Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Pogledaj rezultate ankete: Koji internet provider vam je najbolji?
T-com 60 34.88%
A1 56 32.56%
Optima 6 3.49%
Iskon 33 19.19%
Tele2 17 9.88%
Glasovatelji: 172. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 11:53   #1941
Quote:
Tourette kaže: Pogledaj post
Ni oni sami ne znaju dok ne puste uslugu nekom.
taj dio je i mene mučio jer se sjećam da je već bilo sličnih pitanja.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:48   #1942
Vjerujte da znaju okvirno koliko bi bila propusnost za svaku adresu u RH ako je parica aktivna na navedenoj adresi. Samo je stvar toga žele li oni a to da 'znaju tek kad aktiviraju' je trik da dobe prodaju.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 13:02   #1943
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Vjerujte da znaju okvirno koliko bi bila propusnost za svaku adresu u RH ako je parica aktivna na navedenoj adresi. Samo je stvar toga žele li oni a to da 'znaju tek kad aktiviraju' je trik da dobe prodaju.
Znaju okvirno ali previse je slucajeva u kojima se dogodi da pise jedno a u stvarnosti je nedostupna usluga odnosno brzina je premala. Ono sto znam za par vecih operatera je da rade na tome da se prikazu sto tocniji podatci.

Gameru moje iskustvo iz prve ruke je to da je "xyz usluga dostupna" , tehnicar izadje na teren da instalira i samo me doceka info da je on hold jer jbg, netocna informacija u sustavu (osobno mi se dogodilo da su 4 operatera se klela da ce bakar radit, sva 4 su zvala kasnije da se ispricaju i ponude alternativnu uslugu ako hocu)


P.S. Prodaja se ne racuna ako usluga nije aktivirana, dapace imas negativne bodove za uvaljivanje ponuda kod nekih (kad znas da ne moze a prodas)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 17:16   #1944
Meni su za uslugu 20-50 u Iskonu rekli da mi je max 20 mbps. Od centrale smo udaljeni 80m. Pa mi to baš nije jasno. Zgrada je 2009 građena. I sad ih zovem i pitam kak je tak malo, vele provjerit će. Ali su u međuvremenu smanjili upload sa 3,5 na jedva 1,8 mbps. Ali su download povećali na 23
Rađe nek oni meni vrate upload...
I kako "ne može više" ako za tv treba 3-5. Ali i bez TV-a vrijednosti na testu ispadaju iste...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 17:18   #1945
Ne nego ti HT ne želi iz nekog razloga pustiti više.

Uglavnom, HT djelatnici u svom programu (neću imenovat program - koga zanima točnost informacije neka se javi na pp) vide točno propusnost te je li optika (erikson) provučena do priključka. Tj., navedeno se može provjeriti u dva programa. Vip, Amis i ostali se moraju jebati u svojim programima koji nemaju točne informacije tj nisu ažurirane jer im HT mora omogućiti pristup tj ažurirati bazu a sad kolko to rade...
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 19:52   #1946
Ha upitno je doduše, jer kad smo uvodili priključak su srali da nema parica na centrali...pa ko zna na kaj su nas nakačili. Znam da je HTov servis za provjeru dostupnosti isto vratio 20. Al me muči kako ipak idemo nešto preko 20 u toms slučaju...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:27   #1947
Ekipa, selim se u stan i naravno, na red je došlo i to da bih trebala odabrati Internet-operatera. Frendovi su mi savjetovali B-net, ali me zanima kakva su Vaša mišljenja... što mislite da je "best-buy" trenutno?
Hvala unaprijed.
__________________
Human after all.
Dulcinea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 04:08   #1948
Htio sam pitati koji paket s telefonom i internetom je najpovoljnija?
Trenutno imam Amis/Vip 140kn, telefon i 24mbps/1mbps.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:48   #1949
Quote:
Dulcinea_ kaže: Pogledaj post
Ekipa, selim se u stan i naravno, na red je došlo i to da bih trebala odabrati Internet-operatera. Frendovi su mi savjetovali B-net, ali me zanima kakva su Vaša mišljenja... što mislite da je "best-buy" trenutno?
Hvala unaprijed.
Sve ovisi što je od infrastrukture dostupno na tvojoj adresi. Ako imaš dostupnu optiku (HT, Iskon, Terrakom, VIP (Amisova optika)) onda uzmeš to, ako nema optike, onda B.net. Ako te zanima samo internet, na optici je net 100/50 Mbps 115kn u Iskonu, mislim da i ostali preko optike imaju slične ponude.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 01:03   #1950
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Sve ovisi što je od infrastrukture dostupno na tvojoj adresi. Ako imaš dostupnu optiku (HT, Iskon, Terrakom, VIP (Amisova optika)) onda uzmeš to, ako nema optike, onda B.net. Ako te zanima samo internet, na optici je net 100/50 Mbps 115kn u Iskonu, mislim da i ostali preko optike imaju slične ponude.
Wohooo, hvala ti puno! Čula sam za taj Terrakom, jel to čemu? Ima li tko kakvih iskustava s njima?
I da, uzimala bih vjerojatno na godinu dana ugovorne obaveze, nekako me frka na dulje da ne plaćam slučajno penale kasnije za raskidanje ugovora.
__________________
Human after all.
Dulcinea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:15   #1951
Optima ili Iskon

LP
Novi sam ovdje pa se bas ne snalazim dobro.
Trebao bih pomoc.
Sesvete su u pitanju, pa me zanima koji odabrati od ova dva operatera.
Zanima me net i tel.
Hvala
darmar1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:17   #1952
Oba dva je već odavno kupio HT, tako da i nema neke razlike.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:14   #1953
Tele2 i Vip su jedini koji nude 3G/4G bežićne routere (Pokućni i Homebox)? Smanjuje li Vip i dalje brzinu nakon potrošene određene količine prometa?
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:16   #1954
Da, na Homeboxu nakon 100 gigi brzina pada na 1 Mbps
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:09   #1955
Quote:
Baklja kaže: Pogledaj post
Tele2 i Vip su jedini koji nude 3G/4G bežićne routere (Pokućni i Homebox)? Smanjuje li Vip i dalje brzinu nakon potrošene određene količine prometa?
Ima i HT, T box. Za HT znam da smanjuju (imamo ga trenutno), za vip frend kaze da mu isto smanjuju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:29   #1956
Hvala na info. Znači, Tele2 je jedini koji ne smanjuje brzinu..

Nikad čuo za T-box, ne mogu ga naći ni na njihovim stranicama. Ja imam njihov Maxnet mini, što je isto bežićni router, s ograničenjem brzine na 7,2 Mbit/s koja također pada na minimalnu brzinu nakon 100 gb. Al to nije dio službene ponude, već alternativa za one koji ne mogu imati (normalan) ADSL.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:32   #1957
to ti je isto i gnjurca ne valja.
pored homeboxa i pokučnog t-com je potpuno nekonkurentan za sada.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:16   #1958
Quote:
Baklja kaže: Pogledaj post
Hvala na info. Znači, Tele2 je jedini koji ne smanjuje brzinu..

Nikad čuo za T-box, ne mogu ga naći ni na njihovim stranicama. Ja imam njihov Maxnet mini, što je isto bežićni router, s ograničenjem brzine na 7,2 Mbit/s koja također pada na minimalnu brzinu nakon 100 gb. Al to nije dio službene ponude, već alternativa za one koji ne mogu imati (normalan) ADSL.
E to je to. Nama ga je agent predstavio kao T-box pa mi ostao naziv

Ne nude ga proaktivno jer si ruse zaradu a moraju ga imati pa ga nude kao alternativu adsl-u.

Mi cemo isto na tele 2 preci ako nam ne uspiju dovuci iskon.

mi 100 giga potrosimo do 15og (posao i sve ostalo preko neta nam ide, nemamo tv i puno streamamo) pa nam je puna kapa tog smanjenja brzine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:54   #1959
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Javite se meni u pm ja vam mogu itrio paket za 209 slozit.
Radim u HT-u.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Jel ovo jos aktivno?
P.S. pun ti je inbox
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:25   #1960
ja sam na terrakom adsl-u, oviše od 3 god. Optiku u svom kraju (dalmatinska zagora) neću tako lako dočekati a vjerojatno nikad. Uglavnom. sam zadovoljan u ove 3 godine mogu na prste jedne ruke nabrojati da sam ih zvao zbog problema. Uglavnom poštuju ugovoreno. Daleko sam od centrale pa ne mogu imati veću brzinu od 6 mbs. A posebno mi se sviđa kod njih iako mi je ugovorna obveza istekla prije godinu dana nikad me nisu gnjavili pozivima želim li produžiti UO.
Mislim da sad imaju i opciju bez UO. Za flat internet i tel. Koji i ne koristim tv me ne zanima plaćam 179 kuna
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.