Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 12:12   #1
Börü / Vuk (2018)

Nakon dugog iščekivanja mini-serija Börü (6 epizoda * 60 min) na Star TV stiže u srijedu u 28.02.2018. Dolazi iz radionice Alpera Çağlara, autora hit filmova Dağ 1 i Dağ 2. Prvi turski dizi koji se radi po modelu američkih studija, jer su snage ujedinili kreativni producent, producent i produkcijski studio TV kanala, tj. Insignia Productions, CaglarArts i Star TV. Pored toga postavlja još jedan TV presedan. Koristit će tehnologiju umjetnog lica pod nazivom Face2Face, koja je slična CGI tehnologiji u Hollywoodu. Börü će po prvi put u Turskoj koristiti ovu tehnologiju. Glumački kadar je mnogima poznat - Mesut Akusta kao Kendal iz Crne ruže, Serkan Çayoğlu kao Ayaz iz Sezone višanja, Emir Benderlioğlu kao šofer Ali i Armağan Oğuz kao baletan Göksel iz internet serije FiČiPi, Can Nergis kao novinar Ali iz serije Majka..

ONLINE GLEDANJE LINK 1 LINK 2


Quote:
Radnja: Turska u proljeće 2014. To je vrijeme kada se na granici dižu neprijatelji, a iznutra steže obruč opasnosti. Turska se suočava s najvećom prijetnjom u povijesti. BÖRÜ je epska priča o herojima koji vole domovinu. Oni su posljednje uporište.

Članak. Serija je (baš kao i filmovi) inspirirana stvarnim pričama prikupljenih tijekom 10 mjeseci istraživanja i intervjuiranja aktivnih i umirovljenih pripadnika spec. jedinica. Scene su snimljene pravom opremom na stvarnim mjestima, a spec. efekti su kreirani za potrebe ovog projekta. Glumačka ekipa je prošla 3-mjesečnu obuku u kampu za specijalce. Svaka epizoda će biti u kvaliteti kino filma, a veliko finale će biti prikazano u kinu! Alper Çağlar ovim želi stvoriti univerzum na kojem će nadograditi druge serije/filmove. (Poput Marvel, DC itd. superjunaka koji imaju svoj superhero universe i onda permutiraju radnju, spajaju superjunake, rade spin offove itd., ugl., franšiza neiscrpnih mogućnosti.) Börü se želi pozicionirati kao mini serija, ima jaku ekipu, a ako bude uspješno, može nastaviti svake sezone po 6 epki, nova ekipa, nova priča (ili netko iz stare ekipe, nova priča itd.). Dağovi su takoreći probili led, ali njih drži kao franšizu za film, Dağ 3/4/5 itd. Možda uradi i spin off za TV, tko zna, ali svakako čovjek ima viziju.


Naziv serije: Na više mjesta se prevodi kao cijev, ali zapravo su i sami autori naglasili da je u pitanju nešto drugo. Na staroturskom jeziku riječ börü znači vuk, ali istodobno se koristi za opis vođa koji su imali jaku snagu volje da promjene sudbine naroda.



Godina: 2018.
TV Kanal: Star TV
Žanr: ratna drama, akcija
Produkcija: ÇağlarArts, Insignia Productions
Režija: Alper Çağlar
Scenarij: Alper Çağlar
Muzika: Rhymetown - Kasatura & Bed & Naderan & Uğur Ayman
(ista ekipa koja je radila Dağ 1 i 2)
Glumci: Mesut Akusta (İrfan Aladağ); Ahu Türkpençe (Asena Tümer);
Serkan Çayoğlu (Kaya Ülgen); Murat Arkın (Kemal Boratav);
Emir Benderlioğlu (Turan Kara); Fırat Doğruloğlu (Behçet Orbay);
Ahmet Pınar (Barbaros Çepni); Can Nergis (Tolga Erlik); Armağan Oğuz (Ayı Murat);
Ozan Ağaç (Baran Harput); Bedii Akın (Ömer Tunç); Gürol Tonbul (Turgut Atalay);
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:15   #2
Fragi1


FRAGI 2


Quote:
İrfan: Aseni nije samo zemlja. Nego i domovina čovjeku koji živi na njezinoj površini. Jedan san.. San milijuna zbog kojeg su položili svoje živote.. Alpaslanov san, kako bi imali gnijezdo. Fatihov san, kako bi nam zavidio svijet. Ataturkov san, kako bi postali suvremeni. San je na rubu da postane košmar. Znaš razlog, na poziciji su "šakali".
Tolga: Spremite se drugovi. Večeras idete u lov.
Behçet: Bit ćemo opet predvodnici. Moramo đavolu potpaliti pakao. Prestanite s pričom, moramo ga uhvatiti živog kako bi progovorio.
Barbaros: Ali šefe, ako se broj ljudi pokaže prevelikim, kada uđemo, nećemo li morati sve da ih lišimo života?
Asena: Oni su već i sada mrtvi, samo što toga još nisu svjesni.
Turan: Svi ste mi se zamjerili, kunem vam se.

NE BOJ SE
NE ZABORAVI
NE PRAŠTAJ
PRIČA O ONIMA KOJI SU SRETNI KADA KAŽU DA SU TURCI

.. nismo se bojali, nego borili..
CAST
Ahu Türkpençe = Asena Tümer
Serkan Çayoğlu = Kaya Ülgen
Atıf Emir Benderlioğlu = Turan Kara (kad Mesut A. govori i ovaj glumac bude u kadru, on kaže ALPASLAN)
Can Nergis = Tolga Erlik
Armağan Oğuz = Ayı Murat
Ahmet Pınar = Barbaros Çepni
Murat Arkın = Kemal Boratav (kad Mesut A. govori i ovaj glumac bude u kadru, on kaže FATIH)
Fırat Doğruloğlu = Behçet Orbay
Mesut Akusta = İrfan Aladağ

*** možda kad İrfan (Mesut A.) govori Fatihov san misli na sultana Mehmeda II Osvajača - Fatiha? Jer kasnije ide rečenica o Atatürkovom snu, u kadru je Serkan Ç., ali tabike da on u seriji ne glumi Atatürka, nego izvjesnog Kayu. A logično je, jer je Fatih pokorio Bizant, osvojio Konstantinopolj, htio je da mu svijet zavidi, Atatürk je osnivač moderne Turske.. ostaje samo Alpaslan za kojeg ne znam postoji li u povijesti kao značajna ličnost, jer kada İrfan izgovori to ime, prikaže se glumac Murat Arkın koji tumači nekog Kemala. Znači, ne paše. Jedino Asenin san iz prve rečenice odgovara. S tim da mi imamo samo dio govorancije, možda je prethodno İrfan spominjao snove ostalih specijalaca iz tima, a završio s povijesnim ličnostima. EDIT: Mislim da se radi o ovome - Alp Arslan ( Alp Arslan se smatra nenamjernim začetnikom anatolijalizma (? /Anadoluculuk). Njegova pobjeda kod Manzikerta često se navodi kao početak kraja bizantske moći u Anatoliji, a tamo je započeo turski identitet.)
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:27   #3
Da Alp Arslan je seldžučki sultan, koji je prvi "probio" u Anadoliju, tako da je to pozivanje na očeve nacije Alp Arslan ,Fatih i Ataturk

Ne znam da li ću ovo pogledati, već su mi se popeli preko glave sa vojskama ratom zastavama na kraju će da me vrbuju za prve redove
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:59   #4
@Mina, ja tebe obožavam

Jedva čekam
__________________
Čarolija ljubavi vraćala je izgubljeno » Yagiz & Hazan » Losing Your Memory
Minola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:14   #5
Aaaaaa, tek sad vidim! @Mina canim benim
Jedva čekam! Vjerujem da neće razočarati!
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:38   #6
Ovo je nešto slično seriji Söz (obećanje) koja je trenutno u Turskoj po rejtingu broj 1. (meni se čini kada sam zadnji put gledao, neka me netko ispravi ako griješim).
@Mina, očekujem od tebe ako hoćeš da otvoriš temu o turskom filmu "Direniş Karatay" jer ti znaš dobar uvod napraviti, ne znam da li pišeš i na podforum "filmovi"?. Ako ne ispričavam se. Isto ratni povijesni film.
Inače, ovo govorim zato što po priči Turaka je ovo trebala biti zapravo serija, ali pošto se ove i prošle godine stalno snimaju ratne i povijesne serije (Što Turci vole nasilje to je čudo neviđeno) uplašili su se konkurencije, jer i ove godine se ima u planu serije takvog žanra. Još kada tome dodamo i prošlu godinu koje serije još uvijek traju... pa ja ne znam stvarno kako oni misle sa ovim stati na kraj.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:50   #7
Nesto mi zao da ne stavim ovako dobru promo sliku

AndjelakMALI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:49   #8
Quote:
AndjelakMALI kaže: Pogledaj post
Nesto mi zao da ne stavim ovako dobru promo sliku

http://i67.tinypic.com/x3iikn.jpg
Ti meni danas samo poklone daješ Znači večeras on izleme, pa onda Dag II Hoće itko gledati lajv?
__________________
Čarolija ljubavi vraćala je izgubljeno » Yagiz & Hazan » Losing Your Memory
Minola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:07   #9
Quote:
Minola kaže: Pogledaj post
Ti meni danas samo poklone daješ Znači večeras on izleme, pa onda Dag II Hoće itko gledati lajv?
Evo ti jos jedan poklon


https://twitter.com/startv/status/966357740514930689
AndjelakMALI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:15   #10
Quote:
AndjelakMALI kaže: Pogledaj post
Vay be...Znači odmah pucačina u diskaču, Kayi ubijaju curu, šta li je već i to je okidač za njegovo pridruživanje specijalnoj postrojbi. Kent vejt
__________________
Čarolija ljubavi vraćala je izgubljeno » Yagiz & Hazan » Losing Your Memory
Minola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:17   #11
Quote:
Minola kaže: Pogledaj post
Vay be...Znači odmah pucačina u diskaču, Kayi ubijaju curu, šta li je već i to je okidač za njegovo pridruživanje specijalnoj postrojbi. Kent vejt
Nadam se da ce serija biti dobro odradjena, mislim sudeci po filmovima, hoce. Pratim obavezno
AndjelakMALI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:22   #12
Quote:
AndjelakMALI kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce serija biti dobro odradjena, mislim sudeci po filmovima, hoce. Pratim obavezno
Čim Alper Čaglar ima prste u tome, mora biti dobro :klap:
__________________
Čarolija ljubavi vraćala je izgubljeno » Yagiz & Hazan » Losing Your Memory
Minola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:29   #13
Ovo mi izgleda fenomenalno. Vidim ima dosta buzza, mislim da ce proci okej u rejtingu. Ionako se vidi da Turska obozavi ovakve serije
delena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:58   #14
Uuuu, dobra najava DO-BRA!!!

Cura koja gine je Kayina mlađa sestra, na kraju kad skonta da je mrtva viče - kardešim!

Vjerojatno gledam lajv iduće srijede, živo me zanima prva ep. Včrs nabrijavanje s Dag2, Čaga uveliko podržava i film i seriju na svom IG, a stavio je i na instastori podsjetnike.

Voljela bih da snime Dag3, tabike, bez Oguza i Bekira ne ide.

Sent with Redmi Note 4 via Tapatalk app.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:06   #15
Sada sam videla on izleme,ma devojke ovo je onaj prekrasni Serkan. Kako divan primerak muskarca,ajme. Tek sam se sada setila da sam na pocetku dizi sezone sretala njegove slike u uniformi sa ovom novom frizurom,pa da tacno su ovu seriju najavljivali. Pomalo sam virnula neke scene u Kiraz,nisam ga pratila nigde,sada ga samo na IG srecem u pratnji devojke.

Steta sto mene ova tematika bas ne privlaci,cak ni Dagove nisam sagledala cele,cak me ni Caga nije inspirisao. Vama zelim ugodno gledanje.
YagHaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:08   #16
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Uuuu, dobra najava DO-BRA!!!

Cura koja gine je Kayina mlađa sestra, na kraju kad skonta da je mrtva viče - kardešim!

Vjerojatno gledam lajv iduće srijede, živo me zanima prva ep. Včrs nabrijavanje s Dag2, Čaga uveliko podržava i film i seriju na svom IG, a stavio je i na instastori podsjetnike.

Voljela bih da snime Dag3, tabike, bez Oguza i Bekira ne ide.

Sent with Redmi Note 4 via Tapatalk app.
Aaa sestra znači, vidim da izgleda puno mlađe od njega. To mi se još više sviđa :klap:

Dag3, Oguz novi Vejsel Da dočekamo i to :klap:
__________________
Čarolija ljubavi vraćala je izgubljeno » Yagiz & Hazan » Losing Your Memory
Minola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:40   #17
Samo da se cekiram na temu.. Znani i neznani

U sredu sam lajv..
__________________
I do not wish to evade the world...Yet I will forever build my own.
Ghost love is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:37   #18
Moram ostaviti ovog lepotana ovde

YagHaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:20   #19
Pošto će biti samo 6 epizoda u ovoj sezoni od po sat vremena, evo i ja se prijavljujem da ću pogledati. Nisam samo sigurna da li ću gledati live jer ako je vojna tematika, i neke akcije stalno, pretpostavljam da brzo pričaju pa da neću razumeti ništa Pretpostavljam da će prikazati priču svakog od njih, šta je bio trigger da se priključe jedinici.
No svakako ću pogledati, neće oduzeti baš puno vremena.
Srećno nam bilo.
__________________
Muse - Starlight
The Muse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 23:36   #20
Thumbs up

Quote:
YagHaz kaže: Pogledaj post
Moram ostaviti ovog lepotana ovde

Ovakva slatkica se ne propusta
vigga is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.