Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 21:54   #581
Juraj Šebalj u testu i30 objasnio da motor sa tri cilindra bolje radi od četverocilindraša
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:20   #582
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Reci realno i iskreno - sto te muci, koje su ti dileme oko 3 cilindra?
Je li to dovoljno za 4 odrasla s prtljagom za duzi put ili po brdima gore-dole, Dalmacija u mom oku. Za Slavoniju je sigurno dobar. Koliko dugo će biti dobro uravnotežen/izbalansiran.....
ngk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 06:40   #583
Quote:
ngk kaže: Pogledaj post
Je li to dovoljno za 4 odrasla s prtljagom za duzi put ili po brdima gore-dole, Dalmacija u mom oku. Za Slavoniju je sigurno dobar. Koliko dugo će biti dobro uravnotežen/izbalansiran.....
Za prvo pitanje stvar je u KS i Nm a ne u broju cilindara. Imao ti 3,4,5,6,8 cilindara ako je isti broj KS i Nm a auto je jednako tezak u kg, bude ti isto.

Za drugo pitanje - motor je izbalansiran mehanicki. Nije to vesmasina pa da se nogice razlohaju nakon par godina centrifuge i moras ponovno vrtiti sarafice u vagu. Koliko je motor izbalansiran prvi dan, biti ce jednako i zadnji dan.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 07:59   #584
Quote:
pilif12 kaže: Pogledaj post
Juraj Šebalj u testu i30 objasnio da motor sa tri cilindra bolje radi od četverocilindraša
jel to onaj što prodaje bazene i što mjeri dužinu auta u skokovima?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:21   #585
Quote:
pilif12 kaže: Pogledaj post
Juraj Šebalj u testu i30 objasnio da motor sa tri cilindra bolje radi od četverocilindraša
Ne znam za taj njegov test, no kako ne bi motor 1.0 T-GDI radio bolje od 1.6 MPI i 1.4 MPI kojeg je zamjenio?

Hyundai 1.6 MPI
132 KS @ 6300 RPM
157 Nm @ 4850 RPM

Hyundai 1.4 MPI
100 KS @ 6000 RPM
134 Nm @ 3500 RPM

A novi 1.0 T-GDI:

120 KS @ 6000 RPM
171 Nm @ 1500 RPM

Tu je krivulja koga zanima:

https://m.hyundai.de/de/modelle/i20-coupe/technik/

Znaci imas of 1500 do 4000 RPM-a kod 1.0 T-GDI-a maksimalni okretni moment.
U praksi, gdje god da ga stisnes, on ce povuc. Sto i jest karakteristika turbaka. Zato je i turbo dizel postao popularan a SDI odnosno atmo dizel je otisao u zaborav.

I naravno da onda motor bolje radi LOL
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:02   #586
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Ako je tebi bolji 1.0 od mazdinog 2.0 sa sličnom snagom svaka čast.
Ako već misliš uzimat onda bolje uzmi 1.5 tsi neg taj mlinčić za kavu.
Nisam mislio da mi je bolji nego da bolje vuce, a istina da Mazdu nisam previse razvlacio.
Pri vecim okretajima vuce ali to nije ono sta mene zanima, i naravno da sam kupio 1.5 tsi od 4 cilindra i 150 ks
Iskreno ta 3 cilindra se ni ne osjete kao u nekim starijim autima di motor radi kao fen, ali ja osbno ne volim 3 cilindra.
Eto to je moje misljenje, i za moje potrebe je tako, ja uglavnom vozim po gradu i po otoku gdje su dosta uzbrdice i nemogu razvlacit brzine preko 4000 na zavojima uzbrdo da bi me auto povuklo, a da ne govorim onda gdje bi mi bila potrosnja!?
A sto se tice plastike, volio bih da je gumirana ali nije mi to bas neka briga.
Bitno da ne pocme skripat.
Mazda je mozda dobra za po Slavoniji.
PetarST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 07:39   #587
Quote:
PetarST kaže: Pogledaj post
Nisam mislio da mi je bolji nego da bolje vuce, a istina da Mazdu nisam previse razvlacio.
Pri vecim okretajima vuce ali to nije ono sta mene zanima, i naravno da sam kupio 1.5 tsi od 4 cilindra i 150 ks
Iskreno ta 3 cilindra se ni ne osjete kao u nekim starijim autima di motor radi kao fen, ali ja osbno ne volim 3 cilindra.
Eto to je moje misljenje, i za moje potrebe je tako, ja uglavnom vozim po gradu i po otoku gdje su dosta uzbrdice i nemogu razvlacit brzine preko 4000 na zavojima uzbrdo da bi me auto povuklo, a da ne govorim onda gdje bi mi bila potrosnja!?
A sto se tice plastike, volio bih da je gumirana ali nije mi to bas neka briga.
Bitno da ne pocme skripat.
Mazda je mozda dobra za po Slavoniji.
Svaka ti je na mistu!
ngk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:24   #588
Quote:
PetarST kaže: Pogledaj post
Nisam mislio da mi je bolji nego da bolje vuce, a istina da Mazdu nisam previse razvlacio.
Pri vecim okretajima vuce ali to nije ono sta mene zanima, i naravno da sam kupio 1.5 tsi od 4 cilindra i 150 ks
Iskreno ta 3 cilindra se ni ne osjete kao u nekim starijim autima di motor radi kao fen, ali ja osbno ne volim 3 cilindra.
Eto to je moje misljenje, i za moje potrebe je tako, ja uglavnom vozim po gradu i po otoku gdje su dosta uzbrdice i nemogu razvlacit brzine preko 4000 na zavojima uzbrdo da bi me auto povuklo, a da ne govorim onda gdje bi mi bila potrosnja!?
A sto se tice plastike, volio bih da je gumirana ali nije mi to bas neka briga.
Bitno da ne pocme skripat.
Mazda je mozda dobra za po Slavoniji.
Cuj sorry ali ti si onda ocito do sada vozio samo turbo dizele pa se sada cudis kada se ponovno vracas isprobati atmosferski motor kao sto je u Mazdi. Znaci turbo-dizeli i turbo-benzinci imaju okretni moment raspoloziv od nizih okretaja dok atmosferski motori moment razvijaju na visljim okretajima. Znaci kada ides uzbrdo na otoku, prebacis u nizu brzinu, okretaji narastu, dobijes vise momenta i auto ide lakse. Osnovne voznje iz autoskole jos od vremena Zastave 101. Ocito su ljudi zaboravili voziti atmosferce od kada su presli na turbodizelase. Nedavno je netko pisao da kolegica sa posla kupila Mazdu benzinca i zalila se da auto uopce ne vuce pa ju je vratila i uzela dizel varijantu i sada je zadovoljna. Mi se svi pitali - jel znala cemu sluzi mjenjac? A sto se potrosnje tice, ako se non-stop vozikas gore/dolje nece ti niti turbo-benzinac trositi na kapaljku iako ne moras saltati u nizu prije uspona.

U svakom slucaju - cestitke na odabiru. Dobro si kupio Ovo gore je samo digresija atmo vs. turbak.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:04   #589
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj sorry ali ti si onda ocito do sada vozio samo turbo dizele pa se sada cudis kada se ponovno vracas isprobati atmosferski motor kao sto je u Mazdi. Znaci turbo-dizeli i turbo-benzinci imaju okretni moment raspoloziv od nizih okretaja dok atmosferski motori moment razvijaju na visljim okretajima. Znaci kada ides uzbrdo na otoku, prebacis u nizu brzinu, okretaji narastu, dobijes vise momenta i auto ide lakse. Osnovne voznje iz autoskole jos od vremena Zastave 101. Ocito su ljudi zaboravili voziti atmosferce od kada su presli na turbodizelase. Nedavno je netko pisao da kolegica sa posla kupila Mazdu benzinca i zalila se da auto uopce ne vuce pa ju je vratila i uzela dizel varijantu i sada je zadovoljna. Mi se svi pitali - jel znala cemu sluzi mjenjac? A sto se potr

osnje tice, ako se non-stop vozikas gore/dolje nece ti niti turbo-benzinac trositi na kapaljku iako ne moras saltati u nizu prije uspona.

U svakom slucaju - cestitke na odabiru. Dobro si kupio Ovo gore je samo digresija atmo vs. turbak.

Je slazem se, odavno nisam vozio stari dobri atmosverac.
A i tada je bio 2.5 ili jaci, ali je gorivo bilo 3.5 kune, pa nije bilo bitno koliko trosi.
I turbo dizel zadnjih 7 -8 godina, i u atmosverca nema onog osjecaja kad zalipi za sic i to mi fali.
Vremena se mjenjaju jbg!

Javim
kad T-Roc stigne kakav je u voznji uz par slika.
Ali mislim tek krajem svibnja!
PetarST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:01   #590
Quote:
PetarST kaže: Pogledaj post
Je slazem se, odavno nisam vozio stari dobri atmosverac.
A i tada je bio 2.5 ili jaci, ali je gorivo bilo 3.5 kune, pa nije bilo bitno koliko trosi.
I turbo dizel zadnjih 7 -8 godina, i u atmosverca nema onog osjecaja kad zalipi za sic i to mi fali.
Vremena se mjenjaju jbg!

Javim
kad T-Roc stigne kakav je u voznji uz par slika.
Ali mislim tek krajem svibnja!
Ne brini - ja doma imam swifta 90ks atmosferac i daciu tce90 turbak 90ks.
Ako hocu stisnuti i ubrzati kod swifta saltam u nizu i po gasu a kod tce90 od bilo kuda on fino krene - okretaji nisu toliko bitni. No kada pogledas mjerac instant potrosnje, na oba potrosnja raste u nebo. Neces ti sa turbakom u brdo a da se benzin ne trosi. Jedino sto ces manje morat koristiti mjenjac nego na atmosfercu. Znaci mozes bit ljeniji.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 07:17   #591
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne brini - ja doma imam swifta 90ks atmosferac i daciu tce90 turbak 90ks.
Ako hocu stisnuti i ubrzati kod swifta saltam u nizu i po gasu a kod tce90 od bilo kuda on fino krene - okretaji nisu toliko bitni. No kada pogledas mjerac instant potrosnje, na oba potrosnja raste u nebo. Neces ti sa turbakom u brdo a da se benzin ne trosi. Jedino sto ces manje morat koristiti mjenjac nego na atmosfercu. Znaci mozes bit ljeniji.
Jos + u ovoj usporedbi swift pojede daciu
zbrufadore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:02   #592
Quote:
zbrufadore kaže: Pogledaj post
Jos + u ovoj usporedbi swift pojede daciu
Pojede kitu. A ne Daciju. Jer dok ovaj nabere okretaje Dacia vec spura naprijed. Naravno ako se normalno vozis po gradu u dinamici prometa ili starta sa semafora i tako to. Ne ono kao na pisti da ga stalno drzis na 4-5 soma okretaja radom mjenjaca pa Swift uvijek jede jer je nesto laksi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:56   #593
http://www.index.hr/auto/clanak/jest...u/1028747.aspx

aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 16:17   #594
Tradicija se nastavlja
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 21:34   #595
Gledam njemački vw konfigurator. Imaju za Golfa motor 1.5 TSI od 130 KS koji je cca 600€ jeftiniji od 1.5 TSI od 150 KS. Dobro bi "lego" za T-Roc-a.
ngk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 09:45   #596
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Tradicija se nastavlja
Dobro da mu nije guma pukla na tim felgama!
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 12:21   #597
Potrošnja 1.5 L

Jel' netko ima informacije koliko troši 1.5 motor u gradskoj vožnji? Na nekom testu ili slično, a ne one procjene proizvođača. Hvala
LevJR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 07:21   #598
Da li je netko da sada naručio T-roc?
Kad je naručen i koliko vam je vrijeme isporuke?
kuna098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 08:32   #599
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Tradicija se nastavlja
Lošeee... Ali mene zanima kako bi se ponašao neki 1.0 ili 1.5 tsi sa samo prednjim pogonom, a ne ova top verzija!
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 08:44   #600
Quote:
kuna098 kaže: Pogledaj post
Da li je netko da sada naručio T-roc?
Kad je naručen i koliko vam je vrijeme isporuke?
kolegi je neki dan isporučen, čekao je 3 i pol mjeseca
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.