Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 01:28   #101
Tuzio sam jednu bolnicu u Zagrebu radi lijecnicke pogreske i to traje vec oko tri i pol godine,vrlo cesto vjestaci ne dolaze na rocista iako im je unaprijed sve placeno i otkazuju sat vremena prije samog rocista,zadnje rociste je odrzano prije vise od 14-15 mjeseci.Obavljena su dva vjestacenja i dva dopunska.sve je definitivno potvrdjeno da se radi o lijecnickoj pogresci ali svejedno tome ne vidim kraj.Gdje i na koju adresu treba uputiti zahtjev za zastitu prava na razuman rok sudjenja? I molim vas da mi netko odgovori dali se (ukoliko presuda bude u moju korist)kamate na odsteni zahtjev racunaju od dana podnosenja tuzbe ili od dana donosenja konacne presude .
vex68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:10   #102
Quote:
File kaže: Pogledaj post
Vrlo je često da se sudovi oglušuju na te rokove zadane u rješenju o povredi prava na suđenje u razumnom roku viših sudova, pa tako i Vrhovnog. Nije to ništa čudno, ti rokovi iz rješenja se znaju po 3-4 puta prebaciti.
Ok.. i šta se dogodi tim "gluhim" sucima?
Sorry na off-u, ali me zanima - da li netko snosi posljedice za ovakvo ponašanje?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 19:36   #103
moj slučaj je na sudu skoro 6 godina. rječ je o tužbi gdje tražim odštetu od 10 tisuća kuna. nema tu ništa posebno, priloženi su nalazi, svjedoci su svjedočili, a prije više od godine dana sam platio naknadu za vještaćenje od 1500 kuna. nikakvih novosti od tada nema. odvjetnik sve radi priko one stvari.
Mene zanima dali postoji i kolika je naknada za predugo trajanje sudskog procesa, koji je praktički mogao završiti na jednom ročištu??
kikirikikoštice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 21:10   #104
Mislim da je u prosjeku cca. 7000kn naknada.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 23:51   #105
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
moj slučaj je na sudu skoro 6 godina. rječ je o tužbi gdje tražim odštetu od 10 tisuća kuna. nema tu ništa posebno, priloženi su nalazi, svjedoci su svjedočili, a prije više od godine dana sam platio naknadu za vještaćenje od 1500 kuna. nikakvih novosti od tada nema. odvjetnik sve radi priko one stvari.
Mene zanima dali postoji i kolika je naknada za predugo trajanje sudskog procesa, koji je praktički mogao završiti na jednom ročištu??
po novijoj prihvacenoj praksi u zadnje vrime dobiješ oko 180 kn za jednu godinu suđenja...kod postupakaza naknadu štete možda i manje jer se smatraju složenim predmetima...dakle naknade su postale simboličke.

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mislim da je u prosjeku cca. 7000kn naknada.
takve velike naknade su se dobijale prije...s time je gotovo...ali uvijek je ovisilo o godinama cakanja (dobijalo se od 1200-1500 po godini), dakle nema tu prosjeka.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 10:09   #106
Naime, pokrenuo sam vanparnični postupak utvrđivanja vrijednosti nekretnine pred općinskim sudom KOLOVOZ 2012. godine. Žalio sam se na presudu županijskom sudu koji je tu žalbu prihvatio i uputio na ponovno suđenje općinskom sudu. Opčinski sud je donio rješenje kojim je u cijelosti prihvatio moj prijedlog. Na to rješenje je ponovno predloženik uložio žalbu u roku 15 dana.
ima slijedeće pitanje:
1. KAKVA BI EVENTUALNOI MOGLA BITI PRESUDA ŽUPANIJSKOG SUDA JER JE OPĆINSKI SUD POSTUPIO POTPUNO PO PREPORUCI TOG SUDA KAD JE DONOSIO OVO ZADNJE RJEŠENJE KOJIM JE PRIHVATIO MOJ PRIJEDLOG I
2.KAD BIH MOGAO PODNIJETI ZAHTJEV ZA SUĐENJE U RAZUMNOM ROKU AKO JE VEĆ PROŠLO 3 GODINE OD PODNESENOG PRIJEDLOGA ZA VANPARNIČNU TUŽBU, JER JE CILJ PREDLOŽENIKU SAMO DA ODUGOVLAČI PARNICU KOJU ĆE NA KRAJU SIGURNO IZGUBITI.
ivoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 16:54   #107
Naime, pokrenuo sam vanparnični postupak utvrđivanja vrijednosti nekretnine pred općinskim sudom KOLOVOZ 2012. godine. Žalio sam se na presudu županijskom sudu koji je tu žalbu prihvatio i uputio na ponovno suđenje općinskom sudu. Opčinski sud je donio rješenje kojim je u cijelosti prihvatio moj prijedlog. Na to rješenje je ponovno predloženik uložio žalbu u roku 15 dana.
ima slijedeće pitanje:
1. KAKVA BI EVENTUALNOI MOGLA BITI PRESUDA ŽUPANIJSKOG SUDA JER JE OPĆINSKI SUD POSTUPIO POTPUNO PO PREPORUCI TOG SUDA KAD JE DONOSIO OVO ZADNJE RJEŠENJE KOJIM JE PRIHVATIO MOJ PRIJEDLOG I
2.KAD BIH MOGAO PODNIJETI ZAHTJEV ZA SUĐENJE U RAZUMNOM ROKU AKO JE VEĆ PROŠLO 3 GODINE OD PODNESENOG PRIJEDLOGA ZA VANPARNIČNU TUŽBU, JER JE CILJ PREDLOŽENIKU SAMO DA ODUGOVLAČI PARNICU KOJU ĆE NA KRAJU SIGURNO IZGUBITI.
ivoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 21:16   #108
Odbačena mi je revizija na vrhovnom sudu,pa sam pisao ustavnu tužbu koja je u potpunosti usvojena i predmet vrćaju na vrhovni sud,a u odluci ustavnog suda proizlazi da postoji žalbeni razlog proturječnosti i nerazumljivosti presude,to jest da su presude prvostupanjskog i drugostupanjskog suda razlikuju,eto ako ima neko nekakvog iskustva da mi odgovori dali bih se mogao nadati pozitivnoj odluci vrhovnog suda,odnosno da će vratiti na prvostupanjski, pošto je ustavni sud usvojio žalbu?
Jakis1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.