazovali se u odredenoj zemlji, odredenom vremenu, odredenom sloju drustva, itd., sto im sve daje temelj kojim nadalje kreiraju poglede na svijet. Tako da nesto sto bi se nazvalo potpuna objektivnost, sagledajuci globalne politicke probleme, tesko da se moze doseci.

Upravo tu mi se postavlja pitanje kredibiliteta ovog medija...da, mnogi od vas kazu kako na volonterskoj bazi se moze mnogo toga uciniti, no budimo i ipak malo realni. Ovo je portal koji nije voden po tom principu. Vidljivo je da je sve 'up to date', sve vijesti su brze na stranici nego kod nekih placenih informativnih organizacija, te se svojom kompleksnoscu i profesionalnoscu ukazuje kako se radi o ljudima koji rade i disu taj portal tako reci, 0-24.

Takvo sto nije moguce na volonterskoj bazi, potrebni su resursi, potrebni su financijski temelji. Sto za sobom povlaci pitanje izvora financiranja. To je jednostavno pitanje trasparentnosti. Nacin i tematika i gledista koja se ovjde iskazuju suzuje kandidate za financiranje na malo izvora...

No niti to nije sve sto me toliko zabrinjava.
Portal se od strane velikog broja ljudi percipira kao kredibilan i vjerodostojan upravo zato sto izvjestava o pitanjima koji mainstream mediji ne dodiruju ili o njima izvjestavaju iz drugog kuta. Naravno, pohvalan je jedan izvor informacija koji daje potpuno drugaciji pogled na svijet i to u svakom slucaju pozdravljam, no uprava ta problematika koja proizlazi iz nasih mainstream medija, a to je pristranost, konformnost sa zapadnim vrijednostima, washingtonskim odrednicama i apsolutna nepogresivost zapadnog sustava koji zapravo proizvodi vecinu geopolitickih problema u svijetu, proizvodi ovakav dijametralno suprotan medij kao sto je ovaj portal, te ga za mnoge cini upravo zbog toga i privlacnim, a da ne uvidaju da upravo ono cime su zgrozeni zapadnim medijima (tocke koje sam upravo opisao), je zapravo i preslika medija o kojem ovjde govorimo.

Tako da dolazimo do crno bijele situacije, stvaranja polarizacije, dok je naravno kao što sam rekao u svom prvom postu svijet vise u nijansama sive, nego u crno-bijeloj dualnoj verziji...

____

Uz ovo bi jos postavio pitanje cenzure na ovoj stranici, jer ocito da sam dotakao neke bolne istine koje se tamo ne smiju izvjestavati...

Upravo cenzura koja se u ovom slucaju dogodila dokazuje da ova stranica se nikako ne moze uzimati kao kredibilna, buduci da se ovdje kao cilj ne trazi postizanje sto bolje informiranosti citatelja vec uvjeravanje u odreden sklop informacija koji je pogodan za odredenu stranu...

Tako da sve sto tamo citatajte, uzimajte sa dozom zadrske, informirajte se sa vise izvora, stopite informacije koje posjedujete i vidjet cete da je istina ponekad dosta drugacija od one koje bi oni zeljeli da vjerujete...
Vrlo klimavo!
rama is offline  
Old 05.07.2012., 00:34   #146
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Evo primjera objektivnosti: Advance i Hugo Chavez. Sve najbolje. Niti riječi o suradnji s kolumbijskim FARC-om koji je kontrolirao većinu proizvodnje kokaina u Kolumbiji. Koliko je članaka Advance napisao o američkoj pomoći Kolumbiji u zaprašivanju polja kokaina?
Zbog čega Kolumbija ne bi smjela proizvoditi kokain?. Zbog čega amerika treba pomagati zaprašivanje polja koke?. Ti očito živiš američki san, čim te živciraju komentari usmjereni na bogate, koji su tj. njihovo provođenje u djelo jedino što će ovaj planet učiniti boljim mjestom za život. Zar ne misliš da bi bolje bilo legalizirati konzumaciju kokaina, čime bi koka ako ništa drugo postala jeftina. Misliš da bi se cijeli svijet drogirao...ma možeš misliti. Ali ode onda profit FBI CIA-e, i ostalih stvarnih dilera.
sikert is offline  
Old 05.07.2012., 01:01   #147
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Prvo kao i na ostalim portalima i medijima selektivne informacije. Npr. kriza u Grčkoj. Jako selektivne informacije s kojima se može manipulirati ljudima koji nemaju nekog ekenomskog znanja. Pa članci o EU koji su vrlo selektivni. Izrazita mržnja prema Zapadu, SAD-u prema kojoj komentatori gaje veliku mržnju. Da stvar bude gora veliki dio njih nikada nije kročio van Hrvatske i nisu niti bili u EU.

Onda izrazito izražena mržnja prema Njemačkoj u kojoj veliki dio komentatora vidi nekakav Četvrti Reich. Onda članak o nacionalizaciji YPF-a od strane Argentine. Ali, niste napisali punu istinu o tome što je Repsol napravio od jedne propale kompanije.

Mržnja prema kapitalizmu i to zapadnog tipa s kojim se Hrvatska nije niti susrela.

I ono što mi je jadno da na rasprave o ekonomskoj budućnosti svijeta zovu filozofe. Urnebes.

Sve mi te žao momak. Ti definitivno ne razumiješ ništa osim da je tatek ostavil ili na neki (sigurno pošteni) način osigural nekakvu lovu, tebi je dobro,ne radiš ništa, pokupiš kamatu, skineš "pametne" cvike pa na zrće. Al kad cupkanje završi, kad se probudiš i vidiš kolko su ti uzeli za jeb..h 5 Heinekena, koje si moral popit da bi se smel skinuti, malo si u panici, kaj ak me je frend ekonomist iz banke sj...l pa bum zbilja ostal bez svega, a UPRAVO TAKO i bude uskoro. I da kapitalizam ti se dečec nemre popraviti, davno je vmrl. Ovih dana sam bu dobil zadnji čavel v lijes. Čudi me da se nisi zapital kak i ovi:http://patriotpokret.com.hr/ nemaju nikakvu reklamu, pa kak delaju. A vidiš tu se nalazi TOČNO opisan JAVNO iznesen Program za izlazak iz dužničkog ropstva cijeloga svijeta, kojemu se odupiru samo tipovi poput tebe. I još samo nešto, Program su pisali dvije i pol godine potpuni anonimci, ali za razliku od "STRUČNJAKA" slobodnomisleći dobri ljudi i zamisli za badava, bez jedne kune. A ti pronađi i jednog stručnjaka najvišeg ranga u hrvatskoj ili svijetu ili tvojeg frenda iz banke, s kojim kamatariš ovaj narod, koji je spreman ukrstiti argumente i osporiti i jednu točku iz programa. Za kakvu god okladu želiš. Jedino tako možeš dokazati da si relevantan tip za razgovor i raspravu o vjerodostojnosti jednog odličnog portala poput advance.hr, na kojem sam i osobno baniran...pa što.
sikert is offline  
Old 05.07.2012., 01:13   #148
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ne možda Puhovski zna. Kapitalizam je pobjedio i nikada ga srećom nećete srušiti. Socijalizam i da pobjedi će se raspasti sam od sebe. Ljudi su konzumeristi, traže luksuz i to im jedino pruža kapitalizam.

Kina je doživjela najveći rast u povijest zahvaljujući zapadnom kapitalizmu.
Čuj bedačec, o kakvom rastu govoriš. Deca su za jen dolar na dan napravila milione tenisica vrijednosti pet dolara, koja tebi prodaju po 300dolara po paru, milione naočala koje se na hreliću prodaju po deset kuna i milijarde potpuno beskorisnih proizvoda za čiju proizvodnju su potrošili (ograničenih) resursa planeta za slijedećih sto godina. Dečec nema rasta do besvjesti. Po tvojim komentarima shvaćam da si ti osobno potrošil već resurse i tvojih praunuka, al boli te k...c za njih, imaš ti beli ajfon i na zrće kak sem ti već rekel
sikert is offline  
Old 05.07.2012., 17:36   #149
Sve što je potrebno znati o Advance.hr se može vidjeti u ovom članku:

http://www.advance.hr/vijesti/sto-je...bozja-cestica/

Quote:
Možda ni dužnosnici u američkom industrijsko-vojnom kompleksu ne bi znali puno bolje objasniti što je zapravo Higgsov bozon, ali ne bi nas iznenadilo da znanstvena revolucija - kao i bezbroj puta do sada - završi u svrsi stvaranja novog oružja. Priznali mi to ili ne, znanstvenici su posebna sorta, velik broj njih jako malo mari za to da li će njihov progres biti u svrhu pozitivne ili negativne konzekvence po čovječanstvo. Progres ispred implikacija. Naravno, ne svi, nemojmo zaboraviti Alberta Einsteina čiji je jedan od najvećih strahova bio da bi se napredak na polju proučavanja atoma mogao iskoristi za stvaranje oružja. Nažalost, znamo kako je to završilo.

Sve u svemu nakon današnje konferencije i niza "izvanrednih vijesti", o Higgsovom bozonu vjerojatno nećemo čuti neko duže vrijeme, kao ni o vanzemaljcima koje nam je NASA navodno trebala prezentirati prije dvije godine.
Dakle mislim stvarno...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 07.07.2012., 02:39   #150
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Evo otprilike svih članaka o Sj. Koreji.

http://www.advance.hr/pregled-vijest...everna-koreja/

Mislim da nije riječ o nekakvom hvalisanju, već uglavnom prenose vijesti njihove strane kojih nema u zapadnim medijima, osim ako nisu kompromitirajući za tu zemlju.

Primjerice malo tko je čuo da je u Pjongyangu održan festival arhitekture. Već uglavnom slušamo kako je tamo jadno, bijedno i kako ljudi umiru od gladi. A sigurno nije slika crno - bijela.
To nije hvaljenje već jednostavno objektivno informiranje.
Iako nisam "zapadno" obojan i kad nešto pročitam na nekom od naših srednjostrujaških medija promslim jer ne volim indoktrinaciju i manipulaciju. Advance je odmak od većine naših medija i iz razloga što nisam bio pobornik intervencije na Libiju došao sam u dodir s nekim njihovim tekstovima kad bih ih netko linkao. I bili su osvježavajući, ali malo podrobnijim pogledom na stranicu jasno je da su financirani od druge strane i ne bih se čudio da je glavni financijer Ruska Federacija. Jbg nisu niti Rusi vesla sisali i znaju moć medija. S toga i njihove tekstove uzimam s rezervom.
Komentatori tamo su posebna vrsta i većinom ostrašćeni neokomunisti.
Znači, portal nije loš za bacit oko na njega, ali tamo je plodno tlo našao, većinom, isprdak Balkana.
Bez obzira što, ponavljam, ne volim niti zapadnjačku propagandu, Sjeverna Koreja ne daje prigodu za objektivno prenošenje vijesti jer se taj režim toliko iskompromitirao i zaslužuje uklanjanje.
U pravu si nije loše. Ali partijskom establišmentu, stoga ne vidim potrebu za člankom o sajmu arhitekture u Pyongyangu.
Uvijek istok is offline  
Old 14.07.2012., 16:59   #151
Iako sam prilično lijevih uvjerenja, portal advance.hr mi se baš i ne sviđa jer kao nastoji biti lijevičarski, ali se previše ide voditi time da "neprijatelj neprijatelja je prijatelj" pa onda po njima ispada primjerice da su Gaddafi, al-Assad, Putin i slični svi dobre dušice samo zato jer su u sukobu sa zapadom, a sva opozicija protiv njih se proziva zapadnim plačenicima. Također mi se ne sviđa pretjerano forsiranje raznih teorija zavjere, a premalo korištenje kritičkog mišljenja prije njihovog iznošenja i onda sve teorije zavjere zapadnih sila ispadaju automatski točne.

Ironično je da jedan načelno ljevičarski portal podržava Putina koji je najobičniji konzervativni desničar.

Pametnome dosta.

Zadnje uređivanje Xaoc : 14.07.2012. at 17:00. Reason: teorija -> teorija zavjere
Xaoc is offline  
Old 14.07.2012., 21:18   #152
Mali offtopic. Kad već raspravljamo o kredibilitetu nekog medija, jel može netko navesti kredibilan medij. Imam problema s osjećajem za realnost, pa mi je teško samom odrediti koji bi to bio.

P.S. S dotičnim medijem nisam upoznat, sada sam ga nakratko škicnuo i pretpostavljam da ne kotira visoko jer u 60 sekundi koliko sam proveo na njemu nisam našao niti jednu sisu i guzicu.
method_man is offline  
Old 25.07.2012., 07:46   #153
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Da i tako sam ja to lijepo komentirao, i vidi vraga Advance.hr pobrisao sve moje komentare, blokirao me sa njihove stranice i to je to....
Meni je portal ok jer daje taj neki pogled druge strane, a ipak je dosta koraktno i objektivno pisano, te su navedeni svi izvori. Ali malo mi je zalosno citati komentare tamo, spram njih je ovaj podforum vijece mudraca. Stalno se poziva na rat, dosta govora mrznje, zazivanje Hitlera i ostalo, cudi me da to ne moderiraju. Tako da mi je nejasno sto si ti uspio napraviti da te tamo blokiraju?
trefek is offline  
Old 25.07.2012., 07:55   #154
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Evo otprilike svih članaka o Sj. Koreji.

http://www.advance.hr/pregled-vijest...everna-koreja/

Mislim da nije riječ o nekakvom hvalisanju, već uglavnom prenose vijesti njihove strane kojih nema u zapadnim medijima, osim ako nisu kompromitirajući za tu zemlju.

Primjerice malo tko je čuo da je u Pjongyangu održan festival arhitekture. Već uglavnom slušamo kako je tamo jadno, bijedno i kako ljudi umiru od gladi. A sigurno nije slika crno - bijela.
To nije hvaljenje već jednostavno objektivno informiranje.
Željko, u gradu gdje ljudi dobivaju 300 grama hrane dnevno(u ostatku zemlje 200, oni koji imaju sreće jesti), nisma impresioniran nekim festivalima
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 25.07.2012., 08:04   #155
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Mali offtopic. Kad već raspravljamo o kredibilitetu nekog medija, jel može netko navesti kredibilan medij. Imam problema s osjećajem za realnost, pa mi je teško samom odrediti koji bi to bio.
Teško je reći koji je to medij kojem možeš bez zadrške vjerovati. Baš ga i nema.

Ali kad je u pitanju spomenuti, u skoro svakom čjanku nakon tri rečenice pronađeš da je propagandno smeće ili piše čistu fantastiku.
Ljudi koji ozbiljno shvaćaju takve izvore moraju se zapitati zašto nisu uspjeli u životu.


Quote:
P.S. S dotičnim medijem nisam upoznat, sada sam ga nakratko škicnuo i pretpostavljam da ne kotira visoko jer u 60 sekundi koliko sam proveo na njemu nisam našao niti jednu sisu i guzicu.
Taj medij je političko smeće, a ovi sa guzicama i sisama tračersko smeće. Obje vrste imaju svoje obožavatelje.
felixx is offline  
Old 25.07.2012., 08:08   #156
Quote:
trefek kaže: Pogledaj post
Meni je portal ok jer daje taj neki pogled druge strane, a ipak je dosta koraktno i objektivno pisano, te su navedeni svi izvori. Ali malo mi je zalosno citati komentare tamo, spram njih je ovaj podforum vijece mudraca. Stalno se poziva na rat, dosta govora mrznje, zazivanje Hitlera i ostalo, cudi me da to ne moderiraju. Tako da mi je nejasno sto si ti uspio napraviti da te tamo blokiraju?
Vjerojatno je pokušao napisati nešto istinito?
felixx is offline  
Old 26.07.2012., 13:05   #157
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je pokušao napisati nešto istinito?
Pa upravo to me i nagnalo da otvorim ovdje temu, buduci da nisam napisao nista neumjesno, nista vugalno, niti uvredljivo za nikoga. Ne mogu sada tocno citirati moj komentar, ali kao što sam već naveo u uvodnom postu, na temu o Venecueli i komentaru u tekstu kako se Europa može ugledati u socijalne programe te zemlje, naveo sam, prema infornacijama od prijatelja koji je iz Venecuele i raširenih informacija iz kredibilnih izvora kako u zemlji vlada nestaštica osnovnih živežnih namirnica tipa mlijeko, jaja i slično, te uz to kako je očito da postavljaju vijesti koje im određuju njihovi nalogodavci...

Eto, to sam napisao i to je bilo dovoljno da me maknu sa njihove facebook stranice i da pobrišu moje postove ali i postove drugih ljudi koji su potvrdili moje informacije. Znači radi se o ciljanom zataškavanju i propagandi...
*Cole* is offline  
Old 26.07.2012., 19:20   #158
Clanci na advance.hr su profesionalno napisani, nemjerljivo bolje od drugih news portala u Hrvatskoj uz iznimku Novog Lista. Naravno, to je samo moja subjektivna percepcija i sad me mozete razapet

Mene isto muci pitanje tko financira taj portal.
Ocito je da se radi o ljevicarskom portalu ali sumnjam da su financijeri neka opskurna komunisticka organizacija koja placa dobre novinare da pisu sto im se kaze.
Zasto Jutarnji, Vecernji ili Index nema tako dobre novinare? Oni imaju samo novinare koji pisu ono sto im se kaze ali to cine lose.

Na whois nasao sam da domena glasi na ime Ivan Kapov vl.I-ADVANCE, MAKSIMIRSKA CESTA 76, ZG. Glavna djelatnost je promidžba (reklama i propaganda)
Za 2010 imao je dobit manju od 1 000 000kn i manje od 10 zaposlenih
ili
I-ADVANCE JOSIPA PUPAČIĆA 3 Dubrovnik
izvor : boniline.hr
Na google+ ima sliku od Che-a, nisam siguran da je to profil od Kapova, po slici mogao bi bit
Uglavnom, portal ima opciju za oglasavanje, cudi me da se nitko ne zeli oglasavat na njemu. Barem u predizborno vrijeme bi trebalo bit kandidata.
__________________
Nema garancije
nikolasimon is offline  
Old 26.07.2012., 20:08   #159
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
- da bi se uveo komunizam potrebno je srušiti kapitalizam. Kapitalizam se može srušiti jedino ako se sruši Amerika kao država. Kapitalizam se neće srušiti, štoviše postat će još jači. Da kojim slučajem dođe do širenja komunizma u Americi budite uvjereni da bi vojska izvela državni udar.
U Americi bi na kraju vojska mogla izvesti državni udar protiv neoliberalnih gangstera jer njihove aktivnosti vode prvo do propasti američke svjetske hegemonije, a zatim i do propasti Amerike kao države. Vidi o tome ovdje:
Gerard Dumenil, Dominique Levy: The Crisis of Neoliberalism. Harvard University Press, 2011.

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što filozofi ne shvaćaju bit današnje ekonomije. Ovo nije 19. stoljeće gdje su Adam Smith ili Malthus mogli govoriti o važnosti količine zemlje na produktivnost rada. Ovo je 21. stoljeće i ekonomija je znanost koja je skup matematike, statistike, računovodstva, makro i mirko ekonomije, financija, psihologije, sociologije itd. Ekonomija je jedna od najširih znanosti koja je dinamična, nepredvidljiva i u kojoj ne vrijede konstante.
Prvo kažeš da filozofi ne shvaćaju ekonomiju, a iz ovog ostalog što si napisao proizlazi da ju ne razumiju ni ekonomisti. Uostalom sami ekonomisti koji znaju nešto o ekonomiji su svjesni toga da za ekonomski napredak neke zemlje ekonomisti uopće nisu nužni. Ekonomija je prije svega politika. Prvo dolazi politički izbor ili ideologija, a zatim dolazi ekonomska politika bazirana na ovom prvom - a ne obrnuto.

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Filozofi imaju neke pretpostavke kako bi nešto moralo biti. Oni govore da je kapitalizam loš. U redu neke stavke kapitalizma su loše. Ali filozofi nemaju rješenja, a još manje obrazloženja što je to u kapitalizmu loše. Privatno vlasništvo, struktura RDG-a kompanije, budžet kompanije, proračuni država, euro što konkretno?
Čitaj Marxa (za početak). Uostalom, on je izmislio termin "kapitalizam".
A onda se zamisli o tome što je pravedno, a što nije. I u čemu je smisao ljudske zajednice. Zar u međusobnom potkradanju i izvlačenju iz ljudi njihovih najnižih instinkata, ili u nečemu drugom?
Sigmund is offline  
Old 28.07.2012., 12:26   #160
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post

Čitaj Marxa (za početak). Uostalom, on je izmislio termin "kapitalizam".
A onda se zamisli o tome što je pravedno, a što nije. I u čemu je smisao ljudske zajednice. Zar u međusobnom potkradanju i izvlačenju iz ljudi njihovih najnižih instinkata, ili u nečemu drugom?
Da je socijalizam idealno rjesenje pokazuju nam Kina, Venezuela, Kuba, Sj. Koreja... Sve drzave u koje bi se svi mi odmah preselili. Nitko ne bi isao u SAD, Njemacku, UK...
__________________
Nema garancije
nikolasimon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.