Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 17:42   #181
iskreno, ja se s frupy ne slažem. ja bih odgajala odgojive. ali i obrazovala ih, hvala na pitanju. tako da bar u školi budu na sigurnom i imaju okruženje u kojem mogu pratiti nastavu, a ne slušati kako netko psuje, kukuriče, njišti, neartikulirano se glasa, lupa klupom... pritom šeta razredom, gađa ih gumicom, ruši im knjige... ja dobijem čir na želucu od 2-3 sata tjedno u nekim razredima, a zamisli kako je sirotoj djeci koja to trpe tridesetak sati tjedno? čime su oni to zaslužili?!
suspenzija bi za većinu bila korak u pravom smjeru, jer za dobar dio njih je najveća kazna što ostaju bez publike.
a za patologije postoje stručnjaci, pa bi bilo lijepo, u nekom idealnom svijetu, da dok je izgrednik suspendiran s nastave, ne sjedi doma ladeći jaja, nego da lijepo to vrijeme provodi u tretmanu 1:1 sa za to obrazovanim stručnjacima. dvostruka kazna - em nema publike, em ne može cijelu noć klati beštije na kompjuteru, spavati do podne, a onda oko dva pred školom sačekivati i maltretirati razredne kolege. plus možda nekima od njih i pomogne.
to bi bilo u idealnom svijetu.
u ovom koji imamo sada, pošto to nije moguće, bila bih sretna da se bar dok su u školi djeca zaštite od takvih.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:45   #182
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ahaaaaaa...desila se florida, pa biste ih sada ipak i odgajali....
ajde, igrajte se onda
dos ada ste, na raznim drugim temama zazivali da se bully makne iz razreda.
ajde, da cujem prijedloge koje bi po vama pedagoske metode bila uspjesne (da mozete birat i da imate sirom otovrene ruke)

(decko s floride inace nije bio bully, bio je samotnjak. uz to, umrla mu je posvojiteljica, pa brijem da u tom slucaju ne bi mogla pricat da ti roditelji nisu suradljvali )
ne znam sto ti je tocno smijesno jer meni u cijeloj ovoj temi o bullyingu nikad nista nije bilo smijesno. i nije mi do igranja s ovako ozbiljnim temama.
florida je milijunta pizdarija u americkim skolama, samo je sad friska pa ju zato spominjem.
i btw, ja sam iz medija ubrala da je bio bully i da je zato maknut iz skole. nije bio samotnjak, nego je svima prijetio pa su ga se bojali i micali se od njega.
kad smo (mi?) "zazivali" da se bully makne iz razreda, nismo nikad imali na umu u prvom redu micanje s nastave, nego prvenstveno micanje od druge djece. to je fokus - makni ga od zrtava. nitko u tom trenutku ne uziva u neometanom satu povijesti, ako zna da ga vani ceka ludjak.
ako ti kao psiholog koji radi s djecom ne vidis razliku, zao mi je.

moj prijedlog pedagoskih mjera?

u slucaju veceg sranja ne obazirati se na pritiske i intervencije, nego momentalno iskljuciti zlostavljaca iz skole. tocka.
momentalno, preskociti postupnost po potrebi (jer jebes opomenu pa ukor pa.....ako je prijestup velik) i iskljuciti ga bez prava polaganja ispita.
ono, ispis.

govorim o srednjoj skoli koja nije zakonski obavezna.
maltretiras okolinu? dovidjenja.
necu ti izlaziti u susret samo zato jer imas traume, dijagnoze, tesku obiteljsku situaciju i tko zna sto jos ako 25 drugih klinaca pati zbog tvog izdrkavanja nad njima. nismo ni klinika za psihijatriju ni czss ni policija.
kupi papire i odlazi.

utopija, znam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:48   #183
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
iskreno, ja se s frupy ne slažem.
ne kuzim u cemu se ne slazemo...?
edit: ovo sto pises za neartikulirano glasanje i sl. - mislim da se to ipak vise odnosi na osnovne skole gdje fakat imas klince s papirima kojima zbilja nista ne mozes pa klinci bespomocno godinama trpe nered na satu.

u srednjoj je drugacije. nema takvih pizdarija, ipak su stariji i nije im fora mijaukanje, hodanje po razredu pod satom ili pikanje sestarom, prerasli su te djecje pizdarije i maltretiranje postaje perfidnije, grublje i teze se otkriva. na satu ce te milo gledati, a iza coska ce u sacekusi nekog brutalno premlatiti.
nedokazivo i nepovezivo sa skolom.

drugacije je to ipak.
zato govorim za srednju - treba ih bespogovorno iskljuciti pa nek se snalaze.
iz osnovne ga ne mozes ni iskljuciti ni izbaciti. mozes samo sjesti i plakati, skupa sa ostalih 25 klinaca u razredu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:58   #184
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
uzmimo sad, čisto rasprave radi, da nastavnik actually to napravi. posumnja da je učenik pod utjecajem opijata, pozove hitnu koja ga otfura i testira...
i to je vaše dijte.
kome biste sve skidali glave i koga biste sve tužili?
Sorry ali moram odgovoriti na ovo.
Glavu bih skinula svom vlastitom klincu, koji se u tim nejakim godinama nadroksao i takav otišao u školu i navalio mi milion sranja na vrat.
Tužila ne bih nikoga. I nadala bih se da nitko od institucija neće tužiti mene. Ono, zanemarivanje i slično.
I gdje sam ja u postu spomenula policiju i samicu? Policija i hitna ne idu nužno ruku pod ruku. Niti sam spominjala otrežnjenje niti prisilne testove. A pogotovo ne zvanje hitne bez znanja roditelja.
Ovdje ispada da je sasvim ok da drogirano dijete sjedi na nastavi.
Ostali učenici su naravno sasvim nebitni, bitno je da se mladog narkića ne bi slučajno etiketiralo i riskiralo tužbu njegovih roditelja.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:39   #185
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
uzmimo sad, čisto rasprave radi, da nastavnik actually to napravi. posumnja da je učenik pod utjecajem opijata, pozove hitnu koja ga otfura i testira...
i to je vaše dijte.
kome biste sve skidali glave i koga biste sve tužili?
Iskreno, očekivala bih od škole da najprije mene obavijesti o problemu. Bilo bi mi normalno da prvo zove hitnu ako je zaista ugroženo moje ili bilo koje drugo dijete. Ili bilo tko drugi, djelovanjem mog djeteta. A poslije toga, ako ja problem ne želim ili nisam u stanju riješiti, neka zove koga hoće. Sustav bi se trebao pobrinuti za to da tužbu mogu koristiti umjesto wc papira.
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne kuzim u cemu se ne slazemo...?
edit: ovo sto pises za neartikulirano glasanje i sl. - mislim da se to ipak vise odnosi na osnovne skole gdje fakat imas klince s papirima kojima zbilja nista ne mozes pa klinci bespomocno godinama trpe nered na satu.

u srednjoj je drugacije. nema takvih pizdarija, ipak su stariji i nije im fora mijaukanje, hodanje po razredu pod satom ili pikanje sestarom, prerasli su te djecje pizdarije i maltretiranje postaje perfidnije, grublje i teze se otkriva. na satu ce te milo gledati, a iza coska ce u sacekusi nekog brutalno premlatiti.
nedokazivo i nepovezivo sa skolom.

drugacije je to ipak.
zato govorim za srednju - treba ih bespogovorno iskljuciti pa nek se snalaze.
iz osnovne ga ne mozes ni iskljuciti ni izbaciti. mozes samo sjesti i plakati, skupa sa ostalih 25 klinaca u razredu.
Dok god se ne počnu ponovo otvarati posebne škole za djecu s papirima, problem se neće riješiti.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:41   #186
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ti kao da si pala s marsa.
prvo i osnovno, komentar se odnosio na pedagoske mjere koje su kakti efikasne u borbi protiv problematicnih klinaca/roditelja. jea rajt.:klap:

nije ti nikad palo na pamet da moooozda mnogi bullyji ne ometaju direktno nastavu i da rade uvjerljivo najmanje sranja na satu, ali zato rade sranja neposredno prije/poslije nastave, salju jebeno gadne poruke ljudima iz razreda ili skole opcenito?
ovom mjerom mu se daje samo vise vremena i mogucnosti da zajebava ljude okolo, a usput mu se ide niz dlaku i jedina povlastica, pardon, "kazna" koju on ima je da ne smije ici na nastavu i da ima studentske rokove u kojima mora poloziti ispite
za razliku od druge, dobre, mirne djece, njegovih zrtava, koja su prisiljena sjediti svaki dan u skoli i pisati ispite redovito.

vidis, mene to kao covjeka, roditelja, profesora i razrednika u pedagoskom i ljudskom smislu itekako smeta.
Iskreno, koga briga? Meni je tu bitno da ga ja ne gledam. Neka zgražanje počne.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:48   #187
Quote:
onix kaže: Pogledaj post

Dok god se ne počnu ponovo otvarati posebne škole za djecu s papirima, problem se neće riješiti.
a znam.
ocejnicki vapimo za "specijalnim skolama".
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Iskreno, koga briga? Meni je tu bitno da ga ja ne gledam. Neka zgražanje počne.
ne zgrazam se, razumijem te skroz.
samo kazem, mi u srednjoj nemamo toliko problema na samom satu da bi nam to bio glavni okidac za dizanje frke, a glavni cilj maknuti ga sa sata.
meni je zbilja vaznije zastititi jadnicke kojima ovaj konstantno sere po glavi.

radila sam u osnovnoj i tocno kuzim o cemu pricate - tamo je veci problem miniranje nastave gdje se pod satom bodu olovkama, pisu glupe poruke na ledja, stavljaju pastetu na stolce, silje olovke na glavu i psuju si mater.
kasnije toga na satu nema (ok, psuju kao kocijasi, ali to medju maturantima zbilja nije neka kaznjiva egzotika).
sve iole gadnije stvari se odvijaju kad odrasli ne gledaju i ne slusaju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:19   #188
Netko je spomenuo popravni dom. Ako je istina sto pise po novinama, u popravne domove trpaju izbjeglice od 18-19 godina, osobe koje ne govore jezik, koje ne zele ostati u Hrvatskoj. Popravni dom sluzi kao prihvatni centar. I jos bjeze iz njih.
__________________
The verdict comes from those with nothing else to do...
Bubble17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:29   #189
Quote:
Bubble17 kaže: Pogledaj post
Ako je istina sto pise po novinama
gdje? može link?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:53   #190
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
gdje? može link?
''U svakom slučaju, smještaj djece izbjeglica, bez obzira jesu li uistinu maloljetni ili to tek treba pokušati ustanoviti, u domove za djecu nije prihvatljiv ni jednoj ni drugoj skupini, misle to mnogi, a javno izgovara psiholog Dražen Klarić iz Isusovačke službe za izbjeglice:

(...) u dom u kojem su zbog problematična ponašanja odlukom sudova smješteni maloljetnici, Centar za socijalnu skrb odlučio je da valja smjestiti nekolicinu mladića izbjeglica. Dokumentacija koju su dečki imali uza se bila je vrlo oskudna, tek nalaz o hitnom liječničkom pregledu i rješenje o prekidu dotadašnjeg skrbništva. Smješteni su na improvizirane pomoćne ležajeve, dovučene u neku od soba što su inače štićenicima doma služile za dnevni boravak. Klinci iz popravnog samo su ih gledali. (......)

Svi smo svjesni da smještaj nije primjeren, ali Ministarstvo ne mijenja tu politiku i ide se linijom manjeg otpora. Neki drugi oblici smještaja – poput centralne prihvatne ustanove za maloljetnike – bili bi puno prihvatljiviji.

Potvrđuje to i primjer mladića dovedenih u dom za djecu problematična ponašanja koji su ubrzo nakon smještaja “dali petama vjetra”. No, u nekoj rutinskoj kontroli koja je kasnije uslijedila u domu na papiru su se vodili kao da su još uvijek tamo, što je iznenadilo i same zaposlenike koji su nestanak prijavili.

(...) u Prihvatilištu za tražitelje azila u zagrebačkim Dugavama, odakle maloljetnici najčešće i odlaze put domova za djecu, kažu nam da povratnu informaciju o tome da je netko u bijegu ne dobivaju i da se stoga u njihovim evidencijama vode da su u Hrvatskoj i oni koji su odavno prešli preko granice.''

https://www.vecernji.hr/vijesti/to-j...atskoj-1193619
__________________
The verdict comes from those with nothing else to do...
Bubble17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:48   #191
uopće to nisam znala. bez veze im je to.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:36   #192
najprikladnija odgojna mjera je pritisak na roditelje. kad se radi o maloj djeci i manjim prijestupima trebalo bi tražiti redovite razgovore s psihologom, i djeteta i roditelja, odlaske u centar za soc.skrb i slično. možda razgovori urode plodom, savjetovanje, a možda samo remećenje džabalebarenja roditelja, nametanje obaveze da se bave djecom. ako to odbiju, učinkovite su i novčane kazne. naš narod je osjetljiviji na džep nego na djecu.

u više desetljeća starim kaznenim spisima vidjela sam rješenja i uplatnice roditelja čiji su klinci bili smješteni u popravni dom. plaćali su ga kao da je đački.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:44   #193
da plaćanje... baš neki dan čitam članak u kojem majka nariče kako njeno sunce u popravnom domu tjeraju da čisti wc i pere prozore (svoj wc i svoje prozore), a ako odbije ili ako ima loše ocjene, uzmu joj mobitel i ne puste ju doma za vikend.
zamislite da još mora to plaćati, kakva bi onda tek revolucija bila...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:18   #194
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
da plaćanje... baš neki dan čitam članak u kojem majka nariče kako njeno sunce u popravnom domu tjeraju da čisti wc i pere prozore (svoj wc i svoje prozore), a ako odbije ili ako ima loše ocjene, uzmu joj mobitel i ne puste ju doma za vikend.
zamislite da još mora to plaćati, kakva bi onda tek revolucija bila...
isuse i ja sam to citala

joj,moj sin je ubio troje ljudi i sad ga zlocesti cuvari drze u celiji


jebote da je doma prala wc i prozore ne bi ni bila u popravnom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:52   #195
etoga, ameri ce naoruzavat nastavnike


obzirom da nasa preCjednica voli c/p svoje americke kolege, a nasi branitelji imaju prednost pri zaposljavanju i neki nastavnici su pohadjali srednju skolu u doba kad je obrana i samozastita bio obavezan predmet/kao i vojni rok u drzavi, mi cemo imat odmah i obucene nastavnike, a bit ce to i jedna dobra prilika da se kupi jos oruzja
o povecanim placama nastavnika, kroz novu ulogu, da ne govorim.
svi zadovoljni, djeca sigurna

Quote:
“We have to let the bad guy know that they are hardened,” Mr. Trump said.
Quote:
“The only way to stop a bad guy with a gun is with a good guy with a gun.”
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:55   #196
sinoc sam to cula u prolazu i bila uvjerena da sam nesto krivo cula.

preprepreprestrasno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:02   #197
kako već bar 15 godina prepisujemo američku pedagogiju, evo nam krasnog čarobnog zrcala s pogledom u budućnost.
to vam, dragi moji, donose neograničena dječja prava! :cheers:

a lijepo ja govorim svake godine u lipnju da bismo trebali kao službenu opremu za rad uz kredu i dvije kemijske dobivati i pancirku, samo me nitko ne sluša
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:02   #198
National Rifle Association ga je podrzala i oni su spremni besplatno obucavat ucitelje...
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:05   #199
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kako već bar 15 godina prepisujemo američku pedagogiju, evo nam krasnog čarobnog zrcala s pogledom u budućnost.
to vam, dragi moji, donose neograničena dječja prava! :cheers:

a lijepo ja govorim svake godine u lipnju da bismo trebali kao službenu opremu za rad uz kredu i dvije kemijske dobivati i pancirku, samo me nitko ne sluša
i onda ucitelj ispali na zivce i izvadi pistolj, iako nema bed guys-a u blizini i propuca sve zivo...i sebe. ima toliko scenarija po kojima ova ideja moze otic k vragu...ili mozda da naoruzaju i dezurne ucenike u razredu
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:07   #200
a možda se onda i ekipa u razredu smiri, znajući da teacher ima gun za pojasom
to bi bio znatan napredak, imati učinkovitu pedagošku mjeru za pojasom
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.