Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 07:03   #141
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
U nogama je oko stotinjak watt-a pa racunajte koliko pari nogu treba..
Idemo polako unatrag, na kraju će se u aute i autobuse ubacivati konji koji će vući auto ako nema struje.
Hoće se i u autobusima uvesti dvije cijene karte, jedna ako ćeš vrtiti pedale, druga ako nećeš ili ne možeš?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 07:22   #142
Rasprava polako odlazi u kurac...
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:46   #143
Kina prodaje najviše EV u svijetu

Nedavno je u HR bio Tesla rally, sa završetkom u Mićevcu gdje je bila utrka.

Razgovarao sam malo sa g. Kolovratom koji je policajcima (koji su bili u pratnji) demonstrirao šta sve Tesla može.
Veli da njegova Tesla ima 150 t km i degradacija baterije mu je 0,1 %.
Tesla daje garanciju 8 g na bateriju, kao i čini mi se većina proizvođača. E sad, gdje je problem... Problem je što, po mojim saznanjima, nakon 10 g. kapacitet baterije počinje značajno opadati. To znači da Teslu ne možete otplatiti osim ako se ne vozite po čitave dane.
Dapače, bacio sam kalkulaciju. Išao sam pogledati rabljeni Renault Zoe (2-2,5 godine star) koji košta oko 90 t kn. Prodam svoj auto npr. za 45-50 t kn, doplatim ostatak, zaokruženo 50 t kn. I ja taj auto ne mogu isplatiti u preostalih 8 godina exploatacije, čak i kad računam održavanje svog auta na plin.
Ako radim npr. 15 t km godišnje, uštedjet ću cca 36 t kn, i da računam da sam uštedio preostalih 14 t kn na servisima, regama itd. po računici sam na nuli. A nakon 10 g. sa svojim ICV (plin) moći ću se bez problema voziti i dalje, dok kod EV je veliko pitanje koliki doseg ću imati, kao što je i pitanje vrijednosti auta.

Iz znatiželje gledam tu i tamo po njuškalu šta se prodaje, i uvijek ima po par komada ovih autiju kupljenih na poticaje. Frend kaže da se EV isplati jedino tako da uzmete poticaje od države i prodate ga nakon 2 god. Naravno, osim ako se ne bavite dostavom.
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:11   #144
Da, to je zato sto su otkrili nacin kako ce vise zaradjivati na elektricnim autima umjesto benzincima. Jer sto god mi danas koristimo koristimo jer su to bogati kapitalisti odobrili- ako se njima ne isplati nista od koristenja. Stoga ja sad namjerno ne bih kupovala aute na struju (samo da gamad ne zaradjuje )
Sad ce oni uvjeriti ljude kako je to super povoljno, ekoloski prihvatljivo i bla bla bla,, samo da se kupi. A onda cemo za jedno 20, 30 godina skontati da je to sve prevara i laz i da smo mogli imati aute na besplatno gorivo
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:25   #145
Dosta se naglašava smanjenje zagađenja zraka, dok se proizvođači reklamiraju malim troškom po prijeđenim kilometrima.
Samo, opet naglašavam, nejasno je koliko današnje baterije traju i koliko točno im kapacitet pada nakon 8 10 godina.
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:40   #146
Pravo je pitanje koji je profil (pogotovo američkih) kupaca T. odnosno motivi kupnje. Možda na auto gledaju kao na veliki gadget, dakle trend im je motiv a nešto niža cijena će zainteresirati i one koji su se dvojili oko kupnje.
Posebno mi je zanimljivo što se dopunska oprema lako računa, svaki napredniji paket je 5000 dolara.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 10:45   #147
Da, mislim da većina gleda kao na gadget, dobro rečeno

A Real Life, All-Electric Flying Car Just Took Off
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:33   #148
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Rasprava polako odlazi u kurac...

da pojačam dojam?

eric peters, "the carburetor guy" (zbog toga i pristran) pljuje po ideji punjenja nečega duže od minute. da ne eleboriramo da nema infrastrukture koja bi podržala potražnju za strujom zbog ev i da ne rade svi u uredima da im se auto puni dok lajkaku na fecesbuku:

Quote:
Would you accept waiting 30-45 minutes (absolute best-case scenario, if a “fast” charger is available) to put a partial charge back into your EV?
https://www.ericpetersautos.com/2017...ric-car-fever/

znam, al gore i te spike.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:42   #149
Tesla je u jednu ruku "gadget", ali isto tako polako al sigurno postaje stvar nekog prestiza - tocnije cool faktora, a danas je to na cijeni, pogotovo kod populacije 20-45god. E.Musk je vrlo zanimljiv lik, mislim da nije ona "klasicna prevara" od covjeka. The time will tell. p.s. Ne znam kako je u vasoj okolini, ali cesto dobijem WTF pogled kad spomenem Muska u HR, ljudi uglavnom nisu ni culi za njega, tuzno.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:17   #150
Električni automobili dolaze, i to brže nego što itko misli. Proizvođači koji se ne preorijentiraju (a ima ih koji to olako shvaćaju), proći će kao i proizvođač kočija.
Što se tiče autonomije i brzine punjenja, to je stvar koja će imati velike pomake sljedećih 5-10 godina. S time što će autonomija napredovati brže i već za 3-5 godina će tržište imati prve modele s autonomijom 1.000-1.200 km i cijenom auta ispod 35.000 EUR. Zapravo, čim postane dotupno nekoliko modela s autonomijom 750-800 km, i cijenom do 30.000 EUR, kreće ekspanzija, a neki će se samo čuditi kaj se dešava.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:34   #151
Vidjet ćemo oko 2020. za kad je veliki dio europskih proizvođača najavio svoje full EV modele.
No tu se uglavnom radi o pandanima Tesle Modela S, dakle limuzinama više klase od oko 5m duljine i cijenom od 50.000 eura naviše s dometom oko 500-600km.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:36   #152
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
Da, to je zato sto su otkrili nacin kako ce vise zaradjivati na elektricnim autima umjesto benzincima. Jer sto god mi danas koristimo koristimo jer su to bogati kapitalisti odobrili- ako se njima ne isplati nista od koristenja. Stoga ja sad namjerno ne bih kupovala aute na struju (samo da gamad ne zaradjuje )
Sad ce oni uvjeriti ljude kako je to super povoljno, ekoloski prihvatljivo i bla bla bla,, samo da se kupi. A onda cemo za jedno 20, 30 godina skontati da je to sve prevara i laz i da smo mogli imati aute na besplatno gorivo
Možeš to i obrnuti. Upravo ti bogati kapitalisti ne žele da ti pređeš na obnovljive i čišće izvore energije, jer ćeš im upropastiti uhodani business.

Sada znamo sasvim sigurno da dizelaši ispuštaju gro kancerogenih sranja, pa se krenulo s najavama potpunih zabrana. No, nemoguće je to objasniti prosječnom rvackom krkanu kojemu je vrhunac života kupiti Golf dizel. U Stuttgartu je sud upravo potvrdio da će se od 2018. zabraniti svi dizeli koji ne zadovoljavaju strogu normu. S obzirom na muljaže "bogatih kapitalista" iz VW koncerna isl. to bi obuhvatilo golem broj vozila, pa su ti "bogati kapitalisti" u panici.
Upravo je obrnuto od onoga što ti misliš. Nastavljanjem po starom, ideš na ruku tim "bogatim kapitalistima" i naftnoj industriji.

Inače, postoji na YouTubeu interesantan dokumentarac: "Who Killed the Electric Car?", pa možeš lijepo vidjeti kako su naftaši isl. potencirali problem baterija, a kada je firma koja je radila baterije napravila nove s dvostrukim domet, onda su im upravo ti "bogati kapitalisti" zabranili da uopće objave tu vijest. Naravno, dosta te propagande je ostalo do današnjeg dana, pa čak i neki forumaši nastavljaju laprdati propagandne gluposti o "problematičnim baterijama" isl. iako su podaci o trajnosti baterija izuzetno pozitivni. Zadnji podaci pokazuju da bi baterije u Tesli mogle trajati oko 25 godina, tj. nekih 540.000 km normalne vožnje. To je Sci-Fi čak i za ponosne krkane u njihovim Golf dizelima i krunicama na retrovizoru. S time da računaš kako ti je održavanje električnog značajno jeftinije...
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:27   #153
Daj ne baljezgaj pizdarije... "Zabranili im" da su oni imali takav proizvod ti isti bi ga prvi kupili. Napredak se ne moze zaustaviti, eventualno usporiti. btw. post ti je pun poluistina. Takvi brijaci poput tebe samo rade stetu agendi koju navodno zastupaju.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:08   #154
Sad je već sigurno: bliži se kraj ere benzinskih automobila

Nisu zabranili ali su naftasi otkupili patent za NiMh baterije u automobilima pa Japancima nije ostalo nista drugo vec da razviju bolje.Litij
EV1 nisi mogao kupiti vec samo unajmiti a po isteku najma su cak i s policijom dolazili ljudima koji su ih htjeli kupiti ali nisu im dali vec su pobrali aute da bi ih unistili.Sve do posljednjeg koji ocerupan (bez elektronike,motora i baterija) stoji u muzeju.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:22   #155
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Što se tiče autonomije i brzine punjenja, to je stvar koja će imati velike pomake sljedećih 5-10 godina. S time što će autonomija napredovati brže i već za 3-5 godina će tržište imati prve modele s autonomijom 1.000-1.200 km i cijenom auta ispod 35.000 EUR. Zapravo, čim postane dotupno nekoliko modela s autonomijom 750-800 km, i cijenom do 30.000 EUR, kreće ekspanzija, a neki će se samo čuditi kaj se dešava.
Nije mi jasno zašto misliš da će svi kupovati el. aute jednom kada oni po cijeni i praktičnosti postanu nalik benzinskim. Da bi ih svi kupovali trebaju postati puno bolji, a ne nalik ovim drugim.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:37   #156
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Daj ne baljezgaj pizdarije... "Zabranili im" da su oni imali takav proizvod ti isti bi ga prvi kupili. Napredak se ne moze zaustaviti, eventualno usporiti. btw. post ti je pun poluistina. Takvi brijaci poput tebe samo rade stetu agendi koju navodno zastupaju.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
Jedva si čekao trole jelda?
Da, nisu im "zabranili", nego su "izvršili pritisak na njih".

I kojih to "poluistina"? Onda je i dokumentarac "pun poluistina", njemačke novine su "pune polusitina", podaci iz Tesle su "puni poluistina"? Zapravo, o čemu TI uopće lupetaš i koja je tvoja agenda?

Dokumentarac: YouTube...svaka čast Elonu Musku.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:14   #157
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto misliš da će svi kupovati el. aute jednom kada oni po cijeni i praktičnosti postanu nalik benzinskim. Da bi ih svi kupovali trebaju postati puno bolji, a ne nalik ovim drugim.
Da sada imaš električni auto u kompaktnoj klasi koji košta 20.000 EUR i autonomiju 800 km i isto opremljeni kompakt dieselaš iste cijene - koji je po tebi bolji? Računaj s time i da će eko naknade na benzince i dieselaše rasti i da će im se sve više ograničavati pristup i gradovima.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:39   #158
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Da sada imaš električni auto u kompaktnoj klasi koji košta 20.000 EUR i autonomiju 800 km i isto opremljeni kompakt dieselaš iste cijene - koji je po tebi bolji? Računaj s time i da će eko naknade na benzince i dieselaše rasti i da će im se sve više ograničavati pristup i gradovima.
Dizel naravno. Autonomija od 800 km i nije nešto.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:21   #159
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Dizel naravno. Autonomija od 800 km i nije nešto.
Upravo to, to je cca jedan spremnik diesel-a, čak nije ni jedan cijeli, a benzinske imaš svagdje.

Kad bi imao el. auto, mogao bih možda par dana na posao s njim bez punjenja, ali akcije tipa more su neizvedive.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:45   #160
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Tesla je u jednu ruku "gadget", ali isto tako polako al sigurno postaje stvar nekog prestiza - tocnije cool faktora, a danas je to na cijeni, pogotovo kod populacije 20-45god. E.Musk je vrlo zanimljiv lik, mislim da nije ona "klasicna prevara" od covjeka. The time will tell. p.s. Ne znam kako je u vasoj okolini, ali cesto dobijem WTF pogled kad spomenem Muska u HR, ljudi uglavnom nisu ni culi za njega, tuzno.
Istina je malo drugačija:
The Making Of Tesla: Invention, Betrayal, And The Birth Of The Roadster

(Odličan tekst, stvarno preporučam)
Today, everybody thinks Tesla was created by its charismatic CEO, Elon Musk, a PayPal cofounder who is the face of the company.

The truth is way crazier than that.

Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Da sada imaš električni auto u kompaktnoj klasi koji košta 20.000 EUR i autonomiju 800 km i isto opremljeni kompakt dieselaš iste cijene - koji je po tebi bolji? Računaj s time i da će eko naknade na benzince i dieselaše rasti i da će im se sve više ograničavati pristup i gradovima.
Nemamo mi tu šta razmišljat
Samo, zašto se svi toliko opterećuju sa dometom i brzinom punjenja?!?
Meni 300 km sasvim dosta, kao i punjenje od 15 - 30 min (ni ne mora biti puno napunjen, već samo do doma ili sljedeće punionice.
Do mora nam je 200 - 250 km, a ovima koji su u drugim krajevima i to je lako riješivo upravo sa punionicama, i odmorom za kavu, rastegnut noge (zdravo je i dobro za sigurnost)...

SLIKA: Projekcija cijene baterija by Bloomberg
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.