Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 22:45   #281
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
...

Zato što danas svatko ima 50% bonusa.
Rijeka - 1240 kuna, Croatia Osiguranje.

Ako ti plaćaš preko 2500 problem je u tebi, ne u ostalima.


....
A kako je ovo tehnički moguće? Jedino da se "sredi" 50%

Još 2008. to nisam htio napraviti, jer nisam htio potplaćivati nekog lika koji bi to sredio za 300 kn... Te sam godinu po godinu skupljao 5%... I onda je kao čuđenje i šok kad Sanader/Bandić kradu...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:55   #282
Registriras auto na roditelja kad skupis 10 godina staza roditelj te pokloni auto i bonus...u euroherc moguce
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:56   #283
Dupliciranje bonusa od roditelja je popularno zadnjih godina, večina osiguranja daju šakom i kapom.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:02   #284
Kao sto su kolege vec napisale, bonus je moguce prenijeti s uzeg clana obitelji.

I ne, nije rijec o nikakvoj muljazi i slicno.

To sto 2008 to nisi mogao je zgodna crtica za history channel, kao sto nisi mogao imati danasnju brzinu interneta npr.

Govorimo o troskovima danas.

Sent from my XT1032 using Tapatalk
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:12   #285
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
Registriras auto na roditelja kad skupis 10 godina staza roditelj te pokloni auto i bonus...u euroherc moguce
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Dupliciranje bonusa od roditelja je popularno zadnjih godina, večina osiguranja daju šakom i kapom.
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Kao sto su kolege vec napisale, bonus je moguce prenijeti s uzeg clana obitelji.

I ne, nije rijec o nikakvoj muljazi i slicno.

To sto 2008 to nisi mogao je zgodna crtica za history channel, kao sto nisi mogao imati danasnju brzinu interneta npr.

Govorimo o troskovima danas.

Sent from my XT1032 using Tapatalk
A što ako roditelj želi i dalje biti vlasnik auta? A to je vjerojatno i najčešća situacija...

Darovanje ide samo u liniji djed/baka ili otac/majka. Sa bratom/sestrom može ako se živi u istom kućanstvu...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:25   #286
DUPLICIRANJE je ključna riječ...
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:28   #287
Ma sad možeš duplicirati samo bonus bez fizičkog poklanjanja auta. U nekim osiguranjima je samo uvjet da su oboje u istom osiguranju, u drugima niti to. Isto kao što možeš svoj bonus duplicirati pa kupiti drugi auto i odmah na njega imati 50%.
A tu su i komercijalni popusti...

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:34   #288
Kad smo kod komercijalnih popusta, meni su u Jadranskom nudili cijenu kao mladom vozaču sa 0% bonusa kao da imam 50%, ali bi na polici pisalo da imam 0%. Znaći na punu cijenu osiguranja cca 3200 kn, nudio mi je cca 1600 kn kao mladom vozaću... Ali me nije zanimalo jer sam dobio s dupliciranim bonusom od majke u Izvoru policu za 1500 kn.

Znaći može se dobiti dobra cijena osiguranja cak i ako ti roditelji nisu posjedovali automobil, jest da je u sugavom osiguranju, al je dobra cijena.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:23   #289
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Koji troškovi su toliko nerealni?

Mislim, nije da govorim napamet. Što iz vlastitog iskustva, što iz iskustva ljudi u okruženju.

Servis se čeka 4 tjedna? Gdje i na što?

Kakvi su to kolosalni kvarovi koji toliko "kvare" sliku na nekom "user friendly" 1.4 / 1.6 Fiatovom, Fordovom, Opelovom, Hyundaievom, pa valjda i Renaultovom benzincu?

Ako si kratak s novcem ne voziš Alfu Romeo ni Jaguara. To je pretpostavka.
Srećom je auto samo motor pa nema nikakvih drugih održavanja.

Ma nema veze, idem sutra stavit postojećeg u oglas i vraćam se na starog Clia od 300 tisuća km. Motor nepoderiv, niš se drugo ne troši....
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:06   #290
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Nesto je posao forumas SR8 ili tako nesto da je 15-18% populacije sposobno imati auto financijski . Mislim to je pretjerivanje, to nije istina, samo treba biti svjestan vlasititih ogranicenja.
Nije SR8 neto 8T8 .
U Hrvatskoj je oko 450.000 ljudi koji imaju prihode veće od 5.500 kn mjesečno i možda njih 50.000 koji imaju solidnu ušteđevinu i to su oni koji si stvarno financijski mogu priuštiti auto bez padanja u sve veći dug zbog toga. Dodaš njihove članove obitelji i to ti je to.
Nije to nikakvo pretjerivanje, realnost je da su Hrvati siromašni. Realnost je kako najmanje pola ljudi u HR auto vozi na realno neotplativ dug (odnosno završiti će blokirani ili prodavati stan/kuću da se riješe duga).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:18   #291
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
DUPLICIRANJE je ključna riječ...
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ma sad možeš duplicirati samo bonus bez fizičkog poklanjanja auta. U nekim osiguranjima je samo uvjet da su oboje u istom osiguranju, u drugima niti to. Isto kao što možeš svoj bonus duplicirati pa kupiti drugi auto i odmah na njega imati 50%.
A tu su i komercijalni popusti...

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Kad smo kod komercijalnih popusta, meni su u Jadranskom nudili cijenu kao mladom vozaču sa 0% bonusa kao da imam 50%, ali bi na polici pisalo da imam 0%. Znaći na punu cijenu osiguranja cca 3200 kn, nudio mi je cca 1600 kn kao mladom vozaću... Ali me nije zanimalo jer sam dobio s dupliciranim bonusom od majke u Izvoru policu za 1500 kn.

Znaći može se dobiti dobra cijena osiguranja cak i ako ti roditelji nisu posjedovali automobil, jest da je u sugavom osiguranju, al je dobra cijena.
Ocito se promijenilo... Al zasto bi ista bilo po ps-u u ovoj drzavi (ono da 18 godisnji vozac dobije ful popust na iskustvo, dok netko tko vozi 7-8 godina ima manji popust od njega)...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:33   #292
https://vijesti.rtl.hr/promo/2773883...daju-zavarati/
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:39   #293
Reklama
Ali, naravno da se može živjeti bez auta, milijuni su preživjeli bez auta, ali je lakše sa autom
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:00   #294
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Nije SR8 neto 8T8 .
U Hrvatskoj je oko 450.000 ljudi koji imaju prihode veće od 5.500 kn mjesečno i možda njih 50.000 koji imaju solidnu ušteđevinu i to su oni koji si stvarno financijski mogu priuštiti auto bez padanja u sve veći dug zbog toga. Dodaš njihove članove obitelji i to ti je to.
Nije to nikakvo pretjerivanje, realnost je da su Hrvati siromašni. Realnost je kako najmanje pola ljudi u HR auto vozi na realno neotplativ dug (odnosno završiti će blokirani ili prodavati stan/kuću da se riješe duga).
A kada pogledas, muz i zena svaki 5500 kn to je 11 tisuca kn mjesecno. Tu jedino Dacia Sandero od 70 tisuca kuna igra ulogu.

No onda ekipa kupi auto 6-7 godina star i koji je jos OK pa ga vozi narednih 6-7 godina dok nema 12-14 godina i zato nam je prosjek starosti voznog parka taj koji jest. A financijski bi bilo bolje uzet tog Sandera na 5 godina krede i onda jos vozit ga 9 godina dok nema 14 bez kredita a tvoj je auto i znas tocno kakav je.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:10   #295
Morate znati ljudsku psihologiju,nekada čovjek prosto želi sebi ugoditi.Imaš mogućnost otići u pekaru i pojesti nešto ili u restoran.Rezultat je u konačnici isti,više nisi gladan.Tako je i sa autima,dovest će te do cilja
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:29   #296
Quote:
pilif12 kaže: Pogledaj post
Morate znati ljudsku psihologiju,nekada čovjek prosto želi sebi ugoditi.Imaš mogućnost otići u pekaru i pojesti nešto ili u restoran.Rezultat je u konačnici isti,više nisi gladan.Tako je i sa autima,dovest će te do cilja
Mamic, Todoric, Tedeschi, Modric neka biraju izmedju restorana ili pekare.
Netko tko zaradjuje 5500 kn mjesecno ide u pekaru a restoran gleda na fotkama na portalima ili u Gloriji; eventualno ak ima krstitke djeteta a i onda je to domaci restoran sa grasevinom i pohanci/rostilj.
Tako i auti; ak nemas onda nemas iako bi htio imat. Dok ne povecas prihode kupi poster i objesi ga na zid.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:05   #297
Ha cuj , ne slazem se . Ne zanima me nova Dacia , koliko god ona bila pouzdanija od rabljenog auta, jer si mogu priustiti popravke.

Po meni, kao sto sam vec napisao, zivot je prekratak da bi vozili Daciu.

Iako ne mislim da je ona sama po sebi losa, kriva, smrdi.

Isto tak ako zelim izac necu ici u Mcd ili lokalni fast food , nego u restoran srednje klase sa predjelom, buteljiranim vinom itd.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:18   #298
Cuj ako odes u jedan takav restoran kao sto si napisao, predjelo, prilog, glavno jelo, desert, buteljirano vino i kava a da je normalniji restoran a ne nesto super-fancy fora ce te doc najmanje 500 kuna. Recimo 100 kuna vino a ovo ostalo 200 po osobi - znaci 2 osobe, vecera. Za nekog tko radi za 5500 kn mjesecno to ti je skoro pa 10% mjesecne place. Posto su nasi ljudi cesto i obiteljski ljudi, dodaj tu jos bar 300 kuna za djecu jer piju Coca Colu, dakle da cetveroclana obitelj ode van jesti u restoran-restoran u sljedovima to ti je 800 kuna a cesto 1000. Znaci ovdje ne govorimo o restoranu tipa rostilj pa se uzme plata za 150 kuna + 2 pive + 2 coca cole i sve te dodje 200-250 kuna.
A da se doma kuha tih 1000 kuna se moze jako dobro rastegnuti na 2 tjedna uz skromnije i tradicionalnije kulinarske proizvode ovog podneblja. Znaci grah, sarma, variva, itd. Ne bas teletina, dimljeni losos, paski sir, prsut, oborita riba itd. To kosta vise. Ali to radnicka klasa stoljecima nije jela - jer nije imala love!

A da cetveroclana obitelj ode u taj glupi McDonalds kojeg si spomenuo platiti ce 160 kuna 4 menija i negdje su "van izasli". Iako u HR izac u McD je glupo - bolje otic na cevape u somunu za 35 kn + piva.

Tako da zivot moze biti prekratak da se vozi u cemu se vozi, da se jede u fast foodu a ne u restoranu sa predjelima i buteljiranim vinom, no pogledaj par postova prije da svega 450 tisuca hrvata zaradjuje preko 5500 kn sto ako pogledas i nije neki novac ako pogledas cijene i troskove zivota, pa i da su muz i zena gdje su ukupno 11 tisuca kuna primanja. A 50 tisuca zaposlenih ima preko 10 tisuca kuna i oni si mogu priustiti tu i tamo takav neki restoran da razbiju monotoniju. Ali i oni ne bas cesto tipa 1x tjedno.

Zato ima ona narodna - pokrij se koliko ti je pokrivac dug! I zaboravljamo - staviti sa strane novac od svake mjesecne place. Penzije ne bude - znaci kao u USA gdje mislim da si ti? Sam stedis i investiras; ako odes u penziju sa 0kn ustedjevine jadna ti majka.

A ako si mozes priustiti popravke na starijem autu, onda isto tako i u startu mozes kupiti bolji auto. Ja sam svojedobno imao povoljan polovni auto, koji se kvario svakih 120 milja kao svicarski sat. I uvijek je bilo malo po malo da se popravi i da ide dalje. Na kraju balade sam potrosio toliko love da sam u startu mogao kupiti auto koji se non-stop vozi a ne da je vise kod mehanicara nego sto ga ja vozim. Dobra skola!
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:02   #299
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Ajde da Vas pitam i da mi netko realno odgovori sa prosječnim godišnjim održavanjem auta.

Fiat Punto Evo 2012 godina, 75k km. 1,3 multijet 90konja. Kupljen za keš i obavljen početni servis nakon kupnje. Znači ništa ne lupka, ne trese. Tip top kak bi rekli.
Tri strane pametovanja a dalje nijednog pokušaja smislenog odgovora na navedeno pitanje. Je li cijela tema prosipanje pameti ili stvarno nešto ljudi znaju vezano za temu?
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:08   #300
Nitko ti ne može ni odgovoriti na takvo pitanje jer fali podataka, a i kad bi imali te podatke opet je teško reći koliki bi bili troškovi.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.