Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 00:19   #21
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

ali comfort zona je zajebana stvar. ne znam odgovor na pitanje, mislim da je to individualno, ali sam od ove krize postala histerično paranoična i mislim da za većinu zanimanja treba aktivno raditi na tome da se učiniš vrijednim na tržištu rada umjesto bivati na dead end poslu.

a kad bih se počela osjećati besperspektivno negdje i misliti da me taj posao ne zadovoljava, prvo bih si dala neki benefit of a doubt jer ne vjerujem sama sebi kad se stanje ne bi promijenilo sljedećih nekoliko mjeseci, to mi je bio znak za dizanje sidra. dapače, obično mi je postajalo sve gore.

osim toga, uvijek se možeš javljati okolo tek toliko da vidiš što se nudi i kakvo je stanje, stvarno nikad ne znaš gdje možeš završiti.

na tvom mjestu bih probala ovo drugo iz nekoliko razloga: 1) da poradiš na svom samopouzdanju i okušaš se u tome, stekneš povjerenje sama u sebe da to možeš. 2) da stekneš vještine i kvalifikacije da u budućnosti nemaš problema s traženjem posla, vani i u inozemstvu (jako bitno s obzirom na trenutno stanje). 3) zbog dinamičnosti i osjećaja ispunjenosti ako se već konkretne stvari uče i rade. 4) zbog love.
Ovo. Prošlo je vrijeme i jedne firme za cijeli život a i preko veze je sve teže do posla, sad se samo gleda šta znaš raditi i koliko ćeš konkretno novaca svojom vještinom zaradit poslodavcu.

Ja za novi posao već imam ideju i zapikanu firmu jedna od boljih u toj branši i šanse za zaposlenje su mi jako dobre na osnovu mojih kvalifikacija. Kao što rekoh u prvom postu bolja plaća, ali i više prekovremenih i službenih, generalno više rada, na šta se nažalost u sadašnjoj firmi nisam navikla, pa i iz tog razloga se malo bojim da li ću se naviknuti na puno jači tempo.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Spomenula si da ti bliski sugeriraju nesto, pa me zanimalo koliko zapravo realno ovisis o njima.

IMO osobe koje ti ne placaju rezije nemaju se sto petljati u tvoje odluke.

Glede ovoga sto pises u citiranom postu, Ukoliko si osoba koja puno polaze do medjuljudskih odnosa, onda barem znas koja ti je startna tocka.
Problem jest da nemas pojma kakav ce te kolektiv zadesiti, ali to nikad ne zna nitko od nas.
Na tvom mjestu mozda bi probala slijedece:
1. razmislis o 'osiguracima', bila to opcija da se mozda vratis u trenutnu firmu ako ti u novoj ne bude islo (mnogi ljudi imaju tu priliku), bilo da se logisticki pripremis na opcije trazenja dalje ukoliko na novom poslu ne budes zadovoljna (dakle istrazis potencijalne nove firme)
2. ukoliko ti je to prebrzo, daj si neki imaginarni rok tipa pol godine ili godinu tijekom kojeg ces mozda pokusati sve sto mozes kako bi unutar ove firme pokusala napredovati na neki nacin. Ukoliko ne ide nakon odredjenog roka opet tocka 1.
A ono nije sad da mi neko brani, više su u fazonu baš ti je lijepo ovdje, koliko bi ljudi ubilo za posao gdje nekad dnevno imaju sat vremena efektivnog rada, a plaća ide, još kolege super. Raj na zemlji za komunjare.

Povratka u sadašnju firmu definitivno nema. Firma koju sam zapikala je među bolje 2-3 u toj branši pa bi sve drugo bilo s konja na magarca, neke su zbilja robovlasničke, međutim imala bih iskustva i u ovom sad poslu kojim se bavim i u tom budućem, pa nešto bi se već našlo ako ovo ispadne fail. Sadašnja firma je dosta velika i odlična referenca za dalje ako bih se ikad željela ponovo ovim baviti. Također, sa sadašnjim poslom se ništa privatno ne može raditi, a s budućim se jako lijepo može freelancati (ako ikad uspijem naći prvog klijenta, tebe ću tražiti savjet kako doći do prvog ) što mi je isto primamljivo, posebno kad obitelj dođe na red. Što se kolega tiče, prije ovog posla radila sam kratko jedan u negativnoj sredini, nosim strašne traume atmosfera je bila takva da ni najjednostavnije zadatke nisam mogla odraditi od pritiska. Dok nisam našla ovaj posao koji radim bez problema, mislila sam da sam najnesposobnija osoba na planeti.

btw neko je pitao za posao iz snova, ja ga nemam. Nemam specijalne talente ni želje (ok bilo bi lijepo biti fešn blogerka il glumica ali sad pričamo o realnim zanimanjima ), tip sam osobe koja da bilo šta radi bila bi ok i prosječna, nisam nešto specijalno inteligentna, ali me ljudi smatraju vrijednom i efikasnom. Kad mi se da posao odradim ga brzo i odmah, volim taj neki red i dobru organizaciju.

Zadnje uređivanje Nevjerna : 19.09.2017. at 00:41.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 07:16   #22
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
btw neko je pitao za posao iz snova, ja ga nemam. Nemam specijalne talente ni želje (ok bilo bi lijepo biti fešn blogerka il glumica ali sad pričamo o realnim zanimanjima ), tip sam osobe koja da bilo šta radi bila bi ok i prosječna, nisam nešto specijalno inteligentna, ali me ljudi smatraju vrijednom i efikasnom. Kad mi se da posao odradim ga brzo i odmah, volim taj neki red i dobru organizaciju.
Dido. Doduše... vjerojatno ne bih mogla biti ok i prosječna kao kirurg ili molekularni biolog ili pilot
Ali u ovim nekim poslovima za koje ne treba uska specijalizacija vjerojatno uopće nisi prosječna, to što ti navodiš o sebi, iz mog iskustva, je natprosječno, believe you me.
Ček... koja je tema... mhmhmh aha

Nisam nešto mijenjala poslove previše. Nekako su se stvari posložile same od sebe i u stvari trenutno mi je ovaj posao best buy. Lova/utrošeno vrijeme/atmosfera, za izazovima ne trčim ali se javljaju sami unatoč mojoj nevoljkosti. Ja sam također tip osobe koja ide i rješava i izuzetno mi je bitno da imam posao koji mi omogućuje dovoljno love, vremena i psihičke rasterećenosti da se bavim s onim što želim.
Ovako kako si napisala čini mi se da bi bilo bolje da promijeniš posao. Strah te loših međuljudskih odnosa, jasno mi je, jako je teško raditi 8 ili više sati dnevno u atmosferi koja te truje. Da si ne znam kako skulirana i na xanaxu cijelo vrijeme utjecalo bi na tebe, ali ti u stvari pretpostavljaš da bi moglo tako biti (jesam li dobro shvatila). Sve čega te strah je samo pretpostavka. Uostalom, svima je teško u početku, naknadno se stvari iskristaliziraju i uhvatiš svoje mjesto pod suncem. Do it dok si još mlada Sastavi si pluseve i minuse.

Zadnje uređivanje pipi21 : 19.09.2017. at 07:27.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:04   #23
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja fakat radim kaj sam htjela ko klinka i zbilja ne serem
Jedino sto bi zapravo jedino voljela je da zivim na zapadnoj obali USA jer je tamo bolesna ponuda prilika za nekog poput mene, jednostavno animirani film cvijeta.

Ovako taj skill koristim u druge svrhe i sretna sam, jedno 90%, u USA bi bila 100
Da te utješim, bivši mi se bavio točno time točno tamo i kaže da je baš animacija u jako lošem stanju.
Tj. poslova ima, para nema, dobiju budžet u startu, a studio u procesu traži milijun izmjena što povlači za sobom hrpu novih radnih sati koji u originalnom budžetu nisu bili predviđeni.
Jesi gledala ovo https://www.youtube.com/watch?v=9lcB9u-9mVE ?
Inače, divan posao
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:47   #24
Planiram mijenjati firme i do 30. doći do neke managerske pozicije i 5-eroznamenkaste plaće. Jako sam izbirljiva i ne radim prekovremeno osim u hitnim slučajevima. Do sad su sve firme bile ok s tim jer sam u poslu puno brža i točnija od ostalih radnika, tj. u kraćem vremenu obavim puno više posla od drugih pa ne zamjeraju kad se u 16:01 pokupim sa stola.

U našoj zemlji je nažalost previše razvijena kultura robovlasništva koju je narod prihvatio pod normalno, ali ja se nedam. Nikome ne poklanjam svoje vrijeme.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:01   #25
Ja ne radim posao koji obozavam, dapace, vec mi polako ide na neku stvar...
Ali za tu placu, i za to radno vrijeme, sutim i ne bunim se.
Jos da mogu spojiti subotu i nedjelju bar tu i tamo, mislim da bi to bio super posao.
Sad sam polako u fazi da bih otisla i za manju placu na drugi posao tj ucipila se u neki ured kad bi to znacilo rad od 8 do 4 od ponedjeljka do petka i vikend slobodan.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:12   #26
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
nisam pitala za uvjete rada nego baš za posao. zubar, pilot, arhitekt, kuhar... u tom smislu sam mislila.
Ja sam trebala bit veterinar ali sigurna sam da emocionalno to nebi migla podnjeti. Ali nesto vezano uz zivotinje definitivno.

Sada na poslu sam zadovoljna. Zivim od svojih para, ne dugujem.nikome nista, ne ovisim o nikome. Na poslu je ugodna atmosfera, posla ima koliko.ima, da se naradim, ne naradim se. Generalno, definitvino sam se prekvalificirala i uopce me ne zanimaju niti sam motivirana za stvari koje.bi me trebale zanimat -znanstveni rad, faks, studenti, napredovanje, doktorat. Ja sam rodjeni tehnicar sa natruhama administrativnog osoblja, uzuvam u radu rukama i slaganju papira i tablica, svaki pretjerani misaoni i pisaoni rad mi predstavlja napor i stres.
No tako je kako je, imam siguran posao, i nekako ne vidim razloga da idem traziti novi.
Znam jedino efinitivno da sam u Zg da bi uspisala veterinu vanredno makar sebi za gust. Ovako, radim, plata sjeda do 15og, sto se trazi od mene to napravim i napisem i aj bok.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:54   #27
Ne volim promjene sve dok mi je dobro tu gdje jesam.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:15   #28
Dva puta sam mijenjala posao i to zbog nezadovoljstva lokacijom firme, opisa posla (razlikovao se u stvarnosti od onoga što je rečeno na razgovoru za posao), plaće, nemogućnosti rasta primanja... Kada sam mijenjala drugi puta, otišla sam u freelancere i tu ostajem do mirovine, nadam se
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:16   #29
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Ovo. Prošlo je vrijeme i jedne firme za cijeli život a i preko veze je sve teže do posla, sad se samo gleda šta znaš raditi i koliko ćeš konkretno novaca svojom vještinom zaradit poslodavcu.

Ja za novi posao već imam ideju i zapikanu firmu jedna od boljih u toj branši i šanse za zaposlenje su mi jako dobre na osnovu mojih kvalifikacija. Kao što rekoh u prvom postu bolja plaća, ali i više prekovremenih i službenih, generalno više rada, na šta se nažalost u sadašnjoj firmi nisam navikla, pa i iz tog razloga se malo bojim da li ću se naviknuti na puno jači tempo.
čini mi se da si još pod dojmom tog lošeg iskustva i ne može ti zapravo nitko reći što da učiniš, vjerujem da sama u sebi znaš odgovor, ali svakako nemaš pojma za što si sve sposobna dok ne probaš.
može ispasti da ti taj tempo skroz paše, dosta ljudi puno bolje funkcionira s manje slobodnog vremena, aktivniji su i agilniji. ja prva.

e sad meni odgovorite na pitanje, u nekoj sam raspravi.
da vam se nudi:
1) honoraran posao, ok plaća, samostalnost, dobar šef vs.
2) isti, ali stalan posao, značajno viša plaća, šef antipatikus i generalno vam se ne sviđa kak se taj posao vodi (kao autsajderu) vs.
3) ista struka, ali viši level, posao na određeno, puno odgovornosti, najviša plaća, potencijalno najkorisnije za karijeru (dakle, ne posao nego baš karijeru).

šta bi vi?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:22   #30
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
1) honoraran posao, ok plaća, samostalnost, dobar šef vs.
2) isti, ali stalan posao, značajno viša plaća, šef antipatikus i generalno vam se ne sviđa kak se taj posao vodi (kao autsajderu) vs.
3) ista struka, ali viši level, posao na određeno, puno odgovornosti, najviša plaća, potencijalno najkorisnije za karijeru (dakle, ne posao nego baš karijeru).
Što je tebi najvažnije: ugodna atmosfera (opcija 1), novac (opcija 2 i 3) ili karijera (3)?

Druga opcija mi se čini najmanje privlačnom - i sama si u startu navela dvije negativne stvari dok za opcije 1 i 3 nisi navela ništa loše.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:29   #31
zaboravila sam

minusi:
1) to je comfort zona, ugodno je, možda bi i plaća rasla, ali mislim da bi mi s vremenom postalo dosadno. iako su svi ti poslovi dinamični. postalo bi mi dosadno i na ovom drugom.
3) navodno grozan kolektiv. veliki stres. za karijeru dalje bih se morala seliti. na određeno je, to sam već napisala.

meni je sve važno, ja sam megaloman
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:32   #32
Ah, a neka četvrta opcija?

Ali to što je posao na određeno mi se ne čini kao veliki minus, pa koji je posao danas siguran?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:34   #33
ma nijedan. taj konkretan posao mislim da je ionako najbolje kratkoročno iscijediti sebi u korist i pobjeći dalje.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:48   #34
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
čini mi se da si još pod dojmom tog lošeg iskustva i ne može ti zapravo nitko reći što da učiniš, vjerujem da sama u sebi znaš odgovor, ali svakako nemaš pojma za što si sve sposobna dok ne probaš.
može ispasti da ti taj tempo skroz paše, dosta ljudi puno bolje funkcionira s manje slobodnog vremena, aktivniji su i agilniji. ja prva.

e sad meni odgovorite na pitanje, u nekoj sam raspravi.
da vam se nudi:
1) honoraran posao, ok plaća, samostalnost, dobar šef vs.
2) isti, ali stalan posao, značajno viša plaća, šef antipatikus i generalno vam se ne sviđa kak se taj posao vodi (kao autsajderu) vs.
3) ista struka, ali viši level, posao na određeno, puno odgovornosti, najviša plaća, potencijalno najkorisnije za karijeru (dakle, ne posao nego baš karijeru).

šta bi vi?
Opcija 3. Definitivno. I najbolje sto ti se moze dogoditi poslovno. To su rijetke prilike i lud je onaj tko ih ne iskoristi.
Tu dati 100 % sebe, nauciti najvise sto mozes, izvuci iskustva najvise sto mozes i pokazati sebe u najboljem mogucem svijetlu.
To znanje koje zaradis dok si u vatri, to ti je najbolja karta za dalje.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:57   #35
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

e sad meni odgovorite na pitanje, u nekoj sam raspravi.
da vam se nudi:
1) honoraran posao, ok plaća, samostalnost, dobar šef vs.
2) isti, ali stalan posao, značajno viša plaća, šef antipatikus i generalno vam se ne sviđa kak se taj posao vodi (kao autsajderu) vs.
3) ista struka, ali viši level, posao na određeno, puno odgovornosti, najviša plaća, potencijalno najkorisnije za karijeru (dakle, ne posao nego baš karijeru).

šta bi vi?
Cestitala bih si sto sam u situaciji da mogu birati izmedju tri opcije i pokusala se uvjeriti da to nije slucajnost, pa cak ako se i zajebem da nece biti katastrofa jer hej, ja sam netko tko moze birati, i to odmah tri opcije

Ovako sad pojma nemam. Dok nemam ispred sebe konkretne poslove i konkretnu sebe u tom trenutku, ne znam ovako zaokruziti. Jos manje znam reci sto je bolje za nekog desetog.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:13   #36
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Da te utješim, bivši mi se bavio točno time točno tamo : D i kaže da je baš animacija u jako lošem stanju.
Tj. poslova ima, para nema, dobiju budžet u startu, a studio u procesu traži milijun izmjena što povlači za sobom hrpu novih radnih sati koji u originalnom budžetu nisu bili predviđeni.
Jesi gledala ovo https://www.youtube.com/watch?v=9lcB9u-9mVE ?
Inače, divan posao : cerek:
Nope, pogledam

Ne animiram bas puno trenutno jer imam drugih poslova koji mi nose stalan prihod, ali animatorski skill mi dosta olaksava ilustriranje bilo cega pa mi je to super isplativo.
Za napredak u animaciji se treba primiti bas animiranja u slobodno vrijeme, sto se trenutno nikako ne uklapa u moj hekticni raspored.

U USA ima tih nekoliko velikih kuca za koje je sigurno brutala raditi. Al ok, nisam bila na licu mjesta, pa samo gledam oglase za poslove, vecina ih je u USA i to mi je mjerilo kod zakljucivanja.
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Ovo. Prošlo je vrijeme i jedne firme za cijeli život a i preko veze je sve teže do posla, sad se samo gleda šta znaš raditi i koliko ćeš konkretno novaca svojom vještinom zaradit poslodavcu.

Ja za novi posao već imam ideju i zapikanu firmu jedna od boljih u toj branši i šanse za zaposlenje su mi jako dobre na osnovu mojih kvalifikacija. Kao što rekoh u prvom postu bolja plaća, ali i više prekovremenih i službenih, generalno više rada, na šta se nažalost u sadašnjoj firmi nisam navikla, pa i iz tog razloga se malo bojim da li ću se naviknuti na puno jači tempo.

A ono nije sad da mi neko brani, više su u fazonu baš ti je lijepo ovdje, koliko bi ljudi ubilo za posao gdje nekad dnevno imaju sat vremena efektivnog rada, a plaća ide, još kolege super. Raj na zemlji za komunjare.

Povratka u sadašnju firmu definitivno nema. Firma koju sam zapikala je među bolje 2-3 u toj branši pa bi sve drugo bilo s konja na magarca, neke su zbilja robovlasničke, međutim imala bih iskustva i u ovom sad poslu kojim se bavim i u tom budućem, pa nešto bi se već našlo ako ovo ispadne fail. Sadašnja firma je dosta velika i odlična referenca za dalje ako bih se ikad željela ponovo ovim baviti. Također, sa sadašnjim poslom se ništa privatno ne može raditi, a s budućim se jako lijepo može freelancati (ako ikad uspijem naći prvog klijenta, tebe ću tražiti savjet kako doći do prvog : five: : D) što mi je isto primamljivo, posebno kad obitelj dođe na red. Što se kolega tiče, prije ovog posla radila sam kratko jedan u negativnoj sredini, nosim strašne traume atmosfera je bila takva da ni najjednostavnije zadatke nisam mogla odraditi od pritiska. Dok nisam našla ovaj posao koji radim bez problema, mislila sam da sam najnesposobnija osoba na planeti. : D

btw neko je pitao za posao iz snova, ja ga nemam. Nemam specijalne talente ni želje (ok bilo bi lijepo biti fešn blogerka il glumica ali sad pričamo o realnim zanimanjima ), tip sam osobe koja da bilo šta radi bila bi ok i prosječna, nisam nešto specijalno inteligentna, ali me ljudi smatraju vrijednom i efikasnom. Kad mi se da posao odradim ga brzo i odmah, volim taj neki red i dobru organizaciju.
Kuzim te tocno za negativnu sredinu jer sam prosla isto.
Trebale su mi 2 godine da se psihicki od toga oporavim, sto zapravo nije bilo lose jer sam u svim kasnijim suradnjama ulozila ekstra oprez i trud kao nikad, za svaki slucaj kako mi se taj uzas ne bi ponovio. No svi su, ispostavilo se, super normalni ljudi i suradnici, koji su moj trud protumacili kao izniman i natprosjecan, i fakat zbog toga dugo radimo i super nam je.

No, bez obzira na to, od svih mojih suradnji i poslova, samo je taj jedan bio problematican, vecina kolektiva u kojima sam radila je bila ok i ostali smo u dobrim odnosima nakon, plus neki od tih ljudi su mi kasnije i pomogli kada je trebalo itd.

Tako da u konacnici, jedno iskustvo ne govori nista, ako si osoba koja se zeli truditi velike su sanse da ces se uklopiti u vise-manje bilo koju sredinu.
Plus s iskustvom je sto te fakat i sve manje pocinje biti briga kaj ljudi misle o tebi, pa se bolje mozes skoncentrirat samo na posao.

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
čini mi se da si još pod dojmom tog lošeg iskustva i ne može ti zapravo nitko reći što da učiniš, vjerujem da sama u sebi znaš odgovor, ali svakako nemaš pojma za što si sve sposobna dok ne probaš.
može ispasti da ti taj tempo skroz paše, dosta ljudi puno bolje funkcionira s manje slobodnog vremena, aktivniji su i agilniji. ja prva.

e sad meni odgovorite na pitanje, u nekoj sam raspravi.
da vam se nudi:
1) honoraran posao, ok plaća, samostalnost, dobar šef vs.
2) isti, ali stalan posao, značajno viša plaća, šef antipatikus i generalno vam se ne sviđa kak se taj posao vodi (kao autsajderu) vs.
3) ista struka, ali viši level, posao na određeno, puno odgovornosti, najviša plaća, potencijalno najkorisnije za karijeru (dakle, ne posao nego baš karijeru).

šta bi vi?
3.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:24   #37
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Cestitala bih si sto sam u situaciji da mogu birati izmedju tri opcije i pokusala se uvjeriti da to nije slucajnost, pa cak ako se i zajebem da nece biti katastrofa jer hej, ja sam netko tko moze birati, i to odmah tri opcije

Ovako sad pojma nemam. Dok nemam ispred sebe konkretne poslove i konkretnu sebe u tom trenutku, ne znam ovako zaokruziti. Jos manje znam reci sto je bolje za nekog desetog.
ne nudi mi se još sve službeno, ali moram se dogovoriti sama sa sobom u sljedećih par dana. isto sam najsklonija trećoj opciji. stvarno ne znam kak se sve bitne stvari u životu uvijek odigraju u 3 dana, barem kod mene tako.
ima i četvrta ali to je na redu ako sve ovo popušim.

ali ne vjeruj hrvatu ni kad posao nosi, sve se to da rasplinuti u 20 minuta
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:31   #38
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

ali ne vjeruj hrvatu ni kad posao nosi, sve se to da rasplinuti u 20 minuta


U ova vremena najbolje je misliti na karijeru dugorocno.
Zato je 3. d best.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 00:06   #39
Bravo isadora, svaka cast
Bas lijepe vijesti
Sretno s odlukom!

(Potpisujem Way)
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:40   #40
Izi, čestitam!
I ja glasam za trojku, stres je ok sad dok si mlada , a možeš puno naučiti.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.