Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 00:07   #41
Moje pohvale idu i Maričiću i Šimuniću
Šimunic- prve konzultacije nakon katasrofalnih nalazaa-nema spermija!
Maričić-aspiracija
Šimunić-transfer

Iz prve uspjello!!!

pregledi kod Maričića- sve pohvale, veliki čovjek!
gojkzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:55   #42
Di ste našli spermije?
TESA/TESE/PESA?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:22   #43
Dižem temu...da li ima novih (ikakvih) iskustava sa IVF poliklinikom dr Šimunića i njegova tima?
Imam feeling da se o njima najmanje piše...
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 00:23   #44
Quote:
Aurorica kaže: Pogledaj post
Dižem temu...da li ima novih (ikakvih) iskustava sa IVF poliklinikom dr Šimunića i njegova tima?
Imam feeling da se o njima najmanje piše...


S obzirom da su ovi ljudi zaslužni što se u posljednja tri tjedna osjećam kao najsretnija osoba na svijetu, osjećam želju i potrebu da ih pohvalim. Žao mi je što se doista o njima tako slabo piše, valjda su im pacijentice slabo aktivne na forumima.

Ukratko ću opisati svoje iskustvo u nadi da možda nekome pomognu kao što su pomogli meni.

Kod mene PCOS, anovulacija, vrlo česte folikularne ciste jajnika i sve ostale radosti koje idu uz to. Suprugov spermiogram uvijek uredan. Rekao bi čovjek nikakve specijalno teške dijagnoze, ali eto, svejedno nam je trebalo nekoliko godina da ostvarimo i uspješno iznesemo trudnoću.

Jedan od razloga što smo odabrali upravo ovu polikliniku je bio prof Šimunić i njegovo ogromno iskustvo baš na području PCOS-a. Čitala sam o iskustvima nekih žena koje također imaju PCOS, a liječile su se po drugim poliklinikama u kojima su, po meni, olako pristupali njihovom problemu, davali previsoke doze lijekova koje se u takvim situacijama trebaju vrlo pažljivo dozirati, tako da su završavale u teškim hiperstimulacijama.

Naš put je započeo vrlo blago, što mi je isto bilo bitno, davanjem klomifena i ciljanim odnosima. Kako to nažalost nije polučilo uspjeh, nastavili smo s jednom
neuspješnom inseminacijom i nakon toga se odlučili za ivf.

Stimulacija je bila blaža upravo da se izbjegne opasnost hipera i postupak je rezultirao s tri lijepe blastice (od ukupno 7 dobivenih jajnih stanica).

Prvi put je vraćena jedna blastica koja se pokazala kao "najnaprednija", postupak je rezultirao trudnoćom, no nakon lijepog početka, u 12. tjednu smo otkrili da je srčeko prestalo kucati.

Drugi put smo u krio transferu vratili preostale dvije blastice, jedna od kojih upravo spava snom pravednika u svom krevetiću.

Moram reći da sam u poliklinici još obavila i neke pretrage tipa sono hsg i histeroskopiju. Obje je napravio dr Maričić za kojeg imam samo riječi hvale, čovjek je vrhunski znalac za sve vezano uz maternicu. Malo sam se pribojavala i jedne i druge pretrage, ali sve je prošlo tako brzo i bezbolno (posebno histeroskopija) da je to milina.

Inače, što se tiče punkcije jajnih stanica, koliko me sjećanje služi, mislim da se dobiva kombinacija normabela i dolantina intravenozno. Sjećam se da sam bila malo skeptična hoće li to biti dovoljno da ne osjetim bol, ali na kraju je ispalo perfektno. Sestra mi je rekla da ću se osjećati kao da sam popila čašu vina previše i doista mi je bio takav osjećaj. Onako slatke omamljenosti. U svakom slučaju nikakve bolove ne pamtim.

Na kraju sam i trudnoću vodila kod njih, a tretman je takav da se na kraju pribojavaš trenutka kad moraš krenuti na kontrole u bolnicu, koliko te lijepo razmaze.

I još riječ, dvije o doktorima koji su ipak okosnica svega. Prof. Šimunić je bio moj prvi izbor jer čisto sumnjam da postoji itko tko mu može konkurirati što se tiče iskustva i znanja. Meni je puno značila njegova smirenost i psihološki pristup. Ivf je vrlo često nažalost jedna iscrpljujuća igra živaca i meni je značilo neopisivo puno što je on bez puno filozofije znao prepoznati moje faze (zasićenosti ili nestrpljenja) i što ih je htio pratiti. I na tome mu hvala.

O dr Maričiću nisam puno znala dok ga nisam upoznala, ali on je jedna divna i topla osoba i uz prof Šimunića najzaslužniji što je naša djevojčica u trudnoći besprijekorno praćena i što nam je stigla živa i zdrava. U trudnoći su me mučili raznorazni strahovi i nema mi gore od doktora paničara koji ti još potpiri neke tvoje iracionalne strahove. A dr Maričić je baš suprotno, uvijek zna smiriti i ima odličnu komunikaciju s pacijentima.

U svakom slučaju, tkogod si može priuštiti, s ovom poliklinikom i kojim god doktorom, nećete pogriješiti. Sestre su također divne, ne znaš koja je bolja, a i embriolozi su zakon.

Raspisala sam se, ako netko možda ima još neka pitanja o stvarima koje nisam spomenula, samo pucajte.
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 10:46   #45
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
S obzirom da su ovi ljudi zaslužni što se u posljednja tri tjedna osjećam kao najsretnija osoba na svijetu, osjećam želju i potrebu da ih pohvalim. Žao mi je što se doista o njima tako slabo piše, valjda su im pacijentice slabo aktivne na forumima.

Ukratko ću opisati svoje iskustvo u nadi da možda nekome pomognu kao što su pomogli meni.

Kod mene PCOS, anovulacija, vrlo česte folikularne ciste jajnika i sve ostale radosti koje idu uz to. Suprugov spermiogram uvijek uredan. Rekao bi čovjek nikakve specijalno teške dijagnoze, ali eto, svejedno nam je trebalo nekoliko godina da ostvarimo i uspješno iznesemo trudnoću.

Jedan od razloga što smo odabrali upravo ovu polikliniku je bio prof Šimunić i njegovo ogromno iskustvo baš na području PCOS-a. Čitala sam o iskustvima nekih žena koje također imaju PCOS, a liječile su se po drugim poliklinikama u kojima su, po meni, olako pristupali njihovom problemu, davali previsoke doze lijekova koje se u takvim situacijama trebaju vrlo pažljivo dozirati, tako da su završavale u teškim hiperstimulacijama.

Naš put je započeo vrlo blago, što mi je isto bilo bitno, davanjem klomifena i ciljanim odnosima. Kako to nažalost nije polučilo uspjeh, nastavili smo s jednom
neuspješnom inseminacijom i nakon toga se odlučili za ivf.

Stimulacija je bila blaža upravo da se izbjegne opasnost hipera i postupak je rezultirao s tri lijepe blastice (od ukupno 7 dobivenih jajnih stanica).

Prvi put je vraćena jedna blastica koja se pokazala kao "najnaprednija", postupak je rezultirao trudnoćom, no nakon lijepog početka, u 12. tjednu smo otkrili da je srčeko prestalo kucati.

Drugi put smo u krio transferu vratili preostale dvije blastice, jedna od kojih upravo spava snom pravednika u svom krevetiću.

Moram reći da sam u poliklinici još obavila i neke pretrage tipa sono hsg i histeroskopiju. Obje je napravio dr Maričić za kojeg imam samo riječi hvale, čovjek je vrhunski znalac za sve vezano uz maternicu. Malo sam se pribojavala i jedne i druge pretrage, ali sve je prošlo tako brzo i bezbolno (posebno histeroskopija) da je to milina.

Inače, što se tiče punkcije jajnih stanica, koliko me sjećanje služi, mislim da se dobiva kombinacija normabela i dolantina intravenozno. Sjećam se da sam bila malo skeptična hoće li to biti dovoljno da ne osjetim bol, ali na kraju je ispalo perfektno. Sestra mi je rekla da ću se osjećati kao da sam popila čašu vina previše i doista mi je bio takav osjećaj. Onako slatke omamljenosti. U svakom slučaju nikakve bolove ne pamtim.

Na kraju sam i trudnoću vodila kod njih, a tretman je takav da se na kraju pribojavaš trenutka kad moraš krenuti na kontrole u bolnicu, koliko te lijepo razmaze.

I još riječ, dvije o doktorima koji su ipak okosnica svega. Prof. Šimunić je bio moj prvi izbor jer čisto sumnjam da postoji itko tko mu može konkurirati što se tiče iskustva i znanja. Meni je puno značila njegova smirenost i psihološki pristup. Ivf je vrlo često nažalost jedna iscrpljujuća igra živaca i meni je značilo neopisivo puno što je on bez puno filozofije znao prepoznati moje faze (zasićenosti ili nestrpljenja) i što ih je htio pratiti. I na tome mu hvala.

O dr Maričiću nisam puno znala dok ga nisam upoznala, ali on je jedna divna i topla osoba i uz prof Šimunića najzaslužniji što je naša djevojčica u trudnoći besprijekorno praćena i što nam je stigla živa i zdrava. U trudnoći su me mučili raznorazni strahovi i nema mi gore od doktora paničara koji ti još potpiri neke tvoje iracionalne strahove. A dr Maričić je baš suprotno, uvijek zna smiriti i ima odličnu komunikaciju s pacijentima.

U svakom slučaju, tkogod si može priuštiti, s ovom poliklinikom i kojim god doktorom, nećete pogriješiti. Sestre su također divne, ne znaš koja je bolja, a i embriolozi su zakon.

Raspisala sam se, ako netko možda ima još neka pitanja o stvarima koje nisam spomenula, samo pucajte.
Ovo je baš prekrasno za pročitati....sretno i dalje!
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2020., 16:20   #46
Ova zadnja prica je prekrasna i ohrabrujuca.
Ima li tko kakvih novih informacija o poliklinici?
__________________
Obale tvoje plavetne srce su moje vezale, ljubavlju koju ti jedini znaš...
Pčelica0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 11:53   #47
Pozdrav, cure! Nedavno smo krenuli na MPO pa sam se odlucila aktivirati na forumu... 😊 kod mene stanje super, sve oodlicno, a kod muza losiji spermio(slaba pokretljivost). Krenuli smo u polikliniku IVF(poceli su suradivati sa HZZOom) i imam samo rijeci hvale za svo osoblje tamo a posebno za doktora Simunica! Pise se dosta o njegovom odnosu sa pacijenticama.. Ja zaista mogu sve samo pozitivno reci o njemu! Nije izrazito pricljiv ali sve sto te zanima, ga pitas i sve ti lijepo objasni. Nas je odmah stavio ma IVF, ali kako smo pratili rast js, tako su se jedan dan samo pocele smanjivati i on je odlucio da ovaj put onda ipak probamo sa inseminacijom(obzirom da sam si davala Menopur i da nam ne propadne bas sve). Sad je vec 13 dan od postupka, testovi su negativni... Simptome trudnoce i imam i nemam... Jako ih je tesko razlikovati od nadolazece menstruacije. Jedino drukcije je da mi se piski stalno, a to mi se znalo dogoditi jedino sa upalom mjehura(ali tada bi pisala uz onu popratnu bol). Trebala bih dobiti M za 4 dana pa cemo vidjeti da li je uspjesno bilo ili ne.. Mada nisam bas najoptimisticnija, al nikad ne znas.. i da, ovo nam je bio tek prvi postupak
ruska1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 14:11   #48
Novi inforvi IVF i uspjesan! Sve pohvale osoblju ��
ruska1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 17:34   #49
Quote:
ruska1986 kaže: Pogledaj post
Novi inforvi IVF i uspjesan! Sve pohvale osoblju ��
Čestitam!! I imaš poruku u pp 😉
kiks33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 07:54   #50
Dr. Grbavac koji je radio kod Lučingera, zaposlio se ovdje. L. ga otpustio radi korona krize.
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2020., 11:47   #51
Quote:
Shepica kaže: Pogledaj post
Dr. Grbavac koji je radio kod Lučingera, zaposlio se ovdje. L. ga otpustio radi korona krize.
Ma daj me nemoj zezati
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2020., 13:35   #52
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
S obzirom da su ovi ljudi zaslužni što se u posljednja tri tjedna osjećam kao najsretnija osoba na svijetu, osjećam želju i potrebu da ih pohvalim. Žao mi je što se doista o njima tako slabo piše, valjda su im pacijentice slabo aktivne na forumima.

Ukratko ću opisati svoje iskustvo u nadi da možda nekome pomognu kao što su pomogli meni.

Kod mene PCOS, anovulacija, vrlo česte folikularne ciste jajnika i sve ostale radosti koje idu uz to. Suprugov spermiogram uvijek uredan. Rekao bi čovjek nikakve specijalno teške dijagnoze, ali eto, svejedno nam je trebalo nekoliko godina da ostvarimo i uspješno iznesemo trudnoću.

Jedan od razloga što smo odabrali upravo ovu polikliniku je bio prof Šimunić i njegovo ogromno iskustvo baš na području PCOS-a. Čitala sam o iskustvima nekih žena koje također imaju PCOS, a liječile su se po drugim poliklinikama u kojima su, po meni, olako pristupali njihovom problemu, davali previsoke doze lijekova koje se u takvim situacijama trebaju vrlo pažljivo dozirati, tako da su završavale u teškim hiperstimulacijama.

Naš put je započeo vrlo blago, što mi je isto bilo bitno, davanjem klomifena i ciljanim odnosima. Kako to nažalost nije polučilo uspjeh, nastavili smo s jednom
neuspješnom inseminacijom i nakon toga se odlučili za ivf.

Stimulacija je bila blaža upravo da se izbjegne opasnost hipera i postupak je rezultirao s tri lijepe blastice (od ukupno 7 dobivenih jajnih stanica).

Prvi put je vraćena jedna blastica koja se pokazala kao "najnaprednija", postupak je rezultirao trudnoćom, no nakon lijepog početka, u 12. tjednu smo otkrili da je srčeko prestalo kucati.

Drugi put smo u krio transferu vratili preostale dvije blastice, jedna od kojih upravo spava snom pravednika u svom krevetiću.

Moram reći da sam u poliklinici još obavila i neke pretrage tipa sono hsg i histeroskopiju. Obje je napravio dr Maričić za kojeg imam samo riječi hvale, čovjek je vrhunski znalac za sve vezano uz maternicu. Malo sam se pribojavala i jedne i druge pretrage, ali sve je prošlo tako brzo i bezbolno (posebno histeroskopija) da je to milina.

Inače, što se tiče punkcije jajnih stanica, koliko me sjećanje služi, mislim da se dobiva kombinacija normabela i dolantina intravenozno. Sjećam se da sam bila malo skeptična hoće li to biti dovoljno da ne osjetim bol, ali na kraju je ispalo perfektno. Sestra mi je rekla da ću se osjećati kao da sam popila čašu vina previše i doista mi je bio takav osjećaj. Onako slatke omamljenosti. U svakom slučaju nikakve bolove ne pamtim.

Na kraju sam i trudnoću vodila kod njih, a tretman je takav da se na kraju pribojavaš trenutka kad moraš krenuti na kontrole u bolnicu, koliko te lijepo razmaze.

I još riječ, dvije o doktorima koji su ipak okosnica svega. Prof. Šimunić je bio moj prvi izbor jer čisto sumnjam da postoji itko tko mu može konkurirati što se tiče iskustva i znanja. Meni je puno značila njegova smirenost i psihološki pristup. Ivf je vrlo često nažalost jedna iscrpljujuća igra živaca i meni je značilo neopisivo puno što je on bez puno filozofije znao prepoznati moje faze (zasićenosti ili nestrpljenja) i što ih je htio pratiti. I na tome mu hvala.

O dr Maričiću nisam puno znala dok ga nisam upoznala, ali on je jedna divna i topla osoba i uz prof Šimunića najzaslužniji što je naša djevojčica u trudnoći besprijekorno praćena i što nam je stigla živa i zdrava. U trudnoći su me mučili raznorazni strahovi i nema mi gore od doktora paničara koji ti još potpiri neke tvoje iracionalne strahove. A dr Maričić je baš suprotno, uvijek zna smiriti i ima odličnu komunikaciju s pacijentima.

U svakom slučaju, tkogod si može priuštiti, s ovom poliklinikom i kojim god doktorom, nećete pogriješiti. Sestre su također divne, ne znaš koja je bolja, a i embriolozi su zakon.

Raspisala sam se, ako netko možda ima još neka pitanja o stvarima koje nisam spomenula, samo pucajte.
U kojem trenu si otisla od njih na preglede u bolnocu?
ruska1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2020., 18:54   #53
Quote:
ruska1986 kaže: Pogledaj post
U kojem trenu si otisla od njih na preglede u bolnocu?
Danas slučajno svratim na temu pa da odgovorim - koliko se sjećam negdje u 38. tjednu, ne prije. Dotad sam i par ctg-a napravila kod njih. Vjerujem da će ti reći da ideš na Cef u Petrovu što je savršeno jer se tako izbjegne trudnička ambulanta i čekanje satima na pregled.

Meni je to puno značilo jer sam prenijela i bila hospitalizirana. Sretno!
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2020., 19:20   #54
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Danas slučajno svratim na temu pa da odgovorim - koliko se sjećam negdje u 38. tjednu, ne prije. Dotad sam i par ctg-a napravila kod njih. Vjerujem da će ti reći da ideš na Cef u Petrovu što je savršeno jer se tako izbjegne trudnička ambulanta i čekanje satima na pregled.

Meni je to puno značilo jer sam prenijela i bila hospitalizirana. Sretno!
Hvala puno, pitam jer mi se pregledi sad naplacuju pa bi se radije prebacila negdje gdje ne trebam placati...
ruska1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 19:18   #55
Mozda neko zna cijenu mini anomaly scana u IVF poliklinici?
ruska1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 08:23   #56
Pozdrav,

Moze info:
- koliko su konzultacije
- da li rade samo stimulirani ivf preko hzzo ili i prirodni i polustilumilirani
- da li se placa aspiracija
- da li ima anastezija za aspiraciju
- koliko se placaju smrzlici
- da li se placa transfer
- da li rade s hzzo u 2021

Hvala

P.S. Ako ne saznam tu javim kad ih zvrcnem.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 11:43   #57
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moze info:
- koliko su konzultacije
- da li rade samo stimulirani ivf preko hzzo ili i prirodni i polustilumilirani
- da li se placa aspiracija
- da li ima anastezija za aspiraciju
- koliko se placaju smrzlici
- da li se placa transfer
- da li rade s hzzo u 2021

Hvala

P.S. Ako ne saznam tu javim kad ih zvrcnem.
Dal se sta mijenjalo od 7og mjeseca, ne znam ali cu ti odgovorit kako je tada bilo:
1.konzultacije su oko 500 kn, ovisi sto ce ti radit na prvom pregledu
2.ne znam, ja sam bila u stimuliranom ali mislim da sve rade
3.aspiracija ti jebu cijeni, ako ides preko HZZOa, kao i svi lijekovi, folikulometrije, injekcije, itd.
4.mislim da ima, ali to moras platit. Ja sam dobila koktel i niti osjetila nisam
5.meni je receno da se smrzavanje placa, sad dal se sta promijenilo, stvarno ne znam...
6.transfer ti je u sklopu HZZOa, isto ne placas
7.cini mi se da cekaju novi ugovor sa HZZOom.. Ako nitko nema neke friske informacije, idem na uvz u cetvrtak pa ti mogu pitati
ruska1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 12:23   #58
Quote:
ruska1986 kaže: Pogledaj post
Dal se sta mijenjalo od 7og mjeseca, ne znam ali cu ti odgovorit kako je tada bilo:
1.konzultacije su oko 500 kn, ovisi sto ce ti radit na prvom pregledu
2.ne znam, ja sam bila u stimuliranom ali mislim da sve rade
3.aspiracija ti jebu cijeni, ako ides preko HZZOa, kao i svi lijekovi, folikulometrije, injekcije, itd.
4.mislim da ima, ali to moras platit. Ja sam dobila koktel i niti osjetila nisam
5.meni je receno da se smrzavanje placa, sad dal se sta promijenilo, stvarno ne znam...
6.transfer ti je u sklopu HZZOa, isto ne placas
7.cini mi se da cekaju novi ugovor sa HZZOom.. Ako nitko nema neke friske informacije, idem na uvz u cetvrtak pa ti mogu pitati
Thanks! A da li znas koliko se smrzavanje placa?

Ma ja cu ih zvati iduci tjedan ali mislila sam jos tu malo prije istraziti.

A ako moram ponavljat hormone i sl. (bila sam u 8.mj) onda oni to rade, ili oni daju uputnicu ili socijalni ginic?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 12:30   #59
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Thanks! A da li znas koliko se smrzavanje placa?

Ma ja cu ih zvati iduci tjedan ali mislila sam jos tu malo prije istraziti.

A ako moram ponavljat hormone i sl. (bila sam u 8.mj) onda oni to rade, ili oni daju uputnicu ili socijalni ginic?
Mislim da ti to sve vrijedi bar 6 mjeseci. Mozes i kod njih al ces platit, a mogu ti dat i napismeno oa trazis uputnice od svog gin. Tako sam i ja, puno mi je to bilo placat. Nazalost, do zamrzavanja nisam dosla jer nisam imala sta za zamrznut pa ne znam... Imam doma mislim nekakav ko cjenik njihov, mogu ti poslikat ako zelis.. Ja ga uopce ne kuzim 🤷‍♀️
ruska1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 12:42   #60
Quote:
ruska1986 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti to sve vrijedi bar 6 mjeseci. Mozes i kod njih al ces platit, a mogu ti dat i napismeno oa trazis uputnice od svog gin. Tako sam i ja, puno mi je to bilo placat. Nazalost, do zamrzavanja nisam dosla jer nisam imala sta za zamrznut pa ne znam... Imam doma mislim nekakav ko cjenik njihov, mogu ti poslikat ako zelis.. Ja ga uopce ne kuzim 🤷♀
Aj poslikaj pa ga mozes mi na private poruku poslati.

A folikulometrije i to - da li su ok da se dode prije posla ili poslije, a ne da su mi termini onak u 10h ujutro i sl.

I da li se ceka kad dodes ili fakat ide kak si narucen (naravno s +15 min tolerancije)?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.